نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 21 مه جنبش جهانی در صبح 21 مه

[ad_1]

هند در میان همه گیر COVID-19 خواستار تنوع زنجیره تامین است

وزیر امور خارجه هند ، Subhrahnyanam Jaishankar ، در سخنرانی خود در 20 مه ، سخنرانی در بیست و ششمین کنفرانس آینده آسیا (FOA 2021) که به صورت آنلاین برگزار می شود ، تأکید کرد که تنوع زنجیره های تأمین به جلوگیری از تکرار آن کمک می کند. طرفین تعهدات خود را نقض کرده و صادرات را محدود کرده و منجر به کمبود کالاهای اساسی می شوند.

subrahmanyam-jaishankar.jpg
وزیر امور خارجه هند Subrahnyanam Jaishankar.

ژاپن “فضای دیجیتالی آزاد و آزاد” را در اقیانوس هند و اقیانوس آرام ترویج خواهد کرد

در طی کنفرانس بین المللی آینده آسیا (FOA 2021) در 20 مه در توکیو ، نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا تأیید کرد که ژاپن می خواهد در شکل گیری استانداردهای بین المللی ارتباطات از راه دور جهانی پیشگام باشد. اقیانوس هند و اقیانوس آرام

رئیس جمهور کره با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی در تاریخ 20 مه اعلام کرد که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی در همان روز با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و دیگر رهبران کنگره آمریکا در مورد راه های ارتقا cooperation همکاری بین دو کشور گفتگو کرده است.

در جریان گفتگوها در Capitol Hill ، دو طرف در مورد روابط دو جانبه ، مشکلات شبه جزیره کره ، واکسن های COVID-19 و زنجیره تأمین جهانی صنایع عمومی رایزنی کردند.

دولت کره از شورای ملی درخواست می کند که بیانیه بین کره ای 2018 را تصویب کند.

در تاریخ 20 مه ، لی یونگ ، وزیر وحدت کره جنوبی ، شورای ملی را به حمایت و تصویب توافق نامه اجلاس 2018 فراخواند و گفت: چنین موارد فرامرزی باید از بحث و جدال جلوگیری کند.

آقای لی در گفتگویی در سئول گفت که دولت کره جنوبی به زودی رسماً از شورای ملی درخواست تصویب “اعلامیه پانمونجوم” را که به امضای رئیس جمهور مون جائه این و رهبر کره شمالی کیم جونگ اون پس از اولین اجلاس امضا شده است ، تصویب می کند. بین دو رهبر در آتش بس در روستای Panmunjom در آوریل 2018.

شورای قطب شمال متعهد به مبارزه با گرم شدن کره زمین است

با توجه به اهمیت ژئوپلیتیکی و ژئوپلیتیکی فزاینده کشورهای قطب شمال ، متعهد به مقابله با گرم شدن کره زمین و حفظ صلح در منطقه هستند. تعهد فوق در تاریخ 20 مه در جلسه وزرای شورای قطب شمال (از جمله ایسلند ، روسیه ، ایالات متحده ، دانمارک ، کانادا ، نروژ ، سوئد و فنلاند) که در ریکیاویک پایتخت ایسلند برگزار شد.

به دلیل همه گیری COVID-19 ، برنامه گفتگوی شانگری-لا 2021 را لغو می کند

در تاریخ 20 مه ، م Instituteسسه بین المللی مطالعات استراتژیک (IISS) لغو برنامه گفتگوی شانگری-لا 2021 را که قرار بود برای 4 تا 5 ژوئن در سنگاپور برگزار شود ، اعلام کرد. وضعیت همه گیر COVID-19 پیچیده است.

اتیوپی تاریخ انتخابات پارلمانی را تعیین کرد

در 20 مه ، سلیانا شیملیس ، سخنگوی کمیسیون ملی انتخابات اتیوپی (NEBE) گفت که انتخابات پارلمانی این کشور در 21 ژوئن برگزار می شود ، دو هفته دیرتر از برنامه قبلی.

کره در حال آزمایش ترکیبی از واکسن های مختلف در یک رژیم واکسیناسیون است

دولت کره جنوبی در تاریخ 20 مه اعلام کرد که آزمایشات بالینی را با ترکیب واکسن COVID-19 از شرکت های مختلف برای تزریق یک فرد پس از مطالعه یک مطالعه خارجی انجام داد. این مثر است.

بر این اساس ، زیر نظر مراکز کنترل و پیشگیری بیماری های کره ای (KDCA) ، موسسه ملی بهداشت آزمایشاتی را در مورد ایمنی و اثربخشی استفاده از واکسن های مختلف در رژیم انجام می دهد. 2 تزریق. نتایج این مطالعه به دولت کره کمک خواهد کرد تا تعیین کند که آیا این روش را بعنوان برخی از کشورهای اروپایی اعمال می کند.

واکسن hanquoc.jpeg
تصویر

تایلند واکسن Sinovac بیشتری دریافت می کند

در 20 مه ، تایلند 1.5 میلیون دوز اضافی واکسن COVID-19 از شرکت چینی Sinovac دریافت کرد.

با وون دانویبون ، مدیر اجرایی سازمان دارویی دولت تایلند (GPO) ، گفت این هشتمین دوره واکسن Sinovac است که در مجموع 6 میلیون دوز از تایلند از این شرکت دریافت شده است. وون افزود كه سینوواك 3 میلیون دوز دیگر واكسن را در ماه ژوئن تحویل می دهد.

اندونزی در حال افزایش واردات واکسن COVID-19 از چین است

در تاریخ 20 مه ، شرکت دارویی دولتی اندونزی PT Bio Farma گفت که در حال مذاکره با شرکت دارویی چینی Sinovac برای خرید 120 میلیون دوز اضافی واکسن COVID-19 است.

طبق بیو فارما ، تنها نقطه کانونی که از طرف دولت اندونزی مجوز واردات و توزیع واکسن COVID-19 را دارد ، واکسن های فوق خارج از قرارداد خرید 140 میلیون دوز مورد توافق طرفین نیست.

ایالات متحده اجازه می دهد واکسن های Pfizer / BioNtech به مدت 1 ماه در دمای یخچال نگهداری شود

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در تاریخ 19 مه اعلام کرد که واکسن COVID-19 که به طور مشترک توسط شرکت های دارویی Pfizer (ایالات متحده) و BioNtech (آلمان) تهیه شده است ، می تواند تا 1 ماه در یخچال نگهداری شود.

ایالات متحده نگران فروش گواهینامه های جعلی واکسیناسیون به صورت آنلاین است

در تاریخ 19 مه ، دولت کالیفرنیا (ایالات متحده آمریکا) هشدار در مورد وضعیت گواهی واکسیناسیون جعلی علیه واکسن های COVID-19 ، که به طور غیرقانونی در اینترنت چاپ و فروخته می شود ، صادر کرد.

راب بونتا ، دادستان کل کالیفرنیا گفت که خرید گواهی واکسیناسیون جعلی غیرقانونی است و می تواند بر سلامت عمومی و همچنین ایمنی فرد انجام دهنده این عمل تأثیر بگذارد. آقای بونتا از مردم خواست اطلاعات مربوط به گواهینامه های جعلی واکسیناسیون را ارائه دهند و به مردم پیشنهاد کرد که به دلیل اطلاعات شخصی خود عکس گواهی واکسیناسیون خود را در شبکه های اجتماعی منتشر نکنند.

کامبوج مناطق قرمز در پنوم پن پایتخت را حذف می کند

از 20 ماه مه ، پنوم پن ، پایتخت کامبوج ، دیگر “مناطق قرمز” نخواهد داشت ، اما فقط تعدادی از خانه های شخصی یا ساختمانهای آپارتمانی با بیماران آلوده به ویروس SARS-CoV-2 را مسدود می کند ، که باعث ایجاد COVID-19 می شود.

کلمبیا در حال بازگشایی گذرگاه های مرزی با کشورهای همسایه است

در تاریخ 19 مه ، وزارت امور خارجه کلمبیا اعلام کرد که دولت کلمبیا تصمیم گرفته است که گذرگاه های مرزی زمینی ، رودخانه ای و دریایی با کشورهای همسایه را به استثنای ونزوئلا بازگشایی کند. این دروازه های مرزی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 به طور موقت از سال گذشته بسته شده است.

مغولستان همچنان محدودیت ها را کاهش می دهد

در 20 مه ، دولت مغولستان تصمیم گرفت که اقدامات محدودکننده اعمال شده از 10 آوریل برای کنترل اپیدمی COVID-19 را در کشور ادامه دهد.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، رئیس خدمات مطبوعاتی دولت ، آقای Tseden-Ish Ganzorig ، گفت که از 22 مه ، بازارهای بزرگ ، هتل ها ، رستوران ها ، استراحتگاه ها ، سونا و اردوگاه ها در سراسر کشور می توانند با ظرفیت 50 درصد فعالیت خود را از سر بگیرند ، اما باید کاملاً به مفاد فاصله اجتماعی پایبند باشند و ماسک بزنند.

WHO از اروپایی ها می خواهد تا در بازگشایی مجدد هوشیار باشند

در تاریخ 20 مه ، هانس کلوژ ، مدیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اروپا ، گفت که دستاوردهای اولیه در مبارزه با اپیدمی در منطقه هنوز شکننده است و به مردم هشدار داد که از سفر به خارج از کشور خودداری کنند.

اظهار نظر فوق در شرایطی انجام شد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در تاریخ 19 مه موافقت کردند که مرزهای بلوک را برای کسانی که واکسن کافی علیه COVID-19 انجام داده اند ، دوباره باز کنند.

لائوس همچنان به اجرای دستور محاصره ملی ادامه می دهد

در تاریخ 20 مه ، دولت لائوتی با صدور اطلاعیه ای اجرای دستور انسداد ملی را تا پایان 4 ژوئن تمدید کرد. این دومین بار است که لائوس محاصره خود را در واکنش به موج دوم اپیدمی COVID-19 در این کشور گسترش می دهد و فقط در یک ماه حدود 1700 نفر را در 15/18 استان و شهر گرفتار می کند.

انگلیس سیستم ریلی را برای تأمین تقاضای سفر پس از اپیدمی COVID-19 اصلاح می کند

در 20 مه ، دولت انگلیس از برنامه های خود برای اصلاح سیستم راه آهن با ایجاد یک اپراتور جدید و سازوکار جدید برای مدیریت متمرکز قیمت ها و رزروها خبر داد. این بزرگترین تعمیر اساسی راه آهن انگلیس طی یک ربع قرن است.

WHO خواستار مراقبت های پزشکی فوری برای نوار غزه و کرانه باختری است

در 20 ماه مه ، WHO خواستار بسته 7 میلیون دلاری اضطراری ظرف شش ماه برای حل بحران سلامت در نوار غزه و کرانه باختری در متن درگیری بین اسرائیل و جنبش حماس شد.

تلاش های سازمان ملل برای جلوگیری از شیوع بیماری حیوانات به انسان

WHO در 19 مه گفت که به سه سازمان بین المللی دیگر پیوست تا گروهی از متخصصان را تشکیل دهد که وظیفه برنامه ریزی جهانی برای جلوگیری از شیوع بیماری حیوانات به انسان را دارند. این ابتکاری است که توسط فرانسه و آلمان در اواخر سال 2020 آغاز شده است ، این گروه از کارشناسان اولین جلسه خود را در این هفته برگزار کردند.

بسیاری از غیرنظامیان افغان توسط مین های کنار جاده کشته شدند

دست کم نه نفر در ولایت هلمند ، جنوب افغانستان ، در تاریخ 20 ماه مه بر اثر برخورد یک ماشین به مین کنار جاده کشته و سه نفر به شدت زخمی شدند.

در بیانیه پلیس گفته شده که این حادثه در روستای بوشران ، حومه پایتخت ، لشکرگاه ، در استان هلمند رخ داده است. قربانیان هر دو زن و کودک هستند. در همین حال یک مقام محلی که نامش فاش نشده ، گفت که تعداد کشته شدگان به 11 نفر رسیده است.

شمار کشته های Super Typhoon Tauktae در هند به 110 نفر رسیده است

تعداد کشته شدگان Super Typhoon Tauktae در هند همچنان به 110 نفر افزایش می یابد که 53 نفر فقط در ایالت غربی گجرات هستند. این منطقه ای است که طوفان زمین را ایجاد می کند. هنوز 38 مفقود شده وجود دارد.

دولت اسپانیا از مردم محلی می خواهد کودکان مهاجر را بپذیرند

در 19 مه ، دولت اسپانیا برای حل بحران مهاجرت در اینجا با دولت منطقه سئوتا – یک قلمرو اسپانیایی واقع در ساحل شمال آفریقا – ملاقات کرد ، که در آن از یک جنسیت مسئول ایمنی حدود 1500 کودک مهاجر و نوجوانان

فیس بوک یک کارگروه برای مقابله با اخبار جعلی درباره درگیری اسرائیل و حماس ایجاد کرده است

اطلاعات نادرست ، سخنان نفرت انگیز و تحریک به خشونت در مورد افزایش درگیری در خاورمیانه در بسترهای اجتماعی گسترش یافته است.

مونیکا بیکرت ، معاون مدیر سیاستگذاری محتوای فیس بوک ، در 20 مه گفت که این گروه یک مرکز ویژه مبارزاتی ایجاد کرده است ، 24 ساعت شبانه روز ، 7 روز هفته ، برای رسیدگی به مطالب ارسال شده در این سیستم عامل برای درگیری های اسرائیل و فلسطین. .

سنگاپور از فیس بوک و توییتر می خواهد اطلاعات غلط را اصلاح کنند

در 20 مه ، دولت سنگاپور از دو شبکه اجتماعی فیس بوک و توئیتر خواست تا اطلاعات عمومی در مورد ادعاها مبنی بر اینکه این کشور منشا of نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 است که باعث بیماری های التهابی می شود را به طور علنی اصلاح کنند. -19

کیا صدها هزار اتومبیل را در ایالات متحده به دلیل مشکلات آتش موتور فراخوان می کند

کیا (کره) بیش از 440،000 وسیله نقلیه را در بازار ایالات متحده فراخوانده تا مشکلی را در هنگام روشن شدن موتور برطرف کند.

کیا همچنین به خریداران پیشنهاد می دهد ماشین خود را در فضای باز و خارج از خانه پارک کنند زیرا موتور حتی در هنگام کار نکردن موتور در معرض آتش سوزی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *