نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 9 ژانویه 2021 | حرکت جهان در صبح 01/1/2021

[ad_1]

رئیس جمهور ترامپ قول داده است که در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت نکند

در 8 ژانویه ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد. پرزیدنت ترامپ در بیانیه ای که در وب سایت شخصی خود توییتر منتشر شده تأیید کرد که در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن شرکت نخواهد کرد.

коз-фетрут-2812.jpg
رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده قول داده است اقدامات بهبود اقتصادی را ارتقا بخشد

تنها یک روز پس از آنکه قانونگذاران آمریکایی پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر 2020 را تأیید کردند ، آقای بایدن گفت که هفته آینده اعلام کمک مالی می کند. اقتصاد در حال حاضر تحت تأثیر منفی تحت تأثیر اپیدمی قرار دارد ، که در آن مشوق های مالیات دهندگان و افزایش حداقل حقوق از اولویت های اصلی خواهد بود. علاوه بر این ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده همچنین قول داد سرعت واکسیناسیون علیه انسان علیه COVID-19 را تسریع کند.

رهبر یک گروه اقلیت در مجلس نمایندگان آمریکا با استیضاح رئیس جمهور ترامپ مخالف است

رهبر اقلیت ها در مجلس نمایندگان ایالات متحده ، سناتور ارشد جمهوری خواه کوین مک کارتی در 8 ژانویه ، با تلاش های اخیر برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای قیام کاپیتول هیل مخالفت کرد. تایم اصرار داشت که این اقدام فقط باعث می شود آمریکا “عمیق تر تقسیم شود”.

رونا مک دانیل دوباره به عنوان رئیس کمیته ملی جمهوریخواهان انتخاب شد

در 8 ژانویه ، خانم رونا مک دانیل دوباره به عنوان رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان (RNC) انتخاب شد. شخصیت برجسته جمهوری خواه طی جلسه درون حزبی در جزیره آملیا ، فلوریدا مورد حمایت قرار گرفت. در نوامبر سال 2020 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، از خانم مک دانیل برای سومین دوره ریاست جمهوری RNC حمایت کرد. با این حال ، خانم مک دانیل دوره جدید خود را در زمان آشوب و سختی جمهوری خواهان آغاز می کند.

رهبر عالی ایران از ایالات متحده خواسته است تحریم های یک جانبه را لغو کند

در 8 ژانویه ، رهبر عالی ایران علی خامنه ای اصرار داشت که این کشور عجله ای برای اجازه بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای 2015 ندارد ، اما تأکید کرد که تحریم های جمهوری اسلامی باید لغو شود. فوراً برو

نخست وزیر کانادا به احتمال برگزاری انتخابات برای اولین بار در سال جاری اشاره کرد

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو برای اولین بار تأیید کرد که این کشور می تواند در سال 2021 انتخابات برگزار کند. در 8 ژانویه ، وی گفت که رای دهندگان کانادایی احتمالاً امسال تابعیت خود را اعمال می کنند. با این حال ، رهبر کانادا تأکید کرد که اولویت دولت فعلی حمایت از مردم خود از طریق بیماری همه گیر COVID-19 است. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که احزاب مخالف در مبارزه با اپیدمی خطرناک به دولت بپیوندند.

تقریباً 90 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان وجود دارد

طبق Worldometers.info ، به روز شده در ساعت 6 صبح در تاریخ 9/1 (به وقت ویتنام) ، تعداد کل موارد COVID-19 در سراسر جهان 89233252 مورد است که از این تعداد 1،919،284 نفر فوت کرده اند. اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، مانند ایالات متحده ، هند و برزیل ، توسعه پیچیده ای داشته و به طور گسترده ای گسترش یافته است ، با تعدادی از موارد آلودگی کاکائو در بسیاری از کشورها ، به ویژه در اروپا.

با 374،988 مرگ در اثر 22،190،492 عفونت ، بیشترین کشور آسیب دیده ایالات متحده است. قابل توجه است که در 24 ساعت گذشته در ایالات متحده بیشترین تعداد عفونت ، مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان ناشی از COVID-19 تاکنون بوده است.

نخست وزیر سنگاپور اولین دوز واکسن COVID-19 را دریافت می کند

در 8 ژانویه ، نخست وزیر سنگاپور ، لی هاین لانگ ، اولین واکسن COVID-19 این کشور را دریافت کرد و توبه کرد

202876_8-1-tuong-sing.jpg
نخست وزیر سنگاپور Ly Hien Long واکسینه شده است با COVID-19.

مردم را ترغیب می کند که اقدامی مشابه انجام دهند.

اتحادیه اروپا از کشورهای عضو می خواهد واکسن COVID-19 را جداگانه خریداری نکنند

در 8 ژانویه ، رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین گفت که کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجاز به مذاکره در مورد توافق نامه های جداگانه برای خرید واکسن COVID-19 از شرکت های دارویی نیستند. محصول همزمان با تلاش کلی اتحادیه اروپا.

در همان روز ، آقای Leyen گفت که اتحادیه اروپا با شرکت دارویی Pfizer (ایالات متحده) و شریک BioNTech (آلمان) برای خرید 300 دوز اضافی واکسن COVID-19 به توافق رسیده است ، تعداد دوز واکسن ها از این سرمایه گذاری مشترک دو برابر می شود. .

مکزیک 110 واکنش شدید به واکسن COVID-19 گزارش کرده است

در 7 ژانویه ، وزارت بهداشت کشور اعلام کرد که از مجموع بیش از 58000 نفر که واکسن COVID-19 Pfizer / BioNTech را که به طور مشترک توسط ایالات متحده و آلمان تولید شده است ، دریافت کرده اند ، 110 نفر واکنش شدید نسبت به علائمی مانند بثورات ، تشنج ، سردرد و دشواری دارند. نفس كشيدن. از این تعداد فقط 5 نفر برای درمان عوارض در بیمارستان بستری شدند.

مصر ارتش خود را برای مبارزه با اپیدمی COVID-19 بسیج کرده است

ارتش مصر در بسیاری از مناطق نیروهای ویژه بخور دارد که اغلب مردم را در پایتخت جمع می کند.

آفریقای جنوبی مقاومت واکسن را برای یک نوع ویروس SARS-CoV-2 آزمایش می کند

دانشمندان آفریقای جنوبی در حال بررسی این احتمال هستند که واکسن در حال گردش COVID-19 در برابر نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 که به تازگی در کشور ظاهر شده است ، بی اثر باشد. انتظار می رود نتایج این مطالعه طی دو هفته آینده اعلام شود.

انگلیس و فرانسه توزیع واکسن Moderna را تأیید کرده اند

در 8 ژانویه ، وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که اداره دارویی و بهداشتی کشور (MHRA) توزیع واکسن توسط شرکت دارویی Moderna (ایالات متحده) برای واکسیناسیون COVID-19 برای انسان را تأیید کرده است. وی همچنین 10 میلیون دوز واکسن اضافی به این شرکت سفارش داد.

بنابراین ، تاکنون انگلستان توزیع 3 واکسن COVID-19 از جمله واکسن Pfizer (آمریکا) و BioNTech (آلمان) ، واکسن شرکت دارویی AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد (انگلیس) را مجوز داده است. و واکسن Moderna (ایالات متحده آمریکا).

دستور یک قانون منع رفت و آمد طولانی در استراسبورگ

در پی حوادث پیچیده COVID-19 در 10 ژانویه ، استراسبورگ در شرق فرانسه ، جایی که پارلمان اروپا مستقر است ، از ساعت 18:00 شب قبل منع رفت و آمد شبانه را وضع کرد. تا ساعت 6 صبح روز بعد.

چین دو شهر در استان هبی را مسدود کرده است

چین به دلیل تلاش مقامات برای کنترل بزرگترین شیوع عفونت های حاد تنفسی ، دو شهر در استان هبی را مسدود کرده ، همه مسیرهای ترافیکی را متوقف کرده و میلیون ها نفر را از این منطقه منع کرده است. COVID-19 در این کشور طی 6 ماه گذشته.

اوکراین و مجارستان دوباره محدودیت های سختگیرانه ای اعمال کرده اند

در 8 ژانویه ، اوکراین محاصره جدیدی را آغاز کرد ، بر اساس آن مدارس ، رستوران ها و مراکز ورزشی و تفریحی در پاسخ به عفونت حاد تنفسی COVID تا 24 ژانویه بسته خواهد شد. -19

پایتخت تایلند ، بانکوک ، یک بیمارستان صحرایی ایجاد کرده است

دولت متروپولیتن بانکوک (BMA) در نظر دارد بیمارستان های صحرایی در پایتخت ایجاد کند که می تواند 1700 بیمار مبتلا به عفونت های حاد تنفسی COVID-19 را درمان کند.

به گفته سیلاپاسوای ، BMA برای درمان بیماران بدون علائم یا کسانی که علائم خفیف دارند ، یک بیمارستان صحرایی در انستیتوی ملی پیری در Khuntien ایجاد کرده است. این بیمارستان می تواند 500-600 نفر را در خود جای دهد و MBA در حال کاوش در مناطق دیگری است که احتمالاً تبدیل به بیمارستان صحرایی می شوند.

امارات متحده عربی مرز خود را با قطر در 9 ژانویه بازگشایی کرد

در 8 ژانویه ، WAM اعلام کرد که امارات متحده عربی (امارات) مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی خود را با قطر در 9 ژانویه بازگشایی می کند.

ایران در حال معرفی یک پایگاه موشکی فوق سری در سواحل خلیج فارس است

در 8 ژانویه ، رسانه های روسی گزارش دادند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (سپاه) به تازگی از وجود یک پایگاه موشکی زیرزمینی کاملاً مخفی در سواحل خلیج فارس خبر داده است.

بیماری همه گیر COVID-19 بسیاری از کشورها را مجبور به مبارزه فوری با تغییرات آب و هوایی کرده است

در 8 ژانویه ، انجمن CVF Climate گفت که کمتر از نیمی از کشورهایی که در سال 2020 به اقدامات آب و هوایی متعهد بودند ، در اواخر سال گذشته ، در میان یک بیماری همه گیر التهاب مجاری هوایی ، به این هدف رسیده اند. واکنش اضطراری COVID-19 تلاش های ملی برای اصلاح برنامه ریزی آب و هوا را کند کرده است.

فرانسه صدها هزار اردک را به دلیل نگرانی در مورد آنفولانزای مرغی H5N8 کشته است

در 7 ژانویه ، تولیدکنندگان پیت کبدی در فرانسه خواستار نابودی گسترده اردک ها برای جلوگیری از شیوع آنفلوانزای مرغی H5N8 شدند ، که در حال حاضر در بسیاری از مزارع جنوب غربی در جریان است.

پایتخت اسپانیا نیم قرن است که در عمیق ترین برف قرار دارد

بیشتر اسپانیا در 8 ژانویه درگیر برف سنگین بود و باعث ایجاد هرج و مرج در خیابانها ، به ویژه در قسمت مرکزی این کشور شد ، جایی که پایتخت مادرید طی 50 سال گذشته باران سنگین برف را ثبت کرده است.

مالزی ده ها هزار نفر را برای جلوگیری از سیل تخلیه کرده است

دست کم شش نفر کشته و نزدیک به 50 هزار نفر پس از بارش شدید باران در سواحل شرقی مالزی کشته شده اند. به نظر می رسد این بدترین سیل در منطقه در 50 سال گذشته باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *