نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 24/12 حرکت جهان در صبح 24/12

[ad_1]

انگلیس و اتحادیه اروپا رسماً در مورد Brexit به توافق رسیدند

اسکای نیوز به نقل از منابع دولت انگلیس اعلام کرد انگلیس و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به توافق رسیده اند که انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کنند (به نام Brexit). این خبر شگفت آور تلقی می شود ، زیرا یک هفته قبل از مهلت Brexit ، Brexit بدون معامله یک سناریوی بسیار محتمل تلقی می شود ، زیرا دو کشور هنوز نظرات متفاوتی دارند.

برای اینکه توافقنامه از 1 ژانویه 2021 لازم الاجرا شود ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا ابتدا مفاد توافقنامه را تصویب می کنند و سپس در صورت کافی برای تصویب به پارلمان اروپا (EP) منتقل می شوند. زمان.

122320-brexit.jpg
رئیس کمیسیون اروپا (EC) اورسولا فون در لاین (سمت راست) و نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون در جلسه ای در بروکسل ، بلژیک در 9 دسامبر 2020.

اپیدمی COVID-19 با بیش از 78.7 میلیون مورد در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است

براساس Worldometers.info ، به روز شده در ساعت 6 صبح روز 24 دسامبر (به وقت ویتنام) ، تعداد کل موارد COVID-19 در سراسر جهان 78،769،613 است که از این تعداد 1،731،738 نفر فوت کرده اند.

اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، مانند ایالات متحده ، هند و برزیل ، توسعه پیچیده ای داشته و به طور گسترده ای گسترش یافته است ، به طوری که در بسیاری از کشورها ، به ویژه در اروپا ، موارد کاکائو آلوده شده است. پس از آنکه تعدادی از کشورها با شیوع جدیدی روبرو شدند ، اپیدمی های اضطرابی در برخی از نقاط جهان دوباره ظهور کردند.

قابل توجه است که پس از ثبت اولین موارد مثبت ویروس SARS-CoV-2 در یک مرکز تحقیقاتی ، بیماری همه گیر COVID-19 به طور رسمی در تمام قاره های کره زمین گسترش یافته است. در 21 دسامبر شیلی در قطب جنوب.

اسرائیل می خواهد روابط خود را با پنجمین کشور مسلمان به سرعت عادی کند

وزیر همکاری منطقه ای اسرائیل در 23 دسامبر در مصاحبه با تلویزیون Ynet گفت که هدف این کشور رسمی کردن روابط با پنجمین کشور مسلمان در دوران ریاست جمهوری است. دونالد ترامپ آمریکایی هنوز در سمت خود است.

VUI-202012/01 بیش از 40 کشور را برای سفر به انگلستان محدود می کند

از زمانی که انگلیس از کشف نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، VUI-202012/01 خبر داد ، بیش از 40 کشور در سراسر جهان

bien-the-virus-moi-anh.jpg
مردم برای جلوگیری از عفونت با COVID-19 در لندن ، انگلیس ، در 21 دسامبر سال 2020 ماسک می زنند.

سفر با این کشور را محدود کنید تا از گسترش سریع COVID-19 جلوگیری کند.

در حال بررسی دامنه شدیدترین محدودیت ها است

در 23 دسامبر ، رابرت جنریک ، وزیر مسکن انگلیس ، گفت که دولت انگلستان در حال بررسی طرحی برای گسترش دامنه شدیدترین محدودیت ها در کنترل اپیدمی COVID-19 در متن نسخه جدید ویروس SARS است. -CoV-2 همچنان در حال گسترش است.

دو مورد جدید از عفونت ویروس SARS-CoV-2 در هنگ کنگ کشف شده است

در 23 دسامبر ، مرکز حفاظت از سلامت هنگ کنگ (CHP) اعلام کرد که دو مورد جدید آلودگی با نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 را ثبت کرده است که باعث التهاب مجاری هوایی COVID-19 می شود.

مالزی در حال سفارش دادن 6.4 میلیون دوز واکسن روسی Sputnik V است

رویترز به نقل از وزیر علوم ، فناوری و نوآوری مالزی در 23 دسامبر ، مالزی در حال مذاکره با روسیه برای سفارش 6.4 میلیون واکسن Sputnik V علیه COVID-19 است.

روسیه استفاده از دارونما را در آزمایش واکسن Sputnik V متوقف کرد

در 23 دسامبر ، موسسه تحقیقاتی Gamaleya در مسکو ، اولین تولید کننده واکسن برای جلوگیری از عفونت های حاد تنفسی ، COVID-19 ، داوطلبان را برای شرکت در آزمایش های نهایی اعلام کرد. بافت بزرگتر واکسن Sputnik V دیگر دارونما دریافت نخواهد کرد.

شیلی ، مکزیک زمان واکسیناسیون علیه COVID-19 را اعلام کرده است

در 23 دسامبر ، رئیس جمهور شیلی ، سباستین پینرا اعلام کرد که این کشور به محض دریافت اولین دسته واکسن ها ، برنامه واکسیناسیون COVID-19 را آغاز می کند ، این یک مطالعه مشترک توسط شرکت مشترک Pfizer / BioNtTech ایالات متحده و آلمان است. توسعه.

رئیس جمهور پینیرا گفت که اولین دسته 10 هزار دوز واکسن صبح 24 دسامبر وارد شیلی می شود و اندکی پس از آن برنامه واکسیناسیون با کارمندان بهداشت در مناطق La Araucania ، Biobío و Magallanes که سخت ترین آسیب را دارند ، آغاز می شود. از بیماری همه گیر COVID-19 و همچنین چندین بیمارستان در سانتیاگو پایتخت.

امارات متحده عربی واکسیناسیون مردم را آغاز کرده است

در 23 دسامبر ، دولت امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) اعلام کرد که این کشور برنامه ای را برای واکسیناسیون افراد در برابر عفونت های حاد تنفسی COVID-19 ارائه داده است.

تایلند با قاطعیت با وضعیت “منفجر شدن قیمت” ماسک ها برخورد کرده است

در 23 دسامبر ، یورین لاکساناویسیت ، معاون نخست وزیر و وزیر تجارت تایلند ، نسبت به وضعیت افزایش قیمت ماسک بازرگانان کنار جاده ای هشدار داد. یورین لاكساناویسیت ، معاون نخست وزیر ، در بیانیه ای تأیید كرد: “از این پس ، تمام ماسك های پزشکی باید با واحد 2.5 بات (حدود 0.083 دلار) در هر واحد فروخته شود. برای کسانی كه آنها را نقض می كنند می توان به جریمه نقدی یا حبس تعزیری پرداخت.”

تعداد موارد جدید COVID-19 به شدت جهش کرد ، جمهوری چک وضعیت اضطراری خود را تجدید کرد

در 23 دسامبر ، دولت چک وضعیت اضطراری خود را تمدید کرد و محدودیت های شدیدتری را از جمله تعطیلی فروشگاه ها اعلام کرد ، زیرا تعداد موارد جدید COVID-19 به شدت افزایش می یابد. برگرد

مصر موج دوم شیوع COVID-19 را مشاهده کرد

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در 23 دسامبر ، وزیر بهداشت مصر هلا زاید اعلام کرد که این کشور در حال حاضر شاهد موج دوم شیوع COVID-19 است. وزیر بهداشت مصر همچنین به مردم توصیه کرد در صورت عفونت به نزدیکترین بیمارستان مراجعه کنند. لیست بیمارستان های قرنطینه شده در هر استان یا شهرستان منتشر خواهد شد.

رئیس جمهور اندونزی در حال تلفیق کابینه خود است

در 23 دسامبر ، 6 وزیر جدید و 5 معاون وزیر جدید وزارتخانه ها و سازمان های اندونزی با حضور رئیس جمهور جوکو ویدودو کار خود را آغاز کردند. مراسم تحلیف یک روز پس از امضای حکم رئیس جمهور ویدودو برای تقویت کل دستگاه های دولتی برای دوره 2019-2024 برگزار می شود.

رومانی پارلمان جدیدی دارد

طبق رادیو بین المللی رومانی ، مجلس ملی این کشور در اولین جلسه خود در 22 دسامبر و پس از انتخابات عمومی 6 دسامبر کار خود را آغاز کرد.

نخست وزیر سابق لودوویچ اوربان با حمایت حزب لیبرال ملی (PNL) ، اتحاد USR-PLUS و اتحادیه ملی دموکراتیک مجارستان در رومانی (UDMR) عملکرد بهتری نسبت به سوسیال دموکراتها داشته است. (PSD) آلفرد سیمونیس رئیس مجلس نمایندگان می شود. علاوه بر این ، وزیر دارایی سابق آنکا دراگو ، نامزد اتحاد USL-PLUS ، با حمایت PNL و UDMR ، به عنوان رئیس مجلس سنا انتخاب شد.

نخست وزیر مولداوی استعفا داد

یون چیکو نخست وزیر مولداوی در 23 دسامبر استعفا داد ، اما دلیلی برای تصمیم گیری ارائه نداد. آقای Chicu قبل از انتخاب نخست وزیر توسط شورای ملی در نوامبر 2019 پیش وزیر دارایی مولداوی آورده شد. اوایل این ماه ، آقای Chicu آزمایش مثبتی برای ویروس SARS-CoV-2 انجام داد.

کلمبیا دو دیپلمات روسی را به اتهام جاسوسی از کشور اخراج کرد

در 22 دسامبر ، رسانه های کلمبیا گزارش دادند که دولت این کشور دو دیپلمات روسی را که متهم به اطلاعات بودند ، اخراج کرده است. مقامات کلمبیایی گفتند که آنها فعالیتهایی “ناسازگار” با مفاد کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک انجام داده اند ، اما جزئیات دلایل استعفا این دو دیپلمات روسی را اعلام نکردند. .

سپس ، در تاریخ 23 دسامبر ، وزارت خارجه روسیه از اخراج دو دیپلمات کلمبیایی در واکنش به اقدامات بوگوتا خبر داد.

آتش سوزی در مرکز پناهندگان در بوسنی و هرزگوین

در 23 دسامبر ، آتش سوزی در مرکزی 1200 مهاجر در شمال غربی بوسنی و هرزگوین رخ داد. علت آتش سوزی مشخص نشده است ، اما مشخص است که آتش سوزی در منطقه انبار روغن و ژنراتور ایجاد شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *