نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

آسه آن کمک های بشردوستانه را برای میانمار بسیج می کند

[ad_1]

سوال
داتو لیم جاک هوی ، دبیرکل آسه آن ، کنفرانسی آنلاین را در زمینه بسیج کمک های بشردوستانه آسه آن برای میانمار رهبری می کند.

کنفرانس آنلاین میانمار در مورد بسیج کمک های بشردوستانه ، اجرای ملموس ماده 4 از اجماع 5 نقطه ای رهبران ASEAN با هماهنگی مرکز هماهنگی ASEAN برای کمک های بشردوستانه و مدیریت بلایا است. (مرکز AHA).

در این کنفرانس ، دبیرخانه ASEAN و مرکز AHA استراتژی دو مرحله ای کمک های بشردوستانه برای میانمار را ارائه کردند که شامل کمک های بشردوستانه “نجات دهنده زندگی” با تمرکز بر پاسخ به همه گیری COVID-19 می شود. و اجرای اقدامات کمک های بشردوستانه برای “تثبیت زندگی”.

بر این اساس ، کمک های بشردوستانه به میانمار توسط ASEAN هدایت می شود و دبیرکل ASEAN و مرکز AXA نقاط اصلی دریافت و هماهنگی کمک ها از کشورهای ASEAN ، شرکا و جامعه برای اطمینان از توزیع این منابع است. به موقع ، م effectiveثر و شفاف برای مردم میانمار.

سوال
کنفرانس آنلاین میانمار درباره بسیج کمک های بشردوستانه ، اجرای ملموس ماده 4 از اجماع 5 نقطه ای رهبران آسه آن است.

در آینده نزدیک ، ASEAN بر مرحله اول ، یعنی بسیج منابع واکسن ، داروها ، تجهیزات پزشکی و ملزومات مربوط به میانمار تمرکز خواهد کرد. انتظار می رود محموله کمک های اولیه قبل از 31 آگوست 2021 به میانمار برسد.

علاوه بر این ، ASEAN همچنین یک گروه هماهنگی ASEAN مستقر در یانگون ، میانمار ، برای نظارت و حمایت از هماهنگی موثر و انتقال مراقبت های پزشکی به مردم محلی ایجاد کرده است. ASEAN همچنین مطالعات لازم را در محل انجام خواهد داد تا در مراحل بعدی اجرا بلافاصله تنظیمات مناسب را انجام دهد و همچنین برای مرحله دوم استراتژی (که انتظار می رود در سال 2022 انجام شود) آماده شود.

در این کنفرانس ، کشورهای آسه آن و شرکای خود مبلغ 9 میلیون دلار (به صورت نقدی و غیر نقدی) متعهد شدند تا از میانمار حمایت کنند.

سوال
وزیر خارجه بوی تان سون در این کنفرانس شرکت کرد و سخنرانی کرد

همراه با کشورهای آسه آن ، در این کنفرانس ، نماینده ویتنام ، وزیر امور خارجه بوی تان سون ، از سازماندهی به موقع این فعالیت استقبال کرد و تأیید کرد که این یک گام مهم در اجرای یک اجماع 5 ماده ای است.

وزیر بوی تان سون ، داتو لیم جاک هوی ، دبیرکل ASEAN ، هماهنگ کننده امور بشردوستانه ASEAN و مرکز کمک های بشردوستانه AHA برای میانمار را ستود.

وزیر مشکلاتی را که کشور و مردم میانمار به دلیل همه گیری COVID-19 تجربه می کنند ، به اشتراک گذاشت و امیدوار بود که کشورهای ASEAN ، شرکا و جامعه بین المللی متحد شوند و در میانمار و مردم آن کمک کنند. این کشور بر همه گیری ها و مشکلات غلبه می کند. بر این اساس ، ویتنام متعهد شده است که با تجهیزات پزشکی به ارزش 100000 دلار به میانمار کمک اولیه کند.

اجماع 5 نقطه ای رهبران آسه آن (24 آوریل 2021) شامل موارد زیر است: (1) توقف فوری خشونت ، حداکثر خویشتن داری از هر طرف. (2) گفتگوی سازنده بین طرفین که به دنبال راه حل مسالمت آمیز به نفع مردم هستند ؛ (iii) تعیین نماینده ویژه رئیس ASEAN برای میانجیگری و حمایت از روند گفتگو ، با کمک دبیرکل ASEAN ؛ (iv) ASEAN از طریق مرکز کمک های بشردوستانه AHA میانمار ؛ و (v) یک فرستاده و هیئت ویژه به میانمار سفر می کند تا با همه ذینفعان ملاقات کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *