نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 14 مه جنبش جهانی در صبح 14 مه

[ad_1]

کره جنوبی کره شمالی را به بازگشت به مذاکرات هسته ای سازی دعوت می کند

به گزارش خبرگزاری یونهاپ ، لی یونگ ، وزیر وحدت کره جنوبی ، در تاریخ 13 ماه مه ، کره شمالی را به بازگشت به میز مذاکره درباره هسته ای سازی دعوت کرد و گفت که نشست آینده کره جنوبی و آمریکا به عنوان “یک نقطه عطف بزرگ” عمل خواهد کرد.

lee-in-young.jpg
وزیر اتحاد کره جنوبی لی یینگ یونگ

ایالات متحده آمریکا: رئیس جمهور بایدن در حال انتشار پیشنهاد کامل بودجه است

در 13 مه ، سخنگوی دفتر بودجه و بودجه (OMB) راب فریدلندر گفت که جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، پیشنهاد بودجه کامل برای سال مالی 2022 را در تاریخ 27 مه اعلام خواهد کرد.

پیشنهاد بودجه کامل شامل پیش بینی برنامه های اصلی اجباری ، مانند تأمین اجتماعی ، مراقبت و مراقبت های پزشکی است و شامل سیاست هایی است که رئیس جمهور می خواهد اتخاذ کند.

رئیس جمهور افغانستان راه حل نظامی برای حل بحران داخلی را رد می کند

در 13 ماه مه ، محمد اشرف غنی ، رئیس جمهور افغانستان تأکید کرد که هیچ راه حلی نظامی برای بحران طولانی مدت این کشور وجود ندارد و از طالبان خواست که جنگ را کنار بگذارند و از روند صلح حمایت کنند. تصمیم سیاسی

کانادا در آستانه از سرگیری دادخواست علیه مدیر مالی هواوی است

انتظار می رود وکلا مدافع خانم منگ وانگژو ، مدیر ارشد مالی گروه فناوری Huawei در چین ، در ژوئن سال آینده درخواست دهند تا شواهد جدیدی برای کمک به مشتری خود در مبارزه با این دستور ارائه دهند.

قاضی دادگاه عالی بریتیش کلمبیا دستور داد دادگاه را در تاریخ 29 و 30 ژوئن آغاز کرد تا ارزیابی کند که آیا این شواهد جدید در پرونده استرداد منگ وانگژو قابل قبول است یا خیر. دادگاه همچنین تأیید کرد که مرحله نهایی مراحل استرداد CFO هوآوی در 3 آگوست 2021 آغاز می شود ، اگرچه در صورت پذیرش شواهد جدید ، این تاریخ می تواند یک هفته به تعویق بیفتد.

مکزیک به سازمان های بین المللی اجازه می دهد تا انتخابات میان دوره ای را مشاهده کنند

در تاریخ 13 مه ، رئیس جمهور این کشور ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، تأیید كرد كه سازمان دولت های آمریكا (OAS) و سایر سازمان های بین المللی می توانند در نظارت بر شفافیت انتخابات میان دوره ای 6 ژوئن آینده مشاركت كنند.

روسیه از ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل مداخله روزافزون در امور داخلی مولداوی انتقاد کرده است

در تاریخ 13 مه ، ماریا زاخارووا ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو مداخله رو به رشد ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در امور داخلی مولداوی را در چارچوب برنامه های عمومی برای برگزاری انتخابات زودهنگام محکوم می کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل خشونت علیه زنان را با “اپیدمی” مقایسه می کند

در 13 مه ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد خشونت علیه زنان ، دوبراوکا سیمونوویچ گفت که اگرچه 46 کشور کنوانسیون استانبول ، کنوانسیون بین المللی شورای اروپا در مورد حمایت از زنان را امضا کرده اند ، اما جهان هنوز “همه گیر” خشونت علیه زنان و این واقعیت با تأثیر COVID-19 در حال روشن شدن و تشدید است.

گزارش اخیر WHO همچنین نشان می دهد که بیماری همه گیر COVID-19 خشونت علیه زنان را به دلیل اقدامات جلوگیری و برهم زدن خدمات پشتیبانی اولیه جدی تر می کند.

چین سیاست ثبت نام خانوارها را آسان می کند

اعتقاد بر این است که سیستم هوکو چین عاملی است که باعث اختلاف بین دو طبقه از جمعیت – شهری و روستایی می شود. اما اکنون مردم با سیاست جدید هوکو می توانند راحت تر محل زندگی و کار خود را انتخاب کنند.

هند آزمایش واکسن کوواکسین را برای کودکان آغاز می کند

در تاریخ 13 مه ، مقامات هندی اظهار داشتند که اداره داروهای هند (DCGI) آزمایش بالینی فاز 2 و 3 Covaxin علیه COVID-19 را برای کودکان 2 تا 18 سال تصویب کرده است.

طبق گفته وزارت بهداشت ، پس از بررسی دقیق ، DCGI در تاریخ 12 مه توصیه کمیته واکسن را تأیید کرد و به شرکت دارویی هند Bharat Biotech اجازه داد آزمایشات بالینی فاز 2 و 3 واکسن Covaxin علیه COVID-19 را برای کودکان در سن انجام دهد. 2 تا 18 سال وزارت گفت این مراحل آزمایش بر روی 525 داوطلب انجام می شود. کوواکسین واکسنی است که شامل 2 تزریق است ، دوز دوم 28 روز پس از دوز اول است.

مخلوط کردن واکسن ها می تواند علائم خستگی و سردرد را ایجاد کند

مطالعه جدیدی از دانشگاه آکسفورد (انگلستان) نشان می دهد که مخلوط کردن دو واکسن COVID-19 از Pfizer و AstraZeneca عوارض جانبی بیماران را مانند خستگی و سردرد افزایش می دهد.

با استناد به نتایج مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی Lancet ، South China Morning Post (SCMP) گزارش داد افرادی که اولین دوز AstraZeneca و به دنبال آن 4 هفته دوز دوم واکسن Pfizer را دریافت کرده اند ، برخی از عوارض جانبی دیگر را گزارش کرده اند. .

ایالات متحده محدودیت های افرادی را که علیه COVID-19 واکسینه شده اند کاهش می دهد

در 13 ماه مه ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) سیاست جدید فدرال را اعلام کرد که به افرادی که کاملاً واکسینه شده علیه واکسن COVID-19 واکسینه شده اند اجازه می دهد بدون هیچ محدودیتی به زندگی عادی خود برگردند.

این گزارش می گوید افرادی که کاملاً واکسینه شده اند و دو هفته پس از انجام واکسیناسیون مجدد ، نیازی به ماسک در داخل یا خارج از منزل ندارند و مجبور به تمرین فاصله فیزیکی نخواهند شد.

vaccine-us.jpg
در نیویورک علیه COVID-19 واکسینه شوید

مسلمانان در سراسر جهان در میان همه گیر COVID-19 عید فطر را آغاز می کنند

در پایان ماه مبارک رمضان ، مسلمانان این تعطیلات سنتی 3 روزه عید را آغاز می کنند. عید سعید فطر امسال از 13 مه آغاز می شود ، اما فضای جشن امسال به دلیل اپیدمی COVID-19 و درگیری های فزاینده بین اسرائیل و فلسطین در روزهای اخیر کمی سر و صدا دارد.

کامبوج 80٪ از افراد منطقه قرمز را واکسینه کرده است

ژنرال ایت صراط گفت حدود 80٪ از جمعیت معاون فرمانده کل ارتش سلطنتی کامبوج همچنین شخصی است که در واکسیناسیون عفونتهای تنفسی حاد COVID-19 در منطقه سرخ رهبری و کنترل می کند. تقریباً 800000 نفر) كه در یك منطقه پرخطر از عفونت COVID-19 در پنوم پن ، پایتخت ، زندگی می كنند ، اولین دوز واكسن را دریافت كردند. ارتش از 15 ماه مه دوز دوم را به مردم می دهد.

کوبا آزمایش واکسن های داخلی را تسریع می کند

در 12 ماه مه ، وزارت بهداشت کوبا از آغاز کارزاری برای آزمایش واکسن علیه COVID-19 برای متخصصان بهداشت ، دانشجویان پزشکی و افراد بالای 60 سال در مناطق انتخاب شده تحت برنامه خبر داد. برنامه تحقیقاتی برای دو واکسن ، آبدالا و سوبرانا 02 ، که توسط این کشور تولید و تولید شده است.

شرکت آمازون با واکسن COVID-19 به کارمندان پاداش می دهد

در تاریخ 13 مه ، بزرگترین گروه تجارت الکترونیکی جهان ، Amazon.com Inc ، اعلام کرد که 100 دلار اضافی برای کارمندان جدید با گواهی واکسیناسیون COVID-19 پرداخت می کند. این بخشی از برنامه این گروه برای استخدام 75000 کارمند برای خدمات پیاده سازی و تدارکات است.

به طور خاص ، آمازون به طور متوسط ​​به بیش از 17 دلار در ساعت به کارمندان جدید پرداخت خواهد کرد که برای 500000 کارمند شاغل در مراکز عملکرد در سراسر کشور ، در سراسر آمریکا 50 سنت به 3 دلار در ساعت افزایش می یابد. این گروه همچنین پاداش عضویت تا 1000 دلار پرداخت خواهد کرد.

انجمن پزشکی ژاپن با المپیک توکیو مخالف است

انجمن پزشکی ژاپن در تاریخ 13 مه مخالفت خود را با برگزاری بازیهای المپیک در توکیو اعلام کرد ، زیرا معتقد است برگزاری این رویداد مهم ورزشی در چارچوب اپیدمی COVID-19 بی خطر است ، که همچنان گسترش نمی یابد زیرا در حال حاضر امکان پذیر است

بمباران در افغانستان در اولین روز آتش بس

در تاریخ 13 ماه مه ، تنها چند ساعت پس از اجرای آتش بس سه روزه بین نیروهای افغان و جنگجویان طالبان به طور رسمی ، چهار بمب گذاری در افغانستان رخ داد که منجر به کشته شدن حداقل 11 غیرنظامی و زخمی شدن 13 نفر دیگر شد.

قایق های حامل مهاجران در سواحل تونس

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در تاریخ 13 مه اعلام کرد که حداقل 17 مهاجر پس از سقوط قایق در مدیترانه در سواحل تونس ناپدید شده اند.

به گفته مهاجران نجات یافته توسط IOM ، این قایق در تاریخ 11 مه از بندر Zuara لیبی خارج شد و به اروپا رفت. دو مهاجر توسط IOM ، نیجریه ای نجات داده شدند و به بیمارستان منطقه منتقل شدند.

ایالات متحده ماهانه 50 دلار در قبض اینترنت برای مردم حفظ می کند

از 12 ماه مه ، آمریکایی ها ثبت نام در برنامه یارانه دولت را آغاز می کنند تا ماهیانه 50 دلار برای پرداخت قبض اینترنت خود دریافت کنند.

AP گفت: برنامه حمایت از صورتحساب آنلاین 3.2 میلیارد دلاری بخشی از یک بسته کمک اقتصادی 900 میلیارد دلاری برای مقابله با اپیدمی COVID-19 است. بسته نجات از دسامبر سال 2020 تصویب شده است.

بازار کار ایالات متحده شاهد تحولات مثبت تری بوده است

این واقعیت که شرکت ها در میان کمبودهای شغلی فزاینده کارگران را حفظ می کنند ، منجر به کاهش تعداد کارگران آمریکایی متقاضی مزایای بیکاری در آوریل 2020 شده است.

بر اساس گزارشی که در تاریخ 13 ماه مه توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر شد ، تعداد درخواست های دریافتی مزایای بیکاری در هفته منتهی به 8 مه 473000 بود ، در حالی که در هفته قبل 507،000 بود.

پروازها به مقصد تل آویو جهت جلوگیری از موشک منحرف می شوند

در میان حملات موشکی مداوم از نوار غزه ، مقامات فرودگاه اسرائیل در تاریخ 13 مه گفتند که تمام پروازهای مسافران به فرودگاه بین المللی بن گوریون ، نزدیک تل آویو ، منحرف شده است.

ماهیگیران کره ای از ژاپن برای جبران خسارت انتشار آب رادیواکتیو شکایت دارند

انجمن های ماهیگیری کره در تاریخ 13 ماه مه در دادگاه محلی علیه دولت ژاپن شکایت کردند.

رویترز (انگلیس) گفت: این دادخواست مربوط به برنامه ژاپن برای ریختن آب رادیواکتیو خالص از نیروگاه هسته ای فوکوشیما به دریا است.

دادگاه ژاپن ادعای جبران خسارت از تصفیه خانه پسماندهای رادیواکتیو در فوکوشیما را رد کرد

در تاریخ 13 مه ، دادگاه منطقه ای ژاپن در ساپورو پس از شرکت در کار پاک سازی آوار در فوکوشیما №1 که در اثر زلزله و سونامی 2011 تخریب شد ، دادخواست شخصی را که ادعای جبران خسارت به انواع سرطان را داشت ، رد کرد.

روسیه در حال تهیه لایحه ای است که شرکت های فن آوری خارجی را مجبور به گشایش دفتر در این کشور می کند

روسیه در حال تهیه لایحه ای است كه شركت های فن آوری خارجی را مجبور به گشودن دفاتر در روسیه یا تحریم هایی مانند ممنوعیت تبلیغات می كند.

الكساندر هینشتاین ، رئیس كمیته فناوری اطلاعات و سیاست اطلاعاتی در دومای دولتی روسیه (مجلس عوام) ، گفت كه به زودی لایحه ای برای جلوگیری از سوusing استفاده شركت های بزرگ فناوری به شورای ملی ارائه می شود. محتوای ممنوع در روسیه

بوئینگ سیستم الکتریکی 737 MAX را اصلاح کرد

در تاریخ 13 مه ، شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد که از مقررات نظارتی ایالات متحده برای عیب یابی سیستم الکتریکی که بیش از 100737 هواپیمای MAX را به طور موقت در جهان زمین گیر کرده بود و از اوایل آوریل به بعد فعالیت خود را متوقف کرده بود ، دریافت کرده است.

ایتالیا بیش از 100 میلیون دلار جریمه گوگل به دلیل سوusing استفاده از موقعیت خود در بازار است

آژانس ضد انحصاری ایتالیا در تاریخ 13 مه اعلام کرد که بیش از 100 میلیون یورو (120 میلیون دلار) گوگل را به دلیل سوusing استفاده از موقعیت خود در بازار با استثنای یک برنامه تلفن هوشمند رقیب جریمه کرده است.

در بیانیه ای ، آژانس ضد انحصاری ایتالیا اعلام کرد متوجه شده است که گوگل که سیستم عامل اندروید و فروشگاه برنامه Google Play آن بر بازار ایتالیا مسلط است ، برنامه Enel X را برای کاربران خودرو مسدود کرده است. بر این اساس ، آژانس از Google خواسته است تا برنامه Enel X را در Android Auto – یک سیستم ارتباطی هوشمند که به مسافران اتومبیل کمک می کند تا با سهولت و امنیت بیشتری از ویژگی های تلفن استفاده کنند ، قرار دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *