نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 7 ژانویه 2021 | حرکت جهان در صبح 01.07.2021

[ad_1]

ایالات متحده برای مقابله با اعتراضات مقرهای کنگره را مسدود می کند

در تاریخ 6 ژانویه ، پلیس کنگره ایالات متحده (USCP) گفت که به دلیل تنش با معترضین و جلسه تأیید نتایج مکث انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده ، ساختمان های کنگره ایالات متحده را پخش می کند. این اقدام USCP زمانی اتفاق افتاد که معترضین بیرون از مقرهای کنگره با پلیس درگیر شده و به ساختمانهای کنگره یورش بردند و سناتورها را مجبور به بحث و جدال کرد.

موریل بوثر ، شهردار واشنگتن دی سی ، در مواجهه با این وضعیت پرتنش ، در شبکه های اجتماعی توییتر اعلام کرد که واشنگتن از ساعت 18:00 مقررات منع رفت و آمد را اعمال می کند و تا ساعت 6 صبح روز 7 ژانویه اعمال می شود.

bieu_tinh_my.jpg
معترضین از آقای ترامپ در مقابل ساختمان کنگره آمریکا حمایت کردند. عکس: رویترز.

دموکرات ها برای دوره بعدی کنترل سنای آمریکا را بدست می آورند

با توجه به نتایج پیش بینی شده دو انتخابات دیگر مجلس سنا در جورجیا ، دموکرات ها در دوره بعدی کنترل سنای آمریکا را دوباره بدست آوردند.

قبل از نتایج رسمی ، حزب جمهوری خواه 50 کرسی در سنا را به دست آورد ، دموکرات ها 48 کرسی داشتند (از جمله 2 رأی مستقل سناتور ، اما به نفع دموکراسی).

جلسه شورای ملی کره جنوبی در مورد دستگیری نفتکش شیمیایی ایرانی جلسه اضطراری برگزار کرد

در تاریخ 6 ژانویه ، کمیته امور خارجه و اتحاد مجدد مجلس شورای ملی کره جلسه اضطراری درباره دستگیری نفتکش MT Hankuk Chemi را که در حال حمل و نقل پرچم کره بود ، برگزار کرد. تنگه مجاری.

در این نشست ، معاون وزیر خارجه کره جنوبی چوی چون گون وضعیت فعلی خدمه و اقدامات دولت را اعلام کرد. وی گفت که سئول به بحث و گفتگو با مقامات ایرانی و تهیه گزینه های قانونی برای حل این مسئله ادامه می دهد.

وزیر امور خارجه چین وانگ یی به پنج کشور آفریقایی سفر می کند

به گزارش شینهوا ، کمیسار امور خارجه و وزیر امور خارجه وانگ یی از 4 تا 9 ژانویه با 5 کشور آفریقایی دیدار رسمی خواهد کرد و نیجریه اولین مقصد خواهد بود. انتظار می رود آقای وونگ نقی پس از نیجریه از جمهوری دموکراتیک کنگو ، بوتسوانا ، تانزانیا و سیشل دیدن کند.

چین گفته است که از برنامه های نرم افزاری ممنوع در تجارت توسط ایالات متحده محافظت خواهد کرد

در یک کنفرانس مطبوعاتی معمول در 6 ژانویه ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ ژوان اون گفت که پس از امضای ممنوعیت تجارت 8 برنامه نرم افزاری چینی توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، پکن اقدامات لازم را برای محافظت از منافع قانونی شرکت های چینی انجام خواهد داد.

بیش از 87.5 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان. اپیدمی ها بسیار پیچیده هستند

طبق worldometers.info ، که تا ساعت 6 صبح ، 7/1 (به وقت ویتنام) به روز شده است ، تعداد کل موارد COVID-19 در سراسر جهان 87،501،718 است که از این تعداد 1،887،471 نفر فوت کرده اند. تاکنون بیماریهای اپیدمی در 218 کشور و سرزمین ظاهر و گسترش یافته است. طرفین همچنین 62،968،258 بیمار را ثبت کردند که تعداد موارد بحرانی 22،645،989 مورد بود و 108،757 مورد تحت درمان فعال بودند.

اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، مانند ایالات متحده ، هند و برزیل ، توسعه پیچیده ای داشته و به طور گسترده ای گسترش یافته است ، با تعدادی از موارد آلودگی کاکائو در بسیاری از کشورها ، به ویژه در اروپا. پس از آنکه تعدادی از کشورها با شیوع جدیدی روبرو شدند ، اپیدمی های اضطرابی در برخی از نقاط جهان دوباره ظهور کردند. تعدادی از کشورهای اروپایی مجبور به جلوگیری از شیوع COVID-19 بودند.

WHO ناامید است که چین هنوز COVID-19 را در تحقیقات وارد نکرده است

Tedros Adhanom Gebreesus ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، از اینکه چین هنوز دخالت تیم تحقیقات بین المللی این سازمان برای نظارت بر قابلیت ردیابی آن را تأیید نکرده ، ابراز ناامیدی کرد. کووید -19.

رئیس WHO با بیان اینکه دو متخصص گروه تحقیقاتی از قبل عزیمت به چین را آغاز كرده اند ، افزود كه وی با مقامات عالی رتبه چین تماس گرفته و تأكید كرده است “این مأموریت اولویت اول WHO است.”

tedrosadhanomghebreyesus0601.jpg
مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس. عکس: AP

EMA استفاده از واکسن COVID-19 Moderna را توصیه می کند

در تاریخ 6 ژانویه ، اداره داروهای اروپا (EMA) یک توصیه گردش خون برای واکسن COVID-19 را تأیید کرد ، که توسط Moderna Inc ، یک شرکت دارویی تولید و توسعه یافته است.

واکسن Moderna پس از دریافت واکسن Pfizer / BioNTech در 21 دسامبر سال 2020 توسط واکسن Pfizer / BioNTech ، به عنوان دومین واکسن علیه COVID-19 توصیه می شود. به عنوان یک واکسن Moderna نیز باید از اتحادیه اروپا مجوز داشته باشد. کمیسیون (EC) به طور رسمی منتشر شود.

هلند آخرین کشور در اتحادیه اروپا است که علیه COVID-19 واکسینه می کند

در تاریخ 6 ژانویه ، پرستار سانا الکادیری ، 39 ساله ، اولین فردی در هلند بود که توسط شرکت های دارویی Pfizer (ایالات متحده) و BioNTech (آلمان) تحت برنامه واکسیناسیون واکسینه شد. COVID-19 اتحادیه اروپا (EU).

ایرلند قصد دارد مردم مدرن را واکسینه کند

در تاریخ 6 ژانویه ، معاون نخست وزیر ایرلند ، لئو وارادکار گفت که این کشور قصد دارد واکسن COVID-19 را به Moderna هفته ای به 10 هزار نفر پس از روشن شدن چراغ سبز اداره داروهای اروپا (EMA) برای واکسن بدهد.

اوکراین در حال بررسی اطلاعات مربوط به تزریق واکسن بدون مجوز است

نخست وزیر اوکراین ، دنیس شمیگال در تاریخ 6 ژانویه گفت که نیروی پلیس و مقامات بهداشتی کشور در حال تحقیق در مورد اطلاعاتی هستند که برخی از شهروندان این کشور علیه COVID-19 واکسینه شده اند ، که مجوز گردش ندارد.

آقای اشمیگال تأیید کرد که تاکنون هیچ واکسنی علیه COVID-19 برای استفاده در اوکراین مجوز نگرفته است ، بنابراین وی به مردم توصیه کرد که داروهای منشا unknown ناشناخته تزریق نکنند.

آلمان واکسن COVID-19 کافی را برای همه شهروندان سفارش داده است

در تاریخ 6 ژانویه ، جنس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد که این کشور بیش از 130 میلیون دوز واکسن پیشگیرانه COVID-19 دریافت می کند که برای تزریق همه شهروندان کافی است.

اندونزی از 11 تا 25 ژانویه محدودیت های سفر اضافی را اعمال کرد

در 6 ژانویه ، دولت اندونزی تصمیم گرفت برای کنترل عفونت های ویروس SARS از 11 تا 25 ژانویه محدودیت سفر ، به ویژه در جزایر جاوا و بالی ، را اعمال کند. CoV-2 ، که باعث COVID-19 می شود ، در این کشور جنوب شرقی آسیا رشد چشمگیری دارد.

سیستم بهداشتی مالزی در معرض خطر اضافه بار قرار دارد

پس از 27 روز متوالی موارد 4 رقمی روزانه COVID-19 ، در 6 ژانویه ، مالزی با 2593 مورد بیشترین تعداد جدید گزارش شده از تعداد جدید عفونت در روز را ثبت کرد. پیش از اوضاع پیچیده اپیدمی ، مقامات مالزی نسبت به بارگیری بیش از حد سیستم بهداشت و درمان این کشور هشدار دادند.

نخست وزیر ژاپن خواستار نهایی شدن وضعیت اضطراری به زودی شد

در 6 ژانویه ، نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا با وزیر بازسازی اقتصادی یاسوتوشی نیشیمورا و وزیر بهداشت ، کار و رفاه اجتماعی نورییسا تامورا در واکنش به اپیدمی COVID-19 دیدار کرد.

رئیس جمهور پرتغال قرنطینه شده است

رئیس جمهور پرتغال ، مارسلو Rebelo de Sousa در 6 ژانویه ، پس از تماس با کسی که نتیجه مثبت SARS-CoV-2 را اعلام کرد ، تصمیم در مورد قرنطینه خود را اعلام کرد.

طبق بیانیه مشترک دفتر رئیس جمهور در وب سایت رسمی آقای Rebelo de Sousa ، فرد آلوده به SARS-CoV-2 که رئیس جمهور با وی در تماس بوده است یکی از اعضای Casa Civil این آژانس است.

tong-thong-bo-dao-nh.jpg
رئیس جمهور پرتغال مارسلو Rebelo de Sousa. عکس: AP

شامل متخصصانی برای مشاوره به رئیس جمهور است. آقای Rebelo de Sousa در حال حاضر در انتظار نتیجه گیری مرجع بهداشتی آن کشور در مورد نتایج معاینه و دوره قرنطینه است.

عمان اولین مورد آلودگی را با نوع SARS-CoV-2 کشف کرده است

در 6 ژانویه ، وزارت بهداشت عمان اولین مورد عفونت نوع SARS-CoV-2 را در این کشور اعلام کرد. بیمار یک تبعه خارجی با اقامت طولانی مدت در عمان است که به تازگی از انگلیس بازگشته است.

کره 13.6 میلیون پرنده را به دلیل آنفولانزا از بین برد

وزارت کشاورزی ، غذا و امور روستایی کره در تاریخ 6 ژانویه گفت که این کشور 13.6 میلیون پرنده را به عنوان اقدام احتیاطی برای مقابله با موارد آلوده به پرندگان آنفلوانزای بسیار ویروس در یک مزرعه محلی در آن کشور کشته است.

سودان به مدت 27 سال از حمایت مالی بانک جهانی برخوردار است

در خلال سفر یک روزه به سودان در 6 ژانویه ، وزیر خزانه داری آمریکا استفان منوچین و سرپرست وزیر خزانه داری آمریکا هیبا احمد تفاهم نامه ای را برای کمک به سودان در دستیابی به کمک های مالی سالانه امضا کردند. سال بانک جهانی (WB) به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار.

پیش از این ، در تاریخ 14 دسامبر ، ایالات متحده پس از 27 سال حضور در این لیست ، سودان را به طور رسمی از لیست کشورهای اهدا کننده خارج کرد. دو طرف همچنین در مورد جبران حملات قبلی به توافق رسیده اند.

اندونزی لانه گروه تروریستی JAD را نابود کرد

در تاریخ 6 ژانویه ، پلیس اندونزی 20 تروریست را که گفته می شود با گروه شورشی جماعه انصاروت دولا (JAD) مرتبط هستند در شرق شرق ماكاسار ، مرکز استان ماكاسار دستگیر كرد.

یک قایق گشت دریایی اسکاتلند یک قایق ماهیگیری ایرلندی را رهگیری کرد

رادیو دولتی ایرلند RTE در تاریخ 5/1 گزارش داد که کشتی ماهیگیری این کشور در اقیانوس اطلس شمالی به دلیل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) توسط یک کشتی گشت اسکاتلندی رهگیری شد.

دادگاه انگلیس درخواست تأسیس وثیقه بنیانگذار ویکی لیکس را رد کرد

دادگاه انگلیس در تاریخ 6 ژانویه درخواست جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس ، را برای رد قرار وثیقه رد کرد. این حکم یک روز پس از آن صادر شد که دادگاه انگلیس درخواست استرداد آسانژ به ایالات متحده را به اتهام نقض قانون جاسوسی و توطئه با دولت آمریکا برای هک سیستم رایانه ای ، رد کرد.

اتحادیه اروپا پس از آتش سوزی در اردوگاه پناهندگان از بوسنی خواسته است از صدها مهاجر حمایت کند

در 5 ژانویه ، اتحادیه اروپا (EU) از بوسنی خواست تا مسئولیت صدها مهاجر را که پس از اردوگاه های پناهندگان در هوای سرد زندگی می کنند ، به عهده بگیرد. شعله ور شد

هند: چهار نفر در اثر نشت گاز در کارخانه فولاد جان خود را از دست دادند

در تاریخ 6 ژانویه ، ادعای نشت گاز در کارخانه شرکت ملی فولاد هند (SAIL) در شهر شرقی رورکلا رخ داد که منجر به کشته شدن چهار کارگر شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *