نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 4 ژانویه 2021 | انتقال جهان 4 ژانویه 2021

[ad_1]

کنگره جدید آمریکا برای اولین بار تشکیل جلسه می دهد

در تاریخ 12 ژانویه ، 3 ژانویه (نیمه شب 3 ژانویه ، به وقت ویتنام) ، مجلس شورای ملی جدید ایالات متحده (دوره 117) ، انتخاب شده در انتخابات عمومی 3 نوامبر 2020 ، برای اولین بار در پایتخت تشکیل جلسه داد. واشنگتن

طبق گزارش هیل و واشنگتن پست ، یازدهمین کنگره آمریکا مطابق با قانون اساسی بعد از ظهر 3 ژانویه در کاپیتول هیل تشکیل جلسه داد ، از جمله نمایندگانی که در انتخابات گذشته 3/11 انتخاب شدند.

نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد

در تاریخ 3 ژانویه ، در اولین جلسه مجلس نمایندگان جدید 117 کرسی ایالات متحده ، نانسی پلوسی از حزب دموکرات همچنان با رأی موافق 216 موافق و 209 رای مخالف به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد. تاکنون خانم پلوسی همچنان تنها رئیس مجلس نمایندگان در تاریخ آمریکا است.

nancy-pelosi.jpg
نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد

هزاران پاسدار ملی آمریکا برای مراسم تحلیف جو بایدن آماده هستند

هزاران پاسدار ملی آمریکا به زودی در واشنگتن ظاهر می شوند تا مقدمات حمایت از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب را آغاز کنند.

نخست وزیر انگلیس ، بی جانسون تأیید می کند که پس از Brexit نیز به وظایف خود ادامه خواهد داد

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه ای در تاریخ 3 ژانویه گفت که قصد دارد نخست وزیری را در دوره پس از برکسیت ادامه دهد. رهبر انگلیس در پاسخ به این سال که آیا به نقش فعلی خود در دولت ادامه می دهید یا خیر ، پاسخ مثبت داد.

جهان بیش از 85 میلیون مورد است. کشورها به پیشگیری از شیوع بیماری ادامه می دهند

طبق Worldometer.info ، در 24 ساعت گذشته ، جهان بیش از 469،000 مورد COVID-19 و بیش از 6900 مرگ را ثبت کرده است. تعداد کل موارد از ابتدای شیوع بیماری از 85 میلیون نفر گذشته است که از این تعداد بیش از 1.85 میلیون نفر فوت کرده اند.

سه کشور با بیشترین تعداد موارد در 24 ساعت گذشته در جهان عبارتند از ایالات متحده (بیش از 161000 مورد) ، انگلستان (54990 مورد) و روسیه (24150 مورد). سه کشور با بیشترین تعداد مرگ در 24 ساعت گذشته در جهان عبارتند از ایالات متحده (1307 مورد) ، روسیه (504 مورد) و انگلستان (454 مورد). در چهارچوب یک اپیدمی پیچیده ، بسیاری از کشورها اقدامات ضد اپیدمی خود را در 3 ژانویه ، زمانی که تعداد موارد جدید به طور قابل توجهی افزایش یافت ، ادامه دادند.

نروژ محدودیت های جدیدی را اعمال می کند

نخست وزیر نروژ ، ارنا سولبرگ گفت که محدودیت های جدیدی را برای جلوگیری از از سرگیری بیماری همه گیر COVID-19 اعمال می کند ، از جمله ممنوعیت فروش الکل در رستوران ها و بارها در سراسر کشور ، و ساکنان مجاز نیستند مهمانان را به خانه های خود دعوت کنند. . نروژی ها همچنین باید طی دو هفته آینده ارتباطات اجتماعی خود را متوقف کنند. دانشگاه ها تا 18 ژانویه تعطیل خواهند بود.

نخست وزیر دانش آموزان را به رفتن به مدرسه تشویق کرد

در تاریخ 3 ژانویه ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس بار دیگر تأکید کرد که مدارس یک محیط ایمن است و کودکان را به ادامه تحصیل در مناطق تشویق می کند. هدف از این بیانیه کاهش نگرانی در مورد افزایش موارد COVID-19 است ، زیرا کلاسها باید پس از کریسمس افتتاح شود.

چین SARS-CoV-2 را در بسته بندی قطعات خودرو کشف کرده است

سرویس پیشگیری و کنترل COVID-19 در شهر جین چنگ ، ​​استان شانشی ، شمال چین ، در تاریخ 2 ژانویه اعلام کرد که مراکز محلی کنترل و پیشگیری از بیماری ویروس را روی بسته بندی شناسایی کرده اند. بسته بندی لاستیک اتومبیل. این دفتر بلافاصله مکانیزم واکنش اضطراری را فعال کرد و از این طریق محصولات مربوطه پلمپ شد و افراد درگیر در فرآیند بسته بندی و تحویل قرنطینه شدند. در حال حاضر ، همه آزمایشات برای ویروس SARS-CoV-2 منفی است.

bien-the-moi.jpg
پرسنلی که با بار تماس پیدا می کنند مورد آزمایش قرار گرفته و منفی می شوند. (منبع: خبرگزاری فرانسه)

سرخپوست نوع جدید را با موفقیت جدا و پرورش داد

در بیانیه ای که در تاریخ 2 ژانویه در توئیتر منتشر شد ، شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) اعلام کرد که این کشور با موفقیت انواع VUI-202012/01 ویروس SARS CoV-2 را که از انگلستان تولید می شود ، پرورش داده است. . در این بیانیه آمده است که نوع ویروسی پادشاهی متحده با تمام تغییرات در شخصیت ، قبلاً با موفقیت در انستیتوی ملی ویروس ها (NIV) از نمونه های بازگشت کنندگان جدا و پرورش داده شده است. از انگلستان “.

محققان از سوئیس خواستند اقدامات بیشتری انجام دهد

گروه کاری دولت سوئیس COVID-19 خواستار اقدامات بیشتر و آزمایش گسترده است ، زیرا انواع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 در این کشور وجود دارد. در آفریقای جنوبی.

اندونزی توزیع واکسن COVID-19 را در سراسر کشور آغاز کرده است

در تاریخ 3 ژانویه ، اندونزی توزیع واکسن COVID-19 را که توسط شرکت چینی Sinovac Biotech تولید شده آغاز کرد و انتظار می رود واکسیناسیون گسترده را در اواخر این ماه آغاز کند.

آفریقای جنوبی قصد دارد تا سال 2021 دو سوم جمعیت خود را واکسینه کند

در تاریخ 3 ژانویه ، وزارت بهداشت آفریقای جنوبی برنامه هایی را برای راه اندازی گسترده واکسن COVID-19 در سال 2021 اعلام کرد ، که در آن گروه های هدف پزشکان خط مقدم ، افراد مسنی که به شرایط اولیه پزشکی وارد می شوند ، خواهند بود. اولویت بندی

پلیس انگلیس صدها نفر را به دلیل نقض دستور بازداشت جریمه کرده است

پایتخت لندن پلیس لندن حدود 217 نفر را که در 58 مهمانی غیرقانونی موسیقی و مهمانی های پایان سال در سال جدید 2021 شرکت کرده بودند جریمه کرد.

Evening Standard گزارش داد که رویدادها محدودیت های سطح 4 را نقض می کند – بالاترین سطح برای جلوگیری از شیوع COVID-19 – در لندن. طبق گفته پلیس ، بیشتر رویدادها در خانه با بیش از حد لازم شرکت کننده برگزار می شود.

این محاصره 1.56 میلیارد دلار برای اقتصاد اسرائیل هزینه داشته است

بانک مرکزی اسرائیل (BoI) نشان می دهد که سومین محاصره ملی علیه COVID-19 در جریان است که برای اقتصاد اسرائیل حدود 5 میلیارد NIS (حدود 1.56 میلیارد دلار) هزینه در بر خواهد داشت. . برای اولین بار (مارس 2020) ، اقتصاد اسرائیل در هفته 5.4 میلیارد NIS (1.67 میلیارد دلار) ضرر کرد. و بار دوم (اکتبر 2020) NIS 3.2 میلیارد (993 میلیارد دلار) در هفته بود.

محاصره فعلی از 27 دسامبر سال 2020 آغاز شد و انتظار می رود حداقل دو هفته طول بکشد و حدود 10٪ از فعالیت های اقتصادی را تحت تأثیر قرار می دهد ، در حالی که در فاز I 20٪ و در فاز II 12٪ است. . علاوه بر این ، در تابستان ، هنگامی که دولت اسرائیل شکاف اجتماعی ضد اپیدمی COVID-19 را معرفی کرد ، اقتصاد فقط با 95٪ ظرفیت خود کار می کرد و 403 میلیون دلار در هفته از دست می داد.

قتل عام بیش از 100 نفر در غرب نیجر

خبرگزاری فرانسه در تاریخ 3 ژانویه به نقل از منابع امنیتی محلی گزارش داد که در هنگام حمله نیروهای مسلح به دو روستای چومبانگو و زارومدریه ، در منطقه تیلابوری در ایالت نیجر غربی در آفریقای غربی ، دست کم 100 غیرنظامی کشته شده اند. این منطقه نزدیک مرز مالی است.

این کشتار در روزی رخ داد که نیجر نتایج اولین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به رهبری محمد بازوم وزیر خارجه پیشین اعلام کرد.

افراد مسلح به معادن زغال سنگ در پاکستان حمله کردند و 11 کارگر را کشتند

در تاریخ 3 ژانویه ، مقامات پاکستانی گفتند که در حمله افراد مسلح در استان بولان ، استان بلوچستان ، جنوب غربی کشور ، حداقل 11 کارگر در یک معدن ذغال سنگ کشته و سه نفر زخمی شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *