نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 22/12 حرکت جهان به صبح 22/12

[ad_1]

بیش از 77.6 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان وجود دارد. ذهن به اروپا بازگشت

براساس Worldometers.info ، به روز شده در ساعت 6 صبح در 22 دسامبر (به وقت ویتنام) ، تعداد کل موارد COVID-1 در سراسر جهان 77635،767 مورد است که از این تعداد 1،707،497 نفر فوت کرده اند.

ایالات متحده همچنان با 18،425،166 مورد ، 326،312 مرگ و 151،559 مورد جدید در یک روز گذشته با همه گیرترین کشور تحت تأثیر همه گیری قرار دارد. در مکان دوم جهان هند با 10،075،422 مورد و 146،145 مرگ است.

در اروپا ، از آنجایی که انگلستان نوع جدید VUI-2020/12/01 از ویروس SARS-CoV-2 را کشف کرد ، 70 درصد سرعت انتشار آن نسبت به سویه اصلی بیشتر است ، جدا از مواردی که در انگلیس و دانمارک یافت می شود ، 9 مورد ، پرونده 1 ایتالیا ، 1 پرونده هلند و 2 پرونده استرالیا با گزینه جدید VUI-2020/12/01.

سازنده واکسن روسی Sputnik V تفاهم نامه همکاری با Astrazeneca امضا کرده است

مرکز تحقیقات گامالیا (روسیه) ، AstraZenecca (تعهد مشترک انگلیس و سوئد) ، به همراه صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) و شرکت دارویی R-Pharm در تاریخ 21/12 تفاهم نامه همکاری در زمینه مبارزه با COVID-19 را امضا کردند.

به گفته مدیر مرکز Gamalea ، آقای الكساندر گینزبورگ ، آزمایش بالینی واكسن Sputnik V با واكسن AstraZeneca به زودی انجام می شود. این فرآیند سرمایه گذاری و زمان زیادی نخواهد برد ، زیرا هر دو مدل واکسن از یک فناوری مشابه استفاده می کنند.

واکسن Sputnik V روسیه به طور موثری از ویروس جدید SARS-CoV-2 در انگلیس جلوگیری می کند

مقامات بهداشت انگلیس هفته گذشته اعلام کردند که نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 باعث ایجاد عفونت های حاد تنفسی (COVID-19) در اروپا شده است. این نوع 70٪ مسری تر از نسخه اصلی است.

122120-nga-vaccine-sputnik.jpg
واکسن Spuntnik-V ، توسط روسیه مورد مطالعه و توسعه قرار گرفت. عکس: RIA Novosti

سازمان دارویی اروپا واکسن Pfizer / BioNTech را تأیید می کند

در 21 دسامبر ، آژانس دارویی اروپا (EMA) واکسن COVID-19 را برای پیشگیری از عفونت های حاد تنفسی ، که به طور مشترک توسط Pfizer و BioNTech آلمان ساخته شد ، تصویب کرد و زمینه را برای اتحادیه فراهم کرد. اروپا (اتحادیه اروپا) در حال توسعه طرحی برای گسترش واکسن COVID-19 در سراسر اتحادیه طی چند روز آینده است.

قیمت واکسن COVID-19 از شرکت Pfizer / BioNTech ، فروخته شده در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا (EU) برای هر دوز واکسن COVID-19 که توسط Pfizer / BioNTech تهیه شده است ، قیمت 15.5 یورو (18.9 دلار) را در نظر گرفته است.

سنگاپور اولین گروه واکسن COVID-19 را دریافت کرد

در تاریخ 21 دسامبر ، سنگاپور اولین گروه واکسن COVID-19 را برای آماده سازی برنامه واکسیناسیون دریافت کرد که می تواند طی 2 تا 3 هفته آینده آغاز شود.

WHO: نوع جدیدی از ویروس تاج در انگلیس از کنترل خارج نشده است

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در 21 دسامبر اعلام کرد که نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس با میزان عفونت بالاتر کنترل نشده و هنوز هم با اقدامات قابل کنترل است. اکنون در دسترس است.

اندونزی و میانمار محدودیت های تعطیلات را در پایان سال لغو می کنند

از آنجا که بیماری همه گیر COVID-19 همچنان غیرقابل پیش بینی است ، مقامات اندونزی و میانمار اقدامات محدود کننده ای را برای جلوگیری از خطر شیوع در تعطیلات در اواخر سال 2020 و 2021 جدید افزایش داده اند.

سلامتی رئیس جمهور فرانسه پایدار است

در 21 دسامبر ، مقامات فرانسه و بوسنی سلامتی این رهبران را پس از تماس با افراد آلوده به SARS-CoV-2 ، که باعث عفونتهای حاد تنفسی شده بودند ، اعلام کردند 19.

چین ویروس SARS-CoV-2 را در بسته های وارداتی گوشت گاو منجمد شناسایی می کند

در 21 دسامبر ، مقامات بهداشتی چین اعلام کردند که نمونه های جمع آوری شده روی بسته بندی محصولات وارداتی گوشت گاو منجمد در منطقه Zhongmu ، استان هنان ، چین مرکزی مثبت ارزیابی شده است. در برابر ویروس SARS-CoV-2 محاسبه شده است.

طبق آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری در شهر ژنگژو ، مرکز استان هنان ، محموله گوشت گاو حاوی ویروس SARS-CoV-2 از آرژانتین وارد و در 19 دسامبر به منطقه ترونگ موو منتقل شد. . آژانس همچنین گفت که نمونه دیگری که از کانتینر حمل و نقل گرفته شده نتایج مشابهی را نشان داده است.

فرانسه هوشیاری را برای یک نوع ویروس SARS-CoV-2 افزایش داده است

یک سال پس از اولین شناسایی ویروس SARS-CoV-2 در ووهان (چین) ، ظهور این نوع ویروس COVID-19 در انگلیس نگرانی های جدیدی را در مورد خطر ایجاد می کند. شیوع بیماری

نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ممکن است در فرانسه ظاهر شود

در 21 دسامبر ، اولیور وران ، وزیر بهداشت فرانسه ، احتمال وجود یک نوع ویروس کرونا در فرانسه را که باعث عفونت های حاد تنفسی COVID-19 شده است ، ذکر کرد ، اگرچه آخرین نتایج آزمایش منتشر نشده است. هر موردی را در فرانسه آلوده به این سویه نشان دهید.

کره و ژاپن اقدامات سختگیرانه ای را برای جلوگیری از COVID-19 انجام می دهند

در چارچوب تعداد زیادی از عفونت های ویروس SARS-CoV-2 ، در 21 دسامبر کره و ژاپن تصمیم گرفتند اقدامات پیشگیری خود را افزایش دهند ، در حالی که استرالیا مجدداً محدودیت سفر بین کشورها را اعمال کرد. به دلیل شیوع جدید در سیدنی.

تایلند صدها مورد COVID-19 توسط کارگران مهاجر اضافه می کند

در 21 دسامبر ، اپیدمی COVID-19 در برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و روسیه پیچیده بود ، با افزایش تعداد عفونت های جدید در تایلند ، عمدتا کارگران مهاجر. وقتی تعداد عفونتهای جدید در روسیه نیز بی سابقه است.

بسیاری از کارمندان COVID-19 دارند ، آمازون یک انبار را در نیوجرسی ، ایالات متحده تعطیل می کند

آمازون ، بزرگترین خرده فروش آنلاین ، در تاریخ 20 دسامبر گفت که پس از مذاکره بیشتر کارکنان بدون COVID-19 بدون علائم ، یکی از انبارهای خود را در ایالت نیوجرسی آمریکا بسته است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از طریق ترکیب شورای دولتی

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه به تازگی فرمانی را برای تأیید کارکنان شورای دولتی فدراسیون روسیه امضا کرده است که براساس آن پوتین ریاست این شورا را بر عهده خواهد داشت. این مصوبه در تاریخ 21 دسامبر در پورتال رسمی حقوقی روسیه اعلام شد.

vladimir-putin-thai-pictures-cu.jpg
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

رئیس جمهور روسیه از نیروهای اطلاعاتی می خواهد تا امنیت ملی را بهتر حفظ کنند

در 20 دسامبر ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، از سازمان های اطلاعاتی این کشور خواست تا از امنیت ملی بهتر محافظت کنند. این اظهارات در هنگام بازدید پوتین از دفتر آژانس اطلاعات مرکزی (SVR) در مسکو برای جشن صدمین سالگرد تولد وی بیان شد

نخست وزیر جانسون: انگلیس بدون معامله تجاری Brexit رشد خواهد کرد

نخست وزیر بوریس جانسون در 21 دسامبر گفت که هنوز مشکلات زیادی در روند مذاکره برای توافق نامه تجارت Brexit وجود دارد و تأکید کرد که انگلیس بدون توافق توسعه خواهد یافت.

چین مقاله سفید درباره انرژی را منتشر می کند

در تاریخ 21 دسامبر ، چین یک مقاله سفید با عنوان “انرژی در دوران جدید چین” را که توسط شورای دفتر اطلاع رسانی امور خارجه منتشر شده است ، منتشر کرد تا نمای کلی از دستاوردهای پخش این کشور را ارائه دهد. توسعه انرژی ، و همچنین سیاست ها و اقدامات اصلی برای اصلاح انرژی.

مکزیک برای استفاده ارتش از فرودگاه ها و راه آهن برای جمع آوری کمک های مالی برای بازنشستگی

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، در تاریخ 20 دسامبر گفت که ارتش این کشور پروژه راه آهن و چندین فرودگاه را با سود تبدیل شده به صندوق های بازنشستگی عملیاتی خواهد کرد.

اینترپل از افزایش شدید جرایم علیه واکسن های مرتبط با COVID-19 هشدار می دهد

در 21 دسامبر ، دبیرکل سازمان پلیس جنایی بین المللی (اینترپل) ، یورگن استوک ، در مورد افزایش شدید جرایم ، که در آن مجرمان به دنبال واکسن COVID-19 هستند ، هشدار داد.

دادگاه های آلمان به جرم توطئه گران برای حمله به یهودستیزی به حبس ابد محکوم شدند

دادگاهی در نزدیکی شهر مگدبورگ (آلمان) در تاریخ 21 دسامبر ، استفان بالیت را به جرم كشته شدن دو نفر در حمله ضد یهودی در شرق شهر هاله در اكتبر به حبس ابد محكوم كرد. آخر.

سفارت آمریکا در عراق مورد حمله قرار گرفته است

ارتش عراق و سفارت آمریكا در 20 دسامبر تأیید كردند كه حداقل هشت موشك كاتیوشا در حمله به سفارت آمریكا به منطقه آبی در بغداد ، پایتخت شلیك شده و خسارت جزئی وارد كرده است. برای این ترکیب

آتشفشان Kilauea در هاوایی فوران کرد

مقامات آمریکایی می گویند آتشفشان Kilauea در بزرگترین جزیره مجمع الجزایر ایالات متحده ، هاوایی ، در تاریخ 20 دسامبر فوران کرد ، و هشدار داد که ممکن است مقدار زیادی خاکستر به هوا پاشیده شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *