نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 19 مه جنبش جهانی در صبح 19 مه

[ad_1]

خواستار غلبه بر “گلوگاه” در دستیابی به واکسن COVID-19 است

در 18 مه ، جنبش بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بر لزوم اقدامات “خارق العاده” برای تسهیل بیشتر دسترسی جهانی به واکسن COVID-19 ، از جمله پیشبرد مذاکرات معافیت از حق ثبت اختراع ، تأکید کرد.

این جنبش از ایالت ها و شرکت های دارویی می خواهد با سرعت بیشتری برای از بین بردن نابرابری در دسترسی جهانی به واکسن ها اقدام کنند. آقای پیتر ماورر ، رئیس کمیته صلیب سرخ بین المللی (کمیته بین المللی صلیب سرخ) گفت که لازم است همه گزینه ها برای غلبه بر “گلوگاه” در نظر گرفته شود ، بنابراین از انصاف اطمینان حاصل شود.

واکسن covid-19.jpeg
تصویر

نخست وزیر لائوتی درخواست کرده است که واکسن های بیشتری بخرد و سرعت واکسیناسیون را تسریع کند

سخنگوی نخست وزیر لائوس ، بعد از ظهر 17 مه ، در یک نشست آنلاین برای بحث در مورد پیشگیری و کنترل COVID-19 ، نخست وزیر لائوس وزارتخانه ها و بخشهای مربوطه را به یافتن لوازم و خرید واکسنهای بیشتر جهت تسریع در برنامه ملی واکسیناسیون راهنمایی کرد. این را یک اولویت اصلی بدانید و باید بیشتر مورد تشویق قرار بگیرید.

هند احتمالاً تا ماه اکتبر نمی تواند واکسن را دوباره صادر کند

به گفته منابع دولتی ، بعید به نظر می رسد که هند حداقل تا ماه اکتبر واکسن COVID-19 را دوباره صادر کند ، زیرا این کشور تمرکز خود را بر تهیه واکسن به این کشور گذاشته است.

این می تواند باعث شود برنامه توزیع واکسن جهانی COVAX به کشورهای فقیر کمک کند تا به واکسنی که کمبود دارد دسترسی پیدا کنند.

اندونزی 26 مورد آلودگی را با نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 کشف کرده است

در 18 مه ، بودی گونادی سادیکین ، وزیر بهداشت اندونزی اعلام کرد که این کشور در جنوب شرقی آسیا 26 عفونت را با انواع خطرناک ویروس SARS-CoV-2 شناسایی کرده است که اولین بار در انگلیس و هند و آفریقای جنوبی شناسایی شد.

اتحادیه اروپا به 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 رسیده است

طبق ارقام رسمی ارائه شده توسط مقامات بهداشت ملی ، از تاریخ 18 مه حداقل 200 میلیون دوز COVID-19 در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به انسان ها تزریق شده است.

حداقل 52.9 میلیون نفر با واکسنهای کافی واکسینه شده اند ، از جمله دو دوز BioNTech / Pfizer ، Moderna و AstraZeneca و یا یک دوز جانسون و جانسون. این معادل 11.8٪ از جمعیت اتحادیه اروپا است.

90٪ انگلیسی ها پس از واکسیناسیون آنتی بادی علیه ویروس SARS-CoV-2 دارند

یک مطالعه اخیر نشان داده است که بیش از 90٪ انگلیسی ها آنتی بادی علیه ویروس SARS-CoV-2 تولید می کنند که پس از دریافت دوز واکسن AstraZeneca یا Pfizer باعث ایجاد COVID-19 می شود.

گاردین (انگلیس) گزارش داد که این نظرسنجی با 8517 نفر در انگلیس و ولز انجام شده است. این آخرین مدرکی است که نشان دهنده اثر بخشی بالای واکسن های COVID-19 AstraZeneca و Pfizer است.

180521-muitiem.jpg
واکسن AstraZeneca COVID-19 در انگلستان. عکس: AP

مطالعات نشان می دهد که ترکیب واکسن AstraZeneca و Pfizer ایمن و موثر است

نتایج اولیه حاصل از مطالعه اسپانیایی در مورد ترکیبی از واکسن ها علیه COVID-19 ، که در 18 مه منتشر شد ، نشان می دهد که یک دوز واحد Pfizer / BioNTech به شخصی که اولین دوز واکسن را دریافت کرده است ، داده شده است. AstraZeneca بی خطر و بسیار موثر است.

سنگاپور استراتژی واکسیناسیون خود را تنظیم می کند

سنگاپور برای سرعت بخشیدن به سرعت واکسیناسیون برای واکسیناسیون هر چه بیشتر افراد ، استراتژی واکسیناسیون COVID-19 خود را تنظیم کرده است.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی بعد از ظهر 18 مه ، وزیر بهداشت اونگ کونگ گفت که برنامه واکسیناسیون COVID-19 ، با تقریباً 3.4 میلیون دوز واکسن Pfizer / BioNTech و Moderna ، در حال انجام است. در پایان 18 مه ، حدود 2 میلیون سنگاپوری واکسینه شده اند که از این تعداد 1.4 میلیون نفر تزریق شده اند.

تایلند بالاترین تعداد مرگ و میر روزانه از هر زمان دیگر را دارد

در 18 مه ، تایلند 35 مورد مرگ و میر جدید ثبت کرد که بالاترین افزایش روزانه از زمان شیوع اپیدمی COVID-19 در این کشور است. در میان مرگ های جدید ، جوانترین بیمار از همه وجود دارد ، فقط 2 ماهه است و از بیماری قلبی رنج می برد.

“خنک” در پنوم پن ، اما هنوز همه گیر به سایر استانهای کامبوج گسترش یافت

بعد از ظهر 18 مه ، وزارت بهداشت کامبوج بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که این کشور در 24 ساعت گذشته 345 مورد جدید COVID-19 داشته است (344 مورد عفونت در جامعه و 1 مورد وارداتی) ، در حالی که تعداد افراد که ترمیم کرد ، با 1337 نفر به بالاترین سطح رسیده است.

روند قیمت املاک و مستغلات در جهان طی اپیدمی COVID-19 به شدت جهش کرد

این نگرانی وجود دارد که اپیدمی COVID-19 بازارهای مسکن در سراسر جهان را مسدود کند زیرا افزایش شدید بیکاری درآمد خالص شخصی را “خفه” می کند. با این حال ، این اتفاق نیفتاد. در عوض ، قیمت ملک از نیوزیلند به ایالات متحده ، آلمان ، چین و پرو افزایش یافت.

روسای جمهور روسیه و ایالات متحده قرار است در یک کشور بی طرف اروپایی دیدار کنند

به احتمال زیاد سوئیس محل دیدار سطح بالای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و جو بایدن همتای آمریکایی در ماه ژوئن خواهد بود.

رویترز (انگلیس) به نقل از کاخ سفید گفت که اختلافات بین واشنگتن و مسکو باید قبل از اجلاس سران دو رهبر حل شود. در همین حال ، کرملین تأیید کرده است که در حال بررسی امکان برگزاری یک نشست سطح بالا است.

نخست وزیر ژاپن از کارگران ساختمانی در معرض آزبست عذرخواهی می کند

در تاریخ 18 ماه مه ، نخست وزیر ژاپن سوگا یوشیهید با شاکیان چهار پرونده گروهی علیه کارگران ساختمانی که از سرطان ریه و سایر بیماری ها به دلیل قرار گرفتن در معرض آزبست رنج می بردند ، دیدار کرد.

این جلسه فقط یک روز پس از آن صادر شد که دادگاه عالی ژاپن در چهار دادخواست تقاضای جبران خسارت به سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض آزبست را از دولت در مورد 500 شاکی صادر کرد

وزیر Blinken: ایالات متحده می خواهد “از نظامی گری” قطب شمال جلوگیری کند

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده در 18 مه گفت که واشنگتن می خواهد از تجمع نیروهای نظامی در قطب شمال جلوگیری کند.

بیانیه بلینکن وزیر امور خارجه قبل از نشست وزرای خارجه کشورهای عضو شورای قطب شمال (از جمله روسیه ، ایالات متحده ، کانادا ، نروژ ، دانمارک ، سوئد ، فنلاند و ایسلند) ، که طی دو روز آینده برگزار خواهد شد ، 19 -20 / 5

ایالات متحده از پیشرفت در زمینه خروج نیروها از افغانستان خبر داده است

در تاریخ 18 ماه مه ، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) اعلام كرد كه برنامه خروج نیروهای آمریكایی از افغانستان بین 13 تا 20 درصد انجام شده است ، در چارچوب مهلت این طرح فقط 1 ، 2 ، 3 و 3 ماه. .بیشتر از 4 ماه

به گفته CENTCOM ، از آنجایی که رئیس جمهور جو بایدن در ماه آوریل دستور عقب نشینی نیروها را صادر کرد ، این آژانس تجهیزات معادل بار 115 هواپیمای حمل و نقل نظامی غول پیکر C-17 Globemaster را از افغانستان خارج کرده و بیش از 5000 دستگاه تخریب را به پنتاگون تحویل داده است. CENTCOM همچنین پنج مورد از جمله فرودگاه قندهار در جنوب کشور را به وزارت دفاع افغانستان تحویل داد. فرودگاه قندهار زمانی بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان بود.

نیروی دریایی چین همزمان در هر سه منطقه نبرد تمرینات شلیک مستقیم انجام داد

نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق (NOA) در حال انجام تمرینات تیراندازی مستقیم در مناطق هر سه منطقه اصلی جنگ است.

به گفته تلویزیون مرکزی چین (CCTV) ، این رزمایش شامل هر سه منطقه جنگی از جمله فرماندهی تئاتر جنوبی ، فرماندهی تئاتر شمالی و فرماندهی تئاتر شرقی است ، اما منبع زمان و محل دقیق تمرین را اعلام نکرده است.

اسرائیل 60 حمله هوایی به غزه انجام می دهد ، حماس با موشک به پایگاه های IAF حمله می کند

نیروی هوایی اسرائیل (IAF) 60 حمله هوایی به نوار غزه در شب هجدهم ماه مه پس از حمایت رئیس جمهور آمریکا از جو بایدن برای آتش بس آغاز کرد. در پاسخ ، حماس اعلام کرد که به شش پایگاه IAF موشک زده است.

بر اساس گزارش سرویس بهداشتی غزه ، در آخرین موج بمب گذاری ها یک زن فلسطینی کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند و در نتیجه تعداد کشته شدگان فلسطینیان به 218 نفر رسید.

rafah.jpeg
اسرائیل در 18 مه 2021 به رفح ، جنوب نوار غزه حمله کرد. عکس: Timesofisrael.

اسرائیل پس از گلوله باران دروازه مرزی با غزه را می بندد

اسرائیل در 18 مه بسته شدن دروازه مرزی کرم شالوم در غزه را پس از گلوله باران کردن منطقه هنگام عبور وسایل نقلیه اعلام کرد ، کمتر از یک روز پس از باز شدن موقت دروازه مرزی برای حمل و نقل کمک های بشردوستانه.

اسرائیل مرز تجاری کرم شالوم را دوباره باز می کند

در 18 مه ، اسرائیل موقتاً محل اصلی حمل و نقل بار خود ، کرم شالوم را افتتاح کرد تا اجازه دهد کمک های بشردوستانه ، از جمله گاز ، غذا و دارو به نوار غزه ارسال شود.

درگیری اسرائیل و فلسطین: اندونزی پزشکان و داروها را به غزه دائی می فرستد

کمیته خدمات فوریت های پزشکی (MER-C) ، سازمان بشردوستانه اندونزی که به مقابله با فوریت های پزشکی برای قربانیان جنگ ، درگیری و بلایای طبیعی کمک می کند ، تیمی از جراحان و داروها را به نوار غزه فلسطین اعزام می کند.

ایرانیان در اعتراض به حمایت از فلسطین گرد هم می آیند

صدها ایرانی در تاریخ 18 مه به میدان فلسطین در تهران پایتخت سرازیر شدند تا در راهپیمایی طرفداران فلسطین در اعتراض به حمله اسرائیل شرکت کنند.

معترضان پرچم ها و پرچم های فلسطین را به همراه داشتند. به گفته تلویزیون RT ، این رویداد در متن آخرین درگیری اسرائیل و فلسطین رخ داده است که وارد هفته دوم خود شده است.

آژانس بین المللی انرژی (EEA) خواستار حذف کلیه پروژه های سوخت فسیلی در آینده است

در 18 مه ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) گفت که جهان باید در آینده تمام پروژه های سوخت فسیلی را حذف کند تا به هدف خنثی سازی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050 و محدود کردن انتشار برسد. دمای زمین 1.5 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

در گزارشی از بیست و ششمین اجلاس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل (COP26) که در ماه نوامبر در گلاسگو ، اسکاتلند برگزار می شود ، IEA پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای سوخت های فسیلی طی سه دهه آینده و همچنین مهلت 2040 برای جهانی بخش انرژی برای دستیابی به بی طرفی کربن.

مکزیک و ایالات متحده در حال بحث در مورد چگونگی کاهش محدودیت های سفر از مرز مشترک هستند

در تاریخ 18 مه ، وزارت امور خارجه مکزیک اعلام کرد که مقامات این کشور و ایالات متحده در حال بحث در مورد کاهش محدودیت های سفر از مرز مشترک زمینی از 22 ژوئن هستند.

یورواستار برای یک بسته نجات 290 میلیون یورویی به توافق رسید

در 18 مه ، یورواستار ، متصدی بریتانیا در آستانه ورشکستگی ، در مورد بسته نجات 290 میلیون یورویی (حدود 354 میلیون دلار) برای ادامه فعالیت در حالی که منتظر بود کشورها محدودیت سفر را به دلیل همه گیر COVID-19 منتظر بگذارند ، به توافق رسید. .

فرانسه میدان نوتردام را به دلیل سطح بالای سرب تعطیل می کند

مقامات پاریس ، پایتخت فرانسه ، پس از نشان دادن سطح بالای سرب در منطقه ، مجبور به بستن میدان مقابل کلیسای جامع نوتردام شدند.

در بیانیه اداره پلیس پاریس آمده است: “نتایج آزمایشات اخیر نشان می دهد که برخی از مکانهای این میدان از گرد و غبار سرب بالاتر از حد طبیعی در پاریس است. این میدان دوباره بازگشایی خواهد شد. به محض پاک شدن محیط اینجا و بازگشت همه شاخص ها به سطح ایمن. “

پلیس مالزی پنج مبارز ابوسیاف را کشت

مقامات مالزی می گویند که پنج نفر از اعضای مظنون گروه نبرد ابوسیاف در فیلیپین در درگیری با پلیس در جزیره بورنئو مالزی به ضرب گلوله کشته شدند.

یک قایق در سواحل تونس غرق شد و منجر به کشته شدن حداقل 57 نفر شد

دست کم 57 نفر در یک غرق شدن کشتی که قصد عبور از مدیترانه از لیبی به ایتالیا را داشت کشته شده اند.

طبق اعلام وزارت دفاع تونس ، این غرق شدن کشتی در سواحل تونس پایتخت تونس رخ داد. 33 نفر خوش شانس هستند که از اتصال به یک دکل نفتی در سواحل جنوبی تونس جان سالم به در بردند. بیشتر آنها بنگلادشی هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *