نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 23/12 حرکت جهان در صبح 23/12

[ad_1]

آقای جو بایدن واکسن COVID-19 را به طور زنده از تلویزیون تزریق کرد

برای افزایش اعتماد مردم به واکسن COVID-19 ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن در 21 دسامبر واکسینه شد و آن را به طور مستقیم از ایالت زادگاه خود دلاور پخش کردند.

طبق گزارش نیویورک تایمز (NYT) ، آقای جو بایدن توسط Pfizer و BioNTech در بیمارستان کریستینا در نیوآرک ، دلاور ، با COVID-19 واکسینه شد.

joe-biden-tiem-vaccine.jpg
آقای جو بایدن واکسن COVID-19 را به طور زنده از تلویزیون تزریق کرد

پرزیدنت ترامپ برای صدور بسته نجات COVID-19 به ارزش نزدیک به 900 میلیارد دلار امضا کرده است

کاخ سفید در 22 دسامبر اعلام کرد که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، کمک مالی 892 میلیارد دلاری امضا کرده است تا میلیون ها آمریکایی و مشاغل را که به شدت تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند ، انگیزه دهد. COVID-19 همچنین فعالیتهای دولت فدرال را تا سپتامبر 2021 تأمین می کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده به تحقیق در مورد ادعاهای دخالت در فعالیت های CDC ادامه می دهد

در 21 دسامبر ، یک کمیته فرعی مجلس نمایندگان ایالات متحده ، تحت کنترل دموکرات ها ، نامه ای را درخواست کرد و از مقامات ارشد پزشکی در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور خواست اسناد مربوط به حادثه ادعایی را ارائه دهد. مداخله سیاسی در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC).

کالیفرنیا (ایالات متحده) اولین سناتور آمریکای لاتین را خواهد داشت

فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، در 22 دسامبر گفت که الکس پادیلا را برای تکمیل دوره سناتوری معاون تازه انتخاب شده کامالا هریس به سنای ایالات متحده معرفی خواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه قانونی را امضا می کند که به رئیس جمهور سابق اجازه می دهد سناتور زندگی شود

در 22 دسامبر ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه قانونی را امضا کرد که به روسای جمهور سابق اجازه می دهد پس از ترک کرملین سناتور زندگی شوند.

قانون جدید فوق الذکر به رئیس جمهور اجازه می دهد تا 30 سناتور در شورای فدرال (یعنی سنای روسیه) منصوب کند و در پایان دوره ریاست جمهوری سناتور شود.

روسیه از تحریم های جدید آمریکا انتقاد کرده است

در 22 دسامبر ، روسیه با انتقاد از تحریم های جدید ایالات متحده ، آن را “تحریک” جدید خواند. پیش از این ، در تاریخ 21 دسامبر ، واشنگتن لیستی از شرکت های چینی و روسی را منتشر کرد که به نظر می رسد با ارتش آن کشورها ارتباط برقرار دارند و خرید آنها در کالاها و فن آوری های مختلف آمریکایی محدود خواهد بود. پکن همچنین بیانیه ای علیه اقدام جدید واشنگتن صادر کرد.

بلومبرگ: اتحادیه اروپا از امتیاز دادن به انگلیس در زمینه ماهیگیری امتناع می ورزد

در تاریخ 22 دسامبر ، بلومبرگ نیوز به نقل از دو مقام اظهار داشت که اتحادیه اروپا پیشنهاداتی را که انگلیس در مورد موضوع ماهیگیری داده بود ، یکی از دو مانع اصلی در مذاکرات ، رد کرده است. سیستم دو جانبه در آینده

سایر کشورهای شرکت کننده در برجام مصمم به دفاع از توافق هسته ای هستند

در 21 دسامبر ، وزرای خارجه ایران و کشورها از جمله انگلستان ، فرانسه ، روسیه ، چین و آلمان با صدور بیانیه مشترکی بر اهمیت روند اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کردند. برای محافظت از برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA – نام رسمی توافق هسته ای 2015).

WHO برای گفتگو در مورد استراتژی علیه ویروس جدید SARS-CoV-2 ملاقات می کند

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است که جلسه کشورهای عضو را تشکیل می دهد تا درباره استراتژی های مبارزه با ویروس جدید SARS-CoV-2 VUI-2020/12/01 بحث کند. میزان آلودگی 70٪ بیشتر از سویه اصلی است که اخیراً در انگلیس کشف شده است.

بدهی دولت انگلیس به دلیل قیمت ضد کوید COVID-19 همچنان در حال افزایش است

طبق آژانس آمار انگلیس ، بدهی دولت در ماه نوامبر به 31.6 میلیارد پوند (41.8 میلیارد دلار) رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته یک رکورد است. به گفته کارشناسان ، روند صعودی بدهی دولت در ماه های آینده معکوس نخواهد شد ، زیرا دستورات محدود کننده کنترل اپیدمی COVID-19 بسیاری از شرکت ها را مجبور به تعطیلی می کند.

قطب جنوب اولین موارد COVID-19 را ثبت کرد

قطب جنوب دیگر تنها قاره ای نیست که تحت تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 قرار گرفته است. این قاره اولین موارد آلودگی به ویروس SARS-CoV-2 را به ثبت رسانده است.

BioNTech می تواند در مدت شش هفته واکسنی را علیه نسخه جدید تولید کند

در 22 دسامبر ، آقای Ugur Sahin ، بنیانگذار شرکت دارویی BioNTech آلمان ، اعلام کرد که واکسن COVID-19 ، که توسط شرکت آمریکایی و شرکت دارویی Pfizer ساخته شده است ، مقاومت بالایی در برابر متغیرها دارد. نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 به تازگی در انگلیس کشف شده است و در صورت لزوم ، این شرکت می تواند ظرف شش هفته واکسن این نوع واکسن تولید کند.

pfizer-biontech.jpg
واکسن COVID-19 Pfizer / BioNTech

کمپانی های داروسازی در تلاشند واکسن را با نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 آزمایش کنند

کمپانی های دارویی مانند BioNTech در آلمان و Moderna در ایالات متحده در تلاشند واکسن COVID-19 خود را با نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 که در انگلیس یافت می شود ، آزمایش کنند و این آخرین چالش در مسابقه کنترل است. بیماری.

مالزی توافق نامه ای برای خرید 6.4 میلیون دوز واکسن AstraZeneca امضا کرده است

در 22 دسامبر ، محی الدین یاسین ، نخست وزیر مالزی گفت که این کشور توافق نامه ای برای خرید 6.4 میلیون دوز واکسن COVID-19 امضا کرده است که توسط AstraZeneca انگلیس ساخته شده و در آخرین مراحل مذاکرات با چین است. و روسیه برای سفارش بیشتر.

فرانسه ممنوعیت سفر خود به انگلیس را کاهش داده است

در بیانیه نخست وزیر فرانسه در 22 دسامبر گفته شده که این آزمایشات باید از نوعی باشد که بتواند نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 را که در انگلستان ظاهر شده است ، تشخیص دهد. علاوه بر این ، اتباع انگلستان یا اتباع کشور های سوم مقیم فرانسه یا اتحادیه اروپا می توانند در صورت منفی بودن آزمون ، از انگلستان وارد فرانسه شوند یا از آن عبور کنند. شهروندان انگلیس یا افرادی که با شغل وکالت یا دلایل دیگر از انگلستان به کشورهای ثالث می آیند نیز در صورت منفی بودن نتایج آزمون ، حق ورود به فرانسه را دارند. قوانین جدید تا 6 ژانویه 2021 لازم الاجرا می شود.

انگلیس به دنبال به حداقل رساندن اختلالات بین کشورها است

در 21 دسامبر ، سخنگوی نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون گفت این کشور در حال همکاری نزدیک با کشورها است تا پس از ممنوعیت بازدیدکنندگان و کالاها از برخی کشورها ، اختلالات سفر را به حداقل برساند. از انگلستان به دلیل کشف نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 عامل COVID-19 در آن کشور.

کره جنوبی اقدامات پیشگیرانه ای را برای جلوگیری از شیوع COVID-19 قبل از 2021 جدید انجام داده است

چون زی زی کون ، نخست وزیر کره جنوبی در 22 دسامبر در جلسه کمیته پیشگیری و کنترل سیاست مرکزی آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کره (KDCA) ، گفت نخست وزیر کره جنوبی سیاست ویژه ای را برای تقویت پیشگیری از اپیدمی اعمال می کند. در پایان سال جدید برای جلوگیری از گسترش شدید بیماری همه گیر COVID-19 در جامعه.

کره متعهد است واکسیناسیون به موقع واکسن COVID-19 را انجام دهد

مون جائه این ، رئیس جمهور کره جنوبی در 22 دسامبر گفت که این کشور کار خوبی انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که واکسیناسیون جمعیت علیه COVID-19 خیلی دیر نیست.

تایلند خواستار آزمایش بیش از 1000 نفر درگیر در شیوع Samut Sahon شده است

مقامات تایلند در تلاش برای خاموش کردن بزرگترین شیوع این کشور ، بیش از 1000 نفر را در سراسر کشور فراخوانده اند که از 1 تا 18 دسامبر از یک بازار بزرگ غذاهای دریایی در استان ساموت سهون ، نزدیک پایتخت بانکوک بازدید کنند. اخیراً مجبور به مراجعه به مراکز بهداشتی برای آزمایش ویروس SARS-CoV-2 شده اند.

قرقیزستان و هنگ کنگ تعطیلات سال نو را محدود می کنند

در 22 دسامبر ، مقامات قرقیزستان و هنگ کنگ ، چین تصمیم گرفتند برای جلوگیری از شیوع همه گیر COVID-19 در عفونت های حاد تنفسی ، مشارکت مردم در جشن های سال نو را محدود کنند.

خطر اسرائیل برای برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در دو سال گذشته

اسرائیل ممکن است مجبور شود چهارمین دوره انتخابات سراسری خود را طی دو سال پس از توافق نکردن بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بنیان رهبر حزب سفید و سفید و بنی گانز وزیر دفاع ، شریک اصلی ائتلاف حاکم برگزار کند. وقتی آخرین مهلت تصویب نیمه شب 22 دسامبر است ، با بودجه موافقت نمی کنید.

FSB ادعاهای نادرست سیاستمدار مخالف ، ناوالنی را رد می کند

در تاریخ 21 دسامبر ، آژانس امنیتی فدرال روسیه (FSB) اطلاعات جدید الکسی ناوالنی ، سیاستمدار مخالف را در شبکه های اجتماعی برای تماس تلفنی بین او و یک شخص ارائه داد. یک افسر FSB بود و اظهار داشت FSB در مسمومیت آقای ناوالنی نقش داشته است.

چین كتاب سفید درباره حمل و نقل را منتشر كرد

در 22 دسامبر ، چین با انتشار مجدد كتاب سفید ، مجدداً بر تلاش خود برای توسعه یك شبکه حمل و نقل چند بعدی و جامع كه هوشمند ، ایمن و “سبز” است ، تلاش می كند تا رهبر شود. جنسیت در این زمینه

رومانی اولین رئیس جمهور زن سنا را دارد

در 21 دسامبر ، در اولین جلسه عمومی مجلس شورای ملی ، سنای جدید رومانی آنکا دراگو وزیر دارایی سابق را به عنوان رئیس مجلس سنا انتخاب کرد.

هیئت اسرائیلی با اولین پرواز تجاری خود وارد مراکش شد

در 22 دسامبر ، یک هیئت اسرائیلی به رهبری مایر بن شبات مشاور امنیت ملی اسرائیل و داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جارد کوشنر مشاور اولین پرواز تجاری مستقیم بین اسرائیل را آغاز کردند. مراکش ، پس از توافق دو کشور برای عادی سازی روابط با واسطه ایالات متحده.

تلفن خبرنگاران الجزیره با نرم افزار ردیابی نصب شد

پس از یک ماه تحقیق ، یک ناظر امنیت سایبری کانادایی گفت که تلفن های همراه ده ها روزنامه نگار که در کانال تلویزیونی الجزیره قطر کار می کردند ، به صورت غیرقانونی و بصورت آنلاین قابل دسترسی بوده است. سیستم ردیابی الکترونیکی پیچیده.

کره جنوبی در حال تغییر مقررات مربوط به ویزا برای مهاجران مطلقه دارای فرزند است

وزارت دادگستری کره اعلام کرده است مهاجرانی که پس از طلاق یا مرگ همسر کره ای پدر و مادر تنها می شوند ، حتی پس از بزرگسالی فرزندان خود می توانند در کره بمانند. این وزارتخانه در بالا گفت این اشخاص واجد شرایط ویزای اقامت F-2 خواهند بود.

ایالات متحده سومین مظنون سقوط هواپیمای سال 1988 را متهم کرده است.

در 21 دسامبر ، وزارت دادگستری ایالات متحده رسماً سومین مظنون بمب گذاری هواپیمایی پان آم (ایالات متحده) را بر فراز شهر لاکربی ، اسکاتلند ، انگلستان متهم کرد. بریتانیا ، 1988

عراق مظنونان حمله به منطقه سبز در بغداد را دستگیر کرد

در 21 دسامبر ، نخست وزیر عراق مصطفی الکاظمی اعلام کرد که مقامات این کشور تعدادی مظنون را در حمله اخیر به منطقه سبز که در مرکز بغداد ، به شدت محافظت شده است ، دستگیر کردند.

چین بیمار آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی H5N6 را تایید کرده است

بر اساس گزارشی که در 21 دسامبر منتشر شد ، این مرکز اعلام کرد بیمار به ویروس H5N6 در یک بازار پرندگان زنده در محله Ninh Vienna از Vinh Chau آلوده بوده و آزمایش ویروس H5N6 مثبت را در تاریخ 19/12 نشان داده است. بیمار در حال حاضر در یک ناحیه فعال درمانی در بیمارستان Ninh Vien تحت درمان است ، از نظر سلامتی پایدار است ، اما هنوز هم به تهویه مکانیکی نیاز دارد.

تعیین علت آتش سوزی فاجعه بار جنگل در سیچوان چین

مقامات در استان سیچوان (چین) در تاریخ 21 دسامبر نتایج تحقیقات در مورد فاجعه آتش سوزی در جنگل در این استان را در مارس 2020 اعلام کردند که منجر به کشته شدن 19 نفر شد ، علت آن شوک الکتریکی بود.

گزارش تحقیق نشان داد که بسیاری از عوامل طبیعی مانند وزش باد شدید و جهت باد مسئول شوک الکتریکی ، احتراق و گسترش آتش سوزی های جنگل هستند. با این حال ، در این گزارش همچنین به عامل انسانی اشاره شده است که باعث خسارات زیادی در زندگی و مواد در این فاجعه شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *