نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

آیا واقعا pH 5.5 برای پوست بسیار مهم است؟ newkerala.com # 10565

[ad_1]

دهلی نو ، 18 ژانویه: برخی از تبلیغات صابون اخیر توجه ها را به خود جلب کرده و س severalالات زیادی را ایجاد کرده است. آیا یک محصول PH مناسب برای پوست انسان وجود دارد؟ چه خصوصیاتی صابون خوب را تعیین می کند؟ بیایید از ابتدا شروع کنیم. pH (هیدروژن بالقوه) به عنوان غلظت یون های هیدروژن در محلول تعریف می شود. مقدار pH بین 0 و 14 متغیر است. 7 نقطه خنثی ، 0 اسیدی ترین و 14 قلیایی ترین است.

از همه مهمتر ، پوست شما دقیقاً PH 5.5 ندارد! محدوده آن از 4.0 تا 7.0 است که به عوامل مختلفی از قبیل اعضای بدن ، سن ، ژنتیک ، قومیت ، شرایط محیطی بستگی دارد.

بنابراین ، آیا محصولات فرموله شده با PH 5.5 برای پوست ایده آل هستند؟ جواب کوتاه واقعاً نیست! در حقیقت ، اول ، پارامترهایی مانند سورفاکتانت ها ، بافت و سایر مواد کیفیت پاک کننده را بسیار بهتر از خود PH نشان می دهند.

ثانیاً ، اگرچه PH پوست بلافاصله پس از تمیز کردن حتی با آب ساده کمی افزایش می یابد ، اما در عرض یک ساعت به PH کمی اسیدی خود برمی گردد. پوست سالم به سرعت “مانتوی اسید” – یک لایه محافظ روی پوست – را متعادل می کند و در طولانی مدت تحت تأثیر PH پاک کننده قرار نمی گیرد. پوست pH را تعدیل می کند ، که باعث می شود محصولات پوستی نه تنها در سطوح مختلف pH بلکه به همراه فرمول کلی نیز عملکرد بهینه داشته باشد. بنابراین چرا محصولات با PH 5.5 را “عالی” به بازار عرضه می کنیم؟ خوب ، برای برخی از انواع پوست (به عنوان مثال پوست چرب) و برخی شرایط پوستی (مانند آکنه) ، افزایش PH می تواند این شرایط پوستی را بدتر کند. این می تواند منجر به تفسیر یک محصول شود ، که برای تمیز کردن بهینه باید در pH 5.5 باشد.

دستورالعمل های اجباری از اداره استاندارد صابون هند نیز pH را حذف می کند ، نشان می دهد که این ترکیب برای ایمنی و نرمی مناسب تر است. BIS حتی با تأکید بر ایمنی آنها در شرایط عادی استفاده ، استفاده از چنین صابون هایی را برای پوست کودک تایید می کند.

درمورد این مسئله ، دکتر آپارنا سانتانام (MD ، DNB) متخصص پوست ، مشاور و مشاور iamp؛ نویسنده گفت: “پیشرفت های علمی اخیر اهمیت گوشته اسید را برای سلامت پوست برجسته کرده است. با این حال ، PH محصول تنها یکی از مهمترین عواملی است که بر روی پوست تأثیر می گذارد. فاکتورهای زیادی وجود دارد ، هم درون زا و هم برون زا ، از جمله شرایط پوستی از قبل موجود ، کیفیت آب ، استفاده مناسب و زمان تماس ، که پس از استفاده از محصول به گوشته اسید کمک می کند. پوست همچنین مکانیسم های ترمیمی و ترمیمی را انجام می دهد تا pH را پس از تماس با همه یا با pH به سطوح فیزیولوژیکی برساند. برخی از این عوامل. بنابراین مهم است که همه این عوامل را با هم درک کنیم ، نه فقط یکی از آنها به تنهایی. “

کارشناسان مراقبت از پوست در سراسر کشور اظهار نظر می کنند که Ph تنها قاضی ایمنی محصول و محافظت از گوشت اسید است ، که در آن بسیاری از فاکتورها ، از جمله آب محدود ، می توانند در همین امر نقش داشته باشند. بنابراین ، تعیین محصول ایده آل تقریباً غیرممکن است. بنابراین ، آیا می توانیم به عنوان ‘pH ایده آل’ به عنوان تنها اندازه گیری ایده آل برای یک محصول تمیز کننده نگاه کنیم؟ پاسخ بسیار فراتر از pH به نظر می رسد!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *