نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 1 اوت جنبش های جهانی در 1 اوت

[ad_1]

جنگنده Su-35C روسی پس از خرابی موتور در دریا غرق شد

وزارت دفاع روسیه در 31 جولای تایید کرد که یک جنگنده سوخو -35 سی در منطقه خاباروفسک در شرق دور دچار مشکل موتور شده است. با این حال ، خلبان موفق شد با خیال راحت از هواپیما خارج شود.

در بیانیه منطقه نظامی شرقی آمده است که Su-35C در دریای اوخوتسک پس از آسیب دیدن موتور سقوط کرده است. یک کمیته منطقه نظامی در حال بررسی این حادثه است.

su351.jpg
جنگنده Su-35. محل کار: SMM سوریه / توییتر

سوریه در استان درعا به آتش بس دست یافت

ذینفعان در سوریه که به عنوان میانجی روسیه فعالیت می کنند ، در 31 ژوئیه به توافقی دست یافتند تا به تنش های اخیر در استان درعا پایان دهند.

بر اساس این توافقنامه ، 130 جنگنده تحت تعقیب به مناطق تحت کنترل شورشیان در استان ادلب در شمال غربی سوریه سفر می کنند. در مقابل ، سپاه هشتم ارتش سوریه که مورد حمایت روسیه است ، وارد مناطق ادلب شده و مواضع نظامی اشغال می کند.

اسرائیل برخی محدودیت ها را در غزه تسهیل می کند

اسرائیل در 30 ژوئیه اعلام کرد که برخی از اقدامات محدود کننده ای را که در حال حاضر در نوار غزه وضع شده است ، از جمله گسترش منطقه ای که در آن ماهیگیری مجاز است ، کاهش می دهد.

حسن علیان مسئول هماهنگی فعالیت های دولت اسرائیل در سرزمین های فلسطین در بیانیه ای گفت: از اول اوت حمل تجهیزات و کالاها به سرزمین های فلسطین مجاز خواهد بود. گاز ، شامل تأمین پروژه های بین المللی در زمینه غذا ، آب ، بهداشت و شیلات.

کوبا با تحریم های جدید آمریکا مخالف است

در 30 جولای ، برونو رودریگز پاریلا ، وزیر امور خارجه کوبا ، علیه تحریم هایی که دولت آمریکا در همان روز علیه پلیس انقلاب ملی (PNR) و دو رهبر کلیدی این واحد اعمال کرد ، صحبت کرد.

قاضی فدرال در نیویورک حکمی را صادر کرد که به دولت آمریکا اجازه می دهد نفتکش M / T Courageous را که در حال حاضر در کامبوج لنگر انداخته است ، توقیف کند.

ایالات متحده کشتی ای را که برای حمل نفت به کره شمالی استفاده می شد توقیف کرد

وزارت دادگستری آمریکا در 30 ژوئیه اعلام کرد که ایالات متحده یک نفتکش سنگاپوری را که نقض تحریم های آمریکا و سازمان ملل متحد برای حمل نفت به کره شمالی استفاده می کرد ، توقیف کرده است.

اتحادیه اروپا چارچوب قانونی برای تحریم لبنان را تصویب کرد

در 30 ژوئیه ، نمایندگان 27 کشور عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) یک چارچوب قانونی برای اعمال تحریم علیه کسانی که در بحران سیاسی لبنان دخیل هستند تصویب کردند.

بر اساس این چارچوب قانونی ، افراد در فهرست تحریم ها از ورود به اتحادیه اروپا منع شده ، دارایی های خود را مسدود کرده و منابع مالی اتحادیه اروپا را ممنوع می کنند. هدف این اقدامات کمک به تسریع در تشکیل دولت جدید و اصلاحات لازم در خاورمیانه است.

ایالات متحده از تحقیقات درباره حمله به نفتکش در دریای عرب حمایت می کند

نیروی دریایی آمریکا یک نفتکش را که توسط شرکت میلیاردر اسرائیلی هدایت می شد اسکورت کرد و در 29 ژوئیه در دریای عرب در سواحل عمان مورد حمله قرار گرفت و آماده است تا در این تحقیقات کمک کند.

در بیانیه ای که 31 ژوئیه منتشر شد ، فرماندهی نظامی آمریکا مسئول عملیات نظامی در آسیای میانه و خاورمیانه اعلام کرد که ناو هواپیمابر یو اس اس رونالد ریگان در خیابان مرسر ، که توسط شرکت کشتیرانی زودیاک اداره می شد ، اسکورت می کرد. Maritime در لندن (انگلستان) مستقر است و متعلق به گروه زودیاک میلیاردر تاجر اسرائیلی ایال اوفر است.

سازمان بهداشت جهانی و م institutionsسسات مالی اصلی بر اولویت واکسن کشورهای فقیر تاکید دارند

چهار بزرگترین سازمان بهداشتی ، تجاری و مالی جهان از تولیدکنندگان واکسن COVID-19 خواسته اند تا تامین منابع به کشورهای فقیر را برای مقابله با “کمبود COVID-19” در اولویت قرار دهند. (واکسن جدی و نگران کننده است) “.

در بیانیه مشترک منتشر شده در 31 جولای ، رهبران سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، سازمان تجارت جهانی (WTO) ، صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی (WB) تاکید کردند: اکنون زمان آن است که در کار خود برای واکسیناسیون علیه COVID-19 ، منابع واکسن را با کشورهای فقیرتر به اشتراک بگذارند.

vaccine-covid.jpeg
سازمان بهداشت جهانی و م institutionsسسات مالی اصلی بر اولویت واکسن کشورهای فقیر تاکید دارند

WHO هشدار می دهد که کامبوج یک لحظه کلیدی در کنترل همه گیری است

در 31 جولای ، Khmer Times به نقل از گزارشی از WHO در مورد توسعه همه گیری COVID-19 در کامبوج نوشت که این کشور جنوب شرقی آسیا در یک لحظه کلیدی در مبارزه با این بیماری قرار دارد.

خانم لی آی لان ، نماینده WHO در کامبوج ، در گزارشی با عنوان “ما با گزینه های جدید مبارزه می کنیم: اکنون اقدام کنید تا فردا پشیمان نشوید” ، گزارش دولت در مورد این تصمیم را ستود. دولت کامبوج محاصره 8 استان هم مرز با تایلند و اعمال مقررات منع آمد و شد در شهرک های سراسر این کشور را گامی مهم در مبارزه با COVID-19 ، به ویژه در گزینه دلتا می داند.

مکزیک در مبارزه با کووید -19 از کوبا حمایت می کند

در 30 جولای ، نیروی دریایی مکزیک Libertador Ball-02 در بندر هاوانا پهلو گرفت و 612.5 تن مواد غذایی ، دارو و مخزن اکسیژن را برای کمک به کوبا در برابر همه گیری کووید -19 حمل کرد.

این اولین کشتی کمکهای اولیه از مکزیک است که با دستور مستقیم رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور به کوبا ارسال شد. همچنین انتظار می رود یک کشتی حامل 100000 بشکه گازوئیل در آینده نزدیک در هاوانا پهلو بگیرد تا از تامین انرژی بیمارستان های پایتخت کوبا اطمینان حاصل شود.

CDC ایالات متحده کشف جدیدی برای نوع دلتا اعلام کرده است

نوع دلتا همان مقدار ویروس را در افراد واکسینه شده و واکسینه نشده تولید می کند. این نتیجه مطالعه اخیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) است که در 30 جولای منتشر شد.

مالزی وضعیت فوق العاده در ایالت ساراواک را تمدید کرد

خبرگزاری برناما در 31 جولای گزارش داد که مالزی وضعیت فوق العاده در ایالت ساراواک شرقی را تا فوریه 2022 تمدید کرده است ، که به دلیل شیوع همه گیری کووید -19 انتخابات محلی را به تعویق می اندازد.

بنابراین ، ایالت ساراواک تنها شهرکی در مالزی است که وضعیت فوق العاده را تمدید می کند ، در حالی که سایر شهرک ها از اول اوت به حالت فوق العاده ملی پایان می دهند.

فوربز: میلیاردرهای مصری و لبنانی ابر ثروتمندان عرب را رهبری می کنند

بر اساس مجله فوربس ، مصر و لبنان دو کشور دارای ثروتمندترین میلیاردرهای جهان عرب در سال 2021 هستند. گزارش سالانه فوربس نشان می دهد که کل ثروت ثروتمندترین خانواده های جهان عرب از 47.3 میلیارد دلار در سال 2020 به دلار افزایش یافته است. 55 میلیارد دلار در سال 2021

لیست امسال شامل 22 میلیاردر عرب است که 10 نفر از آنها متعلق به 4 خانواده معروف هستند. آنها خانواده های سویریس و منصور در مصر هستند ، در حالی که طرف لبنانی خانواده های میکاتی و حریری هستند. مجموع ثروت این چهار خانواده 29 میلیارد دلار برآورد شده است.

سیل در نیجر ده ها کشته برجای گذاشت

آژانس حفاظت از نیجر در اول آگوست اعلام کرد که بارندگی های شدید در این کشور از ماه ژوئن تاکنون ده ها کشته و بیش از 26500 بی خانمان برجای گذاشته است.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد که 12 نفر بر اثر سقوط خانه ها جان باختند ، 15 نفر غرق شدند و 24 نفر نیز بر اثر جراحات جان باختند. بر اساس این گزارش ، در مجموع 26352 نفر مجبور به ترک خانه های خود شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *