نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 5 ژانویه 2021 انتقال جهان 5 ژانویه 2021

[ad_1]

جهان به 86 میلیون مورد COVID-19 نزدیکتر است

طبق Worldometers.info که تا ساعت 6 صبح روز 5 ژانویه (به وقت ویتنام) به روز شده است ، تعداد کل موارد COVID-19 در سراسر جهان 85،973،513 است که از این تعداد 1،588،685 نفر فوت کرده اند. تاکنون بیماریهای اپیدمی در 218 کشور و سرزمین ظاهر و گسترش یافته است. همچنین کشورها 60،920،358 بیمار بهبود یافته را ثبت کرده اند ، تعداد موارد بحرانی 23،194،287 نفر است و 107،687 مورد تحت درمان فعال هستند.

اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، مانند ایالات متحده ، هند و برزیل ، توسعه پیچیده ای داشته و به طور گسترده ای گسترش یافته است ، با تعدادی از موارد آلودگی کاکائو در بسیاری از کشورها ، به ویژه در اروپا. پس از آنکه تعدادی از کشورها با شیوع جدیدی روبرو شدند ، توسعه نگران کننده ای از بیماری در برخی از نقاط جهان دوباره ظهور کرده است. در چند روز گذشته ، مجموعه ای از کشورها و سرزمین های آسیایی ، با افزایش تعداد موارد ویروس SARS-CoV-2 ، نگرانی در مورد بازگشت بیماری همه گیر به قاره را افزایش داده است.

tiem-vaccine.jpg
کارگران بهداشتی در 2 ژانویه 2021 مردم را در حیدرآباد ، هند ، در COVID-19 واکسینه می کنند.

رئیس جمهور روسیه در حال صدور گواهینامه واکسیناسیون علیه ویروس SARS-CoV-2 است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از دولت خواسته است تا صدور گواهینامه هایی را که علیه ویروس SAR-CoV-2 واکسینه شده اند بررسی کند. طبق بخشنامه ریاست جمهوری که در 4 ژانویه صادر شد ، میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه منصوب شد تا گزارش بررسی موارد صدور گواهینامه را برای افرادی که علیه ویروس SAR-CoV-2 واکسینه شده اند گزارش دهد. از روسیه ، و همچنین تا 20 ژانویه به عنوان شهروندانی که به روسیه وارد می شوند و وارد می شوند و از مرزهای دیگر به کشورهای دیگر شناخته می شوند.

آقای ترامپ و بایدن برای انتخابات سنا در جورجیا تبلیغات انتخاباتی کردند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی جمهوری خواه و جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب دموکرات ها ، به طور فعال در تلاشند تا از کاندیداهای حزب خود در رقابت های سنا گرجستان حمایت کنند.

رئیس جمهور روسیه دستور داده است تا آموزش ریاضیات و علوم کامپیوتر را به منظور توسعه هوش مصنوعی افزایش دهد

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، دستورالعمل بهبود ریاضیات و علوم کامپیوتر در مدارس را صادر کرده و کلیه برنامه های دانشگاه باید مکمل مطالعه فناوری های هوش مصنوعی (AI) باشد.

هلند کمپین واکسیناسیون خود را علیه COVID-19 آغاز می کند

در 4 ژانویه ، دولت هلند یک کمپین واکسیناسیون علیه COVID-19 را شروع می کند ، دو روز زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود. وزارت بهداشت هلند گفته است كه كاركنان بهداشتي كه تماس مستقيم با ​​عفونت هاي COVID-19 يا مراقبت از سالمندان در خانه هاي سالمندان دارند اولين افرادي هستند كه واكسن مي شوند.

اتحادیه اروپا توضیح داد که برنامه واکسیناسیون علیه COVID-19 کند است

در تاریخ 4 ژانویه ، کمیسیون اروپا (EC) از استراتژی واکسیناسیون علیه COVID-19 در میان انتقادات فزاینده ای از طرف اعضای عضو برای تأخیر واکسیناسیون دفاع کرد. برای این منطقه با 450 میلیون نفر جمعیت.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، اریک مامر سخنگوی اریک گفت که مشکل اصلی در اجرای برنامه های واکسیناسیون “ظرفیت تولید است ، مشکلی که مردم با آن روبرو هستند … ما در واقع معاهداتی را امضا کرده ایم که به کشورهای عضو دسترسی به 2 میلیارد دوز را می دهد ، تقریبا برای واکسیناسیون کل جمعیت اتحادیه اروپا کافی است “.

جشنواره ها در سال نو سنتی در مغولستان ممنوع است

در 4 ژانویه ، دولت مغولستان تصمیم گرفت جشنواره ای را در سال نو سنتی این کشور برگزار نكند ، همچنین به دلیل همه گیری COVID-19 جشنواره جدید Tsagaan Sar ، به معنای “ماه سفید” است.

New Year Tsagaan Sar یکی از مهمترین و مهمترین تعطیلات در مغولستان است که نماد آغاز بهار پس از پایان زمستان است. سال نو Tsagaan Sar امسال در 22 فوریه رخ می دهد.

او تصمیم گرفت تحریم مجدد ملی را اعمال کند

نخست وزیر بوریس جانسون در تاریخ 4 ژانویه در تلویزیون گفت: “ما تصمیم گرفته ایم که برای جلوگیری از شیوع ویروس SARS-CoV-2 کل کشور را مسدود کنیم. این به این معنی است که دولت فقط آیین مردم در خانه است.”

رهبر انگلیس گفت: در پاسخ به شیوع نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث تعداد موارد “جزیره. مه از کشور” شده است ، حداقل تا اواسط ماه فوریه یک محاصره ملی جدید اعمال می شود روزها.

anh-phong-prescription.jpg
او تصمیم گرفت تحریم مجدد ملی را اعمال کند

آلمان ، اتریش محاصره را تمدید کردند

دولت آلمان و دولت های 16 کشور توافق کرده اند که برای جلوگیری از شیوع بیماری ، محاصره را تا 31 ژانویه تمدید کنند. آلمان برای جلوگیری از شیوع COVID-19 ، در طی آن مدارس ، مغازه ها ، رستوران ها و بارها برای جلوگیری از شیوع COVID-19 دومین محاصره سنگین را اعمال کرد. انتظار می رود آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان و نخست وزیر ایالات متحده در مورد اقدامات جدید در تاریخ 5 ژانویه گفتگو کنند.

دولت اتریش تصمیم گرفته است محاصره را برای یک هفته دیگر تا 24 ژانویه تمدید کند و طی آن رستوران ها و مغازه های فروش اجناس غیر ضروری به تعطیلی خود ادامه دادند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که احزاب مخالف لایحه ای را که به افراد دارای آزمایش منفی برای ویروس SARS-CoV-2 اجازه می دهد برای شرکت در رویدادهای فرهنگی خارج شوند ، مسدود کردند. ، موارد غیر ضروری را بخرید یا یک هفته قبل از پایان محاصره در 24 ژانویه موهای خود را اصلاح کنید.

تایلند از تمدید وضعیت اضطراری تا پایان فوریه 2021 خبر داده است.

کمیته ای از مرکز مدیریت اپیدمی COVID-19 دولت تایلند (CCSA) در تاریخ 4 ژانویه ، تمدید وضعیت اضطراری این کشور تا پایان فوریه 2021 را تصویب کرد.

تمدید 45 روزه دستورالعمل اضطراری ، به جای تمدیدهای معمول ماهانه ، در حالی صورت می گیرد که تایلند از زمان شیوع با افزایش تعداد موارد COVID-19 روبرو شده است. همین ماه گذشته طبق این برنامه ، تصمیم برای تمدید وضعیت اضطراری تا 45 روز در تاریخ 5 ژانویه برای تصویب به کابینه ارائه می شود.

هنگ کنگ به تعطیلی مدارس ادامه می دهد

دولت منطقه ویژه اداری هنگ کنگ (چین) در تاریخ 4 ژانویه تصمیم گرفت که تعطیلی مدارس را تا اواسط فوریه به دلیل وضعیت پیچیده COVID-19 ادامه دهد.

اتحادیه اروپا به غنی سازی اورانیوم ایران پاسخ داده است

در اول آوریل ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) هشدار داد که غنی سازی اورانیوم ایران تا 20 درصد “تعهدات دولت تهران در مورد توافق هسته ای” را به طور قابل توجهی منحرف می کند. 2015 با 1 + 5 (شامل 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل و آلمان).

اسپانیا به دنبال توافق دفاعی پس از Brexit با انگلیس است

وزیر خارجه اسپانیا ، آرانچا گونزالس لایا به 4/1 گفت مادرید و لندن در حال مذاکره بر سر توافق نامه دفاعی و امنیتی پس از Brexit (انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می شود – اتحادیه اروپا). هدف ایجاد چارچوبی است که از جنگ با گروه های تروریستی ، امنیت سایبری و مأموریت های مشترک نظامی را در بر گیرد. علاوه بر این ، اسپانیا امیدوار است که موارد مربوط به سرزمین های جبل الطارق را در این توافقنامه گنجانده باشد.

سازمان ملل کشتار غیرنظامیان در غرب نیجر را محکوم می کند

در تاریخ 4 ژانویه ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل ، کشتار غیرنظامیان در 2 ژانویه در دو روستای منطقه تیلابوری در غرب نیجر ، نزدیک مرز با مالی را به شدت محکوم کرد. در بیانیه ای که صادر شد ، دبیرکل گوترس عمیقاً به خانواده های قربانیان ، مردم و دولت نیجریه تسلیت گفت و برای قربانیان آرزوی بهبودی سریع کرد.

ایالات متحده می گوید که از تصمیم علیه بنیانگذار ویکی لیکس تجدید نظر می کند

دادستان های آمریکایی گفتند که با رد درخواست استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده ، در تاریخ 4 ژانویه به حکم قاضی انگلیس اعتراض خواهند کرد.

اطلاعات فوق توسط وکیل آسانژ ، ادوارد فیتزجرالد ، ارائه شده است. به گفته وکیل فیتزجرالد ، وی در تاریخ 6 ژانویه درخواست تجدید وثیقه برای آسانژ را خواهد داشت ، تا زمان تجدیدنظر خواهی شود. پیش از این دادگاه کیفری انگلیس در تاریخ 4/1 پیشنهاد ایالات متحده برای استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس را رد کرد.

عربستان سعودی در حال بازیابی مرزهای هوایی ، زمینی و دریایی با قطر است

احمد ناصر الصباح ، وزیر امور خارجه کویت در 4 ژانویه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که عربستان سعودی مرزهای هوایی ، زمینی و دریایی خود را با قطر در 4 ژانویه بازگشایی می کند.

این اقدام درست قبل از اجلاس شورای همکاری خلیج فارس (شورای همکاری خلیج فارس) در 5 ژانویه در شهر العولای عربستان برگزار شد. این اولین گام برای پایان دادن به بحران دیپلماتیک در خلیج فارس بین کشورهای عربی نیز تلقی می شود.

ایالات متحده طالبان را به داشتن پشت حملات در افغانستان متهم کرده است

در تاریخ 4 ژانویه ، ارتش ایالات متحده طالبان را به مجموعه ترور شخصیت های برجسته در افغانستان متهم کرد.

به اتوبوسهای حامل سربازان سوری حمله شده و 15 نفر کشته شدند

در تاریخ 4 ژانویه ، دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR) گفت حداقل 15 نفر ، بیشتر آنها سربازان دولت سوریه ، در حمله افراد مسلح کشته شده اند. هدف اتوبوس است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *