نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 13 ژوئن حرکت جهانی در صبح روز 13 ژوئن

[ad_1]

اجلاس G7: اجرای برنامه جهانی بهتر

در دومین روز کاری در روز 12 ژوئن در کورن وال (انگلستان) ، رهبران کشورهای پیشرفته صنعتی جهان (G7) از یک طرح جهانی جدید برای ایجاد زیرساخت در کشورهای فقیرتر ، با ارائه مشارکت های ارزش مدار ، با ارزش بالا ، استاندارد و شفاف پشتیبانی کردند. “

کاخ سفید می گوید رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن و دیگر رهبران G7 توافق کرده اند که یک طرح “بازسازی یک جهان بهتر” (B3W) را برای تأمین نیازهای زیرساختی که در کشورهای کم درآمد و درآمد متوسط ​​زیاد است ، تأمین کنند.

g7.jpg
رهبران اجلاس G7 ، که از 11 تا 13 ژوئن در انگلیس برگزار می شود

رهبران EMA خواستار دسترسی جهانی به واکسن ها هستند

رئیس آژانس دارویی اروپا (EMA) ، آمر کوک ، در 11 ژوئن گفت که همه کشورها باید به واکسن COVID-19 دسترسی داشته باشند ، نه فقط کسانی که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند. در برابر همه گزینه ها موثر هستند ، این واقعیت به سرعت تغییر خواهد کرد.

این فراخوان در حالی صورت می گیرد که رهبران کشورهای پیشرفته صنعتی جهان (G7) متعهد می شوند در اجلاس یک میلیارد دوز واکسن به کشورهای فقیر ارائه دهند تا در مورد چگونگی بهبودی از بیماری همه گیر در انگلیس بحث کنند.

WTO امیدوار است که سرعت ارائه واکسن به کشورهای فقیر را تسریع کند

Ngozi Okonjo-Iweala ، مدیر کل WTO ، در تاریخ 12 ژوئن اعلام کرد که علیرغم اختلاف نظر در مورد حقوق مالکیت معنوی شرکت های داروسازی ، نقشه راهی برای دستیابی به توافق جهانی برای تهیه واکسن بیشتر علیه COVID-19 به کشورهای در حال توسعه دارد.

خانم اوکونجو-ایوالا گفت: “این ممکن است به دلیل اختلاف نظرهای احتمالی دشوار باشد ، اما یک نقشه راه وجود دارد. من مشتاقانه منتظر پیشرفت قبل از ماه ژوئیه هستم.”

ایران و سایر کشورها دور ششم مذاکرات را آغاز می کنند

در 12 ژوئن ، ایران و قدرت های جهانی ششمین دور مذاکرات در وین ، پایتخت اتریش ، درباره اعاده توافق هسته ای 2015 ایران را از سر گرفتند.

دور ششم مذاکرات با جلسه طرفین دیگر معامله از جمله ایران ، روسیه ، چین ، فرانسه ، انگلیس ، آلمان و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در زیرزمین یک هتل لوکس آغاز شد. هیئت آمریکایی مجبور شد به طور غیرمستقیم از یک هتل نزدیک در مذاکرات شرکت کند ، زیرا ایران از دیدار رو در رو خودداری کرد.

ایران با تحریم های آمریکا مخالف است

در 12 ژوئن ، عباس اراچی معاون وزیر امور خارجه ایران ، که همچنین مذاکره کننده اصلی این کشور در مذاکرات مداوم با قدرت های جهانی در وین پایتخت اتریش است ، گفت که ایالات متحده تحریم های 82 میلیون ایرانی را ادامه می دهد.

معاون وزیر عراقچی گفت که حفظ تحریم های آمریکا علیه ایران “جنایتی” علیه بشریت است.

رهبران ناتو و اوکراین در حال مکالمه تلفنی هستند

در 11 ژوئن ، ولدیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین با ینس استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو ، گفتگوی تلفنی انجام داد و در مورد درگیری در شرق اوکراین و عضویت در ناتو در کیف بحث کرد.

رئیس جمهور اوکراین طی یک تماس تلفنی ابراز امیدواری کرد که اجلاس آینده ناتو سیاست درهای باز ناتو و همچنین تصمیم این اتحاد نظامی در اجلاس 2008 بخارست مبنی بر عضویت اوکراین در ناتو را تأیید کند.

کره شمالی قصد دارد یک انتقال جدید در دفاع انجام دهد

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) در تاریخ 12 ژوئن اعلام کرد که در این کنفرانس چهار وظیفه مهم برای بهبود کارایی جنگی نیروهای مسلح و ایجاد “نقطه عطف جدید در انقلاب صنعتی” مشخص شده است. همکاری دفاعی

این امر در چارچوب تغییرات سریع در شبه جزیره کره و همچنین اوضاع داخلی و بین المللی مورد نیاز است. با این حال ، KCNA توضیحی در مورد این وظایف مهم نداد.

وزرای خارجه عرب برای نشست اضطراری در سد برق آبی دای پوک دیدار می کنند معلق

وزرای خارجه عرب قرار است در 15 ژوئن جلسه ای اضطراری در دوحه ، پایتخت قطر برگزار کنند و به درخواست مصر و قطر سودان در مورد سد برق آبی رنسانس بزرگ اتیوپی (GERB) بحث کنند.

خبرگزاری دولتی مصر MENA در تاریخ 12 ژوئن به نقل از دستام دبیرکل اتحادیه عرب (AL) حسام زکی گفت که این دیدار در حاشیه نشست مشورتی بین وزرای خارجه عرب در 15 ژوئن برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری آفریقای مرکزی نخست وزیر جدیدی را منصوب می کند

هنری ماری دوندرا ، وزیر دارایی پیشین ، با صدور حکمی در 11 ژوئن ، یک روز پس از استعفای دولت فیرمین نگربادا ، رئیس جمهور ، فاوستین آرنگ توادرا ، رئیس جمهور را به نخست وزیر جدید جمهوری آفریقای مرکزی تبدیل کرد.

الجزایر انتخابات پارلمانی را برگزار می کند

در ساعت 8:00 صبح 12 ژوئن (به وقت محلی) ، بیش از 24 میلیون رأی دهنده الجزایری رأی دادن به شورای ملی (APN) را برای یک دوره پنج ساله آغاز کردند. انتظار می رود این انتخابات به ثبات و بازیابی توسعه اقتصادی و اقتصادی پویا در این کشور آفریقای شمالی کمک کند.

کانادا متعهد است 100 میلیون دوز واکسن را با کشورهای کم درآمد تقسیم کند

در بیانیه ای در تاریخ 11 ژوئن ، رالف گودل ، کمیساریای عالی کانادا در انگلستان ، گفت که کانادا 100 میلیون دوز COVID-19 را به کشورهای کم درآمد کمک خواهد کرد.

انتظار می رود نخست وزیر جاستین ترودو این موضوع را در تاریخ 13 ژوئن و در پایان نشست G7 در کورن وال ، انگلیس اعلام کند.

لائوس بیش از 1 میلیون دوز واکسن COVID-19 تزریق کرده است

وزارت بهداشت لائوس در 12 ژوئن اظهار داشت که 712،793 نفر در کشور با 1 دوز واکسن (معادل 9/7٪ از جمعیت) واکسینه شده اند و 385،921 نفر دو آمپول (معادل 2 دوز) 5 26٪ جمعیت).

چین نوع جدیدی از ویروس کرونا را کشف کرده است که بیشترین شباهت به SARS-CoV-2 است

دانشمندان چینی در تاریخ 11 ژوئن اعلام کردند که یک سری از گونه های جدید ویروس تاج را در خفاش ها کشف کرده اند ، از جمله یکی از آنها از نظر ژنتیکی بیشترین ویروس SARS-CoV-2 را دارد.

به گفته دانشمندان ، یافته های آنها در منطقه کوچکی در استان یوننان (جنوب غربی چین) نشان می دهد که چه تعداد گونه ویروس کرونا در خفاش ها وجود دارد و چه تعداد از آنها در معرض خطر شیوع حیوانات هستند.

doi1206.jpg
دانشمندان چینی 24 نوع ویروس تاج جدید را در خفاش ها در یوننان کشف کردند. عکس: Business Insider

پایتخت روسیه در حال تشدید محدودیت ها در اماکن عمومی است

در 12 ژوئن ، RIA Novosti گزارش داد كه دولت مسكو فقط به آژانسها و سازمانها توصيه كرده است كه حداقل 30٪ از كارمندان خود را به كار ، مقامات دولتي و كارگران بالاتر از 65 سال منتقل كنند. در برابر COVID-19) همچنین باید به دورکاری تغییر یابد.

علاوه بر این ، رستوران ها ، کافه ها ، بارها ، دیسکوها و کلوپ های شبانه از ساعت 23:00 تا 6:00 صبح روز بعد بسته هستند. مناطق بازی کودکان ، اتاق های غذاخوری توصیه می شود که از 13 ژوئن تا 20 ژوئن کار را متوقف کنند.

مالزی ابتکارات بسیاری برای ارتقا vacc واکسیناسیون دارد

در 12 ژوئن ، وزارت تجارت و صنایع بین المللی مالزی (میتی) گفت که دولت مالزی در حال آماده سازی برای اجرای ابتکاری به نام برنامه ایمن سازی COVID-19 در بخش صنایع (PIKAS) است.

در اطلاعیه میتی آمده است که برنامه فوق در تاریخ 16 ژوئن اجرا خواهد شد و به عنوان “فاز 4” برنامه ملی ایمن سازی COVID-19 (NIP) راه اندازی می شود. میتی همچنین تأکید کرد که مشارکت برای شرکت ها و کارمندان داوطلبانه خواهد بود.

استارت آپ اولین بسته تست خانگی b India هند را راه اندازی می کند

استارت آپ هندی Serology & Microbiome یک کیت تست خانگی به نام CoviSeft را راه اندازی کرده است ، امیدوار است که این کیت تست ارزان به کشور آسیای جنوبی کمک کند تا بیماری شیوع COVID-19 را بهتر ردیابی کند.

سرولوژی و میکروبیوم می گوید که با قیمت ارزان فقط 250 روپیه (40/3 دلار) ، کیت تست خانگی در دسترس همه قرار خواهد گرفت ، فشار بر آزمایشگاه های متراکم را کاهش می دهد و قابلیت ردیابی را بهبود می بخشد.

کوبا به گردشگران توصیه می کند دلار آمریکا را به صورت نقدی همراه نکنند

مقامات کوبا به بازدیدکنندگان جزیره کارائیب توصیه کرده اند دلار به صورت نقدی به همراه نداشته باشند. USD از 21 ژوئن در کوبا به عنوان ارز معتبر پذیرفته نمی شود. با این حال ، بازدید کنندگان هنوز هم می توانند هنگام پرداخت پول از دلار آمریکا استفاده کنند یا آنها را از طریق کارت به ارز دیگری تبدیل کنند.

یک روز قبل ، کوبا اعلام کرد که پذیرش سپرده های بانکی با دلار را به حالت تعلیق درآورد و گفت تحریم های شدیدتر آمریکا توانایی کوبا را برای استفاده از ارز در خارج از کشور محدود می کند.

پرونده 39 جسد در یک کامیون در انگلیس: یک شهروند دیگر رومانیایی را دستگیر کنید

در تاریخ 12 ژوئن ، پلیس ایتالیا از دستگیری استفان دامیان دراگوس ، 28 ساله تبعه رومانیایی متهم به امنیت کامیون انتقال مهاجران به انگلیس خبر داد. این فرد که با حکم جستجوی انگلیس توسط پلیس میلان دستگیر شد ، عضو یک “سازمان جنایی متخصص در امر مهاجرت غیرقانونی” است.

تونس و لیبی صدها مهاجر را پیدا کرده اند که از دریای مدیترانه عبور می کنند

صفا مشلی سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در تاریخ 11 ژوئن گفت که بیش از 200 مهاجر در حال عزیمت به اروپا توسط گارد ساحلی لیبی در سواحل این کشور متوقف شده اند.

نشت مواد شیمیایی منجر به کشته شدن هشت نفر در استان گوئیژو چین شد

در 12 ژوئن ، مقامات چینی گفتند که در اثر نشت مواد شیمیایی در شهر گویانگ ، مرکز استان جنوب غربی گوئیژو ، هشت نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شده اند.

تیراندازی در تگزاس (ایالات متحده آمریکا) ، حداقل 12 نفر زخمی شدند

در 12 ژوئن ، یک تیراندازی در شهر آستین ، تگزاس (ایالات متحده آمریکا) رخ داد ، که در آن حداقل 12 نفر زخمی شدند. هنوز انگیزه تیراندازی در دست بررسی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *