نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 27/12 حرکت جهان به صبح 27/12

[ad_1]

بیش از 80.6 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان وجود دارد. 8 کشور اروپایی نسخه جدیدی از SARS-CoV-2 را کشف کرده اند

طبق worldometer.info ، از ساعت 6 صبح روز 27 دسامبر (به وقت ویتنام) ، کل دنیا در مجموع 80،642،870 مورد COVID-19 را ثبت کرده است که شامل 1،763،913 مورد مرگ است.

در اروپا ، رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای اروپا ، هانس کلوگه گفت که گزینه VUI-202012/01 در هشت کشور اروپایی از جمله سوئیس و اسپانیا پیدا شده است. در همان زمان ، آقای کلوگه به ​​مردم توصیه کرد اقدامات حفاظتی خود را افزایش دهند. بعداً همان روز ، سوئد و اسپانیا این مورد جدید عفونت را اعلام کردند.

tho-oxi-covid.jpg
قربانی Covid-19 در انگلیس. عکس: سلینا توماس

ایالات متحده نزدیک به 2 میلیون دوز واکسن تزریق کرده است

طبق داده های LED ، تا ساعت 6 صبح روز 27 دسامبر ، در مجموع 400870 آمریکایی بر اثر بیماری COVID جان خود را از دست داده اند ، در حالی که جمعیت این کشور نزدیک به 332 میلیون نفر بوده است. بنابراین به ازای هر 1000 آمریکایی ، بیش از یک نفر در یک بیماری همه گیر زنده نمی ماند.

در همین حال ، تا تاریخ 26 دسامبر ، در مجموع 9،547،925 دوز واکسن توزیع شده و اولین 1،944،585 دوز تزریق شده است.

فرانسه و اسپانیا اولین گروه از پیشگیری از واکسن COVID-19 را دریافت کردند

طبق آژانس فرانسوی AFP ، صبح روز 26 دسامبر ، این کشور اولین دسته واکسن جلوگیری از COVID-19 را از Pfizer / BioNTech دریافت کرد.

در همان روز ، مقامات بهداشتی اسپانیا اعلام کردند که 4 مورد از بیماران آلوده به نوع VUI-202012/01 از ویروس SARS-CoV-2 ایجاد COVID-19 وجود دارد.

روسیه: واکسیناسیون Sputnik V برای افراد بالای 60 سال

وزارت بهداشت روسیه تصمیمی را تصویب کرد که اجازه می دهد افراد بالای 60 سال برای جلوگیری از COVID-19 علیه Sputnik V واکسینه شوند. در همین حال ، آخرین اطلاعات به روز شده در بعد از ظهر 26 دسامبر (به وقت ویتنام) نشان می دهد که تعداد بیماران مبتلا به COVID-19 در روسیه در حال حاضر به بیش از 3 میلیون نفر رسیده است که بیش از 54200 نفر از آنها فوت کرده اند. روسیه در حال حاضر چهارمین کشور آسیب دیده در جهان است.

thu-tuong-nga.jpg
نخست وزیر روسیه M. Mushustin از خط تولید واکسن Sputnik V در سن پترزبورگ بازدید می کند.

ایران ساعات عصر را در 330 شهر تحمیل کرده است

در تاریخ 26 دسامبر ، مقامات ایرانی تصمیم گرفتند در 330 شهر منع رفت و آمد شبانه اعمال کنند که احتمال گسترش COVID-9 کمتر است. این به عنوان تلاش دولت برای محدود کردن تعداد عفونتها و مرگهای ناشی از COVID-19 تلقی می شود.

مقررات منع رفت و آمد که از ساعت 21:00 تا 04:00 روز بعد اجرایی شد ، در 108 شهر در گروه نارنجی برقرار است – به این معنی که خطر شیوع بیماری متوسط ​​است.

اتریش نسبت به موج سوم COVID-19 در اروپا هشدار داد

نخست وزیر اتریش ، سباستین کورز ، که در تلویزیون ORF صحبت می کرد ، در تاریخ 26 دسامبر در مورد موج سوم COVID-19 در سراسر اروپا در سال 2021 هشدار داد ، تعداد عفونت ها و احتمال بازگشت را افزایش داد. معمولاً در تابستان.

در 26 دسامبر ، دولت اتریش قوانین پیشگیری و کنترل COVID-19 را سخت گرفت. بر این اساس ، تنها در صورت وجود دلیل معتبر ، ممکن است به افراد اجازه داده شود محل زندگی خود را ترک کنند. حداکثر تا 17 ژانویه 2021 محدودیت های مواجهه و مسافرت برای مدت 3 هفته اعمال می شود.

ژاپن در حال بررسی بستن مرزهای خود با خارجی ها است

برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 ، دولت ژاپن در حال انجام اقدامات اصلاحی نهایی برای اجرای معیار جدید محرومیت از ورود برای خارجیان از همه کشورها و مناطق است. در سراسر جهان.

ترکیه مقررات مهاجرت را سخت تر می کند

وزیر بهداشت ترکیه ، Fahretin Koca اعلام کرد که تا 28 دسامبر ، تمام خارجیانی که مایل به ورود به این کشور هستند ، باید یک گواهی آزمایش منفی برای ویروس SARS-CoV-2 داشته باشند. 72 ساعت قبل از سوار شدن مسافران به هواپیما. این تصمیم از تاریخ 1 مارس 2021 لازم الاجرا می شود.

آلمان زودتر یک کار واکسیناسیون علیه COVID-19 را آغاز کرد

در تاریخ 26 دسامبر ، ادیث کوئیزالا 101 ساله اولین فردی در آلمان شد که علیه COVID-19 واکسینه شد. این رویداد یک روز قبل از آغاز برنامه رسمی برنامه ریزی واکسیناسیون در آلمان و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) برگزار می شود.

توبیاس کروگر ، که یک خانه سالمندان در ایالت شرقی زاکسن-آنهالت را اداره می کند ، گفت: کویزالا در میان 40 نفر از ساکنان و 10 کارمند در این مرکز است که علیه COVID-19 واکسینه شده اند ، با کمک Pfizer و BioNTech. تولید

آلمان هلند را در فهرست کشورهای در معرض خطر ابتلا به COVID-19 قرار داده است

وزارت امور خارجه آلمان در تاریخ 26 دسامبر اعلام کرد که هلند آلمان را در لیست کشورها و مناطقی که در معرض خطر بالای COVID-19 هستند قرار داده است ، در این موارد 10 روز باید در کلیه موارد از آلمان تا هلند قرار بگیرند.

طبق اعلامیه فوق ، از 29 دسامبر ، مواردی که آلمان از طریق هوایی وارد هلند می شود باید نتایج منفی آزمایش ویروس SARS-CoV-2 را که بیش از 72 ساعت قبل انجام نشده است ، ارائه دهد. زمان ورود این مورد همچنین در مورد مسافرانی که با قطار ، اتوبوس یا کشتی به هلند می رسند نیز صدق می کند.

لائوس واردات غذاهای دریایی از تایلند را ممنوع کرده است

در تاریخ 26 فوریه ، یک گزارشگر آژانس ویتنامی ویتنامی گفت که لائوس به دنبال شیوع جدید COVID-19 در پادشاهی ، واردات غذاهای دریایی از تایلند را به طور موقت ممنوع کرد.

این تیراندازی در ارتباط با جرایم سازمان یافته چهار نفر را در برلین زخمی کرد

در تاریخ 26 دسامبر ، دادستانی فدرال آلمان تایید کرد که تیراندازی در صبح زود در برلین ، منجر به زخمی شدن شدید چهار نفر ، با گروه های جنایتکار سازمان یافته در ارتباط بود. به گفته منابع ، تیراندازی در منطقه کروزبرگ برلین حدود ساعت 4 صبح (به وقت محلی) ، در نزدیکی مقر حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) انجام شده است.

no-sung-duc.jpg
پلیس مسلح در صحنه تیراندازی حضور داشت. عکس: DPA

سه نفر در آتش سوزی قایق ماهیگیری روسی در اسپانیا کشته شدند

در آتش سوزی در قایق ماهیگیری روسی Sveaborg که در بندر لاس پالماس در جزایر قناری اسپانیا لنگر انداخت ، سه نفر کشته شدند.

در 26 دسامبر ، اسپوتنیک گفت که علاوه بر سه نفر در بالا ، چهار نفر دیگر به دلیل مسمومیت با مونوکسید کربن به بیمارستانی در جزیره گران کاناریا منتقل شدند. این آتش سوزی بعد از ظهر 24 دسامبر ، هنگامی رخ داد که آتش سوزی ناگهانی در موتورخانه کشتی Sveaborg لنگر انداخته در بندر لاس پالماس رخ داد.

میانمار 343 کیلوگرم مت را ضبط کرد

نیروهای پیشگیری از مواد مخدر میانمار 343 کیلوگرم متامفتامین مت در منطقه ماندالای کشف و ضبط کردند. در بیانیه ای در تاریخ 26 دسامبر ، هیئت کنترل مرکزی مواد مخدر میانمار (CCDAC) گفت که این دستگیری یک روز قبل در شهر پاتینگی انجام شده است.

راننده کامیون که از محل متواری شده بود ، بعداً همان روز دستگیر شد. علاوه بر این ، مقامات امنیتی مظنون دیگری را دستگیر و تحقیقات را گسترش دادند.

24 کوهنورد بر اثر بارش شدید برف در ایران کشته و گم شدند

در تاریخ 26 دسامبر ، مقامات ایرانی گفتند که حداقل شش کوهنورد پس از بارش شدید برف در کوههای شمال پایتخت این کشور ، تهران کشته و 18 نفر دیگر هنوز ناپدید شده اند.

آتش سوزی در بیمارستان در معالجه بیماران مبتلا به COVID-19 باعث کشته شدن حداقل 7 نفر شد

دست کم هفت نفر در آتش سوزی جدی در یک بیمارستان خصوصی در معالجه بیماران مبتلا به COVID-19 در حومه قاهره ، پایتخت مصر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

بمب ها به طور مداوم در پایتخت افغانستان منفجر می شوند

بامداد 26 دسامبر در انفجارهای بمب جداگانه در کابل ، پایتخت افغانستان ، دست کم چهار نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *