نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 16 ژوئیه جنبش جهانی در صبح 16 ژوئیه

[ad_1]

رئیس جمهور ایالات متحده از تلاش های “تاریخی” برای کاهش فقر کودکان استقبال می کند

در 15 ژوئیه ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، از اجرای اعتبار مالیاتی تمدید شده برای کودکان در بسته امداد COVID-19 دولت ایالات متحده برای کاهش فقر کودکان تمجید کرد.

وی معتقد است ، تغییر بزرگی که این ماده ایجاد می کند بزرگترین کاهش فقر کودکان در سال در تاریخ آمریکا و کاهش تاریخی فقر کودکان در میان جوامع سفیدپوست است که مزایای این ماده برای سالهای زیادی احساس خواهد شد.

joebiden.jpg
رئیس جمهور آمریکا ، بایدن

دبیرکل سازمان ملل متحد نماینده ویژه جدیدی برای یمن منصوب کرد

در 15 ژوئیه ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل ، هانس گروندبرگ ، دیپلمات سوئدی را به عنوان نماینده ویژه جدید یمن منصوب کرد.

گروندبرگ ، متخصص خاورمیانه ، از سال 2019 به عنوان سفیر اتحادیه اروپا (یمنی) در یمن جایگزین مارتین گریفیتس ، دیپلمات انگلیسی شد که در ماه مه گذشته به عنوان معاون دبیرکل سازمان ملل متحد منصوب شد.

رهبران ایالات متحده ، ژاپن ، چین و روسیه در اجلاس APEC شرکت خواهند کرد

دولت های ایالات متحده ، ژاپن و چین در 15 ژوئیه تأیید کردند که رئیس جمهور جو بایدن ، نخست وزیر سوگا یوشیهیده و رئیس جمهور شی جین پینگ در یک نشست غیر رسمی رهبران مجمع همکاری اقتصادی اروپا شرکت خواهند کرد. فرم آنلاین آسیا و اقیانوسیه (APEC) در 16 ژوئیه. خبرگزاری روسی TASS همچنین از حضور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در این نشست خبر داد.

رئیس جمهور ایالات متحده با نخست وزیر آلمان آنگلا مرکل در کاخ سفید دیدار کرد

بعد از ظهر 15 ژوئیه ، به وقت محلی ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در کاخ سفید از آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان استقبال کرد.

مرکل صدراعظم ، اولین رهبر اروپایی که با رئیس جمهور بایدن در کاخ سفید ملاقات کرد ، با تأکید بر نقش ایالات متحده در ساخت آلمان آزاد و دموکراسی پس از جنگ جهانی دوم ، با تأکید مجدد “ما برای دوستی اهمیت زیادی قائل هستیم” .

ایالات متحده در حال راه اندازی خط تلفن ارتباطی اضطراری با چین است

دولت جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در حال بررسی ایجاد یک خط تلفن مستقیم با دولت چین است ، همانند تلفن قرمز که در طول جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی برقرار بود.

روسیه از ایالات متحده می خواهد در امور داخلی کوبا دخالت نکند

وزارت امور خارجه روسیه در 15 ژوئیه از ایالات متحده خواست تا در امور داخلی هاوانا دخالت نكند و مردم كوبا را برای تصمیم گیری درباره سرنوشت خود رها كند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ، ماریا زاخاروا به خبرنگاران گفت: “ما از واشنگتن می خواهیم که سرانجام موضعی عینی اتخاذ کند … و به دولت کوبا و مردم اجازه دهیم با آنچه اتفاق می افتد برخورد کنند. وی گفت ، اگر ایالات متحده نگران اوضاع کوبا است و می خواهد کمک کند ، این باید “با لغو تحریم ، که کل جامعه بین المللی از ابتدا با آن مخالف بوده اند ، آغاز شود.”

چین و هند توافق کردند که برای صلح در مناطق مرزی مورد مناقشه تلاش کنند

وزارت امور خارجه چین در تاریخ 15 ژوئیه اعلام کرد که وانگ یی وزیر امور خارجه چین با همتای هندی خود ، Subrahnyamam Jaishankar توافق کرده است که دو کشور باید تلاش های مشترکی برای حفظ صلح و ثبات در مناطق انجام دهند.

لبنان: نخست وزیر منصوب استعفای کابینه جدید را اعلام کرد

در 15 ژوئیه ، سعد الحریری ، نخست وزیر تعیین شده لبنان ، استعفای خود را از وظیفه تشکیل کابینه جدید پس از دیدار با رئیس جمهور میشل عون اعلام کرد.

الحریری پس از این نشست که کمتر از 20 دقیقه به طول انجامید در گفتگو با خبرنگاران گفت: “روشن است که ما نمی توانیم با رئیس جمهور آنگ به توافق برسیم. به همین دلیل استعفا می دهم. تشکیل دولت.”

وزارت دفاع آفریقای جنوبی پیشنهاد دارد 25000 سرباز برای سرکوب شورش ها به کار گیرد

در 14 ژوئیه ، دولت آفریقای جنوبی از رئیس جمهور سیریل رامافوسا خواست تا ارتش را با استقرار حدود 25000 سرباز برای سرکوب شورش ها ، که برای ششمین روز متوالی است ، در میان ترس از کمبود مواد غذایی و سوخت ، تولید و تصفیه ، ارتش را تقویت کند. .

مالزی در حال افزایش استفاده از واکسن Pfizer برای یک برنامه واکسیناسیون است

در تاریخ 15 ژوئیه ، آدام بابا ، وزیر بهداشت مالزی گفت که این کشور به اندازه کافی واکسن برای برنامه واکسیناسیون ملی خود دارد.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، آقای آدام بابا گفت که این کشور تاکنون 12 میلیون دوز واکسن سینوواک دریافت کرده است ، که برای تزریق 18.75٪ از جمعیت کافی است و با اتمام منابع دیگر استفاده از واکسن را متوقف می کند. وی افزود مالزی استفاده از واکسن های Pfizer / BioNTech را افزایش می دهد.

153044_pfizer.jpg
مالزی در حال افزایش استفاده از واکسن Pfizer برای یک برنامه واکسیناسیون است

ایالات متحده همچنان 1.5 میلیون دوز مدرن را به اندونزی عرضه می کند

Ap گفت حدود 1.5 میلیون دوز واکسن Moderna بعد از ظهر 15 ژوئیه وارد اندونزی شد. اندونزی در حال تبدیل شدن به کانون جدید COVID-19 در آسیا است ، که تعداد عفونت ها و مرگ و میرها به شدت افزایش می یابد. ایالات متحده 3 میلیون دوز واکسن را در 11 ژوئیه به اندونزی ارسال کرد.

علاوه بر این ، از ماه مارس ، 11.7 میلیون دوز واکسن AstraZeneca از طریق برنامه COVAX به اندونزی ارسال شده است. اتحاد جهانی واکسن ها و ایمن سازی (GAVI) برای ایجاد COVAX برای اطمینان از توزیع عادلانه جهانی واکسن COVID-19 با سازمان بهداشت جهانی (WHO) همکاری کرده است.

در بسیاری از شهرهای چین اگر می خواهند به مکان های عمومی بروند ، واکسینه می شوند

در صورت عدم دریافت واکسن COVID-19 ، میلیون ها نفر در چین می توانند در مکان های عمومی مانند مدارس ، بیمارستان ها و مراکز خرید ممنوع شوند. این محتوای فرمان جدید است که در نزدیک به 20 استان و شهر چین اجرا می شود.

اندونزی داروهایی را با علائم خفیف COVID-19 توزیع می کند و خود را در خانه جدا می کند

در 15 ژوئیه ، رئیس جمهور اندونزی جوکووی برنامه ای را برای توزیع 300000 بسته دارو و ویتامین رایگان به افراد مبتلا به COVID-19 که علائم خفیف دارند و خود را در خانه جدا می کنند ، آغاز کرد.

مقامات بهداشتی کامبوج خواستار اقدام فوری هستند

در 15 ژوئیه ، مقامات بهداشتی در کامبوج گفتند که این کشور برای کاهش سرعت شیوع COVID-19 و جلوگیری از یک فاجعه اقتصادی و پزشکی پس از ثبت مرگ به اقدامات فوری نیاز دارد. بیشترین مرگ و میر در یک روز.

بسیاری از مناطق در ایالات متحده در حال بررسی محدودیت های مجدد برای افرادی هستند که علیه COVID-19 واکسینه نشده اند.

دکتر روچل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) گفت: در شرایطی که ایالات متحده اخیراً در 15 ژوئیه با افزایش تعداد موارد جدید COVID-19 روبرو است. در حال بازگرداندن محدودیت های سفر برای کسانی است که علیه COVID-19 واکسینه نشده اند.

عربستان سعودی حلقه ای را که نتایج آزمایش و گواهینامه های واکسیناسیون علیه COVID-19 را جعل می کند ، خرد می کند

آژانس خبری سعودی (SPA) در تاریخ 15 ژوئیه گفت که این کشور بیش از 120 نفر را که مظنون به تهیه یا خرید گواهی واکسیناسیون جعلی COVID-19 و آزمایش ویروس SARS-CoV-2 بودند ، دستگیر کرد. این حادثه در متن زیارت مکه رخ داد که طی دو روز آینده آغاز می شود.

vacine-covid.jpeg
تصویر

تایلند در تلاش است تا تخت های بیمارستانی را برای بیماران جدی مبتلا به COVID-19 افزایش دهد

وزارت بهداشت تایلند گفت: وضعیت تخت های بیمارستانی برای بیماران مبتلا به COVID-19 در پایتخت این کشور در سطح بسیار نگران کننده ای است ، به ویژه برای بیماران از “گروه قرمز” ، که علائم شدیدی دارند و به دستگاه نیاز دارند. نفس کشیدن

رئیس دپارتمان بهداشت وزارت بهداشت ، آقای کوراکریت لیمس موموت ، گفت که بیمارستان های بانکوک در مجموع حدود 1000 تخت برای بیماران گروه قرمز ظرفیت دارد. در حال حاضر فقط 10٪ از این تختخوابها در دسترس هستند.

استرالیا: محاصره اضطراری ویکتوریا به مدت 5 روز

دولت ویکتوریا ، دومین ایالت پرجمعیت کشور ، در 15 ژوئیه دستور محاصره اضطراری 5 روزه را صادر کرد که از نیمه شب همان روز شروع شد تا از شیوع COVID-19 جلوگیری کند. 19 به دلیل شیوع نوع دلتا.

تایلند 3 جزیره دیگر را افتتاح می کند

در 15 ژوئیه ، تایلند سه جزیره دیگر را به روی گردشگران خارجی که واکسینه شده علیه COVID-19 بودند باز کرد. این بخشی از تلاش های تایلند برای احیای صنعت جهانگردی است که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است.

روسیه و ایالات متحده موافقت کردند که برای مقابله با انتشار گازهای گلخانه ای با یکدیگر همکاری کنند

در بیانیه مشترکی که در 15 ژوئیه صادر شد ، نمایندگان اقلیم ایالات متحده و روسیه توافق کردند که برای مقابله با انتشار گازهای گلخانه ای ، ارتقا efficiency بهره وری انرژی و ارتقا. بهره وری انرژی با یکدیگر همکاری کنند. مشکلات اقلیمی در قطب شمال.

در بیانیه مشترک نماینده ویژه ایالات متحده در زمینه تغییرات آب و هوایی جان کری و همتای روسی وی روسلان ادلگریف ، دو کشور در مورد طیف گسترده ای از موضوعات از جمله نظارت ماهواره ای بر میزان انتشار و کاهش انتشار همکاری خواهند کرد. تلاش برای مبارزه با تغییرات آب و هوا

طالبان شرایطی را برای آتش بس در افغانستان تعیین کرده اند

اسپوتنیک گفت طالبان از زمان آغاز عقب نشینی ائتلاف به رهبری ایالات متحده در اول ماه مه نیروهای دولت افغانستان را در سرتاسر کشور شکست داده اند و ادعا می کند که اکنون نزدیک به 85 درصد افغانستان را تحت کنترل دارد.

در تاریخ 15 ژوئیه ، 1TV News به نقل از سخنگوی گروه نادر نادری گفت که اگر 7000 زندانی طالبان آزاد شوند و این گروه از لیست سیاه سازمان ها خارج شود ، طالبان آتش بس سه ماهه را اجرا می کنند. تروریسم سازمان ملل سخنگو افزود كه این “پیشنهادی دقیق برای محدود كردن فعالیت های نظامی” است و طالبان انتظار پاسخ كابل را دارند.

ترور رئیس جمهور هائیتی: پلیس کاپیتان امنیتی را دستگیر کرد

در 15 ژوئیه ، نیویورک تایمز (ایالات متحده آمریکا) گزارش داد که پلیس دیمیتری جرارد ، کاپیتان محافظ رئیس جمهور هائیتی گیونل مویز را که هفته گذشته کشته شده بود ، دستگیر کرد.

این منبع گفت که اطلاعات فوق توسط سخنگوی آژانس پلیس ملی تأیید شده است. دادستان ها در حال تحقیق هستند که چرا هنگام حمله مهاجمان و کشته شدن رئیس جمهور ، نیروهای امنیتی در مقر ریاست جمهوری مقاومت شدیدتری نشان ندادند.

باران سیل آسای بی سابقه برای 100 سال ، بسیاری از کشورهای اروپایی در معرض سیل قرار گرفته اند

بارندگی شدید باعث ایجاد سیل در چندین کشور اروپای غربی شده است. پلیس آلمان در 15 ژوئیه تایید کرد که 33 نفر کشته و بسیاری مفقود شده اند. همچنین خسارات ناشی از سیل در بلژیک ، هلند و لوکزامبورگ گزارش شده است.

دست کم 30 نفر در یک فروپاشی وحشتناک خانه در آلمان ناپدید شده اند

در 14 ژوئیه (به وقت ویتنام) ، رسانه های اروپایی گزارش دادند که اعتقاد بر این است حداقل 30 نفر در یک فروپاشی وحشتناک خانه در آلمان ناپدید شده اند.

به گزارش یوروپنیوز ، ریزش خانه های ناشی از سیلاب های بزرگ شش خانه را در منطقه ایفل شولد در ایالت راینلاند-فالتس آلمان غربی از بین برد و 25 خانه دیگر را خسارت زد. مجتمع رسانه ای SWR گزارش داد که این حادثه در شب 14 ژوئیه رخ داده است.

J&J 5 ضد آفتاب را برای مواد شیمیایی که باعث سرطان می شوند فراخوانی می کند

جانسون و جانسون (J&J) پس از یافتن مواد سرطان زا در برخی از نمونه ها ، فراخواندن پنج ضد آفتاب با مارک های Neutrogena و Aveeno را اعلام کردند.

شرکت مستقر در نیوجرسی (ایالات متحده آمریکا) نیز در تاریخ 14 ژوئیه اعلام کرد که مشتریان باید استفاده از محصولات فوق را متوقف کرده و پس از انجام آزمایش داخلی و تشخیص سطح بنزن در برخی از نمونه ها ، آنها را دور بریزند. J&J همچنین به توزیع کنندگان و خرده فروشان اطلاع داد که فروش این محصولات را متوقف کرده و به تولید کننده بازگردانند.

بیش از 10 هزار گونه جانوری و گیاهی در آمازون در معرض خطر انقراض هستند

بیش از 10 هزار گونه گیاهی و جانوری به دلیل تخریب جنگل های بارانی آمازون در معرض خطر انقراض قرار دارند و 35 درصد از آنها پاکسازی شده اند یا در حال نابودی هستند. این متن پیش نویس گزارش مهم هیئت علمی آمازون (SPA) است که در 14 ژوئیه منتشر شده است.

مکزیک به دنبال محافظت از دلفین های در معرض خطر است

در 14 ژوئیه ، دولت مکزیک اقدامات جدیدی را برای محافظت از دلفین waqwita در معرض خطر جدی اعلام کرد. این نادرترین پستاندار دریایی در جهان است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *