نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهانی در تاریخ 2 جولای ترافیک جهانی در صبح 2 جولای

[ad_1]

روسیه ایالات متحده و متحدانش را به تبدیل دریای سیاه به منطقه رویارویی متهم می کند

در تاریخ 1 ژوئیه ، وزارت خارجه روسیه گفت كه ایالات متحده و كشورهای ناتو در حال تبدیل كردن دریای سیاه به منطقه رویارویی هستند و اقدام اخیر ناوشكن هلندی اورتسن در منطقه تحریك خطرناكی است.

taumy1721.jpeg
ناوشکن USS Ross در تاریخ 26 ژوئن از بسفر به دریای سیاه عبور کرد. عکس: USNI

رهبر معظم ایران معاون وزیر دادگستری ابراهیم رئیسی را به عنوان وزیر دادگستری منصوب کرد

در اول ژوئیه ، رهبر عالی ایران علی خامنه ای ، وزیر اطلاعات و امنیت پیشین ، گلامحسین محسنی اژه ای را به عنوان سرپرست وزارت دادگستری منصوب کرد و جایگزین ابراهیم رئیسی پس از انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور ایران در ماه گذشته شد.

آژانس دارویی اروپا: دو نوبت از واکسن ممکن است از نوع دلتا جلوگیری کند

در تاریخ 1 ژوئیه ، آژانس دارویی اروپا (EMA) گفت که به نظر می رسد دو دوز واکسن COVID-19 محافظت در برابر شیوع سریع نوع دلتا را فراهم می کند.

مارکو کاوالری ، رئیس استراتژی واکسن EMA ، گفت: “داده های جدید از داده های واقعی نشان می دهد که دو دوز واکسن COVID-19 محافظت در برابر نوع دلتا را فراهم می کند. در حال حاضر در اتحادیه اروپا چهار واکسن علیه COVID-19 استفاده می شود: واکسن های Pfizer / BioNTech ، Moderna ، AstraZeneca و Johnson & Johnson.

روسیه شروع به انجام واکسیناسیون های اضافی می کند

سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو ، روسیه گفت که در تاریخ 1 ژوئیه ، بیمارستان های خصوصی در این شهر شروع به گرفتن عکس های تقویت کننده واکسن COVID-19 کردند.

این اعلامیه توسط آقای سوبیانین در حالی صورت گرفت که مقامات روسی در تلاشند تا از افزایش تعداد موارد COVID-19 منتسب به نوع دلتا از ویروس بسیار عفونی SARS-CoV-2 جلوگیری کنند.

ایالات متحده قول می دهد که از اندونزی با 3 میلیون دوز واکسن COVID-19 حمایت کند

در تاریخ 1 ژوئیه ، وزیر امور خارجه اندونزی Retno Marsudi گفت که طی جلسه ای در حاشیه جلسه اخیر وزرای خارجه G20 در ایتالیا ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده متعهد شد که از واکسن برای کشور جنوب شرقی آسیا حمایت کند.

ترکیه دوز سوم واکسن COVID-19 را راه اندازی می کند

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرده است که این کشور تجویز دوز سوم واکسن COVID-19 را برای کارمندان بهداشت و درمان و افراد بالای 50 سال آغاز می کند ، اگرچه آنها قبلاً واکسن Pfizer یا Sinovac دریافت کرده اند.

اندونزی ، مالزی واکسن های تحت حمایت ژاپن را دریافت می کنند

در تاریخ 1 ژوئیه ، اندونزی و مالزی حدود 1 میلیون دوز واکسن COVID-19 تحت برنامه حمایت از واکسن ژاپن برای کشورهای جنوب شرقی آسیا ، از جمله فیلیپین و تایلند دریافت کردند.

ژاپن واکسن AstraZeneca را در یک روز به دو کشور جنوب شرقی آسیا تحویل داد ، در حالی که فیلیپین و تایلند به همین تعداد واکسن در 8 و 9 ژوئیه دریافت می کنند.

واکسن Sputnik V ، موثر در برابر انواع SARS-CoV-2 در آرژانتین

مطالعه اخیر دانشمندان آرژانتینی نشان می دهد که استفاده از واکسن Sputnik V روسی به تولید آنتی بادی علیه انواع ویروس SARS-CoV-2 که در آرژانتین شایع است ، از جمله گاما ، آلفا و لامبدا کمک می کند.

lan-song-thu-3.jpeg
در حال حاضر ، برخی از مردم اروپا بی تفاوت هستند و اقدامات پیشگیری از اپیدمی را رعایت نمی کنند. عکس: AP

گزینه دلتا ممکن است از استفاده از “گذرنامه واکسن” در اتحادیه اروپا جلوگیری کند

گواهی COVID-19 ، همچنین به عنوان “گذرنامه واکسن” شناخته می شود ، در سراسر اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) برای تسهیل سفر راحت تر اعمال می شود ، از 1 ژوئیه لازم الاجرا شد. اروپا پس از بیش از یک سال مبارزه با بیماری همه گیر ، وارد تعطیلات تابستانی شده است.

اندونزی اقدامات اضطراری علیه این همه گیری را اعلام کرد

در تاریخ 1 ژوئیه ، رئیس جمهور اندونزی ، جوکو ویدودو از اقدامات اضطراری در جزایر جاوا و بالی برای محدود کردن گسترش گزینه دلتا در میان افزایش موارد COVID-19 در هفته های اخیر خبر داد.

آقای ویدودو گفت: محدودیت اضطراری فعالیت های جامعه (PPKM) از 3 تا 20 ژوئیه با محدودیت های شدیدتر در 122 منطقه و شهر در جاوه ، جزیره تمرکز اعمال می شود. 60٪ از جمعیت 270 میلیون نفری اندونزی و مانند بالی – جزیره تفریحی محبوب در این نزدیکی هست که بیش از 4 میلیون نفر ساکن است.

بیشتر کره ای ها هنوز می ترسند ماسک نزنند

دولت کره اعلام کرده است که از اول ژوئیه ، هر کسی که بیش از دو هفته پیش حداقل یک دوز واکسن COVID-19 در این کشور دریافت کرده باشد ، مجبور به ماسک زدن نیست.

با این حال ، اکثر آنها هنوز از پوشیدن ماسک در مکان های عمومی باز وحشت دارند ، به ویژه با توجه به جهش اخیر در موارد جدید COVID-19.

نخست وزیر کامبوج توصیه می کند که گذرگاه های مرزی ضد اپیدمی متوقف شود

برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 ، به ویژه نسخه جدید ویروس دلتا ، نخست وزیر کامبوج سامده تکو هونگ سن در اول ژوئیه از خارجیان خواست که در شرایط فعلی سفر از مرز مرزی با کامبوج را به حالت تعلیق درآورند.

مالزی در حال تشدید سفر و تجارت در کوالالامپور است

در اول ژوئیه ، مالزی اعلام کرد که محدودیت های شدیدتری در زمینه فعالیت های تجاری و تجاری در پایتخت کوالالامپور و همسایه سلانگور اعمال می کند ، به دلیل تعداد عفونت های جدید که هیچ نشانه ای از کاهش وزن ندارند.

به گفته اسماعیل صبری یعقوب وزیر امنیت مالزی ، کوالالامپور پایتخت و مناطقی از سلانگور از 3 جولای تحت اقدامات سختگیرانه تری قرار خواهد گرفت و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. فقط شرکتهای اساسی مجاز به فعالیت هستند ، از جمله کارخانه هایی که مواد غذایی و مایحتاج روزانه تولید می کنند.

نیروی دریایی روسیه در حال انجام رزمایش با آتش سوزی زنده در دریای سیاه است

در تاریخ 1 ژوئیه ، نیروهای مسلح روسیه یک تمرین بزرگ تیراندازی زنده را در دریای سیاه انجام دادند در شرایطی که ناتو و اوکراین نیز در آن دریا تمرین می کردند.

مدیر ارشد مالی ترامپ با دادگستری ایالت نیویورک همکاری می کند

رسانه های آمریکایی گزارش دادند که در تاریخ 1 ژوئیه ، مدیر مالی سازمان ترامپ ، آقای آلن وایسلبرگ ، برای همکاری در تحقیقات به دادستانی منطقه منهتن ، نیویورک رفت. تجارت دونالد ترامپ رئیس جمهور

سقوط یک جنگنده اف -16 بلژیکی به ساختمانی در هلند

مقامات بلژیکی و هلندی گفتند که در اول ژوئیه ، یک جنگنده اف -16 بلژیکی به یک ساختمان در پایگاه نیروی هوایی لیوواردن در هلند شمالی سقوط کرد و منجر به زخمی شدن دو نفر شد.

وزارت دفاع بلژیک اعلام کرد که خلبان پای خود را زخمی کرده و برای مداوا به بیمارستان منتقل شده است. یک کارمند تیم مهندسی بلژیک نیز به عنوان یک اقدام احتیاطی در بیمارستان بستری شد.

روسیه توطئه حمله همزمان به مسکو و منطقه آستاراخان را خنثی می کند

در تاریخ 1 ژوئیه ، سرویس امنیت فدرال (FSB) اعلام کرد که این کشور یک عضو مظنون سازمان خودخوانده دولت اسلامی (داعش) را کشته و فرد دیگری را دستگیر کرده است. برخی دیگر قصد دارند حملات همزمان را در مسکو و منطقه آستاراخان در جنوب روسیه انجام دهند.

روسیه در ارتباط با انفجار سال 2014 از سفیر چک در مسکو خواسته است.

در تاریخ 1 ژوئیه ، وزارت خارجه روسیه سفیر چک در مسکو ویتسلاو پیونکا را در مقر خود احضار کرد تا اطلاعات مربوط به بیانیه اخیر چک در مورد انفجار سال 2014 در روستای وربتیس ، جمهوری چک را روشن کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخارووا گفت که در آینده نزدیک روسیه موضع خود را قبل از نمایندگی دیپلماتیک چک در مسکو در مورد این پرونده سیاسی روشن می کند و اشاره کرد که ویتسلاو پیونکا سفیر میلیون ها نفر در وزارت خارجه روسیه دارد.

در حمله شورشیان در جمهوری دموکراتیک کنگو ده نفر کشته شدند

مردان مسلح مظنون به عضویت نیروهای موسوم به دموکراتیک متحدین (ADF) ، یک گروه شورشی یک شبه حمله کردند و 10 غیرنظامی را در شهر بنی ، ارتش جمهوری دموکراتیک کنگو شمال کیوو ، شرق کشور ، کشته اند .

ماشین منفجر شده پلیس آتش بازی های ذخیره شده غیرقانونی را در لس آنجلس کشف و ضبط کرد

دست کم 17 نفر در انفجار یک کامیون بمبی که آتش بازی های غیرقانونی را در شهر لس آنجلس آمریکا در شب 30 ژوئن به وقت محلی برد ، زخمی شدند.

فیلیپین سطح هشدار در مورد آتشفشان را افزایش می دهد

در تاریخ 1 ژوئیه ، موسسه آتشفشان شناسی و زلزله شناسی فیلیپین (Fivolks) پس از بیرون آمدن آتشفشان Taal از بخار و خاکستر در حدود 1000 متر سطح هشدار را افزایش داد.

بر این اساس ، Phivolcs هشدار را برای مناطق نزدیک آتشفشان Taal (واقع در استان باتانگاس ، حدود 90 کیلومتری جنوب پایتخت مانیل) از سطح 2 به سطح 3 در مقیاس هشدار 5 نقطه ای افزایش داد. هشدار سطح 3 به این معنی است که آتشفشان هفته ها در معرض خطر فوران است.

فروپاشی خانه در ایالات متحده: شش جسد دیگر از جمله 2 کودک پیدا شد

مقامات آمریکایی در تاریخ 30 ژوئن گفتند که پس از فروریختن یک ساختمان بلند در شهرستان میامی-داد ، شهرستان سرفساید ، فلوریدا (ایالات متحده آمریکا) شش قربانی دیگر را در زیر آوار یافتند که منجر به تلفات کلی شد.

کره از هوش مصنوعی برای جلوگیری از پل استفاده می کند

به گزارش رویترز ، موسسه فناوری سئول در تاریخ 30 ژوئن اعلام کرد که در حال توسعه یک سیستم هوش مصنوعی است که با تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از طریق دوربین ها ، حسگرها و ضبط رفتارهای انسانی ، ویژگی های رفتار انسان را تشخیص می دهد. خودکشی توسط تیم نجات از آوریل سال 2020

محقق ارشد کیم جون چول گفت که بر اساس تصاویر نظارت تصویری و ارزیابی اقدامات مردد انسان ، هوش مصنوعی می تواند یک وضعیت خطرناک را پیش بینی کند و بلافاصله تیم های نجات را هشدار دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *