نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 10 ژانویه حرکت جهان در صبح 10/1

[ad_1]

پرزیدنت ترامپ قصد دارد بعد از توقیف توئیتر و فیس بوک ، شبکه اجتماعی خود را باز کند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پس از مسدود شدن توسط حساب های شخصی توییتر و فیس بوک گفت که می تواند شبکه اجتماعی خود را ایجاد کند.

طبق گزارش CNBC ، رهبر آمریكا گفت كه دولت وی در حال مذاكره با بسیاری از وب سایتهای دیگر است و به زودی اعلامیه مهمی اعلام خواهد شد. تیم وی در حال بررسی امکان ایجاد بستر شخصی خود برای شبکه های اجتماعی در آینده نزدیک است.

090121-tttrumg.jpg
رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ

وزیر امور خارجه می خواهد قدرت را روان انتقال دهد

وزیر امور خارجه مایک پمپئو با آنتونی بلینکن ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که به عنوان “تسهیل انتقال سازمان یافته” به عنوان وزیر امور خارجه در دولت آینده معرفی شده است ، دیدار کرد. و اطمینان حاصل شود که منافع ایالات متحده در خارج از کشور محافظت می شود. ”

FBI ، پلیس به دنبال شورشیان در کنگره است

اداره تحقیقات فدرال (FBI) و پلیس در واشنگتن در 6 ژانویه فوراً در جستجوی شورشیان در ساختمان شورای ملی هستند.

نزدیکترین مشاور رئیس جمهور ترامپ استعفا داد

اخبار بلومبرگ در تاریخ 9 ژانویه ، به نقل از منابع آگاه ، گفت که هوپ هیکس ، یکی از نزدیکترین مشاوران به کار طولانی تر با ترامپ ، هفته آینده کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

این اقدام تنها یک هفته قبل از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ صورت گرفته است. با این حال ، خانم هیکس گفت که تصمیم خروج از کاخ سفید مربوط به معترضین حمایت کننده از رئیس جمهور ترامپ نیست که در 6 ژانویه در ساختمان شورای ملی حرکت می کند.

جسد یک افسر نیروی دریایی کره در دریای زرد پیدا شد

به گزارش خبرنگار VNA در سئول در 9 ژانویه ، مقامات نظامی کره جنوبی گفتند که جسد افسر نیروی دریایی ارتش ساعت 10 صبح به وقت محلی پس از ناپدید شدن وی هنگام کار پیدا شد. ماموریت در یک قایق گشتی در جزیره Baengnyeong.

ایران رژه نیروی دریایی برگزار می کند

در تاریخ 9/1 ، خبرگزاری تسنیم گزارش داد که ایران به تازگی رژه نیروی دریایی در خلیج فارس برگزار کرده است که بیش از 700 کشتی جنگی و کشتی جنگی از هر نوع در آن شرکت داشته است. این اتفاق درست قبل از پنجمین سالگرد دستگیری ملوانان آمریکایی که به آبهای ایران حمله کردند ، رخ داد.

خبرگزاری تسنیم گزارش داد که این رژه در نزدیکی جزیره استراتژیک فارسی با شرکت ناوهای جنگی ناوگان شبه نظامی بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) برگزار شد.

iran-dieu-hanh-haiquan.jpg
ایران در آبهای خلیج فارس رژه دریایی برگزار می کند. عکس: english.aawsat.com

نخست وزیر انگلیس در آستانه راه اندازی مجدد “انگلیس جهانی” پس از Brexit است

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، تلاش کرد تا تمرکز خود را از Brexit (انگلیس از اتحادیه اروپا خارج کند) به دستور کار “سال بحرانی برای انگلیس جهانی” بخواند. برای میزبانی نشست G7 و نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل COP26.

کره شمالی از تکمیل توسعه زیردریایی های هسته ای خبر داد

در تاریخ 9 ژانویه ، رسانه های دولتی کره شمالی گزارش دادند که این کشور ساخت یک زیردریایی هسته ای جدید را به پایان رسانده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) به نقل از کیم جونگ اون ، رئیس جمهور کره شمالی در هشتمین کنگره حزب کارگر کره گفت که این کشور برنامه های خود را برای ساخت زیردریایی های هسته ای انجام داده است. کیم جونگ اون گفت: تحقیقات در مورد برنامه ریزی جدید برای ساخت یک زیردریایی هسته ای به پایان رسیده و در مرحله نهایی شدن است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که اقتصاد چین در سال 2021 با رشد 7.9 درصدی روبرو خواهد شد

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) در تاریخ 8 ژانویه پیش بینی می کند که اقتصاد چین در سال 2021 ، پس از رشد 1.9 درصدی در سال 2020 ، زمانی که فعالیت اقتصادی به طور عادی از سر گرفته شود ، 7.9 درصد رشد خواهد کرد. و اپیدمی عفونتهای حاد تنفسی COVID-19 در کشور هنوز تحت کنترل است.

ایران قول داده است که بازرس هسته ای سازمان ملل را اخراج کند

رویترز در تاریخ 9/1 به نقل از منابعی در پارلمان ایران گزارش داد که اگر تحریم ها علیه تهران قبل از 21 فوریه برداشته نشود ، این کشور بازرسان هسته ای سازمان ملل را اخراج خواهد کرد.

کره جنوبی بار دیگر بر تعهد خود در اجرای توافق نامه های بین کره ای تأکید کرده است

در 9 ژانویه ، یونهاپ به نقل از وزارت اتحاد کره جنوبی گفت که سئول به شدت متعهد و مصمم به اجرای توافق نامه های بین کره ای است.

ایران برنامه واکسیناسیون COVID-19 را اعلام کرده است

در تاریخ 9 ژانویه ، حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران گفت که این کشور یک استراتژی واکسیناسیون چهار مرحله ای با هدف سرکوب اپیدمی COVID-19 تدوین کرده است که در آن کارکنان بهداشت و افراد معلول به محض تکمیل تولید ، واکسیناسیون را در کشور اولویت می دهند.

بیش از 3 میلیون مورد COVID-19 را ثبت کرده است

پس از اعلام دولت 59،927 مورد جدید و 1035 مرگ در تاریخ 9/1 ، انگلیس در مجموع بیش از 3 میلیون مورد COVID-19 را ثبت کرده است. تعداد مرگ های ناشی از COVID-19 در 9/1 منجر به مجموع 80868 مرگ در انگلیس به دلیل این بیماری همه گیر شده است.تاکنون انگلیس و ایتالیا دو کشوری هستند که بیشترین تعداد مرگ ناشی از COVID-19 را در انگلیس دارند. اروپا

چین پیشگیری از COVID-19 را در سال جدید قمری افزایش داده است

چین اقدامات قوی تری برای کنترل و پیشگیری از بیماری همه گیر COVID-19 در زمینه افزایش خطر ابتلا به ویروس SARS-CoV-2 در اواخر زمستان و اوایل بهار ، به ویژه در زمان شروع سال جدید قمری.

بولیوی یک کمپین سریع و رایگان برای آزمایش COVID-19 آغاز کرده است

در تاریخ 9 ژانویه ، رئیس جمهور بولیوی ، لوئیس آرس اعلام کرد که این کشور برنامه سریع ، رایگان و گسترده ای را برای آزمایش COVID-19 برای انسان در زمینه موج دوم اپیدمی آغاز کرده است. به شدت در کشورهای منطقه.

اردن واکسن چینی COVID-19 را مجوز می دهد

در تاریخ 9 ژانویه ، اردن گفت كه این كشور واكسن ویروس تاج ویروس آلودگی حاد تنفسی COVID-19 را كه توسط شركت چینی Sinopharm تولید شده است ، برای مراقبت های اضطراری مجوز داده است. پیش از این کشور همچنین مجوز گردش واکسن ها را به شرکت مشترک Pfizer-BioNTech داده بود.

فرانسه به دلیل COVID-19 منع رفت و آمد را تمدید کرد

در تاریخ 9 ژانویه ، ژان کاستکس ، نخست وزیر فرانسه گفت که وی علاوه بر 15 استان دیگر که در حال حاضر اقدام “سخت و لازم” را اجرا می کنند ، در 8 استان دیگر نیز مقررات منع رفت و آمد را تمدید خواهد کرد. بنابراین ، 23 استان از 101 استان فرانسه به جای 20:00 ، مانند گذشته ، از ساعت 18:00 تا 18:00 ممنوعیت رفت و آمد منع شده اند.

روسیه یک پروژه فوق العاده جاده ای را آغاز کرده است

روسیه بزرگترین پروژه زیربنایی طی 30 سال گذشته – ساخت بزرگراه مسکو – کازان M12 – را آغاز کرده است. پیش بینی می شود این جاده در سال 2024 به بهره برداری برسد.

در این جاده جدید عوارضی 729 کیلومتری ، زمان سفر از مسکو به کازان به جای 12-13 ساعت فعلی M7 به 6.5 ساعت کاهش یافته است. پیش از این ، پروژه راه آهن سریع السیر مسکو – کازان به دلیل هزینه های بسیار زیاد به تأخیر افتاده بود.

برف در روسیه باعث کشته شدن بسیاری از مردم شده است

در 9 ژانویه ، مقامات محلی گفتند که بهمن شب قبل رخ داده است و مقدار زیادی از بهمن چهار خانه را در پیست اسکی Oddalna Gora در شهر Talnach ، حدود 25 کیلومتری نوریلسک دفن کرده است. شمال در همین حال گزارش شده است که 3 نفر در این بهمن جان خود را از دست داده اند.

رودخانه خان در سئول کل سطح رودخانه را مسدود کرد

در 9 ژانویه ، سطح آب رودخانه هان که از پایتخت سئول می گذشت ، یخ زد پس از اینکه کره در روزهای اخیر با دمای زیر -20 درجه سانتیگراد دچار موج سرما شدیدی شد.

بسیاری از ساختمان ها بر اثر زمین لرزه در تایوان چین لرزیدند

زمین لرزه ای به بزرگی 5.7 ریشتر بعد از ظهر 9 ژانویه ساحل شمال شرقی تایوان چین را لرزاند. به گزارش رویترز ، بسیاری از ساختمانهای شهر تایپه در تایوان در هنگام زلزله لرزیدند. با این وجود خطوط مترو به طور عادی به کار خود ادامه می دهند. هیچ خسارت جانی و مالی در این زمین لرزه گزارش نشده است.

آتش سوزی در بیمارستانی در هند باعث کشته شدن 10 نوزاد شد

صبح روز 9 ژانویه ، آتش سوزی در یک بیمارستان بزرگ در ایالت ماهاراشترا ، هند غربی رخ داد و منجر به کشته شدن 10 نوزاد شد.

ایالات متحده سه سری لانکا را به جرم ترور و کشته شدن 268 نفر متهم کرد

در 8 ژانویه ، وزارت دادگستری ایالات متحده سه سریلانكایی را متهم به كمك به تروریسم در ارتباط با مشاركت در یك سری حملات تروریستی وحشتناك انجام شده توسط سازمان دولت اسلامی كرد. در سریلانکا در عید پاک 2019 باعث کشته شدن 268 نفر ، از جمله 5 آمریکایی شد.

پلیس اسپانیا مقدار بی سابقه ای از مواد مخدر را ضبط کرد

در 8 ژانویه ، پلیس اسپانیا اعلام کرد که در بزرگترین دستگیری مواد مخدر مصنوعی در این کشور ، رکورد 827000 قرص اکستازی و سایر مواد مخدر را ضبط کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *