نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 3 ژانویه 2021 | انتقال جهان 3 ژانویه 2021

[ad_1]

گروهی از سناتورهای جمهوری خواه نتایج انتخابات آمریکا را به چالش کشیده اند

در تاریخ 2 ژانویه ، تد کروز ، سناتور جمهوری خواه گفت که او و گروهی دیگر از سناتورهای 10 حزب دیگر با نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در نشست کنگره در 6 ژانویه مخالفت خواهند کرد. بعدی.

در یک بیانیه مشترک ، گروه سناتورهای جمهوری خواه به رهبری سناتور تد کروز گفتند نتایج کالج انتخاباتی را رد می کنند مگر اینکه کنگره یک کمیسیون انتخابات کامل تعیین کند. احراز حقایق و بررسی راستی آزمایی 10 روزه نتایج انتخابات در کشورهای مورد مناقشه. پس از بسته شدن ، کشورهای جداگانه نتایج کمیسیون را ارزیابی می کنند و در صورت لزوم ممکن است جلسه ای را برای تأیید تغییر آرا تشکیل دهند.

phan-doi-ket-through-bau-cu-my.jpg
گروهی از سناتورهای جمهوری خواه نتیجه انتخابات آمریکا را به چالش کشیده اند

انتخابات سنا در جورجیا رکورددار تعداد بالایی از رای دهندگان زود هنگام بود

آماری که در اول ژانویه در ایالات متحده منتشر شد ، رکورد 3 میلیون رأی دهنده را نشان می دهد که در اوایل انتخابات میان دوره ای مجلس سنا جورجیا رأی دادند. این رقم نشان دهنده علاقه شدید رای دهندگان به رقابت برای تصمیم گیری در مورد کنترل حزب سنا توسط حزب دموکرات است یا حزب جمهوری خواه.

اتحادیه اروپا آماده حمایت از گسترش تولید واکسن COVID-19 است

در تاریخ 2 ژانویه ، استلا کیریاکیدیس ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) آماده است تا به شرکت ها در گسترش تولید واکسن COVID-19 برای سهولت تنگناهای تامین کمک کند. .

آژانس خبری آلمان DPA به نقل از خانم کیریاکیدس توضیح داد که هرگونه تاخیر در معرفی واکسن های تأیید شده به دلیل کمبود ظرفیت تولید است و نه به دلیل برنامه های اتحادیه اروپا. گلوگاه در حال حاضر به دلیل تعداد سفارشات نیست ، بلکه به دلیل کمبود ظرفیت تولید جهانی است. کمیسیونر اظهار داشت که این اتحادیه آماده راه اندازی فعالیتهای واکسیناسیون برای Pfizer / BioNTech و سایر شرکتهای کاندید واکسن است.

Pfizer و BioNTech واکسیناسیون را به داوطلبانی که تزریق دارونما انجام داده اند ارائه دادند

شرکت آمریکایی Pfizer و شریک آلمانی BioNTech قصد دارند به داوطلبانی که در آزمایشات بالینی خود دارونما داشتند ، اجازه دهند اولین دوز واکسن را قبل از 1 مارس 2021 انتخاب کنند. این افراد همچنان در فرایند آزمایش واکسن شرکت می کنند.

داروساز آمریکایی به دلیل صدمه زدن عمدی به 500 دوز واکسن COVID دستگیر شد

یک داروساز آمریکایی به اتهام صدمه زدن عمدی به بیش از 500 دوز واکسن COVID-19 دستگیر شد. تعداد واکسن های آسیب دیده که تزریق می شود توسط تولید کننده تضمین شده است ، این به کاربر آسیب نمی رساند.

نخست وزیر چک خواستار همبستگی و استقامت در پاسخ به اپیدمی COVID-19 است

در اول ژانویه ، آندره بابیچ ، نخست وزیر چک در سخنرانی خود به مناسبت سال نو 2021 ، گزارش شده توسط بسیاری از رسانه های محلی ، از تلاش برای تلاش در زمینه پاسخ به بیماری های بزرگ اپیدمی این کشور از همه حوزه های زندگی تشکر کرد ، متحد شوند و سرسختانه به اپیدمی ها پاسخ دهند.

اسرائیل در میزان واکسیناسیون علیه COVID-19 به یک رهبر جهانی تبدیل شده است

فقط در طی بیش از یک هفته ، اسرائیل اولین گروه واکسن تنفسی حاد COVID-19 را برای بیش از 1 میلیون نفر ، که بیش از 10٪ از جمعیت را نشان می دهد ، تکمیل کرده و به عنوان میلیاردر پیشرو در جهان شناخته شده است. نسبت افرادی که در برابر COVID-19 (11.55 نفر / 100 نفر) واکسینه شده اند ، طبق آمارهای www.ourworldata.org.

هند واکسن COVID-19 را که توسط AstraZeneca / Oxford ساخته شده تأیید کرده است

در تاریخ 2 ژانویه ، پراكاش جاواددار ، وزیر اطلاعات و ارتباطات هند ، در مصاحبه های مطبوعاتی گفت كه واكسن COVID-19 در اول ژانویه “سبز” بود.

این اولین واکسن علیه COVID-19 است که برای استفاده اضطراری توسط هند تأیید شده است ، زیرا بعد از ایالات متحده دومین مورد در جهان را دارد. این اقدام در روزی انجام می شود که هند در حال انجام آزمایش آزمایشی سراسری در زمینه انتشار واکسن ها است.

تحمیل محاصره گسترده توسط فلسطین

تشکیلات خودگردان فلسطین (2 ژانویه) در تلاش برای جلوگیری از شیوع سریع ویروس SARS-CoV-2 ، تصمیم خود را برای تمدید دستور محاصره برای دو هفته دیگر اعلام کرد. این تصمیم از 3 ژانویه لازم الاجرا می شود. بر این اساس ، دستور مسدود کردن کامل در تمام آخر هفته ها و شب ها در روزهای هفته (از ساعت 7:00 تا 6:00 صبح روز بعد) همچنان ادامه خواهد داشت.

یونان دوباره یک ساعت عصر تحمیل کرد

در تاریخ 2 ژانویه ، مقامات یونانی گفتند که این کشور برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 محدودیت ها را تشدید می کند.

بر این اساس ، از 3 ژانویه ، آرایشگاه ها ، کتابفروشی ها و سایر مغازه ها پس از اجازه کار برای فصل کریسمس مجبور به تعطیلی هستند. علاوه بر این ، هر روز یک ساعت جدید عصرانه 21 ساعته ، 1 ساعت زودتر از قبل معرفی می شود.

مسافرانی که بین انگلیس و فرانسه سفر می کنند باید تحت بررسی دقیق تری قرار بگیرند

مسافران قطار در مسیر لندن (انگلستان) – پاریس (فرانسه) در تاریخ 1 ژانویه ، اولین روز پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، باید در زمینه اپیدمی COVID بررسی های دقیق تری انجام دهند. -19 هنوز پیچیده است. به ویژه مسافران مسافر از پاریس باید هنگام ورود به لندن منزوی شوند. در جهت مخالف ، مسافران از لندن باید گواهی ارائه دهند که آزمایش منفی ویروس SARS-CoV-2 را هنگام ورود به پاریس ارائه دهد.

quy-dinh-di-lao.jpg
مسافرانی که بین انگلیس و فرانسه سفر می کنند باید تحت بررسی دقیق تری قرار بگیرند

بسیاری از استان ها دولت ژاپن را به اعلام وضعیت اضطراری فراخوانده اند

در تاریخ 2 ژانویه ، دولت توکیو و سه استان همسایه آن ، سایتاتا ، چیبا و کاناگاوا ، پس از افزایش چشمگیر تعداد موارد جدید COVID-19 در هفته گذشته ، از دولت ژاپن خواستار اعلام وضعیت اضطراری شدند. .

تایلند محدودیت های شدیدتری را برای مقابله با موج دوم شیوع COVID-19 در نظر می گیرد

مقامات بهداشتی در تایلند در تاریخ 2 ژانویه محدودیت های شدیدتری در تجارت و سفر را برای مردم در 28 استان از جمله پایتخت بانکوک توصیه کردند.

تاکنون نخست وزیر سوگا یوشیهیده با برقراری مجدد وضعیت اضطراری مخالفت کرده است ، وضعیتی که دولت یک بار در آوریل در جریان موج اول شیوع آن وضع کرده است. در حال حاضر ، دولت بدون صدور دستورهای محاصره دقیق مانند برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی ، هنوز فقط محدودیت سفر و تعطیلی را اعمال می کند.

کره جنوبی به دلیل شیوع بیماری ازدحام زندان در سئول را کاهش داده است

چو می می وزیر دادگستری کره جنوبی بار دیگر به دلیل عفونت جمعی COVID-19 در بازداشتگاهی در سئول عذرخواهی کرد و گفت اولویت با مقابله با ازدحام زندانی در این مرکز خواهد بود.

وی بیمارستان صحرایی را دوباره فعال کرد

در تاریخ 1 ژانویه ، انگلیس بیمارستانهای صحرایی را که قبلاً در اپیدمی COVID-19 عفونتهای حاد تنفسی احداث شده بود ، مجدداً فعال کرد و تصمیم گرفت همه مدارس ابتدایی لندن را برای جلوگیری از عوارض تعطیل کند. نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 در حال گسترش است.

4 سویه ویروس SARS-CoV-2 در مصر وجود دارد که علائم مختلفی ایجاد می کند

کارشناسان مصری می گویند در حال حاضر چهار سویه ویروس SARS-CoV-2 در کشور وجود دارد که علائم مختلفی ایجاد می کنند.

+ OPEC + تاریخ دادرسی آنلاین را برای بحث در مورد روند رسیدگی به ماه فوریه تعیین می کند

اعضای گروه کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و کشورهای شریک به نام اوپک + در تاریخ 4 ژانویه یک کنفرانس آنلاین برای تصمیم گیری در مورد سطح تولید نفت در ماه فوریه برگزار می کنند ، امیدوارند که پس از یک سال سخت بازار نفت بیدار شود.

کوبا در حال انجام اصلاحات پولی است

در اول ژانویه ، دولت کوبا شروع به اجرای اصلاحات پولی کرد ، به امید بهبود اقتصاد کشور در میان همه گیر COVID-19 و ایالات متحده برای تشدید تحریم کشور جزیره کارائیب. .

افغانستان: رهبر طالبان کشته شد

عبدالکریم یوراش سخنگوی پلیس فاریاب گفت که هفت فرد مسلح طالبان از جمله مولوی وکیل احمد (ملقب به ناظم) ، والی خود خوانده این ولایت ، در انفجار بمب کشته شده اند. ساعت 2:00 بامداد روز 2 ژانویه (به وقت محلی) در منطقه دولت آباد.

یمن: در حملات در مرکز عروسی حداقل پنج نفر کشته شدند

دست کم پنج نفر بر اثر انفجار بمب در عروسی سال نو در شهر بندری هومندا یمن کشته شدند.

افغانستان: یک اتوبوس مسافربری توسط شورشیان مسلح ربوده شده است

مقامات محلی افغانستان گفتند که در 2 ژانویه ، شورشیان مسلح یک اتوبوس مسافربری را در استان غربی هرات ربودند.

کوبا مخالف تحریم های جدید آمریکا است

در تاریخ 1 ژانویه ، برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا علیه وارد کردن وزارت امور خارجه ایالات متحده از بانک مالی بین المللی کشور جزیره کارائیب در لیست ممنوعیت های سازمان های آمریکایی و شهروندان برای تجارت صحبت کرد.

بیت کوین برای اولین بار از 30000 دلار فراتر رفت

بیت کوین ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان ، فقط چند هفته پس از شکستن 20 هزار دلار ، برای اولین بار بیش از 30 هزار دلار جهش کرد. این ارز رمزنگاری شده در جلسه 2/1 با نزدیک به 6 درصد افزایش به 31000 دلار رسید ، قبل از اینکه در ساعت 13:15 (به وقت محلی) در لندن به حدود 30،800 دلار برسد. ارزش سکه بیت کوین در دسامبر سال 2020 ، هنگامی که برای اولین بار مارک 20 هزار دلار را شکست ، تقریباً 50 درصد ارزش داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *