نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 30 مه حرکت جهانی در صبح 30 مه

[ad_1]

چین از وزرای خارجه 4 کشور اروپایی دعوت به دیدار می کند

رویترز به نقل از بیانیه وزارت خارجه چین نوشت كه وزرای خارجه ایرلند ، لهستان ، مجارستان و صربستان باید از 29 تا 31 مه از چین دیدار كنند.

چهار وزیر خارجه به دعوت وانگ یی وزیر امور خارجه چین از چین دیدار کردند سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیانگ این اطلاعات را در طی کنفرانس مطبوعاتی در پکن در 28 مه تأیید کرد.

wangyi_xbdh.jpg
وزارت امور خارجه چین وانگ یی

روسیه متعهد شده است که به موقع به بلاروس وام دهد

در تاریخ 29 مه ، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد که بلاروس طبق برنامه ریزی های انجام شده ، پرداخت دوم 500 میلیون دلار ، بخشی از بسته وام 1.5 میلیارد دلاری را از روسیه در اواخر ماه ژوئن دریافت خواهد کرد.

پسکوف خاطرنشان کرد که این موضوع قبل از تغییر جهت پرواز هواپیمایی رایانیر به زمین در مینسک اعلام شده بود. آقای پسکوف افزود که این پول طبق برنامه ریزی شده تا پایان ماه ژوئن منتقل خواهد شد و “هیچ مانعی برای جلوگیری از این امر وجود ندارد”.

رهبران روسیه و بلاروس در حال بحث در مورد این حادثه با هواپیمای Ryanair هستند

در تاریخ 29 مه ، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت رئیس جمهور بلاروس الكساندر لوكاشنكو رئیس جمهور بلاروس ، ولادیمیر پوتین ، همتای روسی خود را در مورد وضعیت سقوط هواپیمای Ryanair كه قرار بود به دلیل تهدیدات بمب در مینسك تغییر مسیر دهد ، مطلع كرد.

ایالات متحده طرحی را برای مجازات بلاروس اعلام کرد

در تاریخ 28 مه ، کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده بلاروس را پس از آنکه این کشور هواپیمای Ryanair (ایرلند) را مجبور به انحراف کرده و برای بررسی امنیتی در مینسک فرود آورد ، تحریم هایی را اعمال خواهد کرد.

آلمان نسبت به گواهینامه های جعلی واکسیناسیون احتیاط می کند

در شرایطی که افرادی که کاملاً علیه COVID-19 واکسینه شده اند از آزادی های بیشتری برخوردار می شوند ، گواهی های جعلی واکسیناسیون در آلمان وجود دارد.

سرویس جنایی فدرال آلمان (BKA) در تاریخ 29 مه گفت که اولین گواهینامه های جعلی واکسیناسیون در این کشور ظاهر شده است و روند جعل گواهینامه های واکسیناسیون در حال افزایش است.

tiem-vaccine-covid.jpg
تصویر

WHO از میزان واکسیناسیون در اروپا ناامید شد

در 28 ماه مه ، هانس کلوژ ، مدیر منطقه ای WHO در اروپا پیش بینی کرد که بیماری همه گیر COVID-19 فقط با واکسیناسیون حداقل 70٪ از مردم جهان پایان یابد و از اجرای برنامه واکسیناسیون در اروپا ابراز ناامیدی کرد. “خیلی کند “

آقای هانس کلوژ در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه با ابراز نگرانی از شیوع سریع انواع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، خاطرنشان کرد که این نوع اولین بار در هند کشف شد. ب. 1617 از نوع انگلیس B.117 مسری تر است. ، که قبلاً مسری تر از نسخه های قبلی بود.

اتحادیه اروپا واکسن Pfizer را برای کودکان 12-15 ساله تأیید می کند

آژانس دارویی اروپا (EMA) استفاده از واکسن COfID-19 Pfizer / BioNTech را برای کودکان 12-15 ساله در 28 مه تأیید کرد. این اولین واکسنی است که برای این گروه سنی “سبز” است.

واکسن چینی COVID-19 عوارض جانبی کمی دارد ، هنوز هیچ مرگ و میر وجود ندارد

به گزارش South China Morning Post ، چین برای اولین بار داده هایی را در مورد عوارض جانبی در افرادی که واکسن COVID-19 این کشور را دریافت کرده اند منتشر کرده است که میزان بروز آن را بسیار کم تأیید می کند.

در تاریخ 28 مه ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چینی (CDC) گفتند که از 265 میلیون دوز واکسن تجویز شده از اواسط دسامبر سال 2020 تا پایان آوریل 2021 ، 31500 مورد واکنش های جانبی معادل حدود 12 مورد / 100000 مورد را گزارش کرده اند. دوزها

عراق انسداد حساب های ایران برای خرید واکسن COVID-19 را برداشته است

در تاریخ 29 مه ، رسانه های دولتی ایران به نقل از رضا اردكانیان ، وزیر انرژی ، اظهار داشتند كه عراق محاصره بودجه ایران را برای كمك به تهران در خرید واكسن برداشته است.

به ویژه ، عراق موافقت کرده است که 125 میلیون دلار وجوه منجمد ایران را برای خرید 16 میلیون دوز واکسن COVID-19 به یک بانک اروپایی منتقل کند. ایران در حال حاضر بیشترین آسیب دیده از اپیدمی COVID-19 در خاورمیانه است.

آفریقای جنوبی و فرانسه در حال تولید تولید واکسن COVID-19 برای بهبود اقتصادی زودهنگام هستند

در 28 ماه مه ، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با همتای خود ، سیریل رامافوسا ، رئیس جمهور آفریقای جنوبی ، گفتگو کرد تا چالشهای جدی ناشی از همه گیری COVID-19 ، تغییرات آب و هوا و تغییرات آب و هوایی ، صلح و امنیت جهانی و روابط بین دو کشور را بررسی کند. .

مطالعه اروگوئه نشان می دهد واکسن CoronaVac مرگ و میر را تا 97٪ کاهش می دهد

براساس گزارشی از طرف وزارت بهداشت اروگوئه ، برای افرادی که 2 دوز واکسن CoronaVac از Sinovac (چین) دریافت کرده اند ، میزان آلودگی 57٪ و میزان درمان فعال 95٪ کاهش یافته است.

این نتیجه بعد از دو هفته دو دوز کامل واکسن برای حدود 862000 نفر حاصل می شود که بیش از 712،000 نفر واکسن CoronaVac و نزدیک به 150،000 واکسن Pfizer دریافت کرده اند. نتایج نشان می دهد که واکسن فایزر 75٪ در پیشگیری از عفونت و 99٪ در کاهش تعداد مواردی که نیاز به درمان فشرده دارند و 80٪ مرگ و میر را کاهش می دهد.

هنگ کنگ (چین) قرعه کشی چند میلیون دلاری برای تبلیغ واکسیناسیون را آغاز کرده است

شرکت های بزرگ املاک و مستغلات در هنگ کنگ ، چین ، قرعه کشی با جایزه 10.8 میلیون دلار (1.4 میلیون دلار) برای کسانی که واکسن COVID-19 دریافت کرده اند ، افتتاح کرده اند.

فرم قرعه کشی فوق برای ساکنان دائمی هونگ کنگ 18 ساله و بالاتر اعمال می شود که قبل از 1 سپتامبر باید 2 دوز واکسن داشته باشند.

هلند سرعت بخشیدن به اقدامات محاصره را تسریع می کند

نخست وزیر هلند مارک روته اعلام کرد که این کشور از 5 ژوئن ، چهار روز زودتر از برنامه پیش بینی شده ، اقدامات جلوگیری از COVID-19 را تسریع می کند.

لائوس به مردم این امکان را می دهد که دوباره در فضای باز ورزش کنند

بعد از ظهر 29 مه ، وزارت بهداشت لائوس اعلام کرد که این کشور در 24 ساعت گذشته فقط 3 مورد جدید COVID-19 را ثبت کرده است ، از جمله 1 مورد در جامعه در وینتیان پایتخت و 2 مورد وارداتی که بلافاصله در استانهای دیگر قرنطینه شده است. این کمترین تعداد موارد جدید از زمان ظهور موج دوم اپیدمی در لائوس در اواخر آوریل است.

دولت سوئیس آژانس اطلاعاتی را به پنهان کاری اسرار متهم می کند

در 28 ماه مه ، دولت سوئیس راس سرویس اطلاعاتی خود را به پنهان کردن اسرار مربوط به یک شرکت سوئیسی متهم کرد که برای چندین دهه دستگاه های رمزگذاری مشتری را فروخته است. گفت کابینه آن کشورها هنوز از جزئیات این حادثه اطلاع ندارند.

ژاپن برخی اقدامات برای جلوگیری از همه گیری پس از لغو وضعیت اضطراری را حفظ خواهد کرد

رئیس ستاد ژاپن ، کاتسونوبو کاتو ، گفت که برخی اقدامات محدود کننده برای جلوگیری از COVID-19 احتمالاً ادامه خواهد یافت ، حتی اگر پایتخت ، توکیو ، اوزاکا و هشت استان دیگر پس از برداشته شدن وضعیت اضطراری برداشته شود.

آقای کاتو در یک برنامه تلویزیونی در تاریخ 29 مه ، گفت که دولت می تواند شرایط نیمه اضطراری را وضع کند که به مقامات محلی اجازه می دهد محدودیت هایی مانند بستن محل فروش مواد غذایی و آشامیدنی زودتر را اعمال کنند.

ADB: اقتصاد کامبوج در سال 2022 به سرعت رشد خواهد کرد

بانک توسعه آسیا (ADB) گزارشی در تاریخ 28 مه منتشر کرد که انتظار می رود اقتصاد کامبوج به لطف بهبود اقتصادی سایر کشورها 4 درصد در سال 2021 و 5.5 درصد در سال 2022 رشد کند. شرکای تجاری بزرگ به افزایش تقاضای صادراتی کشور کمک می کنند.

ارمنستان و آذربایجان در تلاش برای تنش زدایی ابراز حسن نیت کرده اند

در اظهارات گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در مورد مسئله قره باغ قره باغ در تاریخ 29 مه ، سرپرست موقت نخست وزیر ارمنستان گفت که این کشور آماده است نیروهای خود را از مرز با آذربایجان بیرون بکشد تلاش برای تنش زدایی در آنجا.

کلمبیا در پاسخ به موج اعتراضات ارتش می فرستد

در تاریخ 28 مه ، ایوان دوکه ، رئیس جمهور کلمبیا ، با آغاز اعتراضات ضد دولتی در سومین شهر بزرگ این کشور ، تصمیم به استقرار نیروها در کالی را اعلام کرد.

اعتراضات خشن حداقل 10 کشته در کالی ، کلمبیا برجای گذاشته است

در تاریخ 29 مه ، مقامات کلمبیا اعلام کردند که در آخرین اعتراض خشونت آمیز در شهر کالی حداقل 10 نفر کشته شده اند.

اعتراضات در کلمبیا در تاریخ 28 آوریل علیه اصلاح مالیات پیشنهادی دولت آغاز شد. برای کاهش تنش ها ، دولت رئیس جمهور دوکه این طرح را پس گرفت ، اما موج اعتراضات همچنان ادامه داشت.

غرق شدن یک قایق در نیجریه باعث کشته شدن بیش از 70 نفر شد

در تاریخ 28 مه ، مقامات نیجریه از کشف اجساد بیش از 70 نفر در یک قایق که در تاریخ 26 مه در شمال غربی Kebi واژگون شد ، خبر دادند.

چین ضعف موتور هواپیماهای نظامی را برطرف کرده است

روزنامه South China Morning Post (هنگ کنگ ، چین) اعلام کرد که این کشور مواد بام جدیدی را برای موتور تولید کرده است که به رفع نواقص فنی و افزایش رانش موتور کمک می کند.

مواد پوشش جدید توسط شرکت صرفه جویی در انرژی و توسعه فناوری زیست محیطی شرکت یوانک طراحی شده است. در استان هبی. این ماده می تواند دمای 1800 درجه سانتیگراد را تحمل کند و ضمن محافظت از موتور در برابر خطر خوردگی ، ضمن تأمین انرژی بیشتر ، به شما کمک می کند.

چین فضاپیمای باری تیانژو -2 را به فضا پرتاب کرد

در ساعت 20:55 روز 29 مه (یعنی ساعت 19:55 همان روز ، به وقت ویتنام) ، چین با موفقیت فضاپیمای باری Thien Chu-2 (تیانژو -2) را به مدار زمین پرتاب کرد.

Thien Chu-2 مسئول تأمین بار ، تجهیزات و سوخت گیری مجدد ماژول جدید Thien Hoa (تیانه) است که در آوریل راه اندازی شد. پیش از این CMSA قصد داشت این فضاپیما را در 19 ماه مه به فضا پرتاب کند ، اما به دلایل فنی آن را به تعویق انداخت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *