نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 16 مه جنبش جهانی در صبح 16 مه

[ad_1]

اسرائیل با کشته شدن بسیاری از رهبران در یک تونل مخفی زیرزمینی ، حماس را شوکه کرده است

حملات هوایی اسرائیل و کشته شدن بسیاری از رهبران نظامی حماس این نیرو را بیش از پیش نگران نفوذ اطلاعات اطلاعاتی اسرائیل به سیستم ارتباطی حماس کرده است.

پیش از این ، ارتش اسرائیل در تاریخ 12 ماه مه اعلام کرد که در یک حمله هوایی ارتش اسرائیل 16 رهبر ارتش حماس کشته شده است. تیپ القسام ، شاخه مسلح حماس ، در همان روز کشته شدن بسیاری از رهبران این گروه اعتراف کرد.

051521-Israel-Hamas.jpg
درگیری اسرائیل و فلسطین به طور جدی در حال افزایش است

مخزن ذخیره نفت اسرائیل در بندر اشدد مورد اصابت موشک قرار گرفت

به گفته رسانه های اسرائیلی ، یک موشک شلیک شده توسط جنگنده های حماس از سیستم دفاعی گنبد آهنین اسرائیل عبور کرده و به یک مخزن ذخیره روغن در بندر اشدود اصابت کرده و باعث انفجار بزرگ در شب 14 ماه مه شده است.

پس از درگیری شدید بین اسرائیل و نیروهای مسلح فلسطین در حماس در 10 ماه مه ، این دومین بار است که یک مخزن ذخیره روغن در بندر اشدود و یک پالایشگاه در نزدیکی آن مورد اصابت موشک قرار می گیرد.

میانمار زمان دیدار با نمایندگان آسه آن را اعلام می کند

به گزارش خبرگزاری شینهوا ، در تاریخ 15 مه ، سخنگوی شورای اجرایی ایالت میانمار (SAC) ، سرلشکر زاو مین تونگ ، گفت که وزارت خارجه این کشور با نمایندگان انجمن ملل دیدار خواهد کرد. ASEAN) هفته آینده.

وزیر خارجه ایران سفر به اتریش را به دلیل درگیری های اسرائیل و فلسطین لغو کرد

وزارت امور خارجه اتریش در تاریخ 15 مه اعلام کرد که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای ابراز نارضایتی از دولت صدراعظم سباستین کورز ، به دلیل همبستگی با دولت یهود ، پرچم اسرائیل را به این کشور لغو کرد.

مالزی و اندونزی از شورای امنیت می خواهند تا از حملات اسرائیل جلوگیری کند

در 15 مه ، مالزی و اندونزی در میان درگیری های بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی ، شورای امنیت را به مداخله و جلوگیری از حملات اسرائیل به نوار غزه فراخواندند.

محی الدین یاسین نخست وزیر مالزی در تماس تلفنی با رئیس جمهور اندونزی جوکو ویدودو گفت و دو رهبر توافق کردند که خشونت اسرائیل باید فوراً پایان یابد.

ژاپن 22.5 میلیون دلار کمک اضطراری غیر قابل استرداد به هند و میانمار ارائه می دهد

توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن طی یک کنفرانس مطبوعاتی عادی در 14 مه ، گفت که ژاپن تصمیم گرفته است 22.5 میلیون دلار کمک قابل استرداد به هند و میانمار ارائه دهد.

آلمان انگلیس را به لیست بیماری های پرخطر برگردانده است

وزارت بهداشت آلمان گفته است که از 16 مه آلمان به دلیل نگرانی در مورد انتشار نوع COVID-19 موجود در هند ، انگلیس را به لیست کشورهایی که در معرض خطر ابتلا به عفونت قرار دارند بازگرداند. با این حال ، مسافران از انگلستان به آلمان طبق قوانین جدید می توانند از قرنطینه معاف شوند.

ونزوئلا استفاده از واکسن تک دوز روسی COVID-19 را تأیید می کند

در 15 ماه مه ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) گفت که ونزوئلا استفاده از واکسن تک دوز COVID-19 روسیه Sputnik Light را تأیید کرده است.

طبق RDIF ، واکسن Sputnik Light که 4/79 درصد م 79ثر است و هزینه آن در هر دوز کمتر از 10 دلار است ، برای صادرات در نظر گرفته شده و به عنوان روشی برای کمک به افزایش ذخایر واکسن در کشورهایی با نرخ آلودگی بالا دیده می شود.

sputniklight.jpg
واکسن Sputnik Light

اندونزی کمپینی را برای آزمایش تصادفی COVID-19 آغاز کرده است

در 15 مه ، اندونزی در تلاش برای جلوگیری از جهش در موارد COVID-19 ، کمپین آزمایش های تصادفی و آزمایش های اجباری را برای افرادی که پس از تعطیلات به شهر بازمی گردند ، آغاز کرد.

وزیر هماهنگی اقتصاد ایرلانگا هارتارتو ، که همچنین رئیس کمیته ملی بهبود اقتصادی و کاهش COVID-19 است ، گفت که آزمایشات تصادفی بر روی 21 صندلی مسافر از استانهای جاوه به پایتخت جاکارتا انجام می شود.

ICMR: واکسن Covaxin ، Covishield آنتی بادی کمتری نسبت به نوع B.1.617 تولید می کند

علیرغم پاسخ ایمنی در برابر ویروس SARS CoV-2 ، به نظر می رسد هر دو واکسن Covishield و Covaxin فقط نیمی از آنتی بادی علیه نوع B.1.617 (اولین بار در هند کشف شد) تولید می کنند.

این نتیجه گیری از گزارش های اولیه است که توسط دانشمندان شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) انجام شده است.

تایلند در حال آماده سازی برای از سرگیری پروازهای بین المللی است

وزارت حمل و نقل تایلند در حال آماده سازی برای از سرگیری پروازهای بین المللی در ماه نوامبر است ، در شرایطی که این کشور جنوب شرقی آسیا یک کار واکسیناسیون گسترده علیه COVID-19 را افزایش می دهد.

فرانسه پیشرفت در واکسیناسیون علیه COVID-19 را اعلام کرد

در 15 ماه مه ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه گفت که 20 میلیون نفر در این کشور حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. این اطلاعیه در حالی منتشر می شود که فرانسه تلاش می کند کمپین ملی واکسیناسیون خود را تسریع کند.

تعداد موارد جدید COVID-19 در کامبوج ، هند کاهش یافته است

وزارت بهداشت کامبوج چهارمین روز متوالی در کاهش تعداد موارد جدید عفونت حاد تنفسی COVID-19 را در متن تصمیم دولت پایتخت برای ادامه تعطیلی بازارهای این شهر برای یک هفته دیگر برای جلوگیری از خطر انتقال بیماری ثبت کرد. .

تایوان آمادگی بیماری COVID-19 را افزایش می دهد

در 15 مه ، دولت تایوان (چین) سطح آمادگی را برای اپیدمی COVID-19 در پایتخت تایپه و شهرهای همسایه بالا برد و مقررات پیشگیری از اپیدمی را طی دو هفته پس از شیوع ، سخت گرفت. موج عفونت های جدید به 180 نفر رسید.

WHO هشدار می دهد که سال دوم همه گیرتر باشد

در 14 ماه مه ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داد که بیماری همه گیر COVID-19 احتمالاً عواقب شدیدتری با مرگ بیشتر در سال 2021 در پی خواهد داشت.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو (سوئیس) ، مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس تأکید کرد که جهان یک بیماری همه گیر دوم را تجربه می کند ، که احتمال دارد بیش از سال اول مرگ داشته باشد. تاکنون ، پس از بیش از یک سال شیوع ، همه گیری بیش از 3.4 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.

اتیوپی به تعویق انداختن انتخابات ادامه می دهد

رئیس کمیسیون انتخابات ملی اتیوپی در تاریخ 15 مه اعلام کرد که به دلیل مشکلات لجستیکی قادر به برگزاری انتخابات عمومی برنامه ریزی شده در 5 ژوئن نخواهد بود.

بیش از 40٪ قربانیان غزه را زنان و کودکان تشکیل می دهند

مقامات بهداشتی در نوار غزه نشان می دهند که درگیری های نظامی بین اسرائیل و حماس در روزهای اخیر منجر به کشته شدن حداقل 132 فلسطینی از جمله بیش از 50 زن و کودک شده است.

یک قایق در اندونزی واژگون شد ، 9 نفر مفقود شده اند

در 15 مه ، بامبانگ سینونگارجو ، افسر جستجو و نجات در شهرستان بویولالی در جاوه مرکزی ، گفت که پس از واژگون شدن قایق حامل 20 نفر در سد کدنگ اومبو ، 9 نفر مفقود شدند. به گفته برخی منابع ، مسافران هنگام واژگونی قایق روی سد سلفی گرفتند.

صدها نفر در اثر گردباد وحشتناک در چین زخمی شدند

براساس آژانس خبری شینهوا ، در اثر گردبادی مهیب که عصر روز 14 مه در شهر ووهان ، استان هوبئی ، مرکز چین رخ داد ، دست کم شش نفر کشته و 218 نفر دیگر زخمی شدند.

با باد 23.9 متر بر ثانیه ، گردباد سقف ها را منفجر کرد و به بیش از 130 خانه آسیب رساند ، بسیاری از اردوگاه ها را در سایت های ساختمانی و 27 خانه را تخریب کرد ، بسیاری از درختان را سرنگون کرد …

مصر کانال سوئز را تعریض می کند

در 15 مه ، اداره کانال سوئز (SCA) اعلام کرد که لایروبی را برای گسترش بخش جنوبی کانال سوئز آغاز کرده است تا اجازه عبور و مرور دو طرفه در آبراه ملی مصنوعی را بدهد.

گزارش شده است که این عملیات بخشی از پروژه توسعه ورودی جنوبی کانال سوئز است. اسامه ربیعی رئیس SAC در بیانیه ای گفت این پروژه ادامه توسعه آبراه است كه با افتتاح كانال جدید سوئز در سال 2015 آغاز شد و افزود كه لایروبی در چندین مرحله انجام می شود.

دادگاه آمریكا فرجام خواهی مونسانتو را رد كرد

در تاریخ 14 مه ، دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو (ایالات متحده آمریکا) فرایند تجدیدنظر مونسانتو در مورد فرآیند علف کش Roundup ، تولید شده توسط این شرکت ، ایجاد سرطان را رد کرد و خسارت 25 میلیون دلاری را تأیید کرد. این آخرین ضربه به گروه شیمیایی آلمان Bayer ، شرکت مادر مونسانتو است ، در تلاش برای بستن بیش از 13000 پرونده مربوط به علف کش Roundup.

هیئت منصفه فدرال با تصمیم دادگاه دادگاه سانفرانسیسکو به نفع ادوین هاردمن موافقت کرد ، شاکی از مونسانتو شکایت کرد ، زیرا ماده شیمیایی گلیفوسیت در قاتل دور زدن باعث ایجاد لنفوم غیر هوچکین شد. NHL)

فیس بوک در تلاش برای جلوگیری از تحقیقات مقامات ایرلندی ناکام ماند

در تاریخ 14 مه ، دادگاه عالی ایرلند دادخواست فیس بوک را برای جلوگیری از تحقیقات در مورد شرکت رد کرد ، که می تواند منجر به خطر توقف انتقال داده ها از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به آمریکا شود.

در اطلاعیه قاضی دیوید بارنیویل آمده است که وی کلیه درخواست های فیس بوک ایرلند با مسئولیت محدود را رد می کند و همچنین تمام استدلال های مطرح شده توسط آن طرف در دادخواست را رد می کند. بنابراین ، دادگاه جلوگیری از تحقیقات توسط کمیسیون حفاظت از داده ها (DPC) ایرلند در فیس بوک را قبول نکرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *