نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 30 ژوئن حرکت جهانی در صبح 30 ژوئن

[ad_1]

جی 20 به دنبال “پادزهر چند جانبه” در برابر بحران های جهانی است

در تاریخ 29 ژوئن ، در شهر ماترا ، جنوب ایتالیا ، وزرای امور خارجه گروه پیشرو در جهان برای اقتصادهای پیشرفته و نوظهور (G20) اولین نشست دو در دو سال اخیر را با هدف ترویج پزشکی چند جانبه برگزار کردند. مانند همه گیر COVID-19.

g20-hop.jpg
صحنه نشست G20 در ایتالیا در تاریخ 29 ژوئن.

اسرائیل نخستین سفارت خود را در خلیج فارس افتتاح کرد

در 29 ژوئن ، در جریان سفر به امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، وزیر امور خارجه اسرائیل یائر لاپید اولین سفارت کشور یهود در خلیج فارس را افتتاح کرد.

ژاپن از آسه آن برای ارسال فرستاده ویژه به میانمار حمایت می کند

در 29 ژوئن ، موتگی توشیمیتسو ، وزیر امور خارجه ژاپن از تصمیم انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) برای اعزام فرستاده ویژه ای به میانمار برای کمک به حل بحران سیاسی این کشور ابراز حمایت کرد.

آفریقا به اتحادیه اروپا درباره نابرابری در صدور گواهینامه واکسیناسیون هشدار می دهد

اتحادیه آفریقا (AU) هشدار داده است که عدم شناسایی واکسن COVID-19 شرکت دارویی AstraZeneca متعلق به هند توسط اتحادیه اروپا ، اثرات مضر برای کسانی که واکسن تزریق می کنند ، این تزریق در آفریقا است.

در بیانیه مشترکی که در تاریخ 28 ژوئن منتشر شد ، AU و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا (CDC آفریقا) گفتند که این “خطر ایجاد تغییر” با سویه های واکسینه شده در آفریقا را دارد.

موسسه Gamalea: Sputnik V حدود 90٪ در جلوگیری از واریته Delta موثر است

طبق RIA ، موسسه گامالیا ، که واکسن Sputnik V روسی را در تاریخ 29 ژوئن تولید کرد ، گفت که این واکسن حدود 90٪ در برابر ویروس SARS-CoV-2 از نوع دلتا ، که بسیار سریع در حال گسترش است ، موثر است.

دنیس لوگونوف ، معاون موسسه گامالیا ، گفت که نتایج بر اساس محاسبات مبتنی بر اطلاعات سوابق پزشکی دیجیتال و داده های واکسیناسیون است. محققان قبلاً دریافته بودند که واکسن Sputnik V 92٪ در برابر نژاد اصلی ویروس SARS-CoV-2 موثر است.

هند اجازه استفاده اضطراری از واکسن Moderna را می دهد

در تاریخ 29 ژوئن ، اداره دارویی هند استفاده اضطراری از COVID-19 توسط Moderna (ایالات متحده آمریکا) را در شرایطی تایید کرد که این کشور برنامه واکسیناسیون خود را برای رفع خطر COVID-19 افزایش می دهد. موج جدیدی از عفونت ها در حال نزدیک شدن است.

بنابراین ، پس از تولید واکسن Covishield AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد (انگلیس) و تولید آن در م Serسسه سرم هند (SII) ، واکسن کوواکسین بهارات بیوتک (هند) ، چهارمین واکسن دارای مجوز برای استفاده در هند است. و واکسن روسی Sputnik V.

moderna.jpg
هند اجازه استفاده اضطراری از واکسن Moderna را می دهد

ژاپن واکسن بیشتری به 4 کشور جنوب شرقی آسیا اهدا می کند

در تاریخ 29 ژوئن ، دولت ژاپن گفت این هفته به اندونزی ، مالزی ، فیلیپین و تایلند حدود 1 میلیون دوز واکسن COVID-19 می دهد.

انتظار می رود ژاپن دوزهای واکسن را از AstraZeneca Plc (انگلیس) به مالزی و اندونزی در تاریخ 1 ژوئیه ارسال کند ، در حالی که به ترتیب در 8 و 9 ژوئیه به فیلیپین و تایلند. تاکنون ژاپن واکسن COVID-19 را به 6 کشور و سرزمین اهدا کرده است.

هلند واکسن COVID-19 را برای کودکان 12-17 ساله توصیه می کند

در 29 ژوئن ، دولت هلند برای جلوگیری از موج عفونت ناشی از انواع جدید ویروس SARS-CoV-2 که ممکن است در آینده ظاهر شود ، واکسیناسیون علیه COVID-19 را برای نوجوانان 12-17 ساله پیشنهاد کرد.

شورای بهداشت هلند در تاریخ 29 ژوئن اعلام کرد که واکسن Pfizer / BioNTech را برای این گروه سنی توصیه می کند ، زیرا این واکسن در ماه مه توسط کمیسیون اروپا (EC) برای استفاده بیش از 12 سال تأیید شد.

کره 3 نوع گواهی واکسیناسیون COVID-19 صادر می کند

مقامات بهداشتی کره جنوبی قصد دارند پس از تخفیف اقدامات ضد اپیدمی دولت برای افرادی که این آخر هفته واکسینه شده اند ، سه گواهی واکسیناسیون مختلف علیه واکسن COVID-19 صادر کنند.

ممکن است اسرائیل نیاز به لغو 1 میلیون دوز واکسن Pfizer به ارزش صدها میلیون دلار داشته باشد

طبق رادیوی عمومی اسرائیل کان ، وزارت بهداشت مجبور است 800000 دوز واکسن COVID-19 را در صورت عدم یافتن خریدار در دو هفته آینده لغو کند. این دسته از واکسن های Pfizer است که تاریخ انقضا آن در پایان ماه جولای است و ارزش کل آن تا صدها میلیون دلار است.

کره سیاست ویزا خود را برای خارجی ها تغییر می دهد

در تاریخ 29 ژوئن ، دولت کره اعلام کرد که از اول ژوئیه ، به مدت اعتبار گذرنامه های خود ، به اتباع خارجی مدت اقامت اعطا می کند.

به طور خاص ، مدت اقامت در مدت یک سال (تا 30 ژوئن 2022) برای کسانی که اعتبار گذرنامه آنها یک سال است اعطا می شود. خارجیانی که گذرنامه آنها به مدت 5 ماه معتبر است ، فقط یک سال اقامت دریافت می کنند ، اگرچه حق اقامت دو ساله یا بیشتر را دارند. خارجیانی که گذرنامه معتبر 1 ساله و 2 ماهه (14 ماهه) دارند 14 ماه اقامت دریافت می کنند ، اگرچه حق اقامت 2 ساله یا بیشتر را دارند.

آلمان از دولت انگلیس می خواهد تعداد هواداران بازدید کننده از ورزشگاه ومبلی را محدود کند

وزیر کشور آلمان ، هورست زیهوفر ، به دلیل نگرانی در مورد شیوع ویروس ، از دولت انگلیس خواسته است تعداد هواداران پذیرفته شده در ورزشگاه ومبلی لندن را برای حضور در مسابقات مرحله نهایی یورو 2020 کاهش دهد. نوع Delta ویروس SARS-CoV-2 را که باعث COVID-19 می شود ، توزیع کنید.

استرالیا تقریباً نیمی از جمعیت را حبس کرد

دولت استرالیا در کوئینزلند به تازگی دستور محاصره 3 روزه را برای قسمت جنوب شرقی این ایالت و برخی مناطق اطراف از ساعت 18:00 اعلام کرده است. در 29 ژوئن ، پس از این شهرک 2 مورد جدید از این بیماری ثبت شد. 24 ساعت.

اندونزی از 3 جولای محدودیت های فعالیت های جامعه را تشدید کرده است

انتظار می رود اندونزی از 3 ژوئیه محدودیت فوری بر فعالیت های جامعه (PPKM) اعمال کند ، در شرایطی که این چهارمین کشور پرجمعیت جهان با موج دوم عفونت به دلیل گزینه Delta روبرو است. خطر ویروس SARS-CoV-2 ، که اولین بار در هند ظاهر شد.

تایلند تعطیلات ویژه ای را لغو می کند تا از شیوع بیماری جلوگیری کند

کابینه تایلند تصمیم گرفته است که 27 جولای تعطیلات ویژه ای باشد که با سایر تعطیلات رسمی ترکیب شود و یک تعطیلات آخر هفته 5 روزه از 24 تا 28 ژوئیه ایجاد کند ، بنابراین مردم را به سفر تشویق می کند.

با این حال ، معاون سخنگوی دولت تایلند ، راچادا دنادیرک گفت که از آنجا که وضعیت COVID-19 هنوز بسیار نگران کننده است و مردم نباید در آن مدت به استان های دیگر سفر کنند ، امروز ، 29 ژوئن ، کابینه تایلند تصمیم فوق را لغو کرد.

جنگنده های روسی Su-30 و Su-24 برای رهگیری ناوهای جنگی هلندی در دریای سیاه همزمان سوار شدند

در تاریخ 29 ژوئن ، وزارت دفاع هلند با صدور بیانیه ای هواپیماهای جنگی روسیه را متهم کرد که هنگام رهگیری یک کشتی جنگی هلندی در دریای سیاه ، وضعیت خطرناکی را ایجاد کرده اند. در همین حال ، وزارت دفاع روسیه از هواپیماهای روسی می خواهد که فاصله ایمن را حفظ کنند.

maybaynga-halan.jpg
شرح عکس منبع: تایمز

بانک جهانی پیش بینی رشد سال 2021 چین را به 8.5٪ افزایش داد

بانک جهانی اخیراً پیش بینی رشد اقتصادی چین در سال جاری را از 8.1 به 8.5 درصد رسانده است ، اما متذکر شد که بهبود اقتصادی کامل مورد نیاز خواهد بود. پیشرفت زیادی در واکسن COVID-19 حاصل شده است.

استرالیا شکایتی را علیه چین در WTO ثبت کرده است

وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا در تاریخ 29 ژوئن گفت كه استرالیا در مورد عوارض ضد دامپینگ كه چین بر شراب خود وضع كرده است ، به سازمان تجارت جهانی (WTO) شكایت كرده است.

این شکایت دومین شکایتی است که کانبرا به دنبال شکایتی در دسامبر سال 2020 درباره عوارض واردات جو ، علیه پکن به WTO ارائه کرده است. این حرکت جدید ، تشدید تنش های تجاری بین دو کشور است.

چین به طور موقت صید ماهی مرکب ماهیگیران را در اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس ممنوع می کند

چین ممنوعیت موقت صید ماهیگیران چینی در اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس را صادر کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت کشاورزی چین در تاریخ 28 ژوئن اعلام کرد که کشتی های ماهیگیری این کشور از اول ژوئیه تا 30 سپتامبر ماهیگیری ماهی مرکب را در منطقه جنوب غربی اقیانوس اطلس نزدیک آرژانتین و در تایلند توسط Binh Duong متوقف می کنند.

بیش از 16000 پناهنده اتیوپیایی در سودان به شدت تحت تأثیر طوفان قرار گرفتند

در تاریخ 29 ژوئن ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) گفت بیش از 16000 پناهنده اتیوپیایی که در اردوگاه های شرق سودان زندگی می کنند ، تحت تأثیر طوفان قرار گرفته اند و تقریباً 4000 از 10،000 پناهگاه. خانوارهای پناهنده آسیب جدی دیده اند.

بررسی چاقوکشی در وورتسبورگ در راستای یک حمله تروریستی

مقامات آلمانی تحقیقات را برای روشن کردن انگیزه عامل حمله چاقو در وورتسبورگ (بایرن) ادامه می دهند ، در حالی که دادستان های آلمان گفتند “روشن بودن عامل” ، عاملان زیادی کشته شدند. انگیزه های بنیادی اسلامی وجود دارد. “

هلند نزدیک به 3 تن کوکائین کشف و ضبط کرد

در تاریخ 29 ژوئن ، پلیس هلند اعلام کرد که حدود 3 تن کوکائین و میلیون ها یورو پول نقد را در یک مزرعه در نزدیکی فرودگاه اسکیپول در پایتخت آمستردام کشف و ضبط کرده است.

به ویژه ، پس از تحقیقات طولانی ، در 24 ژوئن ، پلیس هلند با یورش به مزرعه ای در حوالی روستای دی کوآکل ، در چند کیلومتری جنوب فرودگاه اسکیپول ، مواد مخدر را پیدا و کشف و یک مظنون را دستگیر کرد. مظنون دوم اندکی بعد در مکانی نزدیک دستگیر شد.

المپیک 2020 توکیو: ژاپن کنترل پیشگیری از گزینه Delta را شدیدتر می کند

دولت ژاپن کنترل اپیدمی را بر ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی از کشورها و مناطقی که نوع دلتا ویروس SARS-CoV-2 در آن بیداد می کند ، تشدید خواهد کرد.

یک خط لوله گاز در ایالات متحده منفجر شد و منجر به کشته شدن حداقل دو نفر شد

رسانه های آمریکایی گزارش دادند که در انفجار خط لوله نگهداری که سحرگاه 29 ژوئن (به وقت ویتنام) در شهرستان کالین ، تگزاس ، آمریکای جنوبی مرکزی رخ داد ، حداقل دو نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *