نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

آیا ریختن اسپرم ضرر دارد ؟

ریختن منی در بارداری

آیا ریختن اسپرم ضرر دارد ؟

بچه دار شدن بدن، ذهن و روح را تغییر می دهد، بنابراین هرگونه کاهش استرس می تواند هم برای شما و هم برای همسرتان مفید باشد. با این حال، در حالی که در دوران بارداری رابطه جنسی دارید ، آیا اسپرم می تواند بر مادر یا جنین تأثیر بگذارد؟

 

بسیاری بر این باورند که اسپرم می تواند به علائم بارداری کمک کند و از شرایطی مانند پره اکلامپسی جلوگیری کند . اما در این مقاله از همسرتایم به شما خواهیم گفت که ریختن اسپرم در بارداری ضرر ندارد. جهت مطالعه منبع مطلب کلیک کنید.

 

آیا ریختن اسپرم در واژن در دوران بارداری ضرر دارد ؟

در یک بارداری معمولی و کم خطر، رابطه جنسی ایمن در نظر گرفته می شود. اگر به آن علاقه دارید، می توان بیشتر موقعیت های جنسی را گرفت.

 

با این حال، ارائه‌دهنده پزشکی شما می‌تواند به تعیین اینکه آیا در معرض خطر سقط جنین ، زایمان زودرس یا سایر عوارض هستید یا خیر، کمک می‌کند. می توانید در مورد نگرانی های جنسی خود با آنها صحبت کنید.

آیا ریختن اسپرم ضرر دارد ؟

بسیاری از نگرانی های جنسی به این موضوع مربوط می شود که آیا کودک می تواند از نظر جسمی صدمه ببیند. با این حال، کودک معمولاً ایمن است، زیرا آنها توسط کیسه ای از مایعات که کیسه آمنیون نامیده می شود، محافظت می شوند. همچنین یک پلاگ مخاطی ضخیم وجود دارد که دهانه رحم را به عنوان مانعی در برابر عفونت رحم می بندد. در نهایت، ماهیچه های رحم نیز از کودک محافظت می کنند، بنابراین آلت تناسلی در طول رابطه جنسی با نوزاد تماس پیدا نمی کند.

 

اسپرمی که در حین مقاربت وارد واژن می شود به کودک آسیبی نمی رساند. بیشتر آن از طریق واژن از بدن دفع می شود.

 

در اسپرم و منی چیست؟

 

منی مایعی است که در هنگام انزال جنسی از آلت تناسلی خارج می شود. این اسپرم را از بدن مرد خارج می کند.

 

ترکیب مایع منی شامل ترشحات اندام های تناسلی مردانه است. به طور مشخص:

 

تا 80 درصد مایعات از وزیکول های منی می آید

تا 33 درصد از غده پروستات ناشی می شود

 

تا 5 درصد از بیضه ها و اپیدیدیم ناشی می شود

2 تا 5 درصد از غدد بولبورترال و مجرای ادرار ناشی می شود

 

مایع منی شامل پروستاگلاندین ها، اسید سیتریک، اسیدهای آمینه، فسفوریل کولین، روی، فروکتوز آزاد، پتاسیم و آنزیم ها است. تعداد اسپرم در مایع منی بسته به حجم نمونه 40 میلیون یا بیشتر است.

 

منبع :

https://www.yourfertility.org.au/everyone/health-medical/healthy-sperm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *