نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 11 ژوئیه حرکت جهانی در صبح 11 ژوئیه

[ad_1]

جی 20 موافقت می کند از شرکت های چند ملیتی مالیات بگیرد

در یک کنفرانس آنلاین در تاریخ 10 ژوئیه ، وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی از گروه اقتصاد پیشرو توسعه یافته و نوظهور (G20) از اقدام قابل توجهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی توسط شرکت های چند ملیتی حمایت کردند.

پیش بینی می شود این موضوع بزرگترین ابتکار سیاسی جدید باشد که در این کنفرانس توافق شده و به پایان هشت سال اختلافات مالیاتی منجر شده است. این ابتکار برای تصویب نهایی در اجلاس گروه در رم در ماه اکتبر به رهبران G20 ارائه خواهد شد.

g20-10721a.jpg
جی 20 در مورد مالیات شرکت های چند ملیتی توافق دارد

نخست وزیر اسپانیا در حال تغییر کابینه است

در 10 ژوئیه ، نخست وزیر اسپانیا پدرو سانچز برای اولین بار از زمان قدرت گرفتن ائتلاف چپ در ژانویه 2020 دولت را تغییر داد.

آقای سانچز گفت این یک “نوآوری نسلی” است زیرا میانگین سن وزرا اکنون به جای 55 سال 50 سال است. بعلاوه ، زنان در حال حاضر 63٪ اعضای کابینه را تشکیل می دهند ، در حالی که در دولت قبلی 54٪.

ترور رئیس جمهور هائیتی: کلمبیا از 4 شرکت درگیر تحقیق می کند

مقامات کلمبیا روز دوشنبه اعلام کردند کلمبیا تحقیق در مورد چهار شرکتی را آغاز کرده است که 17 سرباز سابق کلمبیایی را متهم به دست داشتن در ترور رئیس جمهور هائیتی یوونل موسی کرده اند.

به گفته آقای وارگاس ، این چهار شرکت در حال تحقیق در مورد ادعای استخدام این سربازان سابق هستند ، ابتدا آنها را به جمهوری دومنیکن فرستاده و سپس آنها را به هائیتی فرستاده اند.

هائیتی جوزف لمبرت را به عنوان سرپرست رئیس جمهور انتخاب می کند ، از ایالات متحده و سازمان ملل می خواهد برای تأمین امنیت نیروهای خود را بفرستد

در 9 ژوئیه (به وقت محلی) ، سنای هائیتی پس از ترور رئیس جمهور یوونل مویز ، به انتخاب رئیس جمهور سنا ، جوزف لمبرت ، به عنوان سرپرست رئیس جمهور رای داد.

در بیانیه ای ، سناتور هاییتی گفت: “جوزف لمبرت ، که توسط هائیتی ها به عنوان سناتور انتخاب شد ، تا زمان فعالیت کنگره به عنوان رئیس جمهور موقت جمهوری هائیتی انتخاب شده است. دوشنبه بعد از اولین دوشنبه ژانویه 2022 و همچنین تا زمان انتخاب رئیس جمهور جدید در 7 فوریه 2022 افتتاح می شود.

ایلینوی اولین ایالتی شد که تاریخ آسیا-آمریکا را در برنامه درسی خود گنجانده است

در پاسخ به درخواست های حق ایجاد آموزش فراگیرتر در ایالات متحده ، ایلینوی به تازگی اولین ایالتی در این کشور شده است که به آموزش تاریخ آسیا-آمریکا در مدارس دولتی نیاز دارد.

به گزارش سی ان ان ، فرماندار ایلینوی ، جی بی پریتزکر ، قانون آموزش تاریخ آسیا-آمریکایی برابر را در 9 ژوئیه امضا کرد. پیش بینی می شود این قانون از اول ژانویه 2022 لازم الاجرا شود.

هند نگران خطر ابتلا به نوع کاپا است

در اوتار پرادش ، کارشناسان پزشکی که سعی در ارزیابی تأثیر نوع دلتا پلاس بر ویروس SARS-CoV-2 دارند ، اکنون با کشته شدن یک نفر توسط نسخه کاپا ، با نگرانی های جدیدی روبرو شده اند.

به گفته دکتر امرش کومار سینگ ، رئیس گروه میکروبیولوژی در کالج پزشکی Baba Ragav Das در گوراخپور ، اوتار پرادش ، گزینه Kapa می تواند به اندازه گزینه Delta خطرناک باشد زیرا هر دو گزینه به یک خانواده ویروس ها تعلق دارند. .

WHO نسخه جدید موجود در روسیه را در لیست “ساعتهای ویژه” قرار می دهد

سازمان بهداشت جهانی (WHO) فاش کرده است که نسخه جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 را که برای اولین بار در روسیه کشف شد ، در لیست انواع نیاز به “نظارت ویژه” قرار خواهد داد.

طبق کانال تلویزیونی RT ، این نسخه جدید در ژانویه امسال کشف شد ، اما اکنون فقط توزیع قوی آن توجه مقامات بهداشتی و رتبه بندی را به خود جلب کرده است.

bienthe1007.jpg
تصویربرداری از ویروس SARS-CoV-2 توسط میکروسکوپ الکترونی. عکس: رویترز

اتحادیه اروپا در حال دستیابی به هدف انتشار واکسن COVID-19 به 70 درصد بزرگسالان است

در تاریخ 10 جولای ، اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا (اتحادیه اروپا) گفت اتحادیه اروپا (EU) به هدف خود در توزیع واکسن COVID-19 کافی به 70٪ از بزرگسالان در اتحادیه رسیده است.

به عنوان بخشی از برنامه خرید واکسن مشترک اتحادیه اروپا به رهبری فون در لاین ، رئیس اتحادیه اروپا ، اتحادیه اروپا 330 میلیون دوز واکسن Pfizer / BioNTech ، 100 میلیون دوز AstraZeneca و 50 میلیون دوز Moderna و 20 میلیون دوز Johnson را به کشورهای عضو توزیع کرده است. و جانسون به استثنای جانسون و جانسون ، که یک واکسن با دوز 1 است ، سایر واکسن ها برای تأثیر کامل به 2 دوز نیاز دارند. تخمین زده می شود اتحادیه اروپا 366 میلیون بزرگسال داشته باشد.

مالزی هدف اولیه ایمن سازی 10٪ از مردم را برآورده می کند

3،197،890 مالزیایی وجود دارد که 2 دوز واکسن COVID-19 دریافت می کنند ، معادل 10٪ از جمعیت.

طبق گفته وزیر علوم ، فناوری و نوآوری مالزی كایری جمال الدین ، ​​نتایج فوق به این كشور كمك می كند تا یكی از سه معیار انتقال به فاز 2 برنامه بهبود ملی را برآورده كند. کامبوج 4 میلیون دوز اضافی از واکسن COVID-19 دریافت کرد. 19

کامبوج 4 میلیون دوز دیگر واکسن از چین دریافت می کند

یوک سامبات ، وزیر بهداشت کامبوج گفت که در صبح 10 ژوئیه ، کامبوج 4 میلیون دوز اضافی واکسن COVID-19 که از چین سفارش داده شده دریافت کرده است ، از جمله 3 میلیون دوز Sinovac و 1 میلیون دوز Sinopharm.

اسرائیل ابتکار واکسیناسیون سیار در ساحل را اعلام کرد

در تلاش برای مقابله با دسته ای از واکسن ها که در اواخر ماه ژوئیه منقضی می شود ، اسرائیل در حال انجام برنامه های واکسیناسیون سیار برای نوجوانان در ساحل در آخر هفته است.

بر این اساس ، برای تشویق کودکان به واکسیناسیون ، آژانس ابتکار عمل را در آوردن واکسن به مکان های مورد علاقه جوانان ، یعنی ساحل انجام داد. پس از واکسیناسیون ، کودکان غذا و بلیط سایر جاذبه ها را دریافت می کنند.

پاکستان سفر هوایی را برای افراد واکسینه نشده ممنوع می کند

به گزارش تایمز هند ، در 10 ژوئیه ، پاکستان برای محدود کردن شیوع بیماری ، مسافرت هوایی را برای کسانی که علیه COVID-19 واکسینه نشده بودند ، وضع کرد. مرکز فرماندهی و عملیات ملی پاکستان (NCOC) اعلام کرده است که این ممنوعیت از اول آگوست اعمال می شود.

کامبوج در حال کنترل کنترل اپیدمی در مناطق مرزی است

نخست وزیر کامبوج ، سامده تچو هونگ سن ، به مقامات دستور داده است تا برای جلوگیری از ورود گزینه دلتا ، وضعیت اپیدمی COVID-19 را به شدت در مناطق مرزی ، به ویژه مناطق هم مرز با تایلند کنترل کنند.

ایتالیا توصیه می کند اقدامات محدود کننده جدیدی اعمال نشود

وزیر اقتصاد و دارایی ایتالیا ، دنیله فرانکو در 10 ژوئیه تأکید کرد که انواع ویروس SARS-CoV-2 نگرانی عمده برای اقتصاد جهانی است ، اما جهان باید از اعمال اقدامات اجتناب کند. محدودیت های جدید در زندگی انسان برای جلوگیری و کنترل بیماری همه گیر COVID-19.

سنگاپور در حال کنترل کنترل بازدیدکنندگان از اندونزی است

وزارت بهداشت سنگاپور در تاریخ 10 ژوئیه اعلام کرد که بلافاصله مجوز بازدیدکنندگان اندونزیایی از سنگاپور را که شهروند یا مقیم دائم آن کشور نیستند ، کاهش می دهد.

ارتش افغانستان بیش از 100 مبارز طالبان را به قتل می رساند

در تاریخ 10 ژوئیه ، ارتش افغانستان گفت که در درگیری های یک روز قبل در دو استان جنوبی حداقل 109 جنگجوی طالب کشته و دهها تن دیگر زخمی شده اند.

به عنوان مثال ، قول اردوی 205 ارتش افغانستان گفت که 70 جنگجوی طالبان پس از پاکسازی نیروهای امنیت ملی و دفاع افغانستان (ANDSF) در استان قندهار کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند. جارو در منطقه شهر قندهار و اطراف آن.

در یک بمب گذاری انتحاری در سومالی حداقل هشت نفر کشته شد

منابع پلیس و شاهدان گفتند که یک حمله انتحاری با خودروی بمب گذاری شده کاروان دولت را در 10 ژوئیه در موگادیشو ، پایتخت سومالی هدف قرار داد و دست کم هشت نفر را کشت.

آتش سوزی در بنگلادش: صاحب کارخانه هاشم دستگیر شد

پلیس در بنگلادش در 10 ژوئیه پس از آتش سوزی گسترده در کارخانه در 8 ژوئیه که منجر به کشته شدن حداقل 52 نفر شد ، صاحب کارخانه مواد غذایی و آشامیدنی هاشم را در روپگانج دستگیر کرد.

flowers-happy-ha-may-bangladesh.jpg
از صحنه آتش سوزی در کارخانه تولید مواد غذایی و آشامیدنی هاشم در روپگانج ، بنگلادش ، 9 ژوئیه 2021 دود برخاست.

غرب ایالات متحده با موج گرمای جدیدی روبرو است

سرویس ملی هواشناسی آمریکا با اعلام هشدار موج گرما در ایالت های غربی ، پیش بینی کرد که گرما تا عصر 12 ژوئیه (به وقت محلی) ادامه داشته باشد و احتمالاً دما در بسیاری از شهرک ها تا 40 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

به ویژه ایالت های واشنگتن ، نیومکزیکو ، کلرادو ، اورگان ، آیداهو ، نوادا ، یوتا و آریزونا می توانند از 38 تا 40 درجه سانتیگراد گرما را تجربه کنند.دره مرگ در کالیفرنیا می تواند تا 54 درجه سانتیگراد را تجربه کند.

انفجار مهیب در پارکی در پایتخت ایران

تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که سحرگاه 10 ژوئیه در پارک شمال تهران ، پایتخت ایران ، یک انفجار بزرگ رخ داد.

به گفته پلیس محلی ، این انفجار توسط “وسیله ای ناشناس” رخ داده است ، اما تلفات جانی و مالی نداشته است.

بیش از 120،000 نفر در ژاپن به دلیل باران سیل آسا دستور تخلیه داده شده اند

مقامات برخی از استان های جنوبی ژاپن دستور تخلیه بیش از 120 هزار نفر در باران شدید در منطقه در 10 ژوئیه را صادر کرده اند.

این تصمیم پس از آن صادر شد که آژانس هواشناسی ژاپن بالاترین سطح هشدارهای باران شدید را برای سه استان در جزایر کیوشو ، کاگوشیما ، میازاکی و کوماموتو صادر کرد.

اندونزی: زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر سواحل سولاوسی را لرزاند

صبح 10 ژوئیه ، زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر ساحل جزیره سولاوسی اندونزی را لرزاند. هشدار تسونامی صادر نشده و تاکنون صحبتی درباره خسارت زلزله نشده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *