نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 25/12 حرکت کرم جهان 15/12

[ad_1]

رئیس جمهور ترامپ می خواهد تحقیقات ویژه ای برای روشن شدن نتایج انتخابات انجام شود

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، ایده ای را که قبلاً در مورد تعیین “دادستان ویژه” برای تحقیق در مورد ادعاهای تقلب در انتخابات ذکر کرد ، تکرار کرد.

آقای ترامپ در حساب شخصی خود در توییتر در تاریخ 24 دسامبر با کسانی مخالفت کردند که انتصاب زودهنگام دادستان ویژه برای تحقیق در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در ایالات متحده “غیرضروری” بودند. . رئیس کاخ سفید نیز اظهارات خود را تکرار کرد و گفت: این تقلبی ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود.

122420-trum-cong-to-vien.jpg
رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ

دموکرات ها با معرفی بایدن برای هدایت پنتاگون مخالفت می کنند

بسیاری از دموکرات ها پیام های آشکار یا ضمنی ارسال کرده اند که از انتخاب جو بایدن رئیس جمهور منتخب به عنوان ژنرال 4 ستاره لوید آستین به عنوان رئیس پنتاگون پشتیبانی نمی کند.

انگلیس و اتحادیه اروپا به توافقنامه تجاری و امنیتی پس از Brexit دست یافتند

صبح روز 24 دسامبر (همان روز به وقت ویتنام) ، انگلیس و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) اعلام کردند که به طور رسمی به یک توافق تجاری پس از Brexit رسیده اند. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، این توافق را ستود و آن را به عنوان یک سند تاریخی دانست و قول داد که برای اجرای آن از اوایل سال آینده تلاش کند.

انگلیس و اتحادیه اروپا می خواهند توافق نامه تجارت پس از Brexit به موقع لازم الاجرا شود

نخست وزیر بوریس جانسون در حالی که اعلام کرد انگلیس قوانین مرزی و مناطق ماهیگیری را بازسازی کرده است ، از “بزرگترین معامله تجاری” با اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در 24 دسامبر استقبال کرد.

روسیه قول داده است که برای ایجاد ثبات در وضعیت جهان تلاش کند

در یک مصاحبه مطبوعاتی با وابستگان ارتش خارجی در 24 دسامبر ، رئیس ستاد نیروهای مسلح روسیه ، والری گراسیموف ، معاون اول وزیر دفاع ، تأیید کرد که مسکو تلاش خود را برای تثبیت وضعیت افزایش می دهد. و نیروهای مسلح را توسعه دهند ، اما در یک مسابقه گران قیمت تسلیحاتی شرکت نخواهند کرد.

روسیه با تحریم های آمریکا علیه پروژه Nord Stream مخالف است 2

در 24 دسامبر ، كرملین اعلام كرد كه تحریم های جدید آمریكا علیه پروژه Nord Stream 2 می تواند مانع از اتمام خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان شود.

ایران با اتهامات رئیس جمهور آمریکا در مورد حمله به منطقه سبز در عراق مخالف است

در تاریخ 24 دسامبر ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ادعاهای آمریکا مبنی بر حمله موشکی تهران به سفارت آمریکا در بغداد ، عراق ، در آخر هفته را تکذیب کرد.

اولین رئیس جمهور زن مولداوی سوگند یاد کرد

در 24 دسامبر ، خانم مایا ساندو به عنوان اولین رئیس جمهور زن مولداوی سوگند یاد کرد.

آبه شینزو ، نخست وزیر پیشین ژاپن از مردم عذرخواهی می کند

در 24 دسامبر ، آبه شینزو ، نخست وزیر سابق ژاپن به دلیل ارائه گزارش های نادرست به شورای ملی به دلیل ادعاهایی که گروه سیاسی وی عدم شفافیت را دست کم گرفته است ، عذرخواهی کرد. حزب طرفداران وی را دعوت کرد.

abe-28820e.jpg
نخست وزیر سابق ژاپن آبه شینزو

پارلمان گرجستان کابینه جدید را تصویب کرد

طی جلسه ویژه ای در 24 دسامبر ، پارلمان گرجستان به تصویب کابینه جدید به ریاست نخست وزیر جورجی گاهاریا رأی داد. با این حال ، فقط اعضای حزب حاکم رویای گرجستان در این رای گیری شرکت کردند.

کابینه جدید با 85 رأی موافق ، بیش از حداقل 76 رأی مورد نیاز در آیین نامه 150 کرسی مجلس شورای ملی به تصویب رسید. قابل ذکر است که کابینه فقط یک وزیر جدید ، وزیر دادگستری گوچا لورتکیپانیدزه را دریافت کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد افزایش سطح یارانه ها در بسته حمایتی را تأیید نکرد

در 24 دسامبر ، جمهوری خواهان در کنگره ایالات متحده تلاش برای تنظیم بسته تخفیف COVID-19 را به درخواست دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، مسدود کردند.

آکسفورد / AstraZeneca متقاضی مجوز واکسن در انگلستان است

دانشگاه انگلیس آکسفورد و شرکت دارویی AstraZeneca برای تأیید واکسن COVID-19 برای عفونتهای حاد تنفسی ، که دو کشور با هم تولید می کنند ، به مقام بهداشت انگلستان مراجعه کرده اند.

فرانسه توزیع واکسن های Pfizer / BioNTech را تأیید می کند

آژانس کنترل سلامت فرانسه (HAS) در 24 دسامبر اعلام کرد که گردش واکسن برای پیشگیری از عفونت های حاد تنفسی COVID-19 را که توسط دو شرکت دارویی آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان تهیه شده است ، تأیید کرده است. .

آفریقا نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 را گزارش کرده است که به نظر می رسد در نیجریه ظاهر می شود

در 24 دسامبر ، جان Nkengasong ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آفریقا (CDC آفریقا) ، اعلام کرد که به نظر می رسد نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث COVID-19 می شود ، در نیجریه ظاهر می شود. .

این اطلاعات پس از آن اعلام می شود که انگلستان و آفریقای جنوبی انواع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 را با توانایی آلوده سازی سریعتر اعلام کرد و باعث شد بسیاری از کشورها محدودیت های جدید سفر را ایجاد کرده و در بسیاری از بازارها آشفتگی ایجاد کنند.

پرتغال 3 نوع جدید از ویروس SARS-CoV-2 کشف کرده است

در 23 دسامبر ، موسسه ملی بهداشت به نام دکتر ریكاردو خورخه (INSA) از پرتغال اعلام كرد كه دانشمندان 3 نوع جدید از ویروس SARS-CoV-2 را در طی شیوع COVID-19 كشف كرده اند. دو نفر در این کشور

آلمان برای اولین بار نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 را از انگلستان کشف کرده است

در 24 دسامبر ، سخنگوی مقام بهداشت ایالتی آلمان در بادن-وورتمبرگ تایید کرد که یک زن در حومه شهر به یک نوع جدید از ویروس SARS-CoV-2 آلوده شده است که اخیراً در انگلیس کشف شده است.

رئیس جمهور فرانسه علائم COVID-19 را ندارد ، به قرنطینه احتیاج نیست

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، پس از دقیقاً یک هفته مثبت بودن SARS-CoV-2 ، از علائم COVID-19 راحت شد.

تایلند کنترل منطقه بندی را اعمال می کند

مرکز تایلندی برای وضعیت اپیدمی COVID-19 (CCSA) در 24 دسامبر اعلام کرد که این کشور محاصره ملی را انجام نخواهد داد ، اما بر اساس تعداد و گستردگی موارد ، آن را به چهار منطقه کنترل تقسیم کرد. عفونت های جدید در استان ها.

اسرائیل سومین محاصره ملی را اعلام کرد

در 24 دسامبر ، اسرائیل اعلام کرد که ظرف دو هفته از 27 دسامبر محاصره ملی را اعمال خواهد کرد. این سومین محاصره در اسرائیل است که هدف آن جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 ، تنها چند روز پس از آغاز برنامه واکسیناسیون توسط این کشور است.

سیدنی هنوز برای برگزاری سال نو آتش بازی برگزار می کند

گلدیس برجیکلیان ، نخست وزیر نیو ساوت ولز (NSW) در 24 دسامبر اعلام کرد که علیرغم انفجار COVID-19 در حومه شمالی سیدنی ، آتش بازی شب سال نو در 31 دسامبر در سیدنی همچنان برگزار می شود ، و توصیه کارشناسان بهداشت برای لغو این رویداد.

فوکوشیما به دلیل اپیدمی COVID-19 در حال کند شدن است

شرکت برق توکیو (TEPCO) ، که نیروگاه هسته ای فوکوشیما را اداره می کند ، در 24 دسامبر گفت که تمیز کردن لاشه هواپیما به دلیل همه گیری آهسته COVID-19 به مدت یک سال به تأخیر می افتد. برنامه ریزی برای استقرار تجهیزات تخصصی

تمدید قرارداد بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020

در تاریخ 24 دسامبر ، کمیته برگزاری المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 اعلام کرد که با همه 68 حامی مالی محلی به طور اصولی به توافق رسیده است ، زیرا این دو رویداد ورزشی به دلیل اثرات بیماری التهابی حاد مجاری تنفسی به مدت 1 سال به تعویق افتاد. کووید -19.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *