نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی 1 ژانویه 2021 | حرکت جهان 01/1/2021

[ad_1]

ایالات متحده به اعمال تعرفه بر بسیاری از محصولات اتحادیه اروپا ادامه داده است

دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است تعرفه 25 درصدی برای بسیاری از کالاهای اروپایی از جمله مشروبات الکلی و اجزای هواپیما در چارچوب دو کشور که هنوز در یک اختلاف تجاری هستند ، وضع کند. یارانه های ناعادلانه

us-vs-eu.jpg
تصویر

اسپانیا و انگلیس برای گشودن مرز در جبل الطارق به توافق رسیده اند

در 31 دسامبر ، اسپانیا و انگلستان توافقاتی را برای حمایت از گشودن مرزها در قلمرو جبل الطارق به دست آوردند. وزیر امور خارجه اسپانیا ، گونزالس لایا ، در صحبت با مطبوعات گفت که جبل الطارق ، محاصره خارج از کشور انگلیس در نزدیکی جنوبی ترین نوبه شبه جزیره ایبری ، هنوز بخشی از توافق نامه های اتحادیه اروپا مانند منطقه شینگن است.

وی گفت: جزئیات کامل این توافق نامه توسط اسپانیا و انگلیس طی یک دوره انتقالی شش ماهه مربوط به سرزمین مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. مسئله جبل الطارق بخشی از معامله تجاری پس از Brexit نیست که انگلیس و اتحادیه اروپا هفته گذشته به آن توافق کردند.

کوبا به قصد آمریکا برای بازگرداندن این کشور به لیست سیاه معترض است

در تاریخ 30 دسامبر ، برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا با اقدام وزارت امور خارجه آمریکا برای بازگرداندن این جزیره به لیست کشورهای حامی تروریسم مخالفت کرد.

ایران ایالات متحده را به توجیه حمله متهم کرده است

در تاریخ 31 دسامبر ، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، ایالات متحده را به توجیه حمله خود به ایران متهم كرد و مجدداً تأكید كرد كه تهران از جنگ دفاع خواهد كرد و نه از آن جنگ خواهد برد.

رئیس جمهور چین بر دستاوردهای ضد اپیدمی و بهبود اقتصادی تأکید کرد

در 31 دسامبر ، شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین سخنرانی سال نو در تلویزیون دولتی ارائه داد ، و پیشرفت های مبارزه با عفونت های حاد تنفسی ، COVID-19 ، بهبود اقتصادی و ریشه کن کردن گرسنگی را برجسته کرد. کاهش فقر در سال 2020 با بسیاری از موارد “غیر معمول”.

پاپ فرانسیس ریاست مراسم مذهبی در شب سال نو و شب سال نو را بر عهده ندارد

طبق گفته واتیکان ، پاپ فرانسیس به دلیل درد سیاتیک عودکننده در مراسم شب سال نو ، 31 دسامبر 2021 ، در میدان سنت پیتر در واتیکان ریاست مجلس را برگزار نخواهد کرد. .

فقط حدود 2.6 میلیون آمریکایی علیه COVID-19 واکسینه شده اند

از 31 دسامبر ، فقط حدود 2.6 میلیون آمریکایی واکسن COVID-19 داشتند. این بسیار کمتر از هدف واکسیناسیون 20 میلیون نفر در ماه آخر سال 2020 است.

چین اولین مورد SARS-CoV-2 را در انگلیس به ثبت رسانده است

مقامات بهداشتی چین تأیید کرده اند که اولین مورد در کشور آلوده به نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 است که باعث COVID-19 می شود ، که اخیراً در انگلیس کشف شده است ، VUI-202012/01.

چین واکسن COVID-19 را به صورت رایگان در اختیار همه شهروندان قرار می دهد

کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) در تاریخ 31 دسامبر گفت که این کشور واکسن COVID-19 را به طور رایگان به کل مردم ارائه می دهد.

در طی کنفرانس مطبوعاتی ، معاون رئیس NHC گفت: “برای ایجاد یک مانع ایمنی جهانی برای کنترل بیماری ، به همه شهروندان چینی تزریق رایگان می شود.” به گفته این مقام ، برای دستیابی به این هدف ، 60-70٪ از مردم واکسینه می شوند.

CDC: نوع SARS-CoV-2 در ایالات متحده از فردی به فرد دیگر قابل انتشار است

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در تاریخ 30 دسامبر اعلام کردند که نوع ویروس SARS-CoV-2 در انگلستان در کلرادو ظاهر شده و احتمالاً از فردی به فرد دیگر منتقل خواهد شد.

bien-new-new-sars-cov-2.jpg
نوع SARS-CoV-2 در ایالات متحده از فردی به فرد دیگر قابل انتقال است

اندونزی 1.8 میلیون دوز واکسن Sinovac دریافت کرد

در تاریخ 31 دسامبر ، خانم رتنو مارسودی ، وزیر امور خارجه اندونزی اعلام کرد که این کشور 1.8 میلیون دوز واکسن تولید شده توسط سینوواک چین برای جلوگیری از شیوع عفونت های حاد تنفسی COVID-19 دریافت کرده است.

AstraZeneca “در” برای مجوزهای اولیه در ایالات متحده ندارد

با وجود تصویب دولت انگلیس در 30 دسامبر ، هنوز سوالاتی در مورد اثر بخشی واکسن COVID-19 توسط AstraZeneca ایجاد شده است. این واکسن

الجزایر قصد دارد واکسن Sputnik V را در اوایل سال 2021 دریافت کند.

در تاریخ 30 دسامبر ، دولت الجزایر در ژانویه 2021 اعلام کرد که این کشور واکسن پیشگیرانه COVID-19 Sputnik V ، تولید شده در روسیه را توزیع خواهد کرد.

ایرلند اقدامات پیشگیری از COVID-19 را در بالاترین سطح حفظ می کند

در تاریخ 30 دسامبر ، مایکل مارتین ، نخست وزیر ایرلند اعلام کرد که حداقل برای 1 ماه اقدام پیشگیری از COVID-19 را در بالاترین سطح 5 حفظ خواهد کرد و هشدار داد که میزان عفونت ویروسی در آن کشور “به طور تصاعدی” در حال افزایش است.

میانمار در حال تمدید مقررات محدودیت ورود موقت است

وزارت امور خارجه میانمار در تاریخ 30 دسامبر تصمیم گرفت مقررات مربوط به محدودیت های ورود موقت برای همه بازدیدکنندگان را تا پایان ژانویه 2021 به دلیل توسعه پیچیده عفونت های حاد تنفسی COVID-19 تمدید کند.

برزیل در معرض خطر بحران سوزن است

تولیدکنندگان سرنگ و سوزن در برزیل هشدار داده اند که برنامه واکسن COVID-19 این کشور به دلیل قیمت مناقصه پایین دولت در معرض خطر شکست قرار دارد.

کوبا به قصد آمریکا برای بازگرداندن این کشور به لیست سیاه معترض است

در تاریخ 30 دسامبر ، برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا با اقدام وزارت امور خارجه آمریکا برای بازگرداندن این جزیره به لیست کشورهای حامی تروریسم مخالفت کرد.

چین واکسن Sinopharm را به طور مشروط مجوز می دهد

در تاریخ 31 دسامبر ، آژانس ملی بهداشت محصولات چین اعلام کرد که استفاده گسترده از واکسن COVID-19 توسط Sinopharm ، یک شرکت دارویی از شرکت ملی زیست فناوری را تأیید کرده است. چین (CNBG) در حال توسعه است.

کره جنوبی بالاترین سطح تفکیک اجتماعی را بر زندانها تحمیل می کند

در تاریخ 31 دسامبر ، کره جنوبی محدودیت هایی را در کنترل شیوع عفونت های حاد تنفسی COVID-19 در زندان ها تشدید کرد ، در حالی که چین همچنان به ثبت تعدادی از عفونت های اضافی در جامعه ادامه داد. .

نروژ برای افرادی که وارد کشور می شوند نیاز به آزمایش اجباری دارد

از تاریخ 2 ژانویه 2021 ، کلیه مسافرانی که به نروژ می رسند باید 24 ساعت پس از ورود از نظر SARS-CoV-2 از نظر عفونتهای تنفسی حاد COVID-19 آزمایش شوند.

در تاریخ 31 دسامبر ، وزارت دادگستری نروژ این تصمیم را راهی برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 یافت شده در انگلیس اعلام کرد. بر این اساس ، تمام بازدیدکنندگان از نروژ باید از نقاط ورودی مشخص شده – جایی که ایستگاه های آزمایش ویروس SARS-CoV-2 وجود دارد – عبور کنند. در این فاصله ، دروازه های کوچکتر بسته خواهند شد.

فیلیپین: استان سولو به مدت 2 هفته مسدود است تا انواع جدید ویروس را متوقف کند

مسئولان جزیره سولو در جنوب فیلیپین گفتند که برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس COVID-19 SARS-CoV-2 که در مالزی یافت می شود ، ظرف 4 هفته از 4 ژانویه 2021 مسدود می شوند. و

آذربایجان صادرات گاز به اروپا را آغاز کرده است

در تاریخ 31 دسامبر ، وزارت انرژی آذربایجان گفت این کشور صادرات گاز طبیعی را از طریق خط لوله آدریاتیک (TAP) به اروپا آغاز کرده است. وزارت انرژی آذربایجان گفت: “کریدور گاز جنوبی سیستم امنیت انرژی جهانی را تقویت می کند. این کریدور منطقه خزر را به اروپا متصل می کند.”

کامبوج: سام رینزی به 4 سال زندان محکوم شد

خمر تایمز گزارش داد که در تاریخ 30 دسامبر ، آقای سام رینسی ، رهبر حزب مخالف نجات ملی کامبوج (CNRP) ، به دلیل افترا of وزیر کابینه ، برکنار و به چهار سال زندان محکوم شد. Sar Heng کامبوج در مورد یک اتهام دروغین توسط دولت کامبوج به قتل سال 2008 رئیس سابق پلیس ملی هاوک لوندی.

میانمار 100 کیلوگرم مت را مصادره می کند

کمیته مرکزی پیشگیری از مواد مخدر میانمار (CCDAC) در تاریخ 31 دسامبر گفت که مقامات این کشور طی یک کار مبارزه با مواد مخدر در منطقه باگو در جنوب میانمار ، 100 کیلوگرم متان را ضبط کردند. .

آلمان نگران استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده است

در تاریخ 30 دسامبر ، دولت آلمان نسبت به استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس ابراز نگرانی کرد و از مقامات مربوطه خواست تا سلامت جسمی و روانی وی را در نظر بگیرند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *