نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 21 آگوست جنبش های جهانی در 21 آگوست

[ad_1]

رئیس جمهور بایدن وعده داده است که خروج شهروندان آمریکایی از افغانستان را تکمیل می کند

در 20 آگوست ، رئیس جمهور جو بایدن وعده داد که دولت تمام تلاش خود را برای تخلیه شهروندان آمریکایی و افغانانی که از نیروهای آمریکایی در افغانستان پشتیبانی می کردند انجام خواهد داد و به وظیفه ای که بر عهده دارد اذعان کرد. خطرات و وضعیت در افغانستان غیرقابل پیش بینی است. بنابراین او نمی تواند تضمین کند که نتیجه نهایی چه خواهد بود.

biden-tinhbao-dieutra-covid.jpg
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

ژاپن برنامه ای برای به رسمیت شناختن دولت طالبان ندارد

به گزارش اسپوتنیک ، در 20 اوت ، رئیس ستاد ارتش کاتسونوبو کاتو گفت که این کشور قصد ندارد طالبان را به عنوان دولت قانونی افغانستان به رسمیت بشناسد.

آقای کاتو در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که ژاپن بر اساس منافع ملی تصمیم می گیرد و با سایر کشورهای شرکت کننده از جمله ایالات متحده همکاری می کند. او گفت که وضعیت کنونی بسیار بی ثبات است ، بنابراین هر گونه پیش بینی زود است.

کره جنوبی و ایالات متحده در حال تلاش برای از سرگیری گفتگو با کره شمالی هستند

در 20 آگوست ، وزارت خارجه کره جنوبی گفت که نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی ، آقای سان کیم ، در 21 آگوست وارد سئول می شود و چهار روز در آنجا می ماند.

در این مدت ، آقای سان کیم با همتای خود از کشور میزبان ، نو کیو دوک ملاقات می کند ، در طی آن دو طرف درباره راه های همکاری مشترک برای دستیابی به پیشرفت چشمگیر در خلع سلاح هسته ای کامل شبه جزیره بحث می کنند. کره و در عین حال صلح پایدار را در اینجا برقرار خواهد کرد.

پادشاه مالزی اسماعیل صبری یعقوب را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب می کند

در 20 آگوست ، پادشاه مالزی تصمیم خود را برای انتخاب آقای اسماعیل صبری یعقوب به عنوان نخست وزیر جدید این کشور اعلام کرد. اسماعیل صبری یعقوب از زمان خروج خیره کننده نجیب رزاق سه سال پیش نهمین نخست وزیر و رهبر کشور سوم مالزی می شود.

روسیه فاش کرد که نیروهای ویژه مخالف طالبان در افغانستان در حال تشکیل هستند

سرگئی لاوروف ، وزیر خارجه روسیه تأیید کرد که جنبش مخالفان علیه طالبان ، از جمله سربازان آموزش دیده انگلیسی ، در دره پنجشیر افغانستان در حال شکل گیری است.

لاوروف در یک کنفرانس خبری در 19 اوت همچنین فاش کرد که نیروهای ویژه توسط امرالله صالح معاون رئیس جمهور افغانستان و احمد مسعود ، پسر یک جنگجوی برجسته طالبان ، رهبری می شدند.

doi-khang-taliban2.jpg
اعضای جنبش ضد طالبان در دره پنجشیر. عکس: AFP

اسپانیا در حال تأسیس مرکزی است که می تواند 1000 مهاجر افغان را در خود جای دهد

در 20 آگوست ، خوزه مانوئل آلبارز ، وزیر امور خارجه اسپانیا گفت افغان هایی که در آژانس های اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) کار می کردند و می توانستند 1000 نفر را در خود جای دهند ، در مرکزی در اسپانیا پذیرفته شدند.

کوبا مجوز 2 واکسن موضعی را صادر کرد

در 20 آگوست ، مرکز داروها ، ماشین آلات و تجهیزات پزشکی کوبا (CECMED) مجوز اضطراری برای دو واکسن علیه COVID-19 به نام Soberana 02 و Soberana Plus از موسسه واکسن Finlay صادر کرد. IFV)

این دو واکسن به صورت ترکیبی برای جلوگیری از جهش مورد استفاده قرار می گیرند و در آزمایشات بالینی 91.2 e اثربخشی را نشان داده اند.

AstraZeneca نتایج آزمایش دارویی برای پیشگیری و درمان COVID-19 را اعلام می کند

در 20 آگوست ، شرکت دارویی AstraZeneca نتایج مثبت آزمایش داروی خود را برای پیشگیری و درمان COVID-19 اعلام کرد.

طبق گزارش AstraZeneca ، داروی AZD7442 ، که ترکیبی از دو آنتی بادی است ، در ابتدا برای درمان افراد مبتلا به COVID-19 ساخته شد. اما نتایج مطالعات جدید بر روی 5197 نفر بدون COVID-19 نشان می دهد که این دارو بدون ایجاد موارد جدی خطر ابتلا به بیماری علامتی را تا 77 reduces کاهش می دهد.

مجوز بریتانیا برای استفاده از آنتی بادی مونوکلونال Ronapreve

در 20 آگوست ، آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی بریتانیا (MHRA) اعلام کرد که استفاده از Ronapreve با آنتی بادی های مونوکلونال را برای پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به COVID-19 تأیید کرده است.

تایلند از گیاهان سنتی برای حمایت از درمان COVID-19 استفاده می کند

از آنجایی که تنها 10 درصد از مردم با 2 دوز COVID-19 واکسینه شده اند و سیستم بهداشتی تحت فشار است ، تایلند تصمیم گرفته است از گیاهان سنتی برای درمان موارد خفیف یا متوسط ​​COVID-19 استفاده کند. علامتی ندارد.

به گزارش Strait Times (سنگاپور) ، گیاه Andrographis paniculata ، معروف به fah talai jone ، قرن ها در تایلند برای درمان آنفولانزا ، گلودرد و التهاب استفاده می شده است.

200821-thaoduoc.jpg
تایلند از fah talai jone برای درمان بیماران خفیف یا بدون علامت مبتلا به COVID-19 استفاده می کند. عکس: Strait Times

کامبوج به تدریج در حال بازگشت به حالت عادی جدید است

سه هفته بعد ، دولت کامبوج تصمیم گرفت که کمپین ملی برای افزایش اقدامات برای جلوگیری از همه گیری کووید -19 را متوقف کند ، در حالی که مقررات منع رفت و آمد شبانه در پنوم پن پایتخت نیز در 20 آگوست به پایان رسید.

مالزی قوانین فاصله گذاری اجتماعی را برای افرادی که واکسیناسیون را تکمیل کرده اند تسهیل می کند

از 21 آگوست ، مالزی برخی از قوانین فاصله گذاری اجتماعی را برای افرادی که واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند ، آغاز کرده است ، زیرا بیش از 50 درصد از بزرگسالان این کشور آسیای جنوب شرقی آسیا واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند.

کره جنوبی: تمدید برخی اقدامات محدود کننده

کیم بوکوم ، نخست وزیر کره جنوبی گفت که از 23 آگوست ، کافه ها و رستوران ها در مناطقی که بیشترین فاصله اجتماعی را اعمال می کنند (سطح 4) باید ساعت 21:00 ، 1 ساعت زودتر از مقررات فعلی ، تعطیل شوند.

با این حال ، دولت تصمیم گرفت اجازه تجمع خصوصی در رستوران ها و کافه ها با حداکثر 4 شرکت کننده را بدهد در صورتی که 2 نفر از آنها با دوز کامل واکسن COVID-19 واکسینه شده و پس از 14 روز آنتی بادی ایجاد کرده بودند.

استرالیا: گسترش محاصره ، تشدید محدودیت های پیشگیری از اپیدمی در نیوساوت ولز

در 20 آگوست ، دولت استرالیا نیو ساوت ولز (NSW) تمدید دستور محاصره سیدنی را اعلام کرد و پس از ثبت 644 مورد جدید ، محدودیت هایی را برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید -19 در برخی نقاط مهم بزرگترین شهر کشور تشدید کرد. در 24 ساعت گذشته

گلادیس برجیکلیان ، نخست وزیر نیو ساوت ولز ، گفت که دستور محاصره پایتخت سیدنی و برخی مناطق اطراف آن تا پایان ماه سپتامبر تمدید می شود. از 23 آگوست ، همه افرادی که از خانه خارج می شوند ، به جز هنگام تمرین ، ملزم به استفاده از ماسک هستند.

ایالات متحده بسته شدن مرزهای زمینی خود با کانادا و مکزیک را گسترش می دهد

در 20 آگوست ، ایالات متحده دستور بستن مرز زمینی با کانادا و مکزیک را برای فعالیتهای غیر ضروری گردشگری مانند گردشگری تا 21 سپتامبر تمدید کرد ، علیرغم تصمیم اتاوا برای باز کردن مرز با کانادا ، شهروندان آمریکایی واکسینه شدند.

ویروس نیل غربی در حال بازگشت به اسپانیا است

مقامات اسپانیایی در 20 آگوست اعلام کردند که یک بیمارستان در جنوب این کشور به دلیل عفونت ویروس نیل غربی در بیمارستان بستری شده است.

بیمار در شهر کوچک کوریا دل ریو در نزدیکی شهر سویا – پایتخت منطقه خودمختار اندلس (اسپانیا) زندگی می کند و از مننژیت رنج می برد. این اولین مورد عفونت ویروس نیل غربی در اندلس در سال 2021 است ، پس از شیوع بیماری ناشی از این ویروس در شهر سویل و استان کادیز در سال 2020 و کشته شدن 7 نفر.

حمله انتحاری مرگبار شهروندان چینی را در پاکستان هدف قرار داد

در 20 آگوست ، رویترز به نقل از یک مقام دولتی پاکستان اعلام کرد که خودروی حامل شهروندان چینی در استان بلوچستان پاکستان مورد حمله انتحاری قرار گرفته است.

به گفته این منبع ، بمب هنگام رانندگی در شهر گوادر در استان بلوچستان به خودروی حامل کارگران چینی اصابت کرد.

سازمان ملل متحد به 2.5 میلیون سالوادوری و گواتمالایی کمک می کند

در 20 آگوست ، سازمان ملل متحد به همراه السالوادور و گواتمالا طرح واکنش بشردوستانه را برای کمک به 2.5 میلیون نفر در دو کشور آمریکای مرکزی آغاز کردند.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است که این سازمان 156 میلیون دلار برای کمک به 912،000 اسلاو و 210 میلیون دلار برای حمایت از 1.7 میلیون گواتمالایی که در مناطق آسیب پذیر این ویروس سکونت دارند ، کمک خواهد کرد. بلایای طبیعی و خشونت.

سوئیس ساخت اولین نیروگاه خورشیدی در ارتفاع بالا را آغاز کرد

بزرگترین نیروگاه خورشیدی کوهستانی سوئیس ساخت سدی به ارتفاع 2500 متر در کوه های آلپ را آغاز کرده است تا به این کشور کوچک کمک کند تا در طول سال انرژی تجدیدپذیر تولید کند.

پروژه نیروگاه خورشیدی 2.2 مگاواتی ، که توسط گروه انرژی سوئیسی Axpo و شریک آن IWB سرمایه گذاری شده است ، از اهمیت زیست محیطی بالایی برخوردار است. این بخشی از برنامه سوئیس برای جبران کمبود تولید برق با کنار گذاشتن انرژی هسته ای و در عین حال خنثی سازی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050 است.

alp-200821.jpg
ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کوهستانی سوئیس در سدی به ارتفاع 2500 متر در کوه های آلپ آغاز شد. عکس: رویترز

آمریکا به مجازات پروژه نورد استریم 2 ادامه می دهد

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا روز 20 آگوست اعلام کرد که آمریکا تحریم هایی را علیه یک کشتی روسی و دو فرد مشارکت کننده در ساخت خط لوله گاز نورد استریم 2 اعمال کرده است.

با این حال ، مشخص نیست چه اطلاعات خاصی در مورد تحریم های جدید ، و همچنین هویت دو فرد روسی و کشتی مشمول این تحریم ها وجود دارد.

شرکت هواپیمایی کره ای تا 10 سال آینده استفاده از هواپیماهای بزرگ را متوقف می کند

به گفته مدیرعامل چو وونگ تائه ، شرکت هواپیمایی کره جنوبی قصد دارد طی پنج سال آینده هواپیماهای ایرباس A380 و هواپیماهای بوئینگ 747-8I را طی یک دهه منسوخ کند.

Korean Air در حال حاضر 10 هواپیمای A380-800 و 10 هواپیمای B747-8is را اداره می کند ، در حالی که خطوط هوایی آسیانا دارای 6 هواپیمای A380-800 است که بیشتر آنها از مارس 2020 به دلیل همه گیری COVID-19 متوقف شده اند.

طوفان گریس دوباره قوی شده و به سمت خلیج مکزیک حرکت می کند

طوفان گریس با باران شدید باران را در شبه جزیره یوکاتان مکزیک در کارائیب فرا گرفت و پروازها را مختل کرد و مسافران را مجبور کرد شب را در پناهگاه های طوفان بگذرانند.

به گفته مرکز ملی طوفان ایالات متحده (NHC) ، پس از عبور از شبه جزیره یوکاتان و تضعیف در طوفان گرمسیری ، گریس دوباره در 20 آگوست با وزش باد تا 112 کیلومتر بر ساعت تقویت شد. انتظار می رود این طوفان قبل از ورود به ایالت وراکروز ، جایی که هشدار طوفان صادر شده است ، به سمت جنوب غربی خلیج مکزیک حرکت کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *