نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 11 ژانویه حرکت جهان صبح 11/1

[ad_1]

پرزیدنت ترامپ در صورت استیضاح وکیلی را تعیین می کند

آلن درشوویتز ، کارشناس حقوقی هاروارد گفت که دفاع از رئیس جمهور ایالات متحده در برابر اتهاماتی که وی معترضین را برای حمله به ساختمان ملی تحریک کرده ، “باعث افتخار و افتخار” خواهد بود. جلسه 6/1.

به گزارش سی ان ان ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در صورت مواجهه با تحقیقات استیضاح درباره نقش وی در رویداد 6 ژانویه ، رودی جولیانی و آلن درشوویتز را به عنوان مدافع منصوب کند. .

rudy-giuliani.jpg
آقای رودی جولیانی ، شهردار سابق نیویورک ، وکیل خصوصی رئیس جمهور دونالد ترامپ نیز است. عکس: رویترز

هواپیما در اندونزی سقوط کرد: IFG آماده کمک و جبران خسارت به مسافران بود

مدیر گروه مالی اندونزی (IFG) ، یک سازمان بیمه و تضمین دولتی ، آقای روبرتوس بیلیته ، در 10 ژانویه گفت که IFG آماده کمک و جبران خسارت به مسافران در سقوط هواپیما است. Sriwijaya Air بعد از ظهر 9 ژانویه انجام شد.

ایالات متحده روند تأسیس کنسولگری در صحرای غربی را آغاز کرده است

در 10 ژانویه ، ایالات متحده روند تأسیس کنسولگری در صحرای غربی مورد مناقشه را پس از به رسمیت شناختن واشنگتن بر حاکمیت مراکش در ازای عادی سازی روابط رباط با اسرائیل آغاز کرد.

دیوید فیشر ، سفیر آمریکا در مراکش ، به همراه دیوید شنکر دستیار وزیر امور خارجه در امور خاورمیانه ، از بندر دخلا تحت کنترل مراکش ، در حدود 1440 کیلومتری جنوب رباط بازدید کرد تا روند اولیه استقرار حضور دیپلماتیک ایالات متحده را دستگیر کند. آقای فیشر این دیدار را یکی از نقاط عطف تاریخی بیش از 200 سال دوستی مراکش و آمریکا می داند.

عربستان سعودی در حال ساخت شهرهای بدون کربن است

در 10 ژانویه ، ولیعهد عربستان سعودی اعلام کرد که قصد دارد شهری را بدون کربن در نئون ، منطقه اقتصادی 500 میلیارد دلاری ، برای ایجاد تنوع در اقتصاد یک کشور بزرگ صادر کننده نفت ایجاد کند. بهترین های دنیا شهر جدید Line ، بدون ماشین ، بدون خیابان ، بدون انتشار کربن و با استفاده از هوش مصنوعی (AI) نامیده می شود.

آقای سدیر ژاپاروف به عنوان رئیس جمهور قرقیزستان انتخاب شد

در تاریخ 10 ژانویه ، کمیسیون مرکزی انتخابات قرقیزستان شمارش آرا 92٪ را اعلام کرد که نشان می دهد نخست وزیر سدیر ژاپاروف 79٪ آرا را به نفع خود کسب کرده و در دور اول انتخابات پیروز شده است. رئیس جمهور در همین روز در این کشور آسیای میانه جشن گرفته می شود.

طبق کمیسیون مرکزی انتخابات ، بیش از 1 میلیون رأی دهنده به آقای ژاپاروف رأی دادند و رقیب اصلی وی در میان 16 نامزد دیگر رهبر مخالف قرقیزستان بوتون (یونایتد) ، آدهان مادوماروف است که فقط 6.6٪ آرا را به دست آورد.

دنیا بیش از 90 میلیون مورد COVID-19 است

طبق worldometer.info ، در 24 ساعت گذشته جهان بیش از 570،000 مورد COVID-19 و بیش از 8300 مرگ را ثبت کرده است. تعداد کل موارد از ابتدای شیوع بیماری هم اکنون بیش از 90 میلیون نفر است که بیش از 1.94 میلیون نفر از آنها فوت کرده اند.

سه کشور با بیشترین تعداد موارد در 24 ساعت گذشته در جهان عبارتند از ایالات متحده (بیش از 182000 مورد) ، انگلستان (54940 مورد) و برزیل (29،792 مورد). سه کشور با بیشترین میزان مرگ و میر در 24 ساعت گذشته در جهان عبارتند از ایالات متحده (1،533 مورد) ، مکزیک (1،135 مورد) و انگلیس (563 مورد).

my-100121.jpg
درمان بیماران آلوده به COVID-19 در بیمارستانی در تارزان ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا.

ژاپن نوع جدیدی از SARS-CoV-2 را کشف کرده است

انستیتوی ملی بیماری های عفونی ژاپن (NIID) گفت مقامات این کشور نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 را در چهار مسافر از برزیل کشف کرده اند.

طبق گزارش NIID در 10 ژانویه ، سویه جدید شباهت های زیادی با ویروس دارد که از انگلستان و آفریقای جنوبی نشات گرفته است. اطلاعات مربوط به این سویه فقط در سطح ترکیب ژنتیکی است و نمی تواند بلافاصله سطح عفونت و پیشگیری از واکسن های موجود را تعیین کند.

پزشک شخصی پاپ در اثر COVID-19 درگذشت

L’Osservatore Romano از واتیکان گزارش داد که فابریزیو سوکورسی ، پزشک شخصی پاپ فرانسیس ، در اثر عوارض مربوط به COVID-19 درگذشت.

انگلیس یک میلیارد دلار کمک کرده است تا کشورهای فقیر بتوانند به واکسن COVID-19 دسترسی پیدا کنند

دولت انگلیس در تاریخ 10 ژانویه گفت که این کشور یک میلیارد دلار برای کمک به “کشورهای آسیب پذیر” برای دسترسی به واکسن پیشگیرانه COVID-19 از طریق کمک به اتصال اهدا کنندگان جمع آوری کرده است. در سراسر جهان برای کشورهایی که نیاز به پشتیبانی دارند.

بیش از 1.5 میلیون نفر واکسن Sputnik V را دریافت کرده اند

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) می گوید بیش از 1.5 میلیون نفر در سراسر جهان با واکسن Sputnik V علیه COVID-19 واکسینه شده اند. اولین مشاوره تخصصی سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای تصویب واکسن Sputnik V COVID-19 روسیه در موارد اضطراری در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود.

اسرائیل قصد دارد افراد مبتلا به COVID-19 را هم در روز و هم در شب واکسینه کند

در تاریخ 10 ژانویه محموله 700000 دوز واکسن COVID-19 از طریق هوای Pfizer به اسرائیل ارسال شد. نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو و وزیر بهداشت یولی ادلشتین برای دریافت محموله به فرودگاه رفتند.

در همان روز ، وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که 72 درصد از افراد بالای 60 سال در کشور علیه COVID-19 واکسینه شده اند. وزیر بهداشت ادلشتین با مسئولان صنعت دیدار و خواستار طرحی برای واکسیناسیون مردم در شبانه روز شد.

هند واکسیناسیون علیه COVID-19 را آغاز کرده است

هند پس از جشنواره هایی مانند Lohri ، Makar Sankranti ، Pongal ، Magh Bihu که حدود 30 میلیون کارگر بهداشت و سایر کارکنان خط اول را در اولویت قرار می دهند ، برنامه واکسیناسیون خود را علیه COVID-19 در 16 ژانویه آغاز می کند.

سیشل – اولین کشور آفریقایی که واکسن COVID-19 را دریافت کرده است

در 10 ژانویه ، رئیس جمهوری سیشل ، آقای واول رامكالاوان و ده ها مقام علیه واکسن COVID-19 واکسینه شدند و این باعث شد که جزایر اقیانوس هند به اولین کشور آفریقایی تبدیل شود که یک کار تزریق را آغاز می کند. سویه ها علیه COVID-19 است.

سوئد قانون ضد اپیدمی COVID-19 را تصویب کرده است

در تاریخ 10 ژانویه ، قانون اپیدمی COVID-19 که اخیراً توسط شورای ملی سوئد تصویب شد ، رسماً لازم الاجرا شد و به دولت اختیارات جدیدی برای جلوگیری از شیوع بیماری در این کشور داد.

ایران شرایط ادامه همکاری با آژانس انرژی هسته ای را گفته است

در تاریخ 9 ژانویه ، احمد امیرآبادی فراهانی عضو شورای ملی ایران اعلام کرد که تهران بازرسان هسته ای را از آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس انرژی هسته ای بین المللی) اخراج خواهد کرد ، مگر اینکه تحریم ها قبل از 21 فوریه برداشته شود.

چین همچنان پروازهای خود را از و به انگلیس متوقف می کند

در 10 ژانویه ، سازمان هواپیمایی کشوری چین (CAAC) اعلام کرد که در تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس SARS-CoV ، پروازهای خود را از و به انگلیس متوقف می کند. -2 در این کشور اروپایی یافت می شود.

پاکستان به دلیل گرفتگی های گسترده در تاریکی است

طبق گزارش خبرگزاری RT (روسیه) ، شب قبل از 9 ژانویه ، شبکه ملی پاکستان با مشکلی روبرو شد و باعث شد تقریبا کل کشور در تاریکی فرو رود.

عمر ایوب خان وزیر انرژی پاکستان اندکی پس از قطع برق این کشور در توئیتر نوشت: “قطع برق در سراسر کشور به دلیل افت ناگهانی فرکانس سیستم برق است.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *