نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 26 ژوئن جنبش جهانی صبح 26 ژوئن

[ad_1]

روسیه از امتناع اتحادیه اروپا از نشست در این نشست “پشیمان” شد

کرملین در تاریخ 25 ژوئن گفت که روسیه “ابراز تاسف” می کند که رهبران اتحادیه اروپا از پیشنهاد آلمان و فرانسه برای از سرگیری اجلاس با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حمایت نمی کنند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در گفتگو با مطبوعات از اینکه اتحادیه اروپا از پیشنهاد فوق الذکر برلین و پاریس حمایت نکرد ابراز ناامیدی کرد. به گفته پسکوف ، “رئیس جمهور پوتین علاقمند به بهبود همکاری بین مسکو و بروکسل بوده و هست … موضع اتحادیه اروپا چندپارچه است ، نه همیشه مرتبط و گاه نامشخص.”

tong-thong-putin-chuc-mung-ngay-nuoc-nga.jpg
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

ژاپن رسماً RCEP را تصویب کرده است

در تاریخ 25 ژوئن ، وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد که مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) را تصویب کرده است ، یک توافق نامه تجارت آزاد شامل 10 عضو انجمن ملل. جنوب شرقی آسیا (آسه آن) ، چین ، کره ، ژاپن ، نیوزیلند و استرالیا.

رئیس جمهور مغولستان سوگند یاد کرد

در 25 ژوئن ، اوهنا هورلسوه ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده مغولستان ، توسط مجلس نمایندگان سوگند یاد کرد.

اوخنا خرلسوخ در انتخابات ریاست جمهوری 9 ژوئن پیروزی چشمگیری کسب کرد. مطابق قانون اساسی اخیراً مغولستان ، آقای خورلسوخ (53) به جای 4 سال ، 6 سال جانشین رئیس جمهور خالتما باتولگا خواهد شد ، همانطور که قبلاً مقرر شده بود.

چین مقاله ای سفید درباره سیستم جدید احزاب سیاسی منتشر کرده است

به گزارش شین هوا ، دفتر اطلاع رسانی شورای دولتی چین در تاریخ 25 ژوئن ، یک مقاله سفید با عنوان “سیستم حزب سیاسی جدید چین: همکاری و مشاوره” منتشر کرد ، که طی هفت دهه گذشته ، سیستم حزب سیاسی چین تکامل یافته و بالغ شده است ، ارائه ایده های چین به جهان یک حزب سیاسی مدرن و ارائه مدل جدیدی برای پیشرفت سیاسی جهانی.

هند و چین توافق کردند که در مورد مسئله مرز گفتگو کنند

در 25 ژوئن ، هند و چین با حضور نمایندگان حاضر در سطح وزرا ، بیست و دومین جلسه گروه کاری مشاوره و هماهنگی مرزی (WMCC) را مشترکاً اداره کردند.

در این بیانیه ، وزارت امور خارجه هند گفت ، در این دیدار ، دو طرف صریحاً در مورد وضعیت تحت خط کنترل واقعی (LAC) در منطقه غربی منطقه مرزی هندوچین تبادل نظر کردند. دو طرف توافق کردند که بر اساس توافق صورت گرفته بین وزرای خارجه دو کشور در سپتامبر سال 2020 ، به زودی راه حلی برای مشکلات حل نشده LAC در لاداخ شرقی یافت می شود.

ژاپن طرح کمک به واکسن را برای بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا اعلام کرد

توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد که این کشور هفته آینده 1 میلیون دوز واکسن COVID-19 به اندونزی ، مالزی ، فیلیپین و تایلند اهدا خواهد کرد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در 25 ژوئن ، آقای موتگی همچنین از برنامه ژاپن برای اهدای 1 میلیون دوز واکسن به ویتنام و 1 میلیون دوز دیگر به تایوان (چین) خبر داد. ژاپن پیش از این 1.24 میلیون دوز COVID-19 به ویتنام و 1 میلیون دوز واکسن چینی به تایوان ارائه کرده بود.

حدود 60٪ از جمعیت اتحادیه اروپا واکسینه شده اند

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا (EC) گفت که تا 27 ژوئن ، حدود 60٪ از جمعیت اتحادیه اروپا یا 220 میلیون نفر حداقل با یک دوز واکسن COVID-19 واکسینه می شوند.

رئیس جمهور فون در لاین خطاب به رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در اجلاس اتحادیه در 24-25 ژوئن تأکید کرد که به طور کلی اتحادیه در مورد ایمن سازی پیشرفت چشمگیری داشته است. در سه ماهه دوم ، کل واحد از میزان واکسن خود فراتر رفت. انتظار می رود تا پایان این هفته 424 میلیون دوز واکسن به 27 کشور عضو تحویل شود ، عمدتا واکسن هایی که برای محافظت کامل به دو دوز نیاز دارند.

GAVI بودجه ای برای تسریع در انتشار واکسن ها اضافه می کند

در تاریخ 25 ژوئن ، هیئت اجرایی اتحاد جهانی واکسن و ایمن سازی (GAVI) بودجه اضافی 775 میلیون دلاری را برای تأمین بودجه توزیع واکسن COVID-19 در کشورهای کم درآمد طی دو سال آینده تصویب کرد.

بیش از 2500 نفر با تزریق واکسن های جعلی در هند فریب خورده اند

در تاریخ 25 ژوئن ، پلیس هند گفت که حدود 2،000 نفر در بمبئی و 500 نفر ، عمدتا معلول در کلکته ، فریب داده شده اند که واکسن های جعلی علیه COVID-19 تزریق می کنند.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، پلیس بمبئی گفت که آنها تحقیقاتی را پس از 2000 نفر باور کردند که آنها علیه COVID-19 با نمک نمک واکسینه شده اند ، تحقیقات را آغاز کرده اند. تاکنون 10 نفر از جمله دو پزشک در یک بیمارستان خصوصی دستگیر شده اند. این کلاهبرداران افرادی را در مناطق مسکونی مرتفع هدف قرار می دهند.

اسرائیل استفاده اجباری از ماسک را تکرار می کند

پس از 10 روز حذف ، در 25 ژوئن ، پس از ثبت افزایش تعداد موارد جدید COVID-19 در کشور ، وزارت بهداشت اسرائیل مجدداً الزام اجباری استفاده از ماسک را در مکان های عمومی با فضاهای بسته اعمال کرد. چند روز.

100 هوادار فنلاندی پس از بازگشت از روسیه با COVID-19 امضا کردند

در 25 ژوئن ، مقامات فنلاندی اعلام کردند که 100 مورد COVID-19 در هواداران پس از تیم فنلاندی به سن پترزبورگ (روسیه) برای تشویق در مسابقه با بلژیک در یورو 2020 پیدا شده است.

سوئیس در مورد خطرات گزینه Delta محتاط است

در تاریخ 25 ژوئن ، کریستوف برگر ، رئیس کمیسیون ایمن سازی فدرال سوئیس ، در مورد خطر گزینه Delta هشدار داد ، اما همچنین گفت مردم نباید در آن زمان خیلی نگران باشند. دولت سوئیس در حال بررسی دقیق عفونت با نوع دلتا است در شرایطی که واکسیناسیون هنوز به سطح مصونیت گله نرسیده است.

بیش از 2 میلیون نفر در انگلیس سندرم COVID طولانی مدت را تجربه می کنند

بیش از 2 میلیون نفر در انگلیس ، پرجمعیت ترین و آسیب دیده ترین منطقه اپیدمی COVID-19 در انگلیس ، می توانند به سندرم Long COVID مبتلا شوند و حداقل در 12 هفته یک یا چند میلیون علائم داشته باشند.

این نتیجه یکی از بزرگترین مطالعات COVID-19 است که در 24 ژوئن در انگلیس انجام و منتشر شده است.

long-covid.jpg
بیش از 2 میلیون نفر در انگلیس مبتلا به سندرم COVID شدید

انگلیس شرایطی را برای مسافرت در تابستان برای مردم فراهم می کند

دولت انگلیس در تاریخ 25 ژوئن اعلام کرد که این کشور در حال آماده سازی برای لغو محدودیت های سفر در تعدادی از کشورها و سرزمین ها از جمله مالت ، جزایر بالئاریای اسپانیا برای ایجاد شرایط مطلوب برای مردم است. این کشور برای سفر در تابستان سال 2020.

اپیدمی COVID-19 میانگین امید به زندگی در آمریکایی ها را کاهش داده است

در تاریخ 25 ژوئن ، رادیو عمومی ملی (NPR) ، شبکه رادیویی عمومی ایالات متحده ، گفت که میانگین امید به زندگی آمریکایی ها در سال 2020 تقریباً 2 برابر نسبت به آمار سال 2018 کاهش یافته است. این به دلیل همه گیری COVID-19 است.

تایلند در حال بررسی روشهای تقویت كنترل شیوع بیماری در پایتخت بانكوك است

گروه کنترل بیماری در تایلند پیشنهاد کرده است که اقدامات انسداد را فقط در نقاط آلوده در پایتخت تایلند اعمال کند ، زیرا عدم همکاری مانع تلاش برای کنترل شیوع در حال رشد می شود.

Apisamai Shrirangsan ، دستیار سخنگوی مرکز وضعیت اداری COVID-19 (CCSA) ، در تاریخ 25 ژوئن گفت که پیشنهاد فوق شامل بستن مناطقی است که در معرض خطر آلودگی COVID-19 مانند مناطق امضا هستند. خوابگاه های کارگری یا مشاغل خاص که می توانند انتقال را تسریع کنند.

حمله هلی کوپتر با رئیس جمهور کلمبیا

در تاریخ 25 ژوئن ، ایوان دوکه ، رئیس جمهور کلمبیا گفت که هلی کوپتر حامل وی با وزیر دفاع و کشور و فرماندار استان نورت دو سانتاندر ، نزدیک مرز ونزوئلا در حال پرواز است.

رئیس جمهور ایوان دوکه در بیانیه ای تأکید کرد: “این یک حمله ناجوانمردانه است. شما می توانید سوراخ های گلوله را در بدنه مشاهده کنید.”

ایالات متحده آمریکا: در ارتباط با مرگ شهروند سیاه پوست جورج فلوید به جرم پلیس محکوم شد

وكیل بن كراپ ، نماینده خانواده مقتول ، جورج فلوید ، شهروند آفریقایی-آمریكایی كه در 25 مه سال گذشته كشته شد ، گام “تاریخی” به سوی آشتی را در 25 ژوئن پس از محكوم شدن افسر پلیس سابق درک شووین به 22 سال و شش تحسین کرد ماهها زندان. به خاطر این حادثه

وکیل کراپ در توییتر خود نوشت: “این جمله تاریخی خانواده فلوید و کشور ما را با بستن پرونده و اطمینان از پاسخگویی به بهبودی نزدیک می کند.”

ket-an-canh-sat-my.jpg
افسر سابق پلیس درک شووین در پرونده خود در 20 آوریل 2021 ، قتل جورج فلوید سیاه پوست در مینیاپولیس ، مینه سوتا ، ایالات متحده آمریکا.

4 کشور دیگر در لیست دیده بان پولشویی قرار دارند

در 25 ژوئن ، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) هائیتی ، مالت ، فیلیپین و سودان جنوبی را به لیست کشورهای تحت نظارت بیشتر برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم اضافه کرد.

با تصمیم فوق ، مالت به تنها کشوری در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) تبدیل شد که در “لیست خاکستری” FATF قرار گرفت. لیست این سازمان بین المللی در حال حاضر شامل 22 کشور است ، عمدتا در آفریقا ، آمریکای مرکزی و کارائیب. درج در این لیست ممکن است کشورها را برای جذب سرمایه گذاری خارجی دشوار کند.

آلمان حمله مرگبار چاقو در وورتسبورگ را محکوم کرد

مقامات دولت باواریا در شامگاه 25 ژوئن حمله چاقو را که اندکی قبل در شهر وورتسبورگ در ایالت باواریای جنوب آلمان رخ داد ، که در آن سه نفر کشته و حداقل 5 نفر زخمی شدند ، محکوم کردند.

رادیو BR گزارش داد که مهاجم سومالی 24 ساله ای بود که قبلاً از پناهندگی محروم شده بود. گفته می شود عامل جنایت از چاقوی بلند و عابران وحشی در منطقه نزدیک بارباروساپلاتز استفاده کرده است.

ایالات متحده تأیید می کند که اکثر نیروهای خود را تا ماه ژوئیه به طور کامل خارج خواهد کرد

در 24 ژوئن ، مقامات آمریكایی گفتند كه دولت واشنگتن قصد دارد عقب نشینی بیشتر نیروهای آمریكایی را از افغانستان طی دو هفته به پایان برساند و فقط حدود 650 سرباز برای محافظت از دیپلمات ها و نیروهای اضافی در این كشور باقی مانده اند. چند صد سرباز دیگر برای نگهبانی از فرودگاه باقی مانده بودند.

رژه غرور در حمایت از جامعه LGBT در اسرائیل

رژه غرور در حمایت از جامعه LGBT ، یکی از بزرگترین رویدادهای سال در اسرائیل ، در تاریخ 25 ژوئن در تل آویو برگزار شد.

در سال جاری ، به دلیل همه گیری COVID-19 ، تعداد بازدیدکنندگان خارجی از اسرائیل به شدت کاهش یافته است ، که فقط چند ده هزار شرکت کننده برآورد می شود. در سالهای قبل از همه گیری ، این تعداد حدود 250،000 بود.

پلیس لندن بیش از 100 میلیون پوند انگلیس را با ارز مجازی کشف و ضبط کرده است

در 24 ژوئن ، پلیس لندن گفت که آنها یک ارز دیجیتال 114 میلیون پوندی را که گروه های جنایتکار قصد شستن آن را داشتند ، ضبط کرده اند. این بزرگترین رمزنگاری توقیف شده در انگلستان و احتمالاً یکی از بزرگترین رمزنگاری های موجود در جهان است.

اندونزی: شورشیان پاپوآ 4 گروگان گرفتند

مقامات اندونزیایی در 25 ژوئن گفتند که شورشیان جدایی طلب در شرقی ترین استان پاپوآ پس از کاشت و کشته شدن حداقل چهار کارگر ساختمانی در منطقه ، چهار غیرنظامی را به گروگان گرفته اند.

سخنگوی پلیس پاپوآ احمد موستوفا کمال گفت که حدود 30 جنگجو به سمت گروهی از کارگران ساختمانی در یک سایت ساخت و ساز در استان یاهوکیمو در مرکز اندونزی تیراندازی کردند. این حمله در 24 ژوئن انجام شد و عملیات گروگان گیری در جریان است.

یک کشتی کانتینری در اقیانوس هند در حال سوختن است ، یک ملوان ناپدید شده است

در تاریخ 25 ژوئن ، نیروی دریایی سریلانکا گفت که یک کشتی کانتینری در اقیانوس هند در موتورخانه خود آتش سوزی کرده و یک ملوان را از دست داده است.

MV MSC Messina ، ثبت شده در لیبریا ، 2 روز پس از ترک کلمبو ، پایتخت سریلانکا به سنگاپور ، در 25 ژوئن اعلام خطر کرد.

افزایش تعداد افراد کشته و مفقود شده در خانه ها در ایالات متحده در حال سقوط است

در تاریخ 25 ژوئن ، دانیلا لوین کاوا ، شهردار میامی-داد ، اعلام کرد که تعداد کشته شدگان در ریزش یک ساختمان 12 طبقه ، از جمله 136 آپارتمان در سورفساید ، میامی ، فلوریدا ، افزایش یافته است. جنوبی ، این اتفاق 1 روز قبل افتاده است.

UNDP: درگیری طولانی مدت در شمال شرقی نیجریه می تواند باعث کشته شدن بیش از 1 میلیون کودک شود

در 24 ژوئن ، درگیری 12 ساله در شمال شرقی نیجریه منجر به کشته شدن 324000 کودک زیر پنج سال شد. این محتوای گزارش برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) است که در 24 ژوئن منتشر شده است.

کوه Merapi در اندونزی تا 3 کیلومتر خاکستر را تخلیه می کند

فعال ترین آتشفشان اندونزی ، مراپی ، در 25 ژوئن سه بار خاکستر ریخت و در حالی که گدازه به بسیاری از مناطق یوگیاکارتا راه یافت ، 3 کیلومتر در جنوب شرقی پرواز کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *