نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان از 7/7 ترافیک جهانی در صبح 7/7

[ad_1]

WHO: شواهد کافی برای اشاره به لامبدا به عنوان “گزینه هشدار دهنده” وجود ندارد

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که آژانس Lambda را به عنوان “گزینه هشدار دهنده” در صورت آلودگی بیشتر سویه ، ایجاد بیماری جدی و کاهش اثربخشی روش های درمانی یا واکسن ، لامبدا را در نظر خواهد گرفت.

در یک مصاحبه مطبوعاتی در تاریخ 6 ژوئیه ، دکتر رابیندرا آبایاسینگه ، نماینده WHO در فیلیپین ، گفت که لامبدا همچنان به عنوان “متغیر مورد علاقه” (VOI) و نه “تنوع نگران کننده” (VOC) در نظر گرفته می شود. این بدان معنا نیست که WHO از نزدیک لامبدا را کنترل نمی کند ، مسئله این است که قبل از شناسایی این گزینه به عنوان VOC ، تحقیقات بیشتری لازم است.

070621-lambda.jpg
کادر پزشکی یک بیمار مبتلا به COVID-19 را به اتاق درمان در بیمارستان Honorio Delgado در Arequipa آوردند. عکس: AP

زندگی با COVID-19 همان زندگی با آنفولانزای فصلی نیست

دولت انگلیس در تلاش است تا محدودیت ها را کاهش دهد و وزیر بهداشت این کشور می گوید زندگی با COVID-19 شبیه آنفولانزای فصلی است. با این حال ، دانشمندان تخمین می زنند که زندگی با COVID-19 و آنفلوانزای فصلی یکسان نیست.

اسرائیل: واکسن Pfizer هنوز هم در جلوگیری از بیماری های جدی بسیار م highlyثر است

در 5 ژوئیه ، وزارت بهداشت اسرائیل اظهار داشت که واکسن COfID-19 Pfizer / BioNTech ، با وجود کاهش اثربخشی در جلوگیری از عفونت در نوع دلتا از ویروس SARS-CoV-2 ، به طور گسترده ای همراه با اجتماعی شدید توزیع می شود. بیگانگی کشور ، اما اثربخشی پیشگیری از بیماری های جدی هنوز بالا است.

روسیه: هیچ مدرکی دال بر تأثیر واکسن COVID-19 بر باروری وجود ندارد

به گزارش اسپوتنیک ، در تاریخ 6 ژوئیه ، وزارت بهداشت روسیه چهارمین سند به روز شده با رهنمودهایی را برای پیشگیری از اپیدمی COVID-19 برای زنان باردار و نوزادان منتشر کرد.

طبق وزارت بهداشت روسیه ، در حال حاضر هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد واکسن COVID-19 تأثیر منفی بر عملکرد تولید مثل زنان و مردان دارد.

اسرائیل حدود 700000 دوز واکسن Pfizer / BioNTech را با کره مبادله کرد

در 5 ژوئیه ، نفتالی بنت ، نخست وزیر اسرائیل گفت که این کشور توافق کرده است تا حدود 700000 دوز Pfizer / BioNTech را با کره جنوبی مبادله کند تا از خطر از دست دادن واکسن ها به دلیل تاریخ انقضا جلوگیری کند.

اندونزی و روسیه در زمینه تولید واکسن COVID-19 همکاری می کنند

در تاریخ 6 ژوئیه ، دولت های اندونزی و روسیه تفاهم نامه همکاری همکاری پزشکی برای تولید واکسن علیه COVID-19 را امضا کردند.

وزیر امور خارجه اندونزی ، رتنو مارسودی ، در سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروس ، وزیر امور خارجه روسیه در جاکارتا ، گفت که وزارت کشور به عنوان تلاش برای همکاری های کوتاه مدت این کشور به عنوان پایه ای برای همکاری های بهداشتی در میان مدت و بلند مدت عمل خواهد کرد. تهیه واکسن ، داروهای درمانی و تجهیزات تشخیصی. کلیه همکاریها از رهنمودهای مقامات بهداشتی هر دو کشور و سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیروی می کند.

مالزی اولویت را برای واکسیناسیون COVID-19 برای کودکان مبتلا به بیماری های مزمن قرار می دهد

مالزی واکسن COVID-19 Pfizer / BioNtech را برای کودکان دارای مشکلات بهداشتی ، به ویژه بیماری های مزمن در اولویت قرار خواهد داد.

روزنامه Star گزارش داد كه آدام بابا ، وزیر بهداشت مالزی در تاریخ 6 ژوئیه گفت كه كودكان و نوجوانان در معرض خطر شدید COVID-19 به دلیل شرایط مزمن پزشكی در اولویت واكسیناسیون قرار می گیرند. کودکان سالم پس از اتمام مرحله سه برنامه ملی ایمن سازی کوید واکسینه می شوند.

هند بیش از 300 میلیون دوز واکسن COVID-19 تزریق کرده است

هندوستاند تایمز در تاریخ 6 ژوئیه گزارش داد که ساعت 7:00 بعد از ظهر 5 ژوئیه ، هند 357،105،461 دوز واکسن COVID-19 را در تمام ایالت ها و سرزمین ها به مردم خود تزریق کرده است. فقط در 5 جولای ، هند 4،134،868 دوز تزریق کرد.

مجلس عوام برزیل لایحه ای را تصویب کرد که اجازه لغو کپی رایت برای واکسن ها را می دهد

مجلس نمایندگان برزیل در تاریخ 6 ژوئیه محتوای اصلی لایحه ای را تصویب کرد که اجازه نقض حق چاپ در تولید واکسن و داروسازی را در موارد اضطراری بهداشت عمومی یا موارد اضطراری ملی می دهد.

بر این اساس ، این لایحه به شورای ملی برزیل اجازه می دهد بدون تصویب یا حمایت از شرکت های دارویی ، قانونی را بر خلاف قانون تصویب کند. در اواخر آوریل ، سنای برزیل نیز لایحه ای را تصویب کرد که حمایت از حقوق واکسن COVID-19 را در هنگام شیوع بیماری به حالت تعلیق درآورد.

واکسن_فرض_بار_اندیا. jpg
مجلس عوام برزیل لایحه ای را تصویب کرد که اجازه لغو حق ثبت اختراع واکسن ها را می دهد. تصویر

دولت آلمان وقتی افراد در جلسات واکسن COVID-19 غافل می شوند ، راه حل هایی پیدا می کند

وب سایت DW (آلمان) اظهار داشت که شعار کمپین واکسیناسیون در این کشور در 6 ماه گذشته “آلمان آستین های خود را بالا بزنید” است. دولت آلمان 25 میلیون یورو برای تبلیغات در تلویزیون ، اینترنت و پوستر هزینه کرده است. اکنون آلمانی ها برای واکسیناسیون بیش از هر زمان دیگری باید آستین بالا بزنند.

تایلند تعداد بیشتری واکسن COVID-19 سفارش می دهد

در تاریخ 6 ژوئیه ، کابینه تایلند امضای توافق نامه خرید 20 میلیون دوز واکسن Pfizer و 10.9 میلیون دوز اضافی واکسن Sinovac Biotech را تصویب کرد.

دولت تایلند بودجه واکسن Pfizer را فاش نکرده است. در همین حال ، سخنگوی نخست وزیر تایلند آنوچا بوراپاچاسری گفت که بودجه واکسن سینوواک از 6.1 میلیارد بات (حدود 190 میلیون دلار) فراتر نخواهد رفت و از بودجه های اجرایی کسر می شود.

استرالیا 15 میلیون دوز دیگر واکسن به کشورهای جزیره اقیانوس آرام و تیمور-لسته ارائه می دهد

وزیر امور خارجه ماریس پین و وزیر آرام اقیانوس آرام استرالیا اعلام کردند که این کشور 15 میلیون دوز واکسن COVID-19 اضافی را در شش ماه اول سال به کشورهای جزیره اقیانوس آرام و تیمور لسته ارائه می دهد. 2022. انتظار می رود مقدار فوق واکسن از یک منبع واکسن AstraZeneca تولید شده در استرالیا باشد.

نوع ویروس منجر به افزایش تعداد موارد جدید در کره جنوبی می شود

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره ای (KDCA) در تاریخ 6 ژوئیه اعلام کردند که این کشور 325 مورد دیگر از چهار نوع اصلی ویروس SARS-CoV-2 را ثبت کرده است که شامل 153 مورد از نوع بسیار مسری دلتا است.

KDCA هشدار می دهد که کره جنوبی با نوع دلتا در معرض خطر بیشتر عفونت است. آژانس همچنین تخمین می زند که تا پایان ماه آگوست ، تا 90 درصد موارد جدید در اروپا و ایالات متحده به نوع دلتا آلوده شوند.

کمبود تخت بیمارستان ، تایلند قصد دارد افراد مبتلا به COVID-19 را در خانه منزوی کند

مراقبت و درمان بیماران در این پروژه شامل بررسی های دوره ای بهداشت از طریق سیستم پزشکی از راه دور است. تجهیزات پزشکی لازم و وعده های غذایی روزانه رایگان به خانه های بیماران تحویل داده می شود.

مقامات استرالیا خواستار معیشت اپیدمی COVID-19 هستند

در تاریخ 6 ژوئیه ، جاش فریدنبرگ ، خزانه دار استرالیایی گفت که استرالیا باید با افزایش سطح واکسیناسیون از جلوگیری از انتشار ویروس ، تمرکز خود را از کنترل تعداد عفونت ها به زندگی با ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث COVID-19 می شود ، تغییر دهد. تهدید واقعی تعداد بیماری های جدی است که نیاز به بستری شدن در بیمارستان و تعداد مرگ و میر دارد. آقای فریدنبرگ تأکید کرد که استرالیایی ها باید به زندگی با COVID-19 عادت کنند ، زیرا در حال حاضر حذف کامل ویروس عامل بیماری غیرممکن است.

انگلیس از تسهیل بیشتر اقدامات ضد اپیدمی خبر داد

در تاریخ 6 جولای ، ساجید جاوید وزیر بهداشت انگلیس گفت که از 16 آگوست ، بزرگسالانی که دو دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند ، در صورت تماس نزدیک با دیگر افراد مبتلا به عفونت ویروسی ، نیازی به انزوای خود ندارند. در عوض ، این افراد فقط در صورت مثبت بودن باید آزمایش و منزوی شوند. همین قوانین در مورد افراد زیر 18 سال که در انگلیس واکسینه نشده اند نیز اعمال خواهد شد.

آلمان محدودیت های ورود افراد از انگلیس ، هند را برطرف می کند

م Instituteسسه اپیدمیولوژی آلمان ، رابرت کوچ (RKI) ، در 5 ژوئیه اعلام کرد که طبقه بندی پنج کشور از جمله هند ، نپال ، روسیه ، پرتغال و انگلستان را از لیست کشورهایی که انواع جدید ویروس را تنظیم می کند ، تنظیم می کند. در حال ظهور هستند SARS-CoV-2 ، به لیست کشورهایی با میزان آلودگی بالا بروید.

کانادا فرماندار کل جدید دارد

رهبر Inuit مری سیمون به عنوان فرماندار کل جدید خدمت خواهد کرد ، و به عنوان اولین محلی نماینده ملکه انگلیس در کانادا خواهد شد.

نخست وزیر جاستین ترودو گفت ملکه انگلیس انتصاب خانم سایمون را تأیید کرده است. وی همچنین افتخار بزرگ خود را از اینكه خانم سیمون را به عنوان اولین فرماندار محلی كانادا برگزید ابراز داشت

روسیه امیدوار است که به زودی درباره ثبات استراتژیک با ایالات متحده گفتگو کند

روسیه امیدوار است که در ماه جاری اولین دور مذاکرات با ایالات متحده در مورد ثبات استراتژیک را برگزار کند. این را سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه ای با مجله امور بین الملل در تاریخ 6 ژوئیه اظهار داشت.

ایران برنامه غنی سازی اورانیوم آژانس انرژی هسته ای را اعلام کرد

آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس بین المللی انرژی هسته ای) در تاریخ 6 ژوئیه اعلام کرد که ایران در میان مذاکرات در وین درباره بازگشت ایالات متحده و ایران بر اساس این توافق نامه ، قصد دارد غنی سازی فلز اورانیوم تا 20 درصد را انجام دهد. بن بست.

آژانس انرژی هسته ای آژانس بین المللی انرژی هسته ای اعلام کرد که ایران برنامه های خود را برای ارسال میله های اورانیوم بسیار غنی شده به آزمایشگاه و توسعه در کارخانه سوخت خود در اصفهان برای شارژ راکتور تحقیقاتی اعلام کرده است.

روسیه ده ها سازمان خارجی را که امنیت ملی را تهدید می کنند ممنوع می کند

در تاریخ 5 ژوئیه ، الكساندر گربنكین ، معاون دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه ، گفت كه 30 سازمان خارجی از 5 سال گذشته به این دلیل كه سیستم های امنیتی و اساسی را تهدید می كنند ، از فعالیت در روسیه منع شده اند.

پایگاه آمریکایی در فرودگاه اربیل مورد حمله قرار گرفت

رویترز به نقل از منابع امنیتی کرد گزارش داد که فرودگاه اربیل در شمال عراق توسط هواپیماهای بدون سرنشین حامل مواد منفجره علیه پایگاه آمریکا در این فرودگاه مورد حمله قرار گرفته است.

در بیانیه وزارت دفاع آمریكا آمده است كه براساس اطلاعات اولیه ، این حمله به زیرساخت ها خسارتی وارد نكرده و تلفات جانی نداشته است. سخنگوی دیگر ارتش آمریكا همچنین گفت كه یك هواپیمای بدون سرنشین در نزدیكی اربیل سقوط كرده است.

حمله چاقو در منطقه فرودگاه دوسلدورف

در تاریخ 6 جولای ، یک حمله چاقو در فرودگاه دوسلدورف (آلمان غربی) رخ داد ، که در آن حداقل یک نفر زخمی شد. تصاویر دوربین های امنیتی نشان می دهد که این حادثه در ساعت 12:16 بعدازظهر (به وقت محلی ، یعنی 6:16 بعدازظهر به وقت ویتنام) رخ داده است ، زمانی که این دو نفر در حال حرکت به سمت پارکینگ بودند.

مقتول اکنون به بیمارستان منتقل شده است. پلیس به دنبال عامل جنایت است و در حال بررسی انگیزه حمله است.

انفجار مهیبی در یک کارخانه آرایشی و بهداشتی در بانکوک

در 6 ژوئیه ، دو انفجار مهم یک کارخانه لوازم آرایشی و تجهیزات پزشکی در پایتخت تایلند ، بانکوک را لرزاند. به گفته پلیس منطقه ، این دو انفجار حوالی ساعت 6:10 بعد از ظهر 6 ژوئیه رخ داده است.

چندین مخزن بزرگ حاوی روغن و تینر از کارخانه گروه تولیدی گل در منطقه صنعتی Lat Krabang منفجر شد و آتش گرفت. هیچ گزارشی از خسارات جانی و مالی یا علت انفجار گزارش نشده است.

سیل در چین و اندونزی در جریان است

در تاریخ 6 ژوئیه ، شهر چونگ کینگ ، جنوب غربی چین اعلام کرد که پس از باران های سیل آسا که باعث افزایش سطح آب در رودخانه ها شد ، بیش از 20،000 نفر در این شهر مجبور به تخلیه شدند.

در همان روز ، اداره هواشناسی و هیدرولوژی چین نیز میزان هشدار زرد برای طوفان در بسیاری از مناطق کشور را افزایش داد. به ترتیب ، از بعد از ظهر 6 ژوئیه تا بعد از ظهر 7 ژوئیه ، باران شدید و رعد و برق در بسیاری از استان ها از جمله جیانگ سو ، آنهویی ، هنان ، یوننان ، گوانگدونگ و فوجیان ممکن است.

ایالات متحده در حال آماده سازی برای طوفان السا ، باد تا 85 کیلومتر در ساعت است

مرکز ملی طوفان ایالات متحده اعلام کرد طوفان گرمسیری السا با حداکثر وزش باد حدود 85 کیلومتر در ساعت در حال حرکت به سمت شمال است و روز جمعه به سرزمین اصلی جزیره فلوریدا کیز در جنوب شرقی ایالات متحده خواهد رسید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *