نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 29/12 حرکت جهان صبح 29/12

[ad_1]

مجلس نمایندگان ایالات متحده حق وتو رئیس جمهور ترامپ در لایحه بودجه دفاعی را باطل کرد

صبح روز 28 دسامبر (صبح ویتنام ، 29 دسامبر) ، مجلس نمایندگان ایالات متحده با اکثریت قاطع به لغو وتو رئیس جمهور دونالد ترامپ در لایحه دفاع ملی رای مثبت داد. این موسسه آب هفته گذشته تصویب شد. 320 مجلس نمایندگان به تصویب لایحه بودجه دفاعی 2021 رای مثبت داد که رئیس جمهور نمی تواند وتو را تصویب کند.

طبق قانون ، این لایحه به مجلس و سنا ارسال می شود تا در مورد اینکه آیا قانونگذاران ایالات متحده از “قفل کردن” وتو رئیس جمهور بر این سند حمایت می کنند ، رای گیری کنند.

trump-ha-v-ien-quocphong.jpg
مجلس نمایندگان آمریکا حق وتو رئیس جمهور ترامپ را در لایحه بودجه دفاعی باطل کرد. عکس: زمان

مجلس نمایندگان ایالات متحده پیشنهادی را برای افزایش سطح پشتیبانی از COVID-19 برای انسان تصویب کرد

در تاریخ 28 دسامبر (صبح ویتنام ، 29 دسامبر) ، مجلس نمایندگان ایالات متحده ، تحت کنترل حزب دموکرات ، به تصویب پیشنهاد رئیس جمهور دونالد ترامپ برای افزایش حمایت از مردم در بسته حمایت از اپیدمی COVID رأی داد. -19 از 600 دلار تا 2000 دلار در هر نفر. این پیشنهاد با 275 رأی موافق و 134 رأی مخالف به تصویب رسید و این لایحه لایحه را برای بررسی به سنا ارسال می کند.

رهبران روسیه و چین در مورد اجرای پروژه های مشترک انرژی گفتگو کردند

در بیانیه 28 دسامبر دفتر مطبوعاتی کرملین آمده است که ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، طی همان مکالمه با شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین در همان روز ، دیدگاه خود را درباره همکاری گسترده در تمام زمینه های بخش ، از جمله اجرای پروژه های بزرگ انرژی تأیید کرد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا “چراغ سبز” را برای اجرای توافق نامه پس از Brexit روشن می کنند

در 28 دسامبر ، یک نماینده آلمان ، که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را بر عهده دارد ، گفت که 27 کشور عضو برای توافق دو جانبه در مورد روابط با انگلیس “سبز” هستند. Post-Brexit از تاریخ 1/1/2021 فعال می شود.

رئیس جمهور فیلیپین برنامه بودجه ای بی سابقه را امضا کرد

در تاریخ 28 دسامبر ، رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین ، تصویب برنامه بودجه ای به ارزش 4500 میلیارد پزو (93.7 میلیارد دلار) برای سال 2021 را امضا کرد. این بزرگترین بودجه مصوب در این کشور است ، 10 برابر بیشتر از بودجه سال 2020 ، با تمرکز بر کمک به احیای یکی از سریع ترین اقتصادهای آسیا و مهار همه گیر COVID-19.

براساس برنامه بودجه جدید ، بخشهای آموزش عمومی و خدمات به ترتیب به 7575 میلیارد و P969 میلیارد اختصاص خواهد یافت. بودجه وزارت بهداشت 210 میلیارد پزو است در حالیکه بودجه دفاع 206 میلیارد پزو است. طرح فوق شامل 72.5 میلیارد پزو برای خرید ، نگهداری و توزیع واکسن COVID-19 برای انجام تعهد دولت برای اطمینان از واکسینه شدن همه افراد تا پایان ماه مه 2021 است.

آلمان همچنان پروژه Nord Stream 2 را دنبال می کند

وزیر امور خارجه آلمان ، هایکو مااس گفته است که آلمان هیچ برنامه ای برای تغییر موضع خود ندارد و حتی تحت فشار دولت آمریکا نیز از پروژه خط لوله دریای بالتیک ، پروژه Nord Stream 2 پشتیبانی خواهد کرد.

هدف اتحادیه اروپا توزیع 200 میلیون دوز اولیه واکسن تا سپتامبر 2021 است

در 28 دسامبر ، سخنگوی کمیسیون اروپا (EC) گفت که تا سپتامبر 2021 ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) توزیع اولین گروه از 200 میلیون دوز واکسن Pfizer را تکمیل می کند. BioNTech برای جلوگیری از COVID-19. در بیانیه ای ، سخنگوی گفت كه اتحادیه اروپا در حال مذاكره برای دریافت 100 میلیون دوز دیگر واكسن بر اساس قراردادی است كه با دو شركت فوق امضا شده است.

Pfizer واکسن COVID-19 را دیرتر از زمان برنامه ریزی شده به هشت کشور اتحادیه اروپا تحویل داد

در 28 دسامبر ، وزارت بهداشت اسپانیا اعلام كرد كه شركت داروسازی Pfizer (آمریكا) برنامه تحویل واكسن های عفونت های حاد تنفسی COVID-19 را كه با BioNTech (آلمان) همکاری می كند ، تغییر داده است. توسعه ، که طبق آن هشت کشور اروپایی واکسن را دیرتر از زمان برنامه ریزی شده دریافت می کنند.

سربازان و وزرای فیلیپینی COVID-19 را قبل از تصویب واکسن زدند

گروهی از سربازان و وزرای فیلیپینی علیه COVID-19 واکسینه شده اند ، اگرچه این کشور به طور رسمی هیچ واکسن اضطراری را تأیید نکرده است.

رویترز با استناد به وزیر کشور ادواردو آنو گزارش داد که برخی اعضای کابینه علیه COVID-19 واکسینه شده اند. سرلشکر سیرلیتو سوبیانا فرمانده ارتش همچنین فاش کرد که سربازان فیلیپینی واکسینه شده اند ، اما تعداد آنها خیلی زیاد نیست. هیچ یک از آنها نشان ندادند که از کدام مارک واکسن COVID-19 استفاده شده است.

philippine-2812.jpg
رئیس جمهور فیلیپین ، رودریگو دوترته در 26 اکتبر 2017 از تمرین کنندگان نظامی در پادگان آژینالدو در شهر کوزون ، فیلیپین بازدید می کند. عکس: رویترز

کره جنوبی از فوریه 2021 علیه COVID-19 واکسینه شده است.

کره جنوبی برنامه واکسیناسیون خود علیه ویروس SARS-CoV-2 را که باعث COVID-19 می شود ، همانطور که در فوریه 2021 برنامه ریزی شده بود ، آغاز می کند.

هند به طور ضمنی از ارسال خطوط هوایی چینی به این کشور ممنوع کرده است

پس از سفارش توقف از و به چین ، وزارت هواپیمایی کشوری هند گفت هواپیمایی ها همچنین نباید شهروندان چینی را در هواپیما قبول کرده و وارد کشور آسیای جنوبی شوند.

به گزارش اسپوتنیک ، این اطلاعات توسط تلویزیون هند امروز در تاریخ 28 دسامبر منتشر شده است. رسانه های هند با استناد به منابع بی نام گفتند که این راهنما از سوی دولت مرکزی بیانیه ای غیررسمی در نظر گرفته شده است.

آفریقای جنوبی در سراسر کشور مسدود شده است

مقامات آفریقای جنوبی برای جلوگیری از گسترش شیوع مداوم عفونتهای تنفسی حاد COVID-19 ، از آغاز محاصره سطح 3 ملی که در ساعت 0:00 بامداد 29 دسامبر آغاز شد ، خبر دادند. این در کشوری که هم اکنون بیش از یک سوم کل ویروس های SARS-CoV-2 در این آفریقا را تشکیل می دهد ، بسیار پیچیده است.

اندونزی گردشگران خارجی را به مدت 2 هفته ممنوع می کند

در تاریخ 28 دسامبر ، وزیر امور خارجه اندونزی Retno Marsudi گفت که ورود گردشگران خارجی به کشور برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث COVID-19 می شود ، به مدت دو هفته ممنوع است.

کره جنوبی در حال تمدید پروازهای خود از انگلیس است

در تاریخ 28 دسامبر ، مقامات بهداشتی کره تصمیم گرفتند که ممنوعیت پرواز از انگلیس را به یک هفته افزایش دهند. این اقدام پس از آن انجام شد که کره هفته گذشته سه مورد جدید ویروس SARS-CoV-2 را از انگلیس کشف کرد.

تایلند اولین مرگ خود را بر اثر COVID-19 طی دو ماه به ثبت رساند

در تاریخ 28 دسامبر ، تایلند اولین مرگ خود را در اثر COVID-19 طی نزدیک به دو ماه اعلام کرد و اقدامات برای مهار فعالیت های اوقات فراغت در پایتخت ، بانکوک را اعلام کرد ، در تلاش برای کنترل کنترل جدید شیوع اکنون به بیش از نیمی از استان های سراسر کشور گسترش یافته است.

پسری 3 ساله در ایالات متحده پس از دستیابی به COVID-19 دچار سکته مغزی شد

پزشکان در میسوری اخیراً گزارش دادند که پسربچه ای 3 ساله پس از مثبت بودن برای COVID-19 دچار سکته مغزی شد. آنها می گویند این یک نمایش واقعی از اثرات عصبی مرتبط با COVID-19 است.

روسیه دیپلمات های بلغارستان را اخراج کرد

در تاریخ 28 دسامبر ، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سفیر بلغارستان را احضار کرده است تا اعلام کند دستیار وابسته نظامی وی ، سرهنگ دوم میتکو بوریسوف ، باید ظرف 72 ساعت روسیه را ترک کند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت كه مقامات بلغارستان در اوایل ماه دسامبر همچنین یك وابسته نظامی روس را پس از آنكه دادستان بلغارستان وی را به دست داشتن در فعالیت های جاسوسی در سال 2017 متهم كردند ، اخراج كرد. طرف روسی تأیید كرد كه اخراج دیپلم این کشور از بلغارستان بی دلیل است.

اندونزی 12 اردوگاه آموزشی را که توسط گروه تروریستی Jemaa Islamiya اداره می شود ، افتتاح می کند

در تاریخ 28 دسامبر ، یک مقام اندونزیایی گفت که Densus 88 این کشور 12 سایت آموزش دفاع شخصی برای گروه تروریستی Jemaah Islamiyah در جاوه مرکزی افتتاح کرده است.

رهبر حزب الله هشدار سختگیرانه ای را به اسرائیل فرستاد

رهبر حسن نصرالله گفته است كه انتقام مبارزان حزب الله و ژنرال كاسم سلیمانی را كه در سوریه كشته شد ، ادامه خواهد داد.

آقای نصرالله در مصاحبه ای با کانال خبری المیادین (لبنان) که بیش از چهار ساعت در 27 دسامبر به طول انجامید ، گفت حزب الله تعداد موشک های هدایت دقیق را در سال 2020 دو برابر کرده و این موشک را اعلام کرده است. آتش سوزی این سازمان می تواند به هر هدفی در داخل خاک اسرائیل یا سرزمین های فلسطین اشغال شده توسط اسرائیل اصابت کند.

فنلاند در حال تحقیق درباره حمله سایبری با هدف سیستم رایانه ای پارلمانی است

در تاریخ 28 دسامبر ، مقامات فنلاندی اعلام کردند که به دنبال حمله سایبری به سیستم های رایانه ای قانونگذار فنلاند ، حساب ایمیل برخی از نمایندگان پارلمان در آن کشور به سرقت رفته است.

بیش از 1700 مورد تغییر اقلیم در سال 2020

طبق قانون مرکز تغییرات آب و هوایی در سابین در دانشگاه کلمبیا (ایالات متحده آمریکا) ، در سال 2020 بیش از 1700 مورد مربوط به تغییرات آب و هوایی وجود دارد ، از جمله 1300 مورد در ایالات متحده ثبت شده است.

زمین لرزه های شدید در فیلیپین ، کرواسی

سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) اعلام کرد زمین لرزه ای به بزرگی 5.3 ریشتر منطقه را در 176 کیلومتری شرق-جنوب شرقی استان سارانگانی در فیلیپین در 28 دسامبر لرزاند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *