نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در تاریخ 10 مه حرکت جهانی در صبح روز 10 ماه مه

[ad_1]

طالبان در روز عید قربان آتش بس اعلام کردند

در 10 ماه مه ، طالبان آتش بس سه روزه در افغانستان را در تعطیلات عید سعید فطر این هفته اعلام کردند ، درست دو روز پس از آنکه دولت شورشیان را به بمب گذاری در یک مدرسه متهم کرد. بیش از 50 نفر جان خود را از دست دادند ، بیشتر آنها دختر بودند.

taliban.jpg
جنگجوی طالبان. عکس: رویترز.

اتحادیه اروپا با واکسن COVID-19 از معافیت موقت حقوق مالکیت معنوی حمایت نمی کند

در 8 مه ، اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا (EC) ، اعلام کرد که رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به طور موقت در مورد موضوع معافیت موقت از حمایت از املاک تصمیم نگرفته اند. از نظر فکری با واکسن های ضد COVID-19 زیرا وی معتقد است که موارد فوری بیشتری برای حل وجود دارد.

نگرانی عمومی بین المللی درباره خشونت در اورشلیم

در 8 مه ، چهار عضو گروه چهار جانبه خاورمیانه ، از جمله روسیه ، ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل ، “یک روز پس از درگیری فلسطینی ها و پلیس اسرائیل در حرم” ابراز نگرانی عمیق در مورد خشونت در اورشلیم کردند. مجتمع شریف ، که اسرائیل آن را کوه معبد می نامد. بیش از 200 نفر.

در آن روز در درگیری بین پلیس اسرائیل و معترضین فلسطینی در منطقه بیت المقدس شرقی دهها نفر زخمی شدند. این خشونت ها فقط یک روز پس از درگیری در معبد الاقصی شهر ادامه داشت که در آن بیش از 200 نفر زخمی شدند.

هند و اتحادیه اروپا توافق کردند که مذاکرات FTA را از سر بگیرند

در 8 ماه مه ، هند و اتحادیه اروپا توافق کردند که مذاکرات تجارت آزاد (FTA) را از سر بگیرند و همکاری در برابر تغییرات آب و هوایی را افزایش دهند.

هر چه بیشتر جوانان مالزیایی به انواع جدید SARS-CoV-2 آلوده می شوند

نور هشام عبدالله مدیر کل وزارت بهداشت مالزی هشدار داد که هر روز جوانان بیشتری در این کشور با COVID-19 با علائم شدیدتر به عفونت های حاد تنفسی آلوده می شوند ، حتی به درمان فشرده (ICT) نیاز دارند ، خصوصاً در موارد زیادی ایجاد می شود. توسط انواع جدید ویروس SARS-CoV-2.

مالزی بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از بیماران COVID-19 را از زمان شیوع بیماری ثبت کرده است

در تاریخ 9 مه ، مالزی 26 مورد مرگ ناشی از COVID-19 را ثبت کرد. به گفته وزارت بهداشت مالزی ، این روز بیشترین تعداد مرگ و میر بیماران مبتلا به COVID-19 از زمان شیوع بیماری همه گیر در این کشور در سال گذشته است. در حال حاضر ، تعداد کل مرگ ناشی از COVID-19 در مالزی به 1،683 نفر رسیده است.

دولت هند برای صدور دستور محاصره در سراسر کشور با فشار روبرو است

دولت هند برای صدور دستور انسداد در سراسر کشور با فشار روبرو است که در اولین موج اپیدمی COVID-19 در سال گذشته و در واکنش به وخیم شدن موج این بیماری ، اجرا شد.

ممنوعیت سفر بین مناطق مالزی از 10 مه برای جلوگیری از شیوع COVID-19

به جای اعمال فقط دستور محدودیت ترافیک (MCO) در منطقه ، از 10 مه تا 6 ژوئن ، ممنوعیت سفر بین محله های داخل شهر در سراسر کشور اعمال می شود. علاوه بر این ، مالزی همچنین بسیاری از فعالیت های دیگر را برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ممنوع کرده است.

بسیاری از ایالت های آمریکا به دلیل افت شدید تقاضای واکسن ، از دریافت واکسن COVID-19 خودداری می کنند

تقاضا برای واکسن علیه COVID-19 در ایالات متحده به شدت کاهش یافته است ، و باعث شده است که بسیاری از ایالات در سراسر کشور ، علی رغم تلاش برای افزایش سطح واکسیناسیون در سراسر کشور ، از دریافت واکسن از دولت خودداری کنند.

به گفته گاردین (انگلیس) ، تقاضا برای واکسن به شدت کاهش یافته است و باعث افزایش ذخایر واکسن در ایالات متحده شده است. طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، تقریباً 46 درصد از جمعیت ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن دو دوز دریافت کرده اند و حدود 34 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند.

آلمان برای خرید واکسن روسی Sputnik V در بن بست است

یک منبع در وزارت اقتصاد فدرال آلمان گفت: روسیه به دلیل تأخیر در تولید و توافق در زمینه تأمین واکسن به هند ، قادر نخواهد بود واکسن COVID-19 Sputnik V را قبل از ماه آگوست به آلمان تحویل دهد. تحویل واکسن های روسی به آلمان در بن بست.

روزنامه آلمانی بیلد در تاریخ 9 ماه مه با استناد به منابع آگاه از وضعیت ، گفت روسیه می تواند واکسن را خیلی دیر به آلمان برساند ، در حالی که شرایط لازم برای این واکسن که باید توسط آژانس داروهای اروپایی (EMA) تأیید شود ، عبارتند از: “بسیار” و به نظر می رسد بالاتر از انتظارات مسکو است.

تور واکسن COVID-19 به ایالات متحده بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند

براساس وال استریت ژورنال ، گردشگران خارجی به صورت گردشگری همراه با واکسیناسیون به ایالات متحده می روند. شرکت های هواپیمایی و تورگردانان از این فرصت برای گسترش بازارها و خدمات خود استفاده می کنند.

شهردار شهر نیویورک ، بیل دو بلازیو اخیراً اعلام کرد که این شهر از تابستان امسال خدمات واکسیناسیون COVID-19 را به بازدیدکنندگان خارجی در مراکز سیار واکسیناسیون ارائه می دهد. اما پیش از آن ، گردشگران ، عمدتاً مکزیکی ، برای فرصتی برای واکسیناسیون به ایالات متحده هجوم آوردند.

vacine-dulich.jpg
در تاریخ 6 آوریل 2021 توسط شرکت جانسون و جانسون در شیکاگو ، ایلینوی ، ایالات متحده واکسیناسیون علیه COVID-19 انجام شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

انگلستان در حال آماده سازی است تا محدودیت های ضد اپیدمی را کاهش دهد

انتظار می رود دولت انگلیس یک جدول زمانی برای رفع محدودیت های جلوگیری از COVID-19 در انگلیس را از 10 ماه مه از جمله از سرگیری خدمات داخلی در میخانه ها و رستوران ها و اجازه آغوش اعلام کند.

دفتر نخست وزیر انگلیس عصر روز 9 مه اعلام کرد که نخست وزیر بوریس جانسون بعد از ظهر 10 مه یک نشست مطبوعاتی برگزار می کند تا آغاز گام سوم “نقشه راه” خروج انگلیس از بحران 17 مه را اعلام کند جانسون صبح 10 مه با همکاران و مشاوران مذاکره خواهد کرد.

بلژیکی ها از اینکه اجازه دارند در قهوه خیابان بنشینند خوشحال هستند

پس از هفت ماه نظارت بر اقدامات فاصله اجتماعی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ، از 8 مه به رستوران ها و کافه ها در بلژیک اجازه بازگشایی برای پذیرایی از مهمانان داده شده است ، اما همه آنها باید در خارج از منزل خدمت کنند. با این حال ، این خبر خوبی برای مردم بلژیک است.

رئیس جمهور بلاروس فرمان انتقال قدرت در صورت سو assass قصد را امضا کرد

در 8 مه ، خبرگزاری بلتا گزارش داد که الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور بلاروس ، فرمانی را امضا كرده است كه در صورت ترور یا عدم انجام وظایف خود ، اختیارات رئیس جمهور را به شورای امنیت ملی مجاز می داند.

رئیس جمهور سودان جنوبی پارلمان را منحل کرده و توافق نامه صلح را اجرا می کند

رئیس جمهور سودان جنوبی ، سالوا کییر ، در تاریخ 8 مه اعلام کرد که مجلس شورای ملی را منحل کرده و زمینه را برای تعیین نمایندگان مخالف این کشور بر اساس توافقنامه صلح 2018 فراهم کرده است.

رئیس جمهور کییر این خبر را از طریق تلویزیون اعلام کرد ، اما زمان آغاز پارلمان جدید را اعلام نکرد.

دستگیری مظنون اصلی در سو assass قصد Qu parliamentc پارلمان مالدیو

در تاریخ 9 ماه مه ، پلیس مالدیو گفت که مظنون سوم را دستگیر کرده و گمان می رود که وی مظنون اصلی حمله در تاریخ 6 مه است که منجر به کشته شدن محمد نشید ، رئیس جمهور سابق و رئیس جمهور فعلی جمهوری ملی سوسیالیست ویتنام شد. به شدت مجروح شده است.

مکزیک همچنان به حمایت از قربانیان ریزش راه آهن در سطح زمین ادامه می دهد

دولت مکزیکو سیتی ، پایتخت ، اعلام کرده است که از خانواده های کشته و زخمی شده در فروپاشی راه آهن در 3 مه پشتیبانی بیشتری خواهد کرد.

در بیانیه نهایی در تاریخ 8 مه ، شهردار کلودیا شین باوم گفت که سطح کمک های اضافی 40000 پزو (حدود 2000 دلار) به ازای هر خانواده کشته شده و 10،037 پزو (504 دلار) برای مجروحان حادثه است. وی همچنین گفت که دولت شهر اقدامات حمایتی دیگری مانند ایجاد شغل یا تهیه بورسیه تحصیلی برای فرزندان یا بستگان داغدیده را در نظر دارد.

در تیراندازی روز تولد هفت نفر کشته شدند

سحرگاه 9 مه به وقت محلی یک مرد شش نفر دیگر از جمله دوست دختر خود را هدف گلوله قرار داد و سپس در یک جشن تولد در کلرادو اسپرینگز کلرادو (آمریکا) خودکشی کرد.

هنوز انگیزه این حادثه مشخص نیست. قابل ذکر است که طبق گفته پلیس محلی ، فرد تیرانداز که در صحنه جنایت از بسیاری از کودکان غافل شده است ، در یک خانه سیار بوده است.

در تیراندازی در نیویورک آمریکا سه نفر زخمی شدند

اداره پلیس نیویورک (NYPD) تأیید کرده است که یک تیراندازی در میدان تایمز در آن شهر رخ داده است که در آن دو زن و یک دختر 4 ساله زخمی شده اند.

ده ها نفر در تصادفات در گینه هند کشته شده اند

در اثر رانش زمین که باعث تخریب معدن غیرقانونی طلا در سیگویری ، شمال شرقی گینه شد ، حداقل 15 نفر کشته شدند. این آخرین فاجعه مربوط به فعالیتهای خودجوش استخراج طلا در اینجا است.

یک موشک چینی وارد جو زمین می شود و در نزدیکی مالدیو در اقیانوس هند می افتد

صبح روز 9 مه ، رسانه های دولتی چین گزارش دادند که بخشی از موشک “Long March 5B” این کشور دوباره وارد جو زمین شده است. براساس تلویزیون مرکزی چین ، لاشه موشک Long March 5B چین احتمالاً در آبهای بین المللی به پایان می رسد. با این حال ، نمی توان به طور دقیق محل سقوط موشک را تعیین کرد.

ten-lua-truong-chinh.jpg
موشک Long March 5B چین ، حامل ایستگاه فضایی Tianhe به مدار ، در 29 آوریل 2021 محل پرتاب را در مرکز پرتاب فضاپیمای Wenchang در استان Hainan ترک کرد.

چین باند متروکه ایالات متحده را به جزایر استراتژیک ارتقا خواهد داد

چین قصد دارد باند فرودگاه را به جایی ارتقا دهد که زمانی در جنگ جهانی دوم محل هواپیماهای نظامی آمریکا بود و اکنون رها شده است.

تصور می شود باند متروکه در مجمع الجزایر کیریباتی ، بیش از 3000 کیلومتری جنوب غربی هاوایی ، در صورت به روزرسانی و به روزرسانی ، به استقرار هواپیماهای جنگنده کمک می کند. همچنین پرتاب هواپیماهای شناسایی نظامی از جزیره کانتون امکان پذیر است ، زیرا موقعیت استراتژیکی بین هاوایی ، استرالیا و نیوزیلند دارد.

مصر شهری را در زمینه تولید و تجارت طلا متخصص می سازد

مصر در تلاش برای احیای صنعت طلا و جلب سرمایه گذاری و همچنین ترویج ارزش های تمدن دیرینه ، اخیراً اعلام کرد که شهری برای تولید و تجارت طلا ایجاد می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *