نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 30/12 حرکت جهان در صبح 30/12

[ad_1]

روسیه مقامات آلمانی را در واکنش به تحریم های اتحادیه اروپا به لیست سیاه اضافه می کند

در تاریخ 29 دسامبر ، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در واکنش به تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) “لیست سیاه” مقامات آلمانی ممنوع از ورود به روسیه را اضافه کرده است. در ماه اکتبر به مسکو تحمیل شد.

در بیانیه ای وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که این تصمیم بر اساس دیپلماسی یکنواخت اتخاذ شده است که بر اساس آن روسیه مقامات عالی رتبه اطلاعاتی و امنیتی وزارت دفاع آلمان را فهرست می کند. در “لیست سیاه” ورود به روسیه را ممنوع می کند. با این حال ، وزارت ارشد اسمی از ممنوعیت ورود به کشور نام نبرد.

Nga-mo-rong-lenh-trung-phat-eu.jpg
تصویر

انگلیس و ترکیه توافقنامه تجاری پس از Brexit امضا کردند

در تاریخ 29 دسامبر ، دولت انگلیس اعلام کرد که یک قرارداد تجاری به ارزش 18.6 میلیارد پوند انگلیس (تقریباً 25 میلیارد دلار آمریکا) با ترکیه امضا کرده است ، بنابراین “زمینه سازی” برای یک توافق انجام شده است. Brexit جامع تر در آینده.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه پیش از مراسم امضا گفت كه این “مهمترین توافق” از زمان توافق نامه اتحادیه گمركی آنكارا با اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در این كشور خواهد بود. در سال 1995. به دلیل موقعیت ترکیه در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا ، انگلیس قبل از اینکه بتواند مفاد توافق نامه با آنکارا را نهایی کند ، باید منتظر انعقاد قرارداد تجاری پس از Brexit با اتحادیه اروپا باشد. .

روسیه و ترکیه بر عزم خود برای تقویت روابط علیرغم فشارهای آمریکا تأکید کردند

در تاریخ 29 دسامبر ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه گفت روسیه و ترکیه علیرغم فشارها و تحریم های آمریکا روابط خود را توسعه خواهند داد. لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و مولوت چاووش اوغلو وزیر امور خارجه روسیه طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از گفتگو در سوچی گفتند که دو کشور متعهد به توسعه روابط در بسیاری از زمینه ها از جمله همکاری دفاعی هستند. تحریم های ایالات متحده ، تولید واکسن Sputnik V علیه COVID-19 هم در تولید و هم در توزیع …

هند تمرینات توزیع واکسن را قبل از واکسیناسیون انجام می دهد

به گزارش کانال نیوز آسیا ، چندین کشور در هند در 28 دسامبر برای انتقال و توزیع واکسن COVID-19 تمریناتی را انجام دادند. در طول این تمرین ، متخصصان بهداشت از سیستم عامل های فن آوری گرفته تا امکانات ذخیره سازی واکسن نظارت می کنند تا عملکرد روان سیستم و واکسیناسیون میلیون ها نفر را تضمین کنند. هند قصد دارد 600 میلیون دوز واکسن COVID-19 را در ژانویه 2021 در 6 تا 8 ماه توزیع کند.

اندونزی توافقاتی برای خرید واکسن COVID-19 منعقد کرد

در تاریخ 29 دسامبر ، بودی گونادی سادیکین ، وزیر بهداشت جدید اندونزی ، گفت که این کشور در حال نهایی کردن توافق نامه خرید واکسن COVID-19 از Pfizer (ایالات متحده) و AstraZeneca (انگلیس) با هر کدام 50 میلیون دوز است.

اولین کشور خارج از روسیه که واکسیناسیون مردم خود را Sputnik V انجام داد

در تاریخ 29 دسامبر ، بلاروس واکسیناسیون افراد را با واکسن Sputnik V روسی علیه COVID-19 آغاز کرد. بنابراین ، بلاروس اولین کشور خارج از روسیه است که از این واکسن برای واکسیناسیون مردم استفاده می کند.

روسیه اذعان دارد که مرگ ناشی از COVID-19 سه برابر بیشتر از گزارش شده است

در 28 دسامبر ، روسیه اذعان کرد که تعداد کل مرگهای ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 سه برابر بیشتر از گزارش قبلی است. با استفاده از این داده ها ، “درخت توس” به سومین منطقه مرگبار اپیدمی در جهان تبدیل خواهد شد.

آلمان کیت آزمایش سریع جدید GNA Biosolution را تأیید کرده است

شرکت بیوتکنولوژی آلمان GNA Biosolutions در تاریخ 29 دسامبر گفت که از سازمان بهداشت آلمان مجوز استفاده اضطراری از کیت آزمایش سریع SARS-CoV-2 با قابلیت اطمینان یکسان با آزمایش PCR را گرفته است ، اما به همان سرعتی که آزمایش آنتی بادی داده است ، نتیجه داد.

طبق Biosolutions ، مجموعه آزمایش آنها براساس کلاس جدیدی از فناوری PCR است که به عنوان فناوری کنترل آنوریسم (PCA) شناخته می شود ، که با دقت 96.7٪ ثابت شده است. بر خلاف تست رایج PCR امروز ، که به تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی نیاز دارد و نتیجه گرفتن حدوداً یک روز طول می کشد ، روش GNA Biosolutions PCA دارای یک تجزیه و تحلیل دستی است و نتیجه می دهد. نتایج 8 تست در مدت زمان 45 دقیقه.

آلمان انتظار دارد در طول تابستان واکسن COVID-19 کافی برای مردم خود داشته باشد

ینس اسپان ، وزیر بهداشت فدرال آلمان ، در تاریخ 29 دسامبر گفت که اگر یکی از سه واکسن جانسون و جانسون ، AstraZeneca یا CureVac در دسترس باشد ، ممکن است آلمان واکسن کافی علیه COVID-19 را در تابستان سال آینده واکسینه کند. مجوز استفاده توسط اتحادیه اروپا (EU).

آرژانتین یک کمپین روسی برای واکسیناسیون گسترده واکسن Sputnik V آغاز کرده است

در تاریخ 29 دسامبر ، آرژانتین تزریق گسترده واکسن Sputnik V روسی را آغاز کرد و به اولین کشور در آمریکا تبدیل شد که از واکسن برای جلوگیری از التهاب COVID-19 استفاده می کند. آرژانتین همچنین پس از مکزیک ، کاستاریکا و شیلی چهارمین کشور در آمریکای جنوبی است که واکسیناسیون گسترده انجام می دهد.

بسیاری از آلمانی ها در بیمارستان بستری شدند زیرا واکسن COVID-19 پنج بار بیش از حد مصرف شد

به گروهی از مراقبان بزرگسال در خانه سالمندان در آلمان به طور تصادفی واکسن تازه تأیید شده Pfizer / BioNTech COVID-19 با دوز 5 برابر بیشتر از حد تجویز شده تزریق شد.

RT (روسیه) گزارش داد که 8 کارمند در یک خانه سالمندان در شهری در شمال شرقی استرالسوند ، مکلنبورگ-ورپومرن ، آلمان ، با دوزهای بالاتر توسط Pfizer-BioNTech با COVID-19 واکسینه شده اند. 5 برابر بالاتر از حد نرمال. به جای دوز استاندارد 30 میکروگرم در هر تزریق ، 150 میکروگرم به آنها تزریق شد. نیمی از این افراد با علائمی شبیه COVID-19 در بیمارستان بستری شدند. با این حال ، شرکت داروسازی تأیید کرد که این دوز بالا هنوز بی خطر است.

291220-vaccine-covid-19-duc.jpg
چهار کارمند در خانه سالمندان آلمان در بیمارستان بستری شدند زیرا واکسن COVID-19 پنج بار بیش از حد مصرف شده بود. عکس: رویترز

یک متخصص هندی: نوع جدید هیچ تاثیری در تولید واکسن علیه COVID-19 ندارد

مرکز زیست سلولی و مولکولی (CCMB) ، واقع در حیدرآباد ، هند ، در تاریخ 29 دسامبر تخمین زده است که نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 خطرناک تر از ویروس اصلی نیست و مشکلی ایجاد نمی کند. نگرانی در مورد فرآیند تولید واکسن COVID-19.

ایالات متحده و مکزیک مرحله 3 واکسن COVID-19 Novavax را آزمایش می کنند

در تاریخ 28 دسامبر ، انستیتوهای ملی بهداشت (NIH) اعلام کردند که مرحله نهایی آزمایشات بالینی شرکت دارویی Novavax COVID-19 واکسن علیه عفونتهای حاد تنفسی در ایالات متحده و مکزیک آغاز شده است.

درمان اسپانیایی افرادی که از واکسیناسیون امتناع می ورزند

اسپانیا لیستی از کسانی را که علی رغم توصیه قبلی خود از دریافت واکسن COVID-19 خودداری کرده اند ، تهیه می کند و این سند را با کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به اشتراک می گذارد. با این حال ، این سند منتشر نشده است.

تایلند درخواست کار برای کارگران مهاجر غیرقانونی را آسان تر می کند

در تاریخ 29 دسامبر ، کابینه تایلند ثبت نام کارگران مهاجر غیرقانونی از کامبوج ، لائوس و میانمار را برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 تصویب کرد. سخنگوی دولت Traisuree Taisaranakul گفت که ثبت نام اینترنتی که از 25 ژانویه تا 13 فوریه برنامه ریزی شده است ، به کارگران مهاجر سه کشور اجازه می دهد در این کشور بمانند و کار کنند. تایلند به مدت 2 سال یا تا 16 فوریه 2023.

کامبوج اجازه بازگشایی مدارس را می دهد

دولت کامبوج بخشنامه ای را صادر کرده است که به موسسات آموزشی خصوصی اجازه می دهد از 29 دسامبر در کلاسها از دانش آموزان پذیرایی کنند ، در حالی که مدارس دولتی در 11 ژانویه 2021 بازگشایی می شوند.

بسیاری از مراکز خرید در آلمان به دلیل ترجمه COVID-19 خالی بودند

در آلمان ، کلیه شرکتهای غیرضروری باید حداقل تا اواسط ژانویه 2021 تعطیل شوند تا از موج دوم شیوع بیماری که از قبل تأثیر زیادی بر اقتصاد دارند ، جلوگیری کنند. این اروپایی برتر. تابلوهای “بسته” که از ویترین مغازه ها در مرکز شهر آویزان شده بود جای خود را به تابلوهای “بدون کار” می داد.

بوئینگ 737 MAX پس از تقریباً دو سال غیبت به آسمان آمریکا بازمی گردد

مسافران خطوط هوایی آمریكا در تاریخ 29 دسامبر (به وقت آمریكا) اولین پرواز تجاری را با یك بوئینگ 737 MAX در آسمان آمریكا تجربه می كنند ، زیرا بعداً ممكن است هواپیما دوباره كار كند. تقریبا دو سال غیبت

روسیه و ایالات متحده در از بین بردن شبکه بین المللی قاچاق کوکائین همکاری می کنند

در تاریخ 29 دسامبر ، روسیه اعلام کرد که در یک کارزار هماهنگ با وزارت دادگستری آمریکا یک شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر را نابود کرده است. طبق آژانس امنیتی فدرال روسیه (FSB) ، مقدار کوکائین کشف شده 330 کیلوگرم به ارزش حدود یک میلیارد دلار در یک کارزاری است که به صورت مرحله ای از مه 2020 تا نوامبر 2020 انجام شده است.

تایلند در حال ایجاد 8 تعطیلات ویژه در سال 2021 برای تحریک گردشگری داخلی است

در تاریخ 29 دسامبر ، کابینه تایلند طرحی را برای ایجاد هشت تعطیلات ویژه در سال 2021 به منظور تحریک گردشگری تصویب کرد ، زیرا پیش بینی می کند سال آینده تعداد گردشگران خارجی از آسیای جنوب شرقی به این کشور بیایند. فقط 1/8 سطح در سال 2019

لائوس دستور محاصره در استان بو کیو را لغو کرد

در تاریخ 29 دسامبر ، وزارت بهداشت لائوس تصمیم دولت این کشور را برای لغو دستور محاصره در منطقه Tonfhung ، استان Bo Keo ، شمال لائوس پس از 20 روز از اجرای این قانون ، یک روز زودتر اعلام کرد.

یافته های FBI در مورد میزان کود منفجر شده در بندر بیروت

طبق تحقیقات اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در آخرین انفجار در 4 اوت در بندر بیروت در لبنان ، 500 تن کود با نیترات آمونیوم علت این فاجعه وحشتناک است.

در بیانیه 29 دسامبر ، نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب ، گزارشی را توسط آژانس اطلاعات داخلی آمریكا كه به لبنان در تحقیق در این مورد كمك می كرد ، استناد كرد ، كمتر از 25 درصد كود را نشان می داد. منفجره یک س bigال بزرگ در مورد 2200 تن باقیمانده مطرح می شود. وی پیش از این گفته بود که بیش از 2700 تن کود دامی برای سالهای متمادی به طور بی رویه در بندر ذخیره شده بود.

کامبوج بهره برداری از نفت خام در دریا را آغاز کرده است

در تاریخ 29 دسامبر ، نخست وزیر کامبوج سامده تکو هونگ سن اعلام کرد که این کشور بهره برداری از نفت خام را در خارج از شهر ساحلی سیهانوکویل ، جنوب غربی کامبوج آغاز کرده است.

دولت ایالات متحده درخواست تصمیم در مورد “سرنوشت” TikTok را دارد

دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در تاریخ 28 دسامبر از تصمیم قاضی فدرال مبنی بر اجازه دادن به برنامه اشتراک ویدیوی چینی TikTok ، علیرغم محاصره کاخ سفید ، به کار خود در ایالات متحده تجدید نظر کرد. این برنامه به دلایل امنیت ملی است.

چین تا سال 2021 بیش از 600000 ایستگاه پایه 5G ایجاد خواهد کرد.

شیائو آقینگ ، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین ، در تاریخ 28 دسامبر گفت که این کشور تا سال 2021 بیش از 600000 ایستگاه پایه نسل پنجم (5G) احداث خواهد کرد.

چین هشدار نارنجی موج شدید هوای سرد را تمدید کرد

آژانس هواشناسی چین اخطار نارنجی را که دومین مورد در سیستم هشدار هوا در چهار سطح کشور است ، برای ترکیدن هوای سرد به دلیل سرریز شدید هوای سرد از سر گرفت. تمام مناطق در مرکز و شرق چین.

زمین لرزه ای به بزرگی 6.3 ریشتر کرواسی را لرزاند

رسانه های اروپایی گزارش دادند که زمین لرزه ای به بزرگی 6.3 ریشتر در تاریخ 29 دسامبر کرواسی را در جنوب شرقی اروپا لرزاند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *