نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 8 ژانویه 2021 | انتقال جهان در 8 ژانویه 2021

[ad_1]

رئیس جمهور منتخب آمریکا ج. بایدن معرفی وزیر دادگستری را تأیید کرد

در 7 ژانویه ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن تأیید کرد که قاضی مریک گارلند را به عنوان دادستان کل در دولت آینده انتخاب خواهد کرد.

آقای گارلند از سال 1997 دادگاه تجدیدنظر در واشنگتن بوده و از سال 2013 قاضی اصلی آن بوده است. پنج سال پیش ، باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق آقای گارلند را به عنوان قاضی دادگاه عالی معرفی کرد. سپس مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان از برگزاری جلسه استماع این نامزدی امتناع کرد.

فیس بوک و اینستاگرام اعلام کرده اند که حساب رئیس جمهور ترامپ را برای دو هفته دیگر مسدود می کنند

در 7 ژانویه ، رئیس فیس بوک و مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ اعلام کرد که فیس بوک و اینستاگرام مدت زمان مسدود کردن حساب های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در این دو سیستم عامل را حداقل برای دو هفته تمدید می کنند. تا زمان انتقال قدرت در آمریکا به پایان برسد.

trump-twitter-page-img_image_00-00-00-03.jpg
فیس بوک و اینستاگرام اعلام کرده اند که حساب رئیس جمهور ترامپ را تا دو هفته دیگر مسدود می کنند

دیپلمات های آمریکایی در خارج از کشور از استفاده از رسانه های اجتماعی منع شده اند

از دیپلمات های آمریکایی خارج از کشور خواسته شده است که پس از اعتراضات خشونت آمیز در پایتخت و واشنگتن ، تمام حساب های شبکه های اجتماعی را “مسدود” کنند.

CNN با استناد به سه منبع دیپلماتیک گزارش داد كه معاون امور خارجه آمریكا در امور عمومی یادداشتی را برای دیپلمات های خارج از كشور ارسال كرده و از آنها خواسته است “انتشار هرگونه مطالب پیشنهادی” را متوقف كنند. به حساب های رسانه های اجتماعی “، همچنین همه مطالب از پیش برنامه ریزی شده در فیس بوک ، توییتر ، Hootsuite را تا پیام بعدی لغو کنید. این یادداشت همچنین روشن می کند که حساب های رسانه های اجتماعی وزارت امور خارجه نیز “به طور موقت مسدود شده” است.

هیئت کره ای در ایران برای اجازه دستگیری نفتکش

در 7 ژانویه ، یک هیئت دولت کره به ایران سفر کرد تا در مورد آزادی زود هنگام نفتکش کره جنوبی MT Hankuk Chemi با خدمه خود مذاکره کند ، که هنگام عبور از تنگه هرمز توسط ایران اسیر شد. اوایل این هفته.

تورم در منطقه یورو برای پنجمین ماه متوالی منفی باقی ماند

بر اساس آخرین داده های آژانس آمار اروپا (یورواستات) ، منتشر شده در 7 ژانویه ، تورم در منطقه یورو در دسامبر 0.3 negative منفی باقی مانده است ، برابر با نوامبر 2020 در شرایط تقاضای تاریک هزینه ها به دلیل تأثیر همه گیر COVID-19 بحران.

ایران ادعا می کند می تواند اورانیوم را با خلوص 90 درصد غنی سازی کند.

سخنگوی آژانس انرژی اتمی ایران (AEOI) بهروز کمالوندی روز 7 ژانویه به تلویزیون ملی گفت که ایران ظرفیت تولید اورانیوم با درصدهای مختلف را دارد. تا 90٪ به یکدیگر. اگر در برخی مناطق به سطح غنی سازی اورانیوم بیش از 20٪ نیاز باشد ، AEOI ممکن است این کار را انجام دهد.

مکزیک و ایالات متحده در حال توصیف استراتژی های کنترل مهاجرت هستند

در 6 ژانویه ، وزارت امور خارجه مکزیک اعلام کرد که دولت و دولت آینده رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده جو بایدن به اتفاق آرا یک استراتژی را برای اطمینان از کنترل مهاجرت به شمال ، عمدتاً از کشورهای آمریکای مرکزی ترسیم کرده اند.

ژاپن به دلیل COVID-19 وضعیت فوق العاده ای را در توکیو اعلام کرد

بعد از ظهر 7 ژانویه (به وقت ویتنام) ، دولت ژاپن رسماً در توکیو و سه استان همسایه از جمله سایتاما ، چیبا و کاناگاوا وضعیت اضطراری اعلام کرد.

WHO پیشنهاد می کند که بتوان زمان بین واکسیناسیون را کاهش داد

هانس کلوگه ، مدیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اروپا ، در 7/1 گفت که کشورهای اتحادیه اروپا واکسیناسیون Pfizer / BioNTech COVD-19 می توانند “انعطاف پذیر تر” برای فاصله بین تزریق ها باشند.

pfizer-biontech.jpg
WHO پیشنهاد می کند که بتوان زمان بین واکسیناسیون را کاهش داد

WHO: هیچ شواهدی از یک نوع مقاوم در برابر واکسن ویروس SARS-CoV-2 وجود ندارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ویتنام در آفریقای جنوبی ، دو مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تاریخ 6 ژانویه گفتند که هیچ نشانه ای در مورد کشف نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 وجود ندارد. آفریقای جنوبی یا انگلیس در برابر واکسن مقاوم است یا بیماری را بدتر می کند.

اپیدمی COVID-19: COVAX انتقال واکسن را در این ماه آغاز می کند

در 7 ژانویه ، کیت اوبراین ، مدیر برنامه ایمن سازی سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، اعلام کرد که تحویل واکسن COVID-19 تحت مکانیسم دسترسی واکسن جهانی COVAX می تواند در این ماه اجرا شود.

انگلستان واکسن COVID-19 را به 1.5 میلیون نفر معرفی کرده است

در 7 ژانویه ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس تایید کرد که 1.5 میلیون نفر در حال حاضر با اولین واکسن برای جلوگیری از COVID-19 واکسینه شده اند و گفت که بیش از 1000 کلینیک پزشک خانواده در انگلیس روزانه صدها هزار نفر را واکسینه می کند. از 15 ژانویه شروع می شود.

وی در شرف تأیید واکسن COVID فقط با یک تزریق است

واکسن COVID-19 نیاز به یک تزریق واحد دارد که توسط جانسون و جانسون ، یک گروه دارویی ساخته شده است و ممکن است در هفته های آینده در انگلیس تایید شود.

مدرن: واکسن وی توانست چندین سال از عفونت جلوگیری کند

واکسن COVID-19 Moderna برای عفونت های حاد تنفسی ممکن است چندین سال از مردم محافظت کند و Moderna پس از پایان همه گیری همه گیر به ثبت حقوق مالکیت معنوی برای واکسن خود ادامه می دهد.

تایلند نیمی از جمعیت خود را تا سال 2021 به طور رایگان واکسینه خواهد کرد

نخست وزیر پرایوت چان او چا اخیراً تأیید کرد که نیمی از جمعیت تایلند واکسن رایگان علیه عفونت های حاد تنفسی COVID-19 امسال دریافت می کنند. واکسیناسیون از ماه آینده آغاز می شود.

کره جنوبی محفظه عایق فشار منفی قابل حمل را برای مدیریت COVID-19 ایجاد می کند

در 7 ژانویه ، انستیتوی علوم و فنون مدرن کره (KAIST) گفت که محققان این کشور یک اتاق عایق فشار منفی قابل حمل برای افراد مبتلا به عفونتهای حاد تنفسی COVID-19 ایجاد کرده اند. علائم شدیدی دارند

ایالت سائو پائولو (برزیل) اثر واکسن CoronaVac را تشخیص داده است

در 7 ژانویه ، دولت برزیل سائو پائولو نتایج آزمایش بالینی واکسن CoronaVac را برای پیشگیری از عفونت های حاد تنفسی COVID-19 ، که توسط شرکت چینی Sinovac مطالعه و تهیه شده است ، اعلام کرد. حدود 78٪

آلمان با محاصره طولانی تری روبرو است

اگر دولت های ملی نتوانند همزمان محدودیت های سختگیرانه تری را بر اپیدمی های COVID-19 اعمال کنند ، به ویژه در زمینه شیوع نوع جدید ویروس SARS-CoV ، ممکن است آلمان احتیاج به محاصره طولانی تر داشته باشد. 2 خطر شیوع زیادی دارد.

فرانسه به بستن مرزهای خود با انگلیس ادامه می دهد

نخست وزیر فرانسه ژان کاستکس عصر روز 7/1 گفت که این کشور به “بستن مرز خود با انگلیس” تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داد. فرانسه در پی ظهور گزینه جدیدی با سرعت 70٪ سریعتر ، مرز خود را با انگلیس بست.

اپیدمی COVID-19 به سرعت گسترش یافت و کلمبیا در بوگوتای پایتخت سیگنال قرمز داد

دولت پایتخت کلمبیا ، بوگوتا ، با صدور سیگنال قرمز ، دستور قرنطینه چهار روزه را برای جلوگیری از تکرار بیماری همه گیر COVID-19 و همچنین خطر شیوع صادر کرده است. نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 اولین بار در انگلیس کشف شد.

وزیر امور خارجه امارات: اعتماد سازی با قطر به زمان بیشتری نیاز دارد

در 7 ژانویه ، انور گارگاش ، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) گفت که متحدان عرب این کشور و قطر می توانند عملیات تجاری و حمل و نقل خود را در طی یک هفته از سر بگیرند ، اما از سرگیری روابط دیپلماتیک به مدت طولانی تری نیاز دارد تلاش برای بازگرداندن اعتماد.

سازمان ملل از پیشرفت در اجرای آتش بس در لیبی استقبال می کند

سازمان ملل اخیراً از تبادل زندانیان دوم میان جناح های رقیب در لیبی تمجید کرده و از کشورها خواسته است که در اجرای سایر موارد توافق آتش بس در ماه اکتبر تسریع کنند. آخر.

این در میان اعضای پارلمان غنا بیداد می کند

در 7 ژانویه ، ساعاتی قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید غنا ، نانا آکوفو-آدوو ، در ساختمان ملی درگیری بین متفکران جناح های رقیب آغاز شد. این انجمن نیروهای ارتش این کشور را مجبور به توقف سریع کرد.

یک بمب دست ساز در کامرون جان بسیاری را گرفته است

در تاریخ 6 ژانویه ، دولت کامرون اعلام کرد که در یک حمله بمب دست ساز در شمال غربی کشور چهار سرباز و یک مقام ارشد کشور کشته و پنج نفر دیگر به شدت زخمی شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *