نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 8 مه جنبش جهانی در صبح 8 مه

[ad_1]

رئیس جمهور بایدن از طرح نجات 1.9 تریلیون دلار دفاع می کند

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در 7 مه پس از گزارش مشاغل بد ، از طرح نجات 1.9 تریلیون دلاری ایالات متحده دفاع كرد. وی گفت که داده های جدید گزارش فوق اثبات نیاز به یک بسته نجات و نیاز به زمان بیشتر برای بازیابی است.

رئیس جمهور بایدن در چارچوب داده های منتشر شده در اوایل روز اظهار داشت ، نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده در آوریل 266000 شغل اضافه کرده و نرخ بیکاری به 6.1٪ افزایش یافته است. این ارقام بسیار کمتر از انتظار اقتصاددانان است.

joebiden.jpg
رئیس جمهور بایدن از طرح نجات 1.9 تریلیون دلار دفاع می کند

انتشار مقاله آبی در مورد روابط اتحادیه اروپا و آسه آن در سال 2021

در 7 ماه مه ، به مناسبت روز اروپا (9 مه) ، مأموریت اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) ، با همکاری دبیرخانه آسه آن ، مقاله آبی در مورد اتحادیه اروپا و آسه آن در سال 2021 برگزار کرد

ایگور دریسمن ، سفیر اتحادیه اروپا در آسه آن ، تأکید کرد که کتاب آبی اتحادیه اروپا-آسه آن برای سال 2021 یک انتشار “بسیار ویژه” است ، زیرا تنها پنج ماه پس از بیست و سومین نشست وزرای خارجه آسه آن و اتحادیه اروپا در دسامبر سال 2020 منتشر شده است. یک فصل جدید و یک نقطه عطف مهم در روابط دیرینه دو کشور از طریق تصمیم برای ارتقا روابط دوجانبه به یک همکاری استراتژیک است.

میانمار تایید کرده است که با نمایندگان آسه آن همکاری می کند

در 7 ماه مه ، سخنگوی شورای اجرایی ایالت میانمار (SAC) ، كائونگ هت سان گفت كه ارتش این كشور پیش از فرستاده ویژه رئیس انجمن ملل ، بر ایجاد ثبات در وضعیت متمرکز است. جنوب شرقی آسیا (آسه آن) طبق اجماع پنج ماده ای توافق ماه گذشته رهبران منطقه ، از میانمار بازدید کرد.

اقتصادهای آسیایی برای بهبود “زخم” ناشی از COVID-19 نیاز به افزایش همکاری دارند

اقتصادهای آسیایی برای افزایش خطرات احتمالی و التیام “زخم های طولانی مدت” که همه گیر COVID-19 بر توسعه اقتصادی ایجاد کرده است ، باید همکاری خود را افزایش دهند. این تماس اخیراً توسط خانم Chayawadee Chai-Anant ، مدیر ارشد اقتصاد و سیاست در بانک مرکزی تایلند انجام شده است.

چین پیشنهاد ملاقات با وزرای خارجه آسه آن را دارد

خبرگزاری کیودو (ژاپن) در تاریخ 7 ماه مه به نقل از منابع دولتی گفت که چین پیشنهاد دیدار وزرای خارجه با 10 کشور عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن) در ژوئن آینده در چین را داده است.

به گفته این منبع ، دولت چین در حال بررسی برگزاری این نشست در شهری غیر از پکن پایتخت است.

تنش دیپلماتیک بین کوبا و کلمبیا

در تاریخ 7 ماه مه ، وزارت خارجه کوبا با صدور بیانیه ای نسبت به اخراج دبیر اول سفارت کوبا در بوگوتا توسط دولت کلمبیا ، آقای عمر رافائل گارسیا ، پس از اعلام آقای گارسیا به عنوان فردی نامطلوب ، اعتراض کرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده در وب سایت رسمی خود ، وزارت خارجه کوبا اقدام فوق الذکر دولت کلمبیا را “تصمیمی غیر دوستانه” در مورد روابط دوجانبه و عملکرد عادی مأموریت دیپلماتیک در کوبا خواند.

نخست وزیر پاکستان از عربستان سعودی دیدار کرد

در تاریخ 7 ماه مه ، عمران خان نخست وزیر پاکستان به دعوت محمد بن سلمان ، ولیعهد ، سفر دو روزه خود را به عربستان سعودی آغاز کرد.

رسانه های دولتی سعودی گزارش داده اند که در جریان این سفر ، رهبران دو کشور در مورد روابط دو جانبه و همچنین موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه مشترک گفتگو خواهند کرد.

سیاست آلمان بر سر واکسن COVID-19 Sputnik V روسیه تقسیم شد

DW معتقد است که واکسن COVID-19 Sputnik V ابزار قدرت نرم جدید روسیه برای تقویت نفوذ است. در همین حال ، دولت برخی از استانهای آلمان و دولت نظرات مختلفی در مورد Sputnik V دارند.

نخست وزیر ساکسونی (آلمان) در اواخر آوریل به مسکو ، نخست وزیر ساکسونی (آلمان) مایکل کرچمر اعلام کرد قصد دارد 30 میلیون دوز واکسن روسی COVID-19 Sputnik V خریداری و کالاها را در تابستان تحویل دهد. کانال DW (آلمان) گفت که این اعلامیه تعجب آور است زیرا توسط یک رهبر دولت ، نه یک مقام دولتی اعلام شده است.

070421-vaccinenga.jpg
سیاست آلمان بر سر واکسن COVID-19 Sputnik V روسیه تقسیم شد

بنیاد قیصر: آمریکایی ها اعتماد چندانی به واکسن جانسون و جانسون ندارند

مطالعه اخیر بنیاد قیصر نشان داد که کمتر از نیمی از آمریکایی های مورد نظر پس از قطع واکسن در ایالات متحده به دلیل بیماری ، به ایمنی واکسن جانسون و جانسون (J&J) اعتقاد داشتند. موارد برای کاربر.

به طور خاص ، از مجموع 2097 فرد بالای 18 سال که از 15 تا 29 آوریل س wereال شده بود ، فقط 46٪ به واکسن J&J ابراز اطمینان کردند ، در حالی که 69٪ به واکسن Pfizer اعتماد داشتند. / BioNtech و Moderna.

Pfizer و BioNTech از FDA برای تأیید کامل واکسن عمومی درخواست می کنند

شرکت های دارویی Pfizer و BioNTech به تازگی از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) خواسته اند تا واکسن COVID-19 را که به طور مشترک توسط این دو شرکت تولید شده مجوز بگیرد تا محدودیت های توزیع و تبلیغات محصولات را برطرف کند.

انگلیس دستورالعمل های جدیدی را برای واکسن AstraZeneca صادر می کند

در 7 ماه مه ، کمیته مشترک ایمن سازی و ایمن سازی (JCVI) ، یک نهاد مشورتی برای برنامه واکسیناسیون دولت انگلیس ، اظهار داشت که افراد زیر 40 سال باید واکسن دیگری علیه COVID-19 غیر از AstraZeneca دریافت کنند ، زیرا این واکسن دارای خطر لخته شدن خون نادر ، البته بسیار کم است.

Biological E. (هند) قصد دارد در ماه آگوست واکسن تولید کند

در 7 ماه مه ، شرکت هندی Biological E. اعلام کرد که به زودی واکسن مرحله III علیه COVID-19 را آغاز می کند و قصد دارد هر ماه در ماه آگوست 75 میلیون -80 میلیون دوز واکسن تولید کند.

کامبوج در صدد مصونیت گله تا پایان سال است

در تاریخ 7 مه ، دفتر شورای وزیران کامبوج طرحی را تحت عنوان “گلدهی” به منظور دستیابی به مصونیت اقتصادی اقتصادی در برابر اپیدمی COVID-19 در کشور تا پایان سال جاری اعلام کرد.

انتظار می رود کامبوج 7 میلیون دوز دیگر COVID-19 بین ماه های مه و ژوئیه و 2.5 میلیون دوز دیگر از ماه اوت تا سپتامبر دریافت کند.

هنگ کنگ دوره قرنطینه را برای افرادی که واکسینه شده اند کوتاه می کند

بعد از ظهر 7 مه ، دولت منطقه ویژه اداری هنگ کنگ (چین) اعلام کرد که دوره انزوا را برای کسانی که واکسینه شده علیه عفونت حاد تنفسی (COVID-19) هستند از روز 12 کوتاه می کند. / 5

فرانسه لیستی از کشورهای دارای قرنطینه اجباری هنگام ورود را اضافه می کند

برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 ، فرانسه 7 کشور را به این لیست اضافه کرده است که شهروندان یا مسافران این کشورها برای ورود به فرانسه باید به مدت 10 روز تحت انزوا قرار بگیرند.

در 7 ماه مه ، خبرگزاری فرانسه فرانسه به نقل از یک منبع دولت فرانسه نوشت که کشورهای موجود در این لیست عبارتند از ترکیه ، بنگلادش ، سریلانکا ، پاکستان ، نپال ، امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و قطر. اقدامات قرنطینه ای اجباری برای مسافرانی که از این کشورها می رسند از ساعت 0:00 روز 8 مه اعمال می شود.

فیلیپین دوره قرنطینه مسافران ورودی را تمدید می کند

فیلیپین برای جلوگیری از شیوع اپیدمی COVID-19 ، در 7 ماه مه اقدامات شدیدتر برای کنترل مسافران ورودی را اعلام کرد.

هری روک ، سخنگوی رئیس جمهور فیلیپین گفت ، در چارچوب تلاش های فیلیپین برای جلوگیری از انواع جدید ویروس ، دوره قرنطینه مسافران ورودی به این کشور از 7 روز به 14 روز افزایش می یابد. SARS-CoV -2 باعث بیماری COVID-19 می شود.

ترکیه 8 مظنون ارتش اسرائیل را دستگیر کرد

رسانه های ترکیه گزارش دادند که در تاریخ 7 ماه مه ، پلیس ترکیه دست کم هشت مظنون به اعضای سازمان تروریستی “دولت اسلامی” را در استانبول ، بزرگترین شهر ترکیه دستگیر کرد.

بیماری قارچ کشنده سیاه در هند و در میان سونامی COVID-19 دوباره ظاهر می شود

در حالی که هند در حال مبارزه با هجوم بی سابقه موارد COVID-19 در موج دوم اپیدمی است ، پزشکان در سراسر کشور بسیاری از عفونت های خطرناک “قارچ سیاه” را ثبت کرده اند.

عفونت با قارچ سیاه یا موکورمیکوز (که قبلاً آن را زایگومایکوزیس می نامیدند) یک عفونت قارچی نادر اما شدید است که عمدتا افراد مبتلا به مشکلات سلامتی یا مصرف داروها را تحت تأثیر قرار می دهد ، داروهایی که توانایی بدن در مبارزه با باکتری ها و عوامل بیماری زا را کاهش می دهد.

آلمان قانون حاکم بر شبکه های اجتماعی را اصلاح می کند

در مبارزه با نفرت و تحریک در اینترنت ، در 6 مه ، پارلمان آلمان قانون اصلاح شده Net Net (قانون NetzDG) ​​را تصویب کرد تا حقوق مصرف کنندگان را برای گزارش سریع اقدامات مخرب افزایش دهد. محتوای آنلاین نامناسب.

وزیر دادگستری فدرال آلمان کریستین لمبرشت تأکید کرد که این قانون تجدیدنظر شده در صورت تهدید یا آزردگی در اینترنت ، گزارش را برای مصرف کنندگان آسان تر و ساده تر خواهد کرد.

طوفان شن و ماسه چینی در کشور کره را فرا گرفته است

سرویس ملی هواشناسی کره جنوبی در 7 ماه مه اعلام کرد که کره جنوبی و مرکزی تحت پوشش طوفان زرد گردوغبار قرار گرفته است که از بیابان گوبی در جنوب چین و مغولستان سرچشمه می گیرد. مقامات هشدار داده اند که ریزگردها در پایتخت ، سئول و مناطق اطراف آن ریز ریز باشد.

آتشفشان Sinabung همچنان به پرتاب یک ستون خاکستر ، به ارتفاع 2800 متر می پردازد

در 7 ماه مه ، آتشفشان Sinabung ، واقع در منطقه کارو ، اندونزی ، سوماترا شمالی ، با ستونی از خاکستر تا 2800 متر ادامه دارد. مقامات به مردم منطقه هشدار داده اند كه با كوشش کوه در آماده باش همچنان هوشیار باشند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *