نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 11 ژوئن حرکت جهانی در صبح 11 ژوئن

[ad_1]

WHO هشدار می دهد که اروپا از خطر خارج نیست

هانس کلوگه ، مدیر منطقه ای WHO در اروپا ، در تاریخ 10 ژوئن هشدار داد که اروپا در معرض خطر نیست ، اگرچه تعداد آلودگی ها و مرگ و میرهای جدید در اپیدمی COVID-19 در سراسر قاره رو به کاهش است و مردم را به مسئولیت پذیری در تعطیلات تابستانی ترغیب کرد.

hanskluge.jpg
مدیر منطقه ای WHO در اروپا ، آقای هانس کلوگه

نقشه راه و چگونگی تأمین 500 میلیون دوز واکسن COVID-19 به کشورها توسط ایالات متحده

طبق کاخ سفید ، ایالات متحده 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 در سال 2021 و 300 میلیون دوز باقیمانده در نیمه اول سال 2022 اهدا خواهد کرد. همه از طریق Covax ، ابتکار واکسن توزیع می شود. برنامه جهانی ، با حمایت مالی کشورها ، ارائه واکسن به کشورهای با درآمد متوسط ​​و پایین است. این مقدار واکسن به حدود 250 میلیون نفر در سراسر جهان کمک می کند تا دوز کامل را دریافت کنند.

WHO هشدار می دهد که حدود 90٪ کشورهای آفریقایی هدف واکسیناسیون را از دست می دهند

تقریباً 90٪ کشورهای آفریقایی هدف واکسیناسیون حداقل 10٪ از جمعیت این قاره را در برابر COVID-19 تا سپتامبر از دست خواهند داد ، زیرا موج سوم بیماری همه گیر آفریقا را تهدید می کند. این هشداری است که WHO در تاریخ 10 ژوئن صادر کرده است.

WHO اقدامات مقابله با اپیدمی ها در کامبوج را توصیه می کند

خانم لی آه لان ، نماینده WHO در کامبوج ، در 9 ژوئن سخنرانی کرد و مواردی را که مانع تلاش کامبوج برای جلوگیری از گسترش گسترده بیماری همه گیر COVID-19 به دنبال “حادثه جامعه” شد ، ارائه داد. یک سکه 20/2 “. نماینده WHO همچنین توصیه هایی برای کنترل وضعیت همه گیری در این کشور جنوب شرقی آسیا ارائه داده است.

COVID-19: یاتا به زودی گذرنامه های دیجیتالی را در خاورمیانه منتشر می کند

در 10 ژوئن ، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) اعلام کرد که در چارچوب کاهش محدودیت های ایالات متحده و کشورهای اروپایی ، پاسپورت دیجیتال را در هفته های آینده در خاورمیانه اعمال خواهد کرد. پیش از این برای جلوگیری از همه گیری COVID -19 محدودیت های سفر اعمال شده بود.

کره واکسیناسیون جانسون و جانسون را آغاز می کند

در 10 ژوئن ، کره ای ها تزریق واکسن Janssen را از شرکت دارویی Johnson & Johnson و تهیه شده توسط ایالات متحده آغاز کردند ، به این امید که زندگی را به زودی به حالت عادی برگردانند.

پس از واکسن های AstraZeneca ، Pfizer / BioNTech و Moderna ، Janssen چهارمین واکسنی است که به کره وارد می شود. این یک واکسن یکبار مصرف است. انواع دیگر به دو تزریق نیاز دارند.

AstraZeneca تایید کرده است که به زودی این واکسن را به کشورهای جنوب شرقی آسیا تحویل خواهد داد

AstraZeneca اعلام کرده است که در حال همکاری نزدیک با کشورهای جنوب شرقی آسیا برای اطمینان از تحویل واکسن COVID-19 “در اسرع وقت” است.

اظهارات فوق پس از اطلاع از تأخیر احتمالی در تحویل واکسن ها از کارخانه تایلند Siam Bioscience صورت گرفت. توزیع واکسن AstraZeneca در جنوب شرقی آسیا به 200 دوز واکسن تولید شده توسط Siam Bioscience بستگی دارد.

کره جنوبی قصد دارد کارمندان شرکت های بزرگ را واکسینه کند

دولت کره جنوبی در تاریخ 10 ژوئن گفت که این کشور در حال بررسی طرحی برای واکسیناسیون کارمندان در برابر COVID-19 در شرکت های اصلی ، از جمله شرکت های الکترونیکی و تراشه ها است تا خطر اختلال را به حداقل برساند. فعالیت های تولیدی در متن دنیا در تلاش برای افزایش عرضه تراشه های رایانه ای.

نابرابری جنسیتی مضطرب در برنامه واکسیناسیون هند

آمارهای دولت هند نشان می دهد که تاکنون تعداد مردان واکسینه شده علیه COVID-19 در این کشور 17 درصد بیشتر از تعداد زنان است.

طبق گزارش CNN ، هند برای 101 میلیون مرد بخشی یا دو دوز کامل تزریق کرده است. مردان تاکنون 54٪ از کل واکسیناسیون را تشکیل می دهند.

ژاپن به دنبال سرعت بخشیدن به واکسیناسیون برای سالمندان است

در تلاش برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون گسترده واکسن COVID-19 ، دولت ژاپن در حال بررسی این موضوع است که سالمندان در سراسر کشور اجازه ثبت نام برای واکسیناسیون را در دو مرکز واکسیناسیون بزرگ ایالتی در توکیو و اوزاکا بدهند.

سخنگوی دولت کاتسونوبو کاتو گفت که تصمیم گیری در مورد این موضوع به زودی اتخاذ خواهد شد.

مالزی بر خلاف مقررات پیشگیری از اپیدمی ده ها کارخانه را تعطیل می کند

در حالی که مالزی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 در محاصره کامل قرار گرفت ، مقامات تاکنون 268 کارخانه را بازرسی کرده و 75 کارخانه را جریمه و 59 کارخانه را به دلیل نقض مقررات ضد اپیدمی جریمه کرده اند.

سنگاپور و استرالیا توافق کردند که درباره حباب سفر بحث کنند

در 10 ژوئن ، سنگاپور و استرالیا توافق کردند که در مورد ایجاد “حباب سفر هوایی” برای بازگرداندن سفر ایمن بین دو کشور در آینده نزدیک بحث کنند.

هنگ کنگ (چین) و سنگاپور در حال بررسی ایجاد “حباب گردشگری” در ماه ژوئیه هستند

در تاریخ 10 ژوئن ، دولت سنگاپور و منطقه ویژه اداری هنگ کنگ (چین) اعلام کردند که پس از به تعویق انداختن آخرین طرح ، طرحی را برای ایجاد “حباب گردشگری” در ماه ژوئیه بررسی می کنند. دوشنبه در ماه مه تا افزایش ناگهانی تعداد موارد COVID-19 در سنگاپور.

“بالون مسافرتی” به عنوان یک راهرو امن برای سفر بدون انزوا ، عمدتا مکانیزم دو یا چند کشور / سرزمین کنترل شده توسط اپیدمی ها شناخته می شود ، که به افراد امکان می دهد با حداقل محدودیت به مناطق دیگر سفر کنند.

قبل از شیوع COVID-19 ، 47000 حیوان وحشی در ووهان فروخته شده است

یک مطالعه جدید نشان داده است که هزاران حیوان وحشی قبل از شیوع COVID-19 در ووهان ، چین در بازارها فروخته شده اند.

بر اساس روزنامه South China Morning Post (SCMP) ، اخیراً مطالعه ای توسط دانشمندان دانشگاه طبیعی چین غربی و دانشگاه آکسفورد تجارت حیات وحش در وو هان را که مدت هاست به عنوان منبع بالقوه COVID-19 در نظر گرفته می شود ، روشن کرد.

dong-vat-hoang-da-duoc-ban-tai-cho-vu-han.jpg
برخی از اولین عفونت ها با COVID-19 مربوط به بازار غذاهای دریایی Huanan در ووهان ، چین بود. عکس: سیمون ترانه.

شرکت بیمه Axa موافقت می کند هزینه رستوران های فرانسه را که تحت تأثیر این اپیدمی قرار دارند پرداخت کند

شرکت بیمه فرانسوی Axa در تاریخ 10 ژوئن گفت که 300 میلیون یورو (370 میلیون دلار) به حدود 15000 رستوران پرداخت می کند که بخشی از ضرر خود را به دلیل اقدامات جلوگیری از بیماری همه گیر COVID-19 مطالبه می کنند. -19

این توافق نامه در حالی صورت می گیرد که Axa با یکسری پرونده های قضایی از طرف صاحبان رستوران روبرو شده است که می گویند بیمه گر سعی دارد از تعهدات قراردادی که معیشت آنها را در معرض عضلات قرار می دهد ، جلوگیری کند. بیشتر موارد موفقیت آمیز است.

نخست وزیر جمهوری آفریقای مرکزی استعفای خود را اعلام کرد

نخست وزیر جمهوری آفریقای مرکزی ، Firmin Ngrebada و دولت وی در 10 ژوئن استعفا دادند ، و زمینه را برای اصلاحات سیاسی در یک کشور فقیر که با شورش مبارزه می کند و شکاف در روابط با متحد سنتی خود ، فرانسه ، هموار می کند.

ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار برگزاری نشست علنی درباره اوضاع بشردوستانه در Tigrei ، اتیوپی شد

در تاریخ 10 ژوئن ، لیندا توماس-گرینفیلد ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد ، شورای امنیت را به برگزاری جلسه علنی در مورد وضعیت منطقه تیگره ، اتیوپی ، جایی که صدها هزار نفر از گرسنگی می خواهند ، دعوت کرد.

ژاپن خطوط هوایی بلاروس را ممنوع می کند

در تاریخ 10 ژوئن ، دولت ژاپن تصمیم گرفت پرواز کلیه شرکت های هواپیمایی بلاروس را در ژاپن ممنوع کند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا نیز اقدامات مشابهی را پس از آن انجام دادند که بلاروس هواپیمای غیرنظامی Ryanair (ایرلند) را مجبور به فرود اضطراری برای بررسی های امنیتی کرد.

انگلیس مظنون جعلی بمب گذاری را در نزدیکی مرکز رسانه ای نشست G7 دستگیر کرد

پلیس انگلیس در تاریخ 10 ژوئن اعلام کرد که فردی را به جرم انجام بمب گذاری جعلی در مجاورت یک مرکز رسانه ای برای اجلاس G-7 در جهان دستگیر کرده است.

این دستگیری پس از آن صورت گرفت که پلیس به دلیل گزارش بسته ای که مشکوک به بمب است مجبور به تخلیه هتلی شد و متعاقباً توسط واحد دفع بمب نیروی دریایی سلطنتی بررسی و تأیید شد. این یک بمب جعلی است. طبق گفته پلیس ، موضوع در بازداشت یک جوان 20 ساله است که در شهر فالموث انگلیس زندگی می کند.

چین هزاران نفر را مجبور به خرید ارزهای رمزپایه برای پولشویی کرده است

وزارت امنیت عمومی چین در تاریخ 9 ژوئن اعلام کرد که در سرکوب یک شبکه جنایی که با خرید ارز دیجیتال پولشویی می کرد ، 1100 نفر را دستگیر کرده است.

این شبکه تبهکار ارزهای رمزنگاری شده را برای شستن پولهایی که مشتریانشان به طور غیرقانونی کسب کرده اند خریداری می کند و سپس از مشتریان کارمزد دریافت می کند. مقامات چینی مشخص نکرده اند که چه مقدار پول در این فعالیت جنایتکارانه نقش داشته است.

گروه های قاچاقچی مواد مخدر اروپایی در طی بیماری همه گیر COVID-19 شیوه تجارت خود را تغییر می دهند

اتحادیه اروپا (EU) گزارشی در تاریخ 9 ژوئن منتشر کرد که نشان می دهد کارتل های دارویی در اروپا در حال تغییر مدل های تجاری خود برای سازگاری با واقعیت های جدید در زمینه بیماری همه گیر COVID-19 هستند و کشورها را مجبور به اعمال محدودیت در کنترل شیوع ویروس می کنند. SARS-CoV-2.

یک هواپیمای نظامی میانمار سقوط کرد و 12 کشته برجای گذاشت

سخنگوی دولت نظامی میانمار در تاریخ 10 ژوئن تأیید کرد که صبح امروز 12 نفر در سانحه سقوط هواپیما جان خود را از دست دادند.

استرالیا: شهر سیدنی در 37 سال گذشته سردترین رکورد را تجربه کرده است

مردم شهر سیدنی استرالیا در هوای سرد زندگی می کنند. بالاترین دمای ثبت شده در 10 ژوئن در اینجا تنها 10.3 درجه سانتیگراد است – کمترین دما در این شهر در 37 سال گذشته.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *