نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 31/12 حرکت جهان صبح 31/12

[ad_1]

دنیا از COVD-19 به 83 میلیون نفر نزدیک می شود

طبق Worldometers.info که تا ساعت 6 صبح در تاریخ 31 دسامبر (به وقت ویتنام) به روز شده است ، تعداد کل موارد COVID-19 در سراسر جهان 82،990،892 است که از این تعداد 1،809،982 نفر فوت کرده اند.

اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، مانند ایالات متحده ، هند و برزیل ، توسعه پیچیده ای داشته و با تعداد عفونت های کاکائو در بسیاری از کشورها ، به ویژه در اروپا ، به طور گسترده ای گسترش یافته است. پس از آنکه تعدادی از کشورها با شیوع جدیدی روبرو شدند ، توسعه نگران کننده بیماری ها در برخی از نقاط جهان دوباره ظاهر شده است. چندین کشور اروپایی مجبور شدند تا حدی اقدامات جلوگیری از COVID-19 در فصل کریسمس و سال نو 2021 را مسدود یا تشدید کنند.

nhan-vien-y-te-anh.jpg
کارمندان پزشکی در 29 دسامبر سال 2020 بیمار COVID-19 را به بیمارستانی در لندن ، انگلیس منتقل کردند.

WHO خواستار توزیع عادلانه واکسن علیه COVID-19 است

در تاریخ 30 دسامبر ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تدروس آدنوم گبرز ، از کشورها خواست اطمینان حاصل کنند که واکسن COVID-19 در دسترس همه افراد در معرض خطر قرار دارد. کل جهان ، نه فقط کشورهای ثروتمند. رئیس WHO گفت که 4 میلیارد دلار برای خرید واکسن COVID-19 و توزیع آن در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​از طریق دسترسی جهانی به مکانیسم واکسن COVAX ، برنامه ای که توسط WHO آغاز شده ، مورد نیاز است.

جمهوری چک اجازه می دهد هر ویال واکسن Pfizer / BioNTech به شش دوز تقسیم شود

وزارت بهداشت چک اعلام کرد که این کشور اجازه داده است هر بطری واکسن COVID-19 دو شرکت دارویی Pfizer (آمریکا) / BioNTech (آلمان) به 6 دوز تقسیم شود ، بنابراین واکسیناسیون افراد زیادی امکان پذیر است.

در بیانیه ای که در تاریخ 29 دسامبر صادر شد ، این وزارتخانه گفت كه بر خلاف استاندارد اتحادیه اروپا برای ثبت این واكسن ، جمهوری چک به طور موقت اجازه داده است كه از هر ویال كمتر از وزن طبیعی هر واكسن ، دوز ششم واكسن استخراج شود. دوز دقیقاً کنترل می شود. علاوه بر این ، هر ویال باید حاوی مقدار واکسن لازم برای استخراج 6 دوز باشد ، به این معنی که واکسن بین ویال ها مخلوط نخواهد شد.

تایلند از گیاهان دارویی COVID-19 استفاده می کند

وزارت بهداشت تایلند به تازگی استفاده از عصاره گیاهی برای درمان بیماران در مراحل اولیه COVID-19 را در زمینه شیوع بیماری همه گیر در آن کشور تأیید کرده است.

واکسن سینوفرم (چین) بیش از 79٪ در پیشگیری از بیماری موثر بود.

در تاریخ 30 دسامبر ، شرکت ملی چینی Biotec (CNBG) اعلام کرد که واکسن پیشگیری از عفونتهای حاد تنفسی ، COVID-19 ، که توسط واحدی از این شرکت تهیه شده است ، دارای بازدهی پیشگیرانه 79.34٪ است و شرکت متقاضی ثبت نام در چین است.

وی تزریق واکسن Oxford-AstraZeneca را برای جلوگیری از COVID-19 به مردم تایید می کند

در تاریخ 30 دسامبر ، مقامات انگلیسی واکسیناسیون کل مردم را در برابر بیماری همه گیر COVID-19 با واکسن Oxford-AstraZeneca تأیید کردند. این دومین واکسن ضد COVID-19 است که در این کشور اروپایی تأیید شده است.

اندونزی واکسن COVID-19 را از Pfizer و AstraZeneca خریداری می کند

وزیر بهداشت جدید اندونزی ، بودی گونادی سادیکین ، گفت که دولت در حال نهایی کردن توافق ها با سازنده واکسن آمریکایی Pfizer و AstraZeneca انگلیس برای تأمین منابع کافی برای برنامه واکسیناسیون COVID-19 است. سال آینده.

سنگاپور واکسن COVID-19 را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی معرفی کرده است

در تاریخ 30 دسامبر ، پرستار سارا لیم اولین شخصی در سنگاپور شد که واکسن COVID-19 تولید شده توسط Pfizer / BioNTech را دریافت کرد.

بیش از 2 میلیون کودک آمریکایی مبتلا به COVID-19 هستند

طبق آخرین داده های آکادمی اطفال آمریکا (AAP) ، در طی یک هفته تا 24 دسامبر نزدیک به 179000 مورد جدید COVID-19 در کودکان وجود دارد.

در همین حال ، در تاریخ 29 دسامبر ، محاصره شدید در بسیاری از مناطق کالیفرنیا ، نقطه داغ اپیدمی COVID-19 در ایالات متحده به مدت نامحدود افزایش یافت.

سناتور لوئیزیانا در اثر COVID-19 درگذشت

بسیاری از منابع عصر روز 29 دسامبر (به وقت محلی) تأیید کردند که آقای لوک لتلو ، عضوی نافرمان در لوئیزیانا ، به دلیل COVID-19 درگذشت.

به گزارش پولیتیکو ، آقای لوک لتلو 41 ساله امروز اعلام کرد که آزمایش وی برای ویروس SARS-CoV-2 مثبت است. وی سپس در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان Ochesner LSU در Shreveport ، لوئیزیانا تحت درمان قرار گرفت.

lukeletlow.jpg
نماینده مجلس نمایندگان جمهوری خواه لوک لتلو را انتخاب کرد. عکس: رویترز

تایوان ، امارات متحده عربی موارد آلودگی متغیر ویروس SARS-CoV-2 را گزارش کرده است

هنگامی که تایوان (چین) و امارات متحده عربی (امارات) اولین کشف خود را منتشر کردند ، اپیدمی عفونت های حاد تنفسی COVID-19 هنوز در برخی از مناطق آسیا پیچیده بود. نوع عفونت ویروس SARS-CoV-2.

تایلند: نقض ممنوعیت جمع آوری می تواند منجر به جریمه نقدی حداکثر 1300 دلار شود

دولت تایلند به استثنای فعالیت های داخلی و دولتی ، همه وقایع تهدید کننده شیوع COVID-19 را ممنوع کرده است. این تصمیم بلافاصله در مناطق اپیدمی لازم الاجرا می شود.

شهردار توکیو (ژاپن) در مورد خطر وقوع “انفجار” COVID-19 هشدار داد سال نو

وضعیت اپیدمی در توکیو در سطح جدی قرار دارد و می تواند طی چند روز آینده با ورود ژاپن به تعطیلات سال نو ، زمانی که میلیون ها نفر اغلب در سراسر کشور نقل مکان می کنند ، فوران کند.

چین اقدامات کنترل اپیدمی را در سال جدید تشدید می کند

در تاریخ 30 دسامبر ، کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) گفت که این کشور اقدامات بیشتری را برای کنترل اپیدمی COVID-19 در تعطیلات سال نو و سال نو چین انجام می دهد. انتظار می رود که گروه ویژه شورای ایالتی COVID-19 در ژانویه 2021 کارهای ضد اپیدمی محلی را مورد بازرسی قرار دهد. طبق گفته NHC ، کسانی که مقررات پیشگیری را نقض کرده و باعث شیوع بیماری شوند ، مجازات می شوند.

هند و نروژ ممنوعیت پروازهای رفت و برگشت به انگلستان را تمدید کردند

هند تصمیم گرفته است پس از گشودن 20 مورد جدید COVID-19 مربوط به گزینه VUI-2020 ، ممنوعیت پرواز خود به و به انگلیس را برای هفته دیگر تا 7 ژانویه 2021 تمدید کند. در 24 ساعت گذشته

در نروژ ، به دلیل نگرانی در مورد گزینه VUI-202012/01 ، ممنوعیت پرواز به و از انگلیس نیز تا 2 ژانویه 2021 تمدید شد. براساس اعلامیه وزارت بهداشت نروژ در تاریخ 29 دسامبر ، احتمال دارد این کشور به ادامه ممنوعیت ادامه دهد.

تصویب قطعنامه ای درباره کمیته تحریم های داعش و القاعده

در تاریخ 29 دسامبر ، شورای امنیت پیش نویس قطعنامه 2560 را به ریاست مشترک ایالات متحده و اندونزی در مورد کار سازمان تروریستی دولت اسلامی و القاعده (کمیته 1267/1989/2253) تصویب کرد.

چین و اتحادیه اروپا پس از سالها مذاکره به توافق نامه سرمایه گذاری رسیده اند

در تاریخ 30 دسامبر ، رسانه های دولتی چین گزارش دادند که این کشور و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) پس از سالها مذاکره ، به طور اساسی به یک توافق نامه سرمایه گذاری تاریخی رسیده اند.

این بیانیه اندکی پس از آن انجام شد که اورسولا فون در لاین ، رئیس شورای اروپا ، چارلز میشل ، یک گفتگوی تلویزیونی را با شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین به پایان رساند. رهبران اروپایی ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه در این کنفرانس آنلاین حضور دارند.

ایالات متحده و ترکیه در حال بحث در مورد سیستم دفاع موشکی S-400 هستند

وزیر امور خارجه ترکیه مولویت چاووش اوغلو در تاریخ 30 دسامبر اعلام کرد که آنکارا و واشنگتن مذاکرات خود را در مورد ایجاد یک گروه متخصص مشترک برای بحث در مورد مسائل مربوط به خرید سیستم های موشکی ضدهوایی S-400 توسط ترکیه آغاز کرده اند. روسیه و همچنین تحریم های بعدی آمریکا.

روسیه در حال گسترش فهرست ممنوعیت های ورود شهروندان انگلیس است

در تاریخ 30 دسامبر ، روسیه در گسترش تحریم های شهروندان انگلیس در واکنش به تحریم های لندن که مسکو را “غیر قابل قبول” و “بی اساس” در رابطه با این پرونده دانست ، اعلام کرد. سیاستمدار مخالف الکسی ناوالنی ، مشکوک به مسمومیت.

ایران 150،000 دلار برای خانواده هر قربانی تیراندازی به هواپیمای اشتباه غرامت پرداخت کرده است

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) ، در تاریخ 30 دسامبر ، دولت این کشور با جبران 150 هزار دلار برای خانواده هر قربانی حادثه با هواپیمای مسافربری خطوط هوایی بین المللی اوکراین موافقت کرد. موشک های تهران در اوایل سال جاری به اشتباه شلیک شد و منجر به کشته شدن 176 نفر شد.

نخست وزیر سوئد به خاطر خرید سوپرمارکت در طی بیماری همه گیر COVID-19 انتقاد کرد

نخست وزیر استفان لوفوئن علی رغم درخواست وی برای کاهش ازدحام مردم در مراکز خرید قبل از کریسمس ، در ماه دسامبر چندین بار به خرید در یک سوپرمارکت در مرکز استکهلم رفته است. .

سخنگوی دفتر نخست وزیر سوئد توضیح داد که آقای لوفون به همراه پلیس به سوپرمارکت رفته بود ، اما نه برای خرید کالا بلکه برای دریافت کالاهایی که از قبل سفارش داده بود. این سفر به دقت برنامه ریزی شده بود و نخست وزیر لوفون شخصاً از رهنمودهای ارائه شده توسط وزارت بهداشت پیروی می كرد.

123020-ttg-thuy-dien.jpg
نخست وزیر سوئد استفان لوفون. عکس: رویترز

کره جنوبی امیدوار است کره شمالی به انجمن امنیت سلامت در شمال شرقی آسیا بپیوندد

کانگ کنگ وا ، وزیر امور خارجه کره جنوبی ابراز امیدواری کرد که کره شمالی برای حل بحران های بهداشت عمومی مانند عفونت های حاد تنفسی COVID-19 ، به عضویت مجمع امنیت سلامت شمال شرق آسیا درآید. این نشست جدید ، یک دوره برجسته ، به ارتقا peace صلح در شبه جزیره کره و فراتر از آن کمک خواهد کرد.

تغییرات زیادی در کارمندان ارشد کاخ ریاست جمهوری کره

در تاریخ 30 دسامبر ، تعدادی از مقامات ارشد رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این استعفا دادند تا بار سیاسی رئیس جمهور را پس از مواجهه با انتقاد از تعدادی از موضوعات مهم در این کشور ، کاهش دهند.

آقای چونگ من هو ، دبیر ارشد کره در امور ارتباطات ، در گفتگو با رسانه ها ، آقای نوه یونگ مین ، رئیس کابینه ریاست جمهوری گفت: کیم سانگ جو ، دبیر ارشد رئیس جمهور در امور سیاسی و آقای کیم جونگ هو ، دبیر ارشد امور مدنی ، استعفا داده اند.

یک انفجار بزرگ در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری یمن

در تاریخ 30 دسامبر ، شاهدان و رسانه های یمنی گزارش دادند که یک انفجار شدید در منطقه کاخ ریاست جمهوری در شهر عدن ، جایی که اعضای کابینه تازه تاسیس این کشور متولد شده اند ، شنیده شده است. کانوپی پس از انفجار در همان فرودگاه شهر وارد شد. به نقل از رویترز ، یک منبع امنیتی محلی گفت که در این حمله حداقل پنج نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

جانشین گروه سامسونگ به دلیل رشوه خواری 9 سال حبس دریافت کرد

در تاریخ 30 دسامبر ، دادستان های کره جنوبی در طی دادرسی مجدد در پرونده رشوه خواری با مشارکت رئیس جمهور پیشین ، برای لی جائه یونگ ، جانشین گروه سامسونگ ، 9 سال حبس تعزیری پیشنهاد کردند. پارک گیونگ هی.

لی در ابتدا در سال 2017 به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد ، اما یک سال بعد آزاد شد زیرا دادگاه استیناف این حکم را به دو سال و نیم کاهش داد و چهار سال حبس تعلیقی گرفت. در جریان دادرسی مجدد در دادگاه عالی سئول ، دادستان گفت که آقای لی باید 9 سال حبس تعزیری دریافت کند و آن را بازدارنده دانستن الگویی برای مردم آن کشور دانست.

اسرائیل در منطقه پایتخت سوریه حمله موشکی کرد

خبرگزاری دولتی سوریه SANA گزارش داد که صبح روز 30 دسامبر ، به وقت محلی ، اسرائیل به موشکی علیه یک پایگاه هوایی در نزدیکی داماکوس پایتخت سوریه حمله کرد و یک سرباز و سه نفر را کشت. دیگری زخمی شده است.

پلیس مقدونیه شمالی هشت نفر را که مظنون به ایجاد یک سازمان تروریستی هستند دستگیر کرد

در تاریخ 29 دسامبر ، پلیس شمال مقدونیه اعلام کرد که هشت مظنون در حمله تروریستی برنامه ریزی شده را دستگیر کرده است. در بیانیه ای ، وزارت کشور مقدونیه شمالی گفت مقامات مظنون بوده اند که با سازمان تروریستی خودخوانده دولت اسلامی (داعش) ارتباط دارند.

نروژ پس از رانش زمین صدها نفر را تخلیه کرد

دست کم 9 نفر زخمی و 200 نفر پس از رانش زمین در سحرگاه 30 دسامبر در یک شهر کوچک در شمال اسلو پایتخت نروژ تخلیه شدند. به گفته پلیس محلی ، این زمین لغزش باعث ویرانی برخی از خانه ها در گردروم ، محل سکونت حدود 5000 نفر و 25 کیلومتری شمال شرقی اسلو شد. نیروهای امدادی و ارتش به سرعت بسیج شدند ، عملیات نجات را مستقر کردند و مردم را از منطقه خطرناک تخلیه کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *